ayatana-settings 20.11.09.2 - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
hu: Teljes felhasználónév megjelenítése a panelen

en: Remove the Log Out item from the menu
hu: A kijelentkezés elem eltávolítása a menüből

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
hu: Kijelentkezés, újraindítás és leállítás megerősítő párbeszédpaneljének letiltása

en: Remove the Restart item from the menu
hu: Az újraindítás elem eltávolítása a menüből

en: Remove the Shut Down item from the menu
hu: A leállítás elem eltávolítása a menüből

en: Show the user list in the menu
hu: Felhasználólista megjelenítése a menüben

en: Enable this indicator on login
hu: Indikátor engedélyezése bejelentkezéskor

en: Session
hu: Munkamenet

en: Show the number of seconds on the panel
hu: Másodpercek számának megjelenítése a panelen

en: Show the calendar in the menu
hu: Naptár megjelenítése a menüben

en: Show week numbers in the calendar
hu: Hét számának megjelenítése a panelen

en: Show events in the menu
hu: Események megjelenítése a menüben

en: Show the year on the panel
hu: Év megjelenítése a panelen

en: Show the day of the week on the panel
hu: A hét napjának megjelenítése a panelen

en: Show the month and date on the panel
hu: A hónap és a dátum megjelenítése a panelen

en: Date and Time
hu: Dátum és idő

en: Allow setting the volume above 100%
hu: A hangerő 100% fölé állításának engedélyezése

en: Sound
hu: Hang

en: Show percentage on the panel
hu: Százalék megjelenítése a panelen

en: Show time on the panel
hu: Idő megjelenítése a panelen

en: Power
hu: Energia

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Maximum number of visible items
hu: Látható elemek maximális száma

en: Discard notifications by application name
hu: Értesítések elutasítása az alkalmazásnév alapján

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: column
hu: oszlop

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Indicators
hu: Indikátorok

en: Ayatana Indicators Settings
hu: Ayatana indikátorok beállításai
