ayatana-settings 20.11.09.2 - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Show full user name on the panel
fr: Afficher le nom d'utilisateur complet sur le panneau

en: Remove the Log Out item from the menu
fr: Supprimer l'élément Déconnexion du menu

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
fr: Supprimer la confirmation de déconnexion, de redémarrage et d'arrêt

en: Remove the Restart item from the menu
fr: Supprimer l'élément Redémarrer du menu

en: Remove the Shut Down item from the menu
fr: Supprimer l'élément Éteindre du menu

en: Show the user list in the menu
fr: Afficher la liste des utilisateurs dans le menu

en: Enable this indicator on login
fr: Activer cet indicateur lors de la connexion

en: Show the number of seconds on the panel
fr: Afficher le nombre de secondes sur le panneau

en: Show the calendar in the menu
fr: Afficher le calendrier dans le menu

en: Show week numbers in the calendar
fr: Afficher les numéros de semaine dans le calendrier

en: Show events in the menu
fr: Afficher les évènements dans le menu

en: Show the year on the panel
fr: Afficher l'année sur le panneau

en: Show the day of the week on the panel
fr: Afficher le jour de la semaine sur le panneau

en: Show the month and date on the panel
fr: Afficher le mois et la date sur le panneau

en: Date and Time
fr: Date et heure

en: Allow setting the volume above 100%
fr: Autoriser le réglage du volume au-dessus de 100 %

en: Sound
fr: Son

en: Show percentage on the panel
fr: Afficher le pourcentage sur le panneau

en: Show time on the panel
fr: Afficher l'heure sur le panneau

en: Power
fr: Énergie

en: Maximum number of visible items
fr: Nombre maximum d'éléments visibles

en: Discard notifications by application name
fr: Ignorer les notifications par nom d'application

en: Add
fr: Ajouter

en: Remove
fr: Retirer

en: column
fr: colonne

en: Indicators
fr: Indicateurs

en: Ayatana Indicators Settings
fr: Paramètres des indicateurs Ayatana
