indicator-session - en to kn translation catalogue (13 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
kn: ನಿರ್ಗಮ, ಪುನರಾರಂಭ, ಸ್ಥಬ್ಧಗೊಳಿಸಲು ಆಯ್ಕೆ ಖಚಿತಗೊಳಿಸಲು ಮರುಪ್ರಶ್ನೆ ಬರದಂತಾಗಿಸು.

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
kn: ನಿರ್ಗಮ, ಪುನರಾರಂಭ, ಸ್ಥಬ್ಧಗೊಳಿಸಲು ಆಯ್ಕೆ ಖಚಿತಗೊಳಿಸಲು ಮರುಪ್ರಶ್ನೆಗಳನ್ನು ಮೂಡುವಂತಾಗಿಸಬೇಕೊ ಅಥವಾ ಬೇಡವೊ.

en: Remove the Log Out item from the session menu
kn: ಅಧಿವೇಶನ ಮೆನೂವಿನಿಂದ 'ಲಾಗ್‌ಔಟ್' ಆಯ್ಕೆಯನ್ನು ತೆಗೆ.

en: Guest Session
kn: ಅತಿಥಿ ಅಧಿವೇಶನ

en: Log Out…
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು…

en: Log Out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Hibernate
kn: ಹೈಬರ್ನೇಟ್

en: Restart…
kn: ಪುನರಾರಂಭಿಸು…

en: Restart
kn: ಪುನರಾರಂಭಿಸು

en: Shut Down…
kn: ಸ್ಥಗಿತಗೊಳಿಸು…

en: Shut Down
kn: ಸ್ಥಗಿತಗೊಳಿಸು

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
kn: ಎಲ್ಲಾ ಕಾರ್ಯಗಳನ್ನು ಮುಚ್ಚಿ, ಗಣಕವನ್ನು ಪುನರಾರಂಭಿಸಬೇಕೆಂದು ಖಚಿತಪಡಿಸುವಿರ?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
kn: ಎಲ್ಲಾ ಕಾರ್ಯಗಳನ್ನು ಮುಚ್ಚಿ, ಗಣಕವನ್ನು ಸ್ಥಗಿತಗೊಳಿಸಬೇಕೆಂದು ಖಚಿತಪಡಿಸುವಿರ?
