indicator-session - en to pa translation catalogue (15 entries)

en: Suppress the dialog to confirm logout, restart and shutdown action
pa: ਲਾਗਆਉਟ, ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਅਤੇ ਬੰਦ ਕਰਨ ਵਾਸਤੇ ਡਾਈਲਾਗ ਉੱਤੇ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰੋ

en: Whether or not to show confirmation dialogs for logout, restart and shutdown actions.
pa: ਕੀ ਲਾਗਆਉਟ, ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਤੇ ਬੰਦ ਕਰੋ ਕਾਰਵਾਈ ਲਈ ਪੁਸ਼ਟੀ ਡਾਈਲਾਗ ਵੇਖਣਾ ਹੈ ਜਾਂ ਨਹੀਂ।

en: Remove the Log Out item from the session menu
pa: ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਮੇਨੂ ਤੋਂ ਲਾਗ ਆਉਟ ਆਈਟਮ ਹਟਾਓ

en: Guest Session
pa: ਮਹਿਮਾਨ ਸ਼ੈਸ਼ਨ

en: Log Out…
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ…

en: Log Out
pa: ਲਾਗ ਆਉਟ

en: Suspend
pa: ਸਸਪੈਂਡ

en: Hibernate
pa: ਹਾਈਬਰਨੇਟ

en: Restart…
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ…

en: Restart
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ

en: Shut Down…
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ…

en: Shut Down
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸਾਰੇ ਪਰੋਗਰਾਮ ਬੰਦ ਕਰਕੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Are you sure you want to close all programs and shut down the computer?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸਭ ਪਰੋਗਰਾਮ ਬੰਦ ਕਰਕੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?
