indicator-session - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
da: Vis ikke dialogboksen til bekræftelse af handlingerne logout, genstart og lukning

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
da: Angiver, om der skal vises bekræftelsesdialogbokse for handlingerne logout, genstart og lukning.

en: Remove the Log Out item from the session menu
da: Fjern Log ud-knappen fra sessionsmenuen

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
da: Får log ud-knappen til ikke at blive vist i sessionsmenuen.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
da: Får genstart-knappen til ikke at blive vist i sessionsmenuen.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
da: Får luk ned-knappen til ikke at blive vist i sessionsmenuen.

en: System Settings…
da: Systemindstillinger…

en: Online Accounts…
da: Onlinekonti…

en: Guest Session
da: Gæstesession

en: Log Out…
da: Log af…

en: Log Out
da: Log af

en: Suspend
da: Hvile

en: Hibernate
da: Dvale

en: Restart…
da: Genstart…

en: Restart
da: Genstart

en: Shut Down…
da: Luk ned…

en: Shut Down
da: Luk ned

en: Cancel
da: Annullér

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
da: Er du sikker på, at du vil afslutte alle programmer og genstarte computeren?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
da: Er du sikker på, at du vil afslutte alle programmer og lukke computeren?
