indicator-session - en to bs translation catalogue (21 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
bs: Zaobiđi dijaloški prozor za potvrdu odjave, resetovanja i gašenja računara

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
bs: Da li da prikaže ili ne dijaloge potvrde za akcije odjavljivanja, restartovanja i gašenja.

en: Remove the Log Out item from the session menu
bs: Ukloni stavku Odjavljivanja iz menija sesije

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
bs: Čini da se dugme za odjavu ne pojaljuje u sesijskom meniju

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
bs: Čini da se dugme za ponovno pokretanje sistema ne pojaljuje u sesijskom meniju

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
bs: Čini da se dugme za gašenje ne pojaljuje u sesijskom meniju

en: Guest
bs: Gost

en: System Settings…
bs: Sistemske postavke…

en: Online Accounts…
bs: Mrežni nalozi…

en: Guest Session
bs: Sesija za goste

en: Log Out…
bs: Odjava…

en: Log Out
bs: Odjava

en: Suspend
bs: Suspendiraj

en: Hibernate
bs: Hibernacija

en: Restart…
bs: Restartovanje…

en: Restart
bs: Ponovo pokreni

en: Shut Down…
bs: Gašenje…

en: Shut Down
bs: Ugasi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
bs: Da li ste sigurni da želite da zatvorite sve programe i da restartujete računar?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
bs: Da li ste sigurni da želite da zatvorite sve programe i da ugasite računar?
