indicator-session - en to he translation catalogue (70 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
he: לוותר על החלונית לאישור פעולות יציאה, הפעלה מחדש וכיבוי

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
he: האם להציג חלוניות אישור לפעולות יציאה, הפעלה מחדש וכיבוי.

en: Remove the Log Out item from the session menu
he: הסרת פריט היציאה מתפריט ההפעלה

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
he: גורם לכפתור היציאה שלא להופיע בתפריט ההפעלה.

en: Remove the Restart item from the session menu.
he: הסרת פריט ההפעלה מחדש מתפריט ההפעלה.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
he: גורם לכפתור ההפעלה מחדש שלא להופיע בתפריט ההפעלה.

en: Remove the shutdown item from the session menu.
he: הסרת פריט הכיבוי מתפריט ההפעלה.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
he: גורם לכפתור הכיבוי שלא להופיע בתפריט ההפעלה.

en: Force the visibility of Restart item in the session menu
he: אילוץ הצגת פריט הפעלה מחדש בתפריט ההפעלה

en: Makes it so that the restart shows in the session menu even in the environments where it should not show.
he: גורם לכך שפריט ההפעלה מחדש יופיע בתפריט ההפעלה אפילו בסביבות שבהן הוא לא אמור להופיע.

en: Determine the visibility of the User's real name on the panel
he: קביעת הצגת השם האמתי של המשתמש בלוח

en: Allow for the Removal of the users name from the panel
he: לאפשר את הסרת שמות המשתמשים מהלוח

en: Show the list of users
he: הצגת רשימת המשתמשים

en: Allow for the user list to be hidden by the user.
he: לאפשר למשתמש להסיר את רשימת המשתמשים.

en: Show device info item
he: הצגת פריט פירוט התקן

en: Show the device information menu item.
he: הצגת פריט התפריט שמציג פרטים על התקנים.

en: Show desktop help item
he: הצגת פריט עזרה לשולחן העבודה

en: Show the desktop environment help menu item.
he: הצגת פריט התפריט לעזרה בסביבת שולחן העבודה.

en: Show distro help item
he: הצגת פריט עזרה להפצת המערכת

en: Show the distribution help menu item.
he: הצגת פריט תפריט לעזרה עם ההפצה.

en: Show bug report item
he: הצגת פריט דיווח תקלות

en: Show the bug report menu item.
he: הצגת פריט תפריט לדיווח על תקלות.

en: Show custom item
he: הצגת פריט בהתאמה אישית

en: Show the custom menu item.
he: הצגת פריט תפריט שהותאם אישית.

en: Custom item label
he: תווית פריט מותאמת אישית

en: The label of the custom menu item.
he: תווית פריט תפריט מותאם אישית.

en: Custom item URI
he: כתובת פריט מותאמת אישית

en: The location the custom menu item should open.
he: המקום שפריט התפריט המותאם אישית יפתח.

note: Translators: the name of the menu ("System"), then the user's name
en: System, %s
he: מערכת, %s

en: System
he: מערכת

en: Session management, status and user switching
he: ניהול הפעלות, מצב והחלפת משתמשים

en: Guest
he: אורח

en: About This Device…
he: על המכשיר…

en: About This Computer
he: על המחשב

en: About Ubuntu Touch…
he: על Ubuntu Touch…

en: %s Help…
he: עזרה עבור %s…

en: About UBports Foundation…
he: על קרן UBports…

en: Desktop mode
he: מצב שולחן עבודה

en: Report a Bug…
he: דיווח על תקלה…

en: System Settings…
he: הגדרות מערכת…

en: Online Accounts…
he: חשבונות מקוונים…

en: Start Screen Saver
he: הפעלת שומר מסך

en: Switch Account…
he: החלפת חשבון…

en: Switch Account
he: החלפת חשבון

en: Lock/Switch Account…
he: נעילה/החלפת חשבון…

en: Lock/Switch Account
he: נעילת/החלפת חשבון

en: Lock
he: נעילה

en: Guest Session
he: הפעלת אורח

en: Log Out…
he: יציאה…

en: Log Out
he: יציאה

en: Suspend
he: השהיה

en: Hibernate
he: תרדמת

en: Restart…
he: הפעלה מחדש…

en: Restart
he: הפעלה מחדש

en: Shut Down…
he: כיבוי…

en: Shut Down
he: כיבוי

en: Suspend Remote Session
he: השהיית הפעלה מרוחקת

en: Warning
he: אזהרה

en: The operating system's bug tracker needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
he: למערכת דיווח התקלות של מערכת ההפעלה יש לגשת
    עם דפדפן.
    
    מחוון ההפעלה של Ayatana לא הצליח למצוא דפדפנים
    במחשב שלך.

en: Are you sure you want to close all programs and log out?
he: לסגור את כל התוכניות ולצאת מהחשבון?

en: Some software updates won't be applied until the computer next restarts.
he: כמה מעדכוני התכנה לא יחולו עד להפעלה הבאה של המחשב.

en: Cancel
he: ביטול

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
he: לסגור את כל התכניות ולהפעיל את המחשב מחדש?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
he: לסגור את כל התכניות ולכבות את המחשב?

en: The XFCE desktop's user guide needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
he: למדריך המשתמש של שולחן העבודה XFCE יש לגשת
    עם דפדפן.
    
    מחוון ההפעלה של Ayatana לא הצליח למצוא דפדפנים
    במחשב שלך.

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    the currently running desktop's user guide or help center.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
he: מחוון ההפעלה של Ayatana לא יודע עדיין כיצד להציג את מדריך
    המשתמש או את מרכז העזרה למשתמש של שולחן עבודה זה.
    
    נא לדווח על כך למפתחים דרך:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: Displaying information on %s  requires
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
he: הצגת מידע על %s דורשת דפדפן.
    
    מחוון ההפעלה של Ayatana לא הצליח למצוא דפדפנים
    במחשב שלך.

en: The Ayatana Session Indicator does not support evoking the system
    settings application for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
he: מחוון ההפעלה של Ayatana לא תומך בהפעלת
    יישום ההגדרות של סביבת שולחן העבודה שלך עדיין.
    
    נא לדווח על כך למפתחים דרך:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not support password changes
    for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
he: מחוון ההפעלה של Ayatana לא תומך בשינויי ססמאות
    של סביבת שולחן העבודה שלך עדיין.
    
    נא לדווח על כך למפתחים דרך:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    information of the currently running desktop environment.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
he: מחוון ההפעלה של Ayatana לא יודע עדיין כיצד להציג
    מידע על סביבת שולחן עבודה הפעילה כרגע.
    
    נא לדווח על כך למפתחים דרך:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
