indicator-session - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
id: Menampilkan dialog konfirmasi untuk keluar, menyalakan ulang, dan mematikan komputer

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
id: Apakah akan menampilkan dialog konfirmasi aksi untuk logout, restart, dan shutdown.

en: Remove the Log Out item from the session menu
id: Menghilangkan opsi Keluar (Log Out) dari menu sesi

en: Guest
id: Tamu

en: System Settings…
id: Pengaturan SIstem…

en: Guest Session
id: Sesi Tamu

en: Log Out…
id: Keluar…

en: Log Out
id: Keluar

en: Suspend
id: Suspensi

en: Hibernate
id: Hibernasi

en: Restart…
id: Nyalakan Ulang…

en: Restart
id: Nyalakan Ulang

en: Shut Down…
id: Matikan…

en: Shut Down
id: Matikan

en: Cancel
id: Batal

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
id: Anda yakin akan menutup semua program dan menyalakan ulang komputer?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
id: Anda yakin akan menutup semua program dan mematikan komputer?
