indicator-session - en to el translation catalogue (43 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
el: Απόκρυψη του διαλόγου επιβεβαίωσης για τις ενέργειες αποσύνδεσης, επανεκκίνησης και τερματισμού

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
el: Αν θα εμφανίζονται ή όχι διάλογοι επιβεβαίωσης για τις ενέργειες αποσύνδεσης, επαννεκίνησης και τερματισμού.

en: Remove the Log Out item from the session menu
el: Αφαίρεση καταχώρισης αποσύνδεσης από το μενού συνεδρίας

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
el: Tο κουμπί αποσύνδεσης δεν εμφανίζεται στο μενού σύνδεσης.

en: Remove the Restart item from the session menu.
el: Αφαίρεση της επιλογής επανεκκίνησης από το μενού σύνδεσης.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
el: Το κουμπί επανεκκίνησης να μην εμφανίζεται στο μενού σύνδεσης.

en: Remove the shutdown item from the session menu.
el: Αφαίρεση της επιλογής τερματισμού από το μενού σύνδεσης.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
el: Το κουμπί τερματισμού λειτουργίας δεν εμφανίζεται στο μενού σύνδεσης.

note: Translators: the name of the menu ("System"), then the user's name
en: System, %s
el: Σύστημα, %s

en: System
el: Σύστημα

en: Guest
el: Επισκέκπτης

en: About This Computer
el: Σχετικά Με Αυτόν Τον Υπολογιστή

en: Report a Bug…
el: Αναφέρετε ένα σφάλμα…

en: System Settings…
el: Ρυθμίσεις Συστήματος…

en: Online Accounts…
el: Συνδεδεμένοι Λογαριασμοί…

en: Start Screen Saver
el: Εκκίνηση Προστασίας Οθόνης

en: Switch Account…
el: Αλλαγή Λογαριασμού…

en: Switch Account
el: Αλλαγή Λογαριασμού

en: Lock/Switch Account…
el: Κλείδωμα/Αλλαγή Λογαριασμού…

en: Lock/Switch Account
el: Κλείδωμα/Αλλαγή Λογαριασμού

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Guest Session
el: Συνεδρία επισκέπτη

en: Log Out…
el: Αποσύνδεση…

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Suspend
el: Αναστολή λειτουργίας

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Restart…
el: Επανεκκίνηση…

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Shut Down…
el: Τερματισμός…

en: Shut Down
el: Τερματισμός

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: The operating system's bug tracker needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
el: Ο ανιχνευτής σφαλμάτων του λειτουργικού συστήματος πρέπει να προσβαθεί με
    ένα πρόγραμμα περιήγησης ιστού.
    
    Ο δείκτης συνεδρίας Ayatana δεν μπόρεσε να βρει κανένα πρόγραμμα
    περιήγησης ιστού στον υπολογιστή σας.

en: Are you sure you want to close all programs and log out?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κλείσετε όλα τα προγράμματα και να αποσυνδεθείτε;

en: Some software updates won't be applied until the computer next restarts.
el: Ορισμένες ενημερώσεις λογισμικού δεν θα εφαρμοστούν μέχρι την επόμενη επανεκκίνηση του υπολογιστή.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κλείσετε όλα τα προγράμματα και να επανεκκινήσετε τον υπολογιστή;

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κλείσετε όλα τα προγράμματα και να τερματίσετε τον υπολογιστή;

en: The XFCE desktop's user guide needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
el: Ο οδηγός χρήστη της επιφάνειας εργασίας XFCE πρέπει να είναι προσβάσιμος με
    ένα πρόγραμμα περιήγησης ιστού.
    
    Ο δείκτης συνεδρίας Ayatana δεν μπόρεσε να βρει κανένα πρόγραμμα
    περιήγησης ιστού στον υπολογιστή σας.

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    the currently running desktop's user guide or help center.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
el: Ο δείκτης συνεδρίας Ayatana δεν γνωρίζει ακόμα, πώς να δείξει
    τον οδηγό χρήστη ή το κέντρο βοήθειας της τρέχουσας επιφάνειας εργασίας.
    
    Παρακαλώ αναφέρετε το στους προγραμματιστές στο:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: Displaying information on %s  requires
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
el: Η εμφάνιση πληροφοριών στο%s απαιτεί
    ένα πρόγραμμα περιήγησης ιστού.
    
    Ο δείκτης συνεδρίας Ayatana δεν μπόρεσε να βρει κανένα πρόγραμμα
    περιήγησης ιστού στον υπολογιστή σας.

en: The Ayatana Session Indicator does not support evoking the system
    settings application for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
el: Η εφαρμογή Ayatana δεν υποστηρίζει την εμφάνιση των ρυθμίσεων συστήματος
    σε περιβάλλον της επιφάνειας εργασίας σας, ακόμα.
    
    Παρακαλούμε αναφέρετέ το στους προγραμματιστές στο:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not support password changes
    for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
el: Η ένδειξη περιόδου λειτουργίας Ayatana δεν υποστηρίζει αλλαγές κωδικού πρόσβασης
    για το περιβάλλον της επιφάνειας εργασίας σας, ακόμα.
    
    Παρακαλώ αναφέρετε το στους προγραμματιστές στο:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    information of the currently running desktop environment.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
el: Ο δείκτης συνεδρίας Ayatana δεν γνωρίζει ακόμα, πώς να δείξει
    πληροφορίες για το τρέχον περιβάλλον επιφάνειας εργασίας.
    
    Παρακαλώ αναφέρετε το στους προγραμματιστές:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
