indicator-session - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
tr: Oturum kapatma, yeniden başlatma ve bilgisayarı kapatma eylemleri için onay iletişim kutusunu engelleyin

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
tr: Oturum kapatma, yeniden başlatma ve bilgisayarı kapatma eylemlerinde onay iletişim kutusunu göster veya gösterme.

en: Remove the Log Out item from the session menu
tr: Oturumu Kapat öğesini oturum menüsünden kaldır

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
tr: Oturumu Kapat Düğmesini Oturum Menüsünde Görünür Yapar.

en: Remove the Restart item from the session menu.
tr: Yeniden Başlat öğesini oturum menüsünden kaldır.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
tr: Oturumu Yeniden Başlat Düğmesini Oturum Menüsünde Görünür Yapar.

en: Remove the shutdown item from the session menu.
tr: Bilgisayarı kapat öğesini oturum menüsünden kaldır.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
tr: Bilgisayarı Kapat Düğmesini Oturum Menüsünde Görünür Yapar.

en: Force the visibility of Restart item in the session menu
tr: Oturum menüsünde Yeniden Başlat ögesinin görünürlüğünü zorla

en: Makes it so that the restart shows in the session menu even in the environments where it should not show.
tr: Yeniden başlatmanın gösterilmemesi gereken ortamlarda bile oturum menüsünde gösterilmesini sağlar.

en: Determine the visibility of the User's real name on the panel
tr: Kullanıcının gerçek adının panelde görünürlüğünü belirle

en: Allow for the Removal of the users name from the panel
tr: Kullanıcı adının panelden kaldırılmasına izin ver

en: Show the list of users
tr: Kullanıcı listesini göster

en: Allow for the user list to be hidden by the user.
tr: Kullanıcı listesinin kullanıcı tarafından gizlenmesine izin ver.

en: Show device info item
tr: Aygıt bilgisi ögesini göster

en: Show the device information menu item.
tr: Aygıt bilgisi menüsü ögesini göster.

en: Show desktop help item
tr: Masaüstü yardım ögesini göster

en: Show the desktop environment help menu item.
tr: Masaüstü ortamı yardım menüsü ögesini göster.

en: Show distro help item
tr: Dağıtım yardım ögesini göster

en: Show the distribution help menu item.
tr: Dağıtım yardım menüsü ögesini göster.

en: Show bug report item
tr: Hata bildirim ögesini göster

en: Show the bug report menu item.
tr: Hata bildirim menüsü ögesini göster.

en: Show custom item
tr: Özel öge göster

en: Show the custom menu item.
tr: Özel menü ögesini göster.

en: Custom item label
tr: Özel öge etiketi

en: The label of the custom menu item.
tr: Özel menü ögesinin etiketi.

en: Custom item URI
tr: Özel öge URI'si

en: The location the custom menu item should open.
tr: Özel menü ögesinin açacağı konum.

note: Translators: the name of the menu ("System"), then the user's name
en: System, %s
tr: Sistem, %s

en: System
tr: Sistem

en: Session management, status and user switching
tr: Oturum yönetimi, durum ve kullanıcı değiştirme

en: Guest
tr: Konuk

en: About This Device…
tr: Bu Aygıt Hakkında…

en: About This Computer
tr: Bu Bilgisayar Hakkında

en: About Ubuntu Touch…
tr: Ubuntu Touch Hakkında…

en: %s Help…
tr: %s Yardımı…

en: About UBports Foundation…
tr: UBports Vakfı Hakkında…

en: Desktop mode
tr: Masaüstü modu

en: Report a Bug…
tr: Hata Bildir…

en: System Settings…
tr: Sistem Ayarları…

en: Online Accounts…
tr: Çevrimiçi Hesaplar…

en: Start Screen Saver
tr: Ekran Koruyucuyu Başlat

en: Switch Account…
tr: Hesap değiştir…

en: Switch Account
tr: Hesap değiştir

en: Lock/Switch Account…
tr: Hesap Kilitle/Değiştir…

en: Lock/Switch Account
tr: Hesap Kilitle/Değiştir

en: Lock
tr: Kilitle

en: Guest Session
tr: Konuk Oturumu

en: Log Out…
tr: Oturumu Kapat…

en: Log Out
tr: Oturumu Kapat

en: Suspend
tr: Askıya Al

en: Hibernate
tr: Hazırda Beklet

en: Restart…
tr: Yeniden Başlat…

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Shut Down…
tr: Bilgisayarı Kapat…

en: Shut Down
tr: Bilgisayarı Kapat

en: Suspend Remote Session
tr: Uzak Oturumu Askıya Al

en: Warning
tr: Uyarı

en: The operating system's bug tracker needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
tr: İşletim sisteminin hata izleyicisine bir web tarayıcısı ile
    erişilmesi gerekiyor.
    
    Ayatana Oturum Göstergesi bilgisayarınızda
    herhangi bir web tarayıcısı bulamadı.

en: Are you sure you want to close all programs and log out?
tr: Tüm programları kapatmak ve çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Some software updates won't be applied until the computer next restarts.
tr: Bazı yazılım güncellemeleri, bilgisayar yeniden başlatılıncaya kadar uygulanmayacaktır.

en: Cancel
tr: İptal

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
tr: Tüm programları sonlandırıp bilgisayarı yeniden başlatmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
tr: Tüm programları sonlandırıp bilgisayarı kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: The XFCE desktop's user guide needs to be accessed with
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
tr: XFCE masaüstü kullanıcı kılavuzunun bir web tarayıcısıyla
    erişilebilir olması gerekir.
    
    Ayatana Oturum Göstergesi bilgisayarınızda
    herhangi bir web tarayıcısı bulamadı.

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    the currently running desktop's user guide or help center.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
tr: Ayatana Oturum Göstergesi, şu anda çalışan masaüstünün kullanıcı
    kılavuzunun veya yardım merkezinin nasıl gösterileceğini henüz bilmiyor.
    
    Lütfen bunu aşağıdaki adresten geliştiricilere bildirin:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: Displaying information on %s  requires
    a web browser.
    
    The Ayatana Session Indicator could not find any web
    browser on your computer.
tr: %s Bilgi Göstermek için
    Bir Tarayıcaya ihtiyacınız var.
    
     Ayatana Session Indicator Bilgisayarınızda
    tarayıcı bulamadı.

en: The Ayatana Session Indicator does not support evoking the system
    settings application for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
tr: Ayatana Oturum Göstergesi henüz masaüstü ortamınız için sistem
    ayarları uygulamasının çağrılmasını desteklemiyor.
    
    Lütfen bunu aşağıdaki adresten geliştiricilere bildirin:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not support password changes
    for your desktop environment, yet.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
tr: Ayatana Oturum Göstergesi henüz masaüstü ortamınız için
    parola değişikliklerini desteklemiyor.
    
    Lütfen bunu aşağıdaki adresten geliştiricilere bildirin:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues

en: The Ayatana Session Indicator does not know yet, how to show
    information of the currently running desktop environment.
    
    Please report this to the developers at:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
tr: Ayatana Oturum Göstergesi, şu anda çalışan masaüstü ortamının
    bilgilerinin nasıl gösterileceğini henüz bilmiyor.
    
    Lütfen bunu aşağıdaki adresten geliştiricilere bildirin:
    https://github.com/ArcticaProject/ayatana-indicator-session/issues
