indicator-session - en to sq translation catalogue (28 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
sq: Pezullo dialogun për të konfirmuar veprimet e daljes, rindezjes dhe fikjes

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
sq: Nëse duhen shfaqur apo jo dialogjet e konfirmimit për veprimet e daljes, rindezjes dhe fikjes.

en: Remove the Log Out item from the session menu
sq: Hiqe temën e daljes nga menuja e seksionit

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
sq: Bën që butoni i daljes të mos shfaqë menunë e seksionit.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
sq: Bën që butoni i rindezjes të mos shfaqet në menunë e seksionit.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
sq: Bën që butoni i fikjes të mos shfaqet në menunë e seksionit.

note: Translators: the name of the menu ("System"), then the user's name
en: System, %s
sq: Sistemi, %s

en: System
sq: Sistem

en: Guest
sq: Mysafir

en: About This Computer
sq: Informacion rreth kompjuterit

en: Report a Bug…
sq: Raporto një problem…

en: System Settings…
sq: Parametrat e Sistemit…

en: Online Accounts…
sq: Llogaritë Online…

en: Lock/Switch Account…
sq: Blloko/Ndërro Llogarinë e Përdoruesit…

en: Lock
sq: Blloko

en: Guest Session
sq: Seksion si i Ftuar

en: Log Out…
sq: Dil…

en: Log Out
sq: Dalja

en: Suspend
sq: Pezullo

en: Hibernate
sq: Hiberno

en: Restart…
sq: Rindiz…

en: Restart
sq: Rindiz

en: Shut Down…
sq: Fike…

en: Shut Down
sq: Fike

en: Warning
sq: Kujdes

en: Cancel
sq: Anullo

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
sq: Jeni i sigurtë që dëshironi t'i mbyllni të gjitha programet dhe do të rindizni kompjuterin?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
sq: Jeni i sigurtë që dëshironi t'i mbyllni të gjitha programet dhe do të fikni kompjuterin?
