indicator-session - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
ro: Suprimă dialogul de confirmare pentru acțiunile de ieșire, repornire și oprire

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
ro: Specifică dacă să fie afișat un dialog pentru acțiunile de ieșire, repornire și oprire.

en: Remove the Log Out item from the session menu
ro: Elimină elementul „Ieșire” din meniul de sesiune

en: Guest Session
ro: Sesiune oaspete

en: Log Out…
ro: Ieșire…

en: Log Out
ro: Ieșire

en: Suspend
ro: Suspendare

en: Hibernate
ro: Hibernare

en: Restart…
ro: Repornire…

en: Restart
ro: Repornire

en: Shut Down…
ro: Oprire…

en: Shut Down
ro: Oprire

en: Cancel
ro: Renunță

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
ro: Sigur doriți să închideți toate aplicațiile și să reporniți calculatorul?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
ro: Sigur doriți să închideți toate programele și să opriți calculatorul?
