indicator-session - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
fi: Poista uloskirjauksen, uudelleenkäynnistyksen ja sammuttamisen valintaikkuna käytöstä

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
fi: Valitse, näytetäänkö uudelleenkäynnistyksestä, sammuttamisesta ja uloskirjauksesta vahvistus.

en: Remove the Log Out item from the session menu
fi: Piilota Kirjaudu ulos -valinta istuntovalikosta

en: Makes it so that the logout button doesn’t show in the session menu.
fi: Piilottaa Kirjaudu ulos -valinnan istuntovalikosta.

en: Makes it so that the restart button doesn’t show in the session menu.
fi: Piilottaa Käynnistä uudelleen -valinnan istuntovalikosta.

en: Makes it so that the shutdown button doesn’t show in the session menu.
fi: Piilottaa Sammuta-valinnan istuntovalikosta.

en: System
fi: Järjestelmä

en: Guest
fi: Vieras

en: About This Computer
fi: Tietoja tästä tietokoneesta

en: Report a Bug…
fi: Ilmoita virheestä…

en: System Settings…
fi: Järjestelmäasetukset…

en: Online Accounts…
fi: Verkkotilit…

en: Guest Session
fi: Vierasistunto

en: Log Out…
fi: Kirjaudu ulos…

en: Log Out
fi: Kirjaudu ulos

en: Suspend
fi: Valmiustila

en: Hibernate
fi: Lepotila

en: Restart…
fi: Käynnistä uudelleen…

en: Restart
fi: Käynnistä uudelleen

en: Shut Down…
fi: Sammuta…

en: Shut Down
fi: Sammuta

en: Cancel
fi: Peru

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
fi: Haluatko todella sulkea kaikki ohjelmat ja käynnistää tietokoneen uudelleen?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
fi: Haluatko todella sulkea kaikki ohjelmat ja sammuttaa tietokoneen?
