ayatana-settings 20.11.09.2 - en to et translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
et: Kuva paneelil kasutaja täisnimi

en: Remove the Log Out item from the menu
et: Eemalda menüüst valik Logi välja

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
et: Tühista väljalogimise, taaskäivitamise ja väljalülitamise kinnituse küsimine

en: Remove the Restart item from the menu
et: Eemalda menüüst Taaskäivituse valik

en: Remove the Shut Down item from the menu
et: Eemalda menüüst käsklus Sule arvuti

en: Show the user list in the menu
et: Kuva menüüs kasutajate loetelu

en: Enable this indicator on login
et: Luba see indikaator sisselogimisel

en: Session
et: Sessioon

en: Show the number of seconds on the panel
et: Kuva paneelil sekundeid

en: Show the calendar in the menu
et: Kuva menüüs kalender

en: Show week numbers in the calendar
et: Kuva kalendris nädala numbreid

en: Show events in the menu
et: Kuva menüüs sündmuseid

en: Show the year on the panel
et: Kuva aastaarv paneelil

en: Show the day of the week on the panel
et: Kuva paneelil nädalapäev

en: Show the month and date on the panel
et: Kuva paneelil kuu ja päev

en: Date and Time
et: Kuupäev ja aeg

en: Allow setting the volume above 100%
et: Luba helitugevus üle 100%

en: Sound
et: Heli

en: Show percentage on the panel
et: Kuva paneelil protsent

en: Show time on the panel
et: Kuva paneelil kellaaeg

en: Power
et: Toide

en: Messages
et: Sõnumid

en: Maximum number of visible items
et: Kuvatavate teadete maksimaalne arv

en: Discard notifications by application name
et: Kustuta teated rakenduselt nimega

en: Add
et: Lisa

en: Remove
et: Eemalda

en: column
et: veerg

en: Notifications
et: Teated

en: Indicators
et: Indikaatorid

en: Ayatana Indicators Settings
et: Ayatana Indtkaatorite Seaded
