indicator-session - en to oc translation catalogue (70 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
oc: Suprimir la bóstia de dialòg de confirmacion per la fin de session, l'atudament e la reaviada

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
oc: Afichar o pas la bóstia de dialòg de confirmacion per la fin de session, l'atudament e lo reaviada.

en: Remove the Log Out item from the session menu
oc: Levar l’item Se desconnectar del menú de session

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
oc: Fa en sòrta que lo boton de desconnexion siá pas afichat dins lo menú de la session.

en: Remove the Restart item from the session menu.
oc: Suprimir l'opcion de reaviada del menú.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
oc: Fa en sòrta que lo boton de reaviada siá pas afichat dins lo menú de la session.

en: Remove the shutdown item from the session menu.
oc: Suprimir l’opcion d’arrèst del menú.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
oc: Fa en sòrta que lo boton d'atudament siá pas afichat dins lo menú de la session.

en: Force the visibility of Restart item in the session menu
oc: Forçar la visibilitat de l’element Reaviar del menú de session

en: Makes it so that the restart shows in the session menu even in the environments where it should not show.
oc: Fa en sòrta que lo boton de reaviada aparesca pas dins lo menú amai dins los environament ont se deu pas mostrar.

en: Determine the visibility of the User's real name on the panel
oc: Determinar la visibilitat del nom vertadièr de l’utilizaire dins lo panèl

en: Allow for the Removal of the users name from the panel
oc: Permetre de tirar lo nom de l’utilizaire d’al panèl

en: Show the list of users
oc: Afichar la lista dels utilizaires

en: Allow for the user list to be hidden by the user.
oc: Permetre a l’utilizaire d’amagar la lista d’utilizaires.

en: Show device info item
oc: Mostrar info del periferic

en: Show the device information menu item.
oc: Mostrar l’element de menú d’informacions de l’aparelh.

en: Show desktop help item
oc: Mostrar l’element d’ajuda del burèu

en: Show the desktop environment help menu item.
oc: Mostrar l’element de menú d’ajuda de l’environament de burèu.

en: Show distro help item
oc: Mostrar l’element d’ajuda de la distribucion

en: Show the distribution help menu item.
oc: Mostrar l’element de menú d’ajuda de la distribucion.

en: Show bug report item
oc: Mostrar l’element de senhalament d’avaria

en: Show the bug report menu item.
oc: Mostrar l’element de menú de rapòrt de bug.

en: Show custom item
oc: Mostrar l’element personalizat

en: Show the custom menu item.
oc: Mostrar lo menú d’element personalizat.

en: Custom item label
oc: Etiqueta d’element personalizada

en: The label of the custom menu item.
oc: L’etiqueta de l’element de menú personalizat.

en: Custom item URI
oc: URL de l’element personalizat

en: The location the custom menu item should open.
oc: L’emplaçament de l’element de menú personalizat de dobrir.

note: Translators: the name of the menu ("System"), then the user's name
en: System, %s
oc: Sistèma, %s

en: System
oc: Sistèma

en: Session management, status and user switching
oc: Gestion de session, d’estatuts e alternància d’utilizaire

en: Guest
oc: Convidat

en: About This Device…
oc: A prepaus d’aqueste aparelh…

en: About This Computer
oc: A prepaus d’aqueste ordenador

en: About Ubuntu Touch…
oc: A prepaus d’Ubuntu Touch…

en: %s Help…
oc: Ajuda %s…

en: About UBports Foundation…
oc: A prepaus d’UBports Foundation…

en: Desktop mode
oc: Mòde burèu

en: Report a Bug…
oc: Senhalar una avaria…

en: System Settings…
oc: Paramètres del Sistèma…

en: Online Accounts…
oc: Comptes en linha…

en: Start Screen Saver
oc: Aviar l’estalviador d’ecran

en: Switch Account…
oc: Cambiar de compte…

en: Switch Account
oc: Cambiar de compte

en: Lock/Switch Account…
oc: Verrolhar/Cambiar de compte…

en: Lock/Switch Account
oc: Verrolhar/Cambiar de compte

en: Lock
oc: Verrolhar

en: Guest Session
oc: Session convidat

en: Log Out…
oc: Se desconnectar…

en: Log Out
oc: Se desconnectar

en: Suspend
oc: Metre en velha

en: Hibernate
oc: Ivernar

en: Restart…
oc: Reaviar…

en: Restart
oc: Reaviar

en: Shut Down…
oc: Atudar…

en: Shut Down
oc: Atudar

en: Suspend Remote Session
oc: Suspendre la session convidat

en: Warning
oc: Alèrta

en: The operating system's bug tracker needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
oc: Per accedir al traçador d’errors del sistèma operatiu
    cal un navegador web.
    
    Lo menú de session Ayatana a pas trobat cap de navegador web
    sus aqueste ordenador.

en: Are you sure you want to close all programs and log out?
oc: Volètz vertadièrament tampar totes los programas e vos desconnectar ?

en: Some software updates won't be applied until the computer next restarts.
oc: D'unas mesas a jorn logicialas seràn pas aplicadas qu’a l'aviada que ven de l’ordenador.

en: Cancel
oc: Anullar

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
oc: Volètz vertadièrament quitar totes los programas e reaviar l’ordenador ?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
oc: Volètz vertadièrament quitar totes los programas e atudar l’ordenador ?

en: The XFCE desktop's user guide needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
oc: Lo manual d’utilizaire de l’environament de burèu XFCE deu
    accedir al navegador web.
    
    Lo menú de session Ayatana a pas pogut trobar
    cap de navegador sus l’ordenador.

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    the currently running desktop's user guide or help center.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
oc: Lo menú de session Ayatana sap pas encara cossí mostrar
    lo manual utilizaire de l’environament de burèu actual.
    
    Mercés de senhalar aquò als desvolopaires :
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: Displaying information on %s  requires
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
oc: L’afichatge de l’informacion sus %s  requerís
    un navegador web.
    
    Los menú de session Ayatana a pas pogut trobar cap
    de navegador web sus l’ordenador.

en: The Ayatana Session Indicator does not support evoking the system
    settings application for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
oc: Lo menú de session Ayatana pren pas en cargar la crida
    dels paramètres sistèma per vòstre environament de burèu.
    
    Mercés de senhalar aquò als desvolopaires a :
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not support password changes
    for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
oc: Lo menú de session Ayatana pren pas en cargar la
    modificacion del senhal per vòstre environament de burèu.
    
    Mercés de senhalar aquò als desvolopaires a :
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    information of the currently running desktop environment.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
oc: Lo menú de session Ayatana sap pas encara coma mostrar
    l’informacion sus l’environament de burèu actual.
    
    Mercés de senhalar aquò als desvolopaires :
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
