indicator-session - en to sd translation catalogue (12 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
sd: خارج ٿيڻ، ٻيهر شروعات ۽ بند ٿيڻ لاءِ پڪ ڪرڻ وارو پڇاڻو ختم ڪيو

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
sd: خارج ٿيڻ، ٻيهر شروعات ۽ بند ٿيڻ جي عملن لاءِ پڪ پڇڻ وارو پڇاڻو ڏيکارجي يا نه.

en: Remove the Log Out item from the session menu
sd: سيشن فهرست مان خارج بٽن هٽايو

en: Guest Session
sd: مهمان سيشن

en: Log Out
sd: خارج ٿيو

en: Suspend
sd: روڪيو

en: Hibernate
sd: سمهاريو

en: Restart
sd: ٻيهر شروع

en: Shut Down
sd: بند ڪريو

en: Cancel
sd: رد

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
sd: توهان کي پڪ آهي ته توهان سڀ پروگرام بند ڪري ڪمپيوٽر کي ٻيهر شروع ڪرڻ گهرو ٿا؟

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
sd: توهان کي پڪ آهي ته توهان سڀ پروگرام بند ڪري ڪمپيوٽر کي بند ڪرڻ گهرو ٿا؟
