indicator-session - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
mr: Log Out, Restart आणि Shutdownची खात्री करून घेणारा संदेश दाखवू नका.

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
mr: Log Out, Restart आणि Shutdownची खात्री करून घेणारा संदेश दाखवावा का नाही

en: Remove the Log Out item from the session menu
mr: सेशन मेनूमधून Log Out काढून टाका

en: Guest Session
mr: पाहुण्या रुपात सत्र

en: Log Out…
mr: लॉग आउट…

en: Log Out
mr: लॉग आउट

en: Suspend
mr: स्थगित करा

en: Hibernate
mr: निष्क्रिय करा

en: Restart…
mr: बंद करून पुन्हा सुरु करा…

en: Restart
mr: पुन्हा सुरू करा

en: Shut Down…
mr: बंद करा…

en: Shut Down
mr: पूर्णपणे बंद करा

en: Cancel
mr: रद्द करा

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
mr: आपल्याला खात्री आहे कि आपणास सर्व कार्यक्रम बंद करुन संगणक पुन्हा सुरु करायचा आहे?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
mr: आपल्याला खात्री आहे कि आपणास सर्व कार्यक्रम बंद करुन संगणक बंद करायचा आहे?
