indicator-session - en to th translation catalogue (20 entries)

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
th: ให้แสดงหรือไม่แสดงกล่องโต้ตอบเพื่อยืนยันการออกจากระบบ เริ่มเปิดเครื่องใหม่ และปิดเครื่อง

en: Remove the Log Out item from the session menu
th: ถอนรายการออกจากระบบออกจากเมนูวาระ

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
th: ไม่ต้องแสดงปุ่มออกจากระบบในเมนูวาระ

en: Remove the Restart item from the session menu.
th: ถอนรายการเริ่มเปิดเครื่องใหม่ออกจากเมนูวาระ

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
th: ไม่ต้องแสดงปุ่มเริ่มเครื่องใหม่ในเมนูวาระ

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
th: ไม่ต้องแสดงปุ่มปิดเครื่องในเมนูวาระ

en: Guest
th: ผู้ใช้ชั่วคราว

en: Online Accounts…
th: บัญชีออนไลน์…

en: Guest Session
th: วาระผู้ใช้ชั่วคราว

en: Log Out…
th: ออกจากระบบ…

en: Log Out
th: ออกจากระบบ

en: Suspend
th: พักเครื่อง

en: Hibernate
th: จำศีล

en: Restart…
th: เริ่มเปิดเครื่องใหม่…

en: Restart
th: เริ่มเปิดเครื่องใหม่

en: Shut Down…
th: ปิดเครื่อง…

en: Shut Down
th: ปิดเครื่อง

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
th: คุณแน่ใจหรือไม่ที่จะปิดโปรแกรมทั้งหมดและเริ่มเปิดเครื่องคอมพิวเตอร์ใหม่?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
th: คุณแน่ใจหรือไม่ที่จะปิดโปรแกรมทั้งหมดและปิดเครื่องคอมพิวเตอร์?
