ayatana-settings 20.11.09.2 - en to eo translation catalogue (31 entries)

en: Show full user name on the panel
eo: Montri la plenan nomon de la uzanto sur la panelo

en: Remove the Log Out item from the menu
eo: Kaŝi la menueron «Adiaŭi»

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
eo: Ne postuli konfirmon por la menueroj «Adiaŭi», «Restarti» kaj «Elŝalti»

en: Remove the Restart item from the menu
eo: Kaŝi la menueron «Restartigi»

en: Remove the Shut Down item from the menu
eo: Kaŝi la menueron «Elŝalti»

en: Show the user list in the menu
eo: Montri la liston de uzantoj en la menuo

en: Enable this indicator on login
eo: Montri ĉi tiun indikilon post saluto

en: Session
eo: Seanco

en: Show the number of seconds on the panel
eo: Montri la nombron de sekundoj sur la panelo

en: Show the calendar in the menu
eo: Montri la kalendaro en la menuo

en: Show week numbers in the calendar
eo: Montri semajnnumerojn en la kalendaro

en: Show events in the menu
eo: Montri eventojn en la menuo

en: Show the year on the panel
eo: Montri la jaron sur la panelo

en: Show the day of the week on the panel
eo: Montri la tagon de la semajno sur la panelo

en: Show the month and date on the panel
eo: Montri la monaton kaj la daton sur la panelo

en: Date and Time
eo: Dato kaj horo

en: Allow setting the volume above 100%
eo: Permesi laŭton super 100%

en: Sound
eo: Sono

en: Show percentage on the panel
eo: Montri elcenton sur la panelo

en: Show time on the panel
eo: Montri la tempon sur la panelo

en: Power
eo: Elektro

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Maximum number of visible items
eo: Maksimuma nombro da montrataj eroj

en: Discard notifications by application name
eo: Forĵeti sciigojn laŭ nomo de programo

en: Add
eo: Enmeti

en: Remove
eo: Forigi

en: column
eo: kolumno

en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Indicators
eo: Indikiloj

en: Ayatana Indicators Settings
eo: Agordoj pri Ayatana-Indikiloj
