indicator-session - en to nn translation catalogue (15 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
nn: Ikkje vis vindauget for stadfesting av utlogging, omstart og avslutning.

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
nn: Om vindauget for stadfesting av utlogging, omstart og avslutning skal visast.

en: Remove the Log Out item from the session menu
nn: Fjern «Logg ut»-oppføringa frå øktmenyen

en: Guest Session
nn: Gjesteøkt

en: Log Out…
nn: Logg ut …

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Suspend
nn: Kvilemodus

en: Hibernate
nn: Dvalemodus

en: Restart…
nn: Start på nytt …

en: Restart
nn: Start på nytt

en: Shut Down…
nn: Slå av …

en: Shut Down
nn: Slå av

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
nn: Vil du lukke alle opne program og starte datamaskina på nytt?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
nn: Vil du lukke alle opne program og slå av datamaskina?
