ayatana-settings 20.11.09.2 - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Show full user name on the panel
id: Tampilkan nama lengkap pengguna pada panel

en: Remove the Log Out item from the menu
id: Hapus item Log Out dari menu

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
id: Tekan konfirmasi Keluar, Mulai Ulang, dan Matikan

en: Remove the Restart item from the menu
id: Hapus item Restart dari menu

en: Session
id: Sesi

en: Show the number of seconds on the panel
id: Tampilkan jumlah detik pada panel

en: Show the calendar in the menu
id: Tampilkan kalender pada menu

en: Show week numbers in the calendar
id: Tampilkan nomor minggu di kalender

en: Show events in the menu
id: Tampilkan acara di menu

en: Show the year on the panel
id: Tampilkan tahun pada panel

en: Show the day of the week on the panel
id: Tampilkan hari dalam seminggu di panel

en: Show the month and date on the panel
id: Tampilkan bulan dan tanggal pada panel

en: Date and Time
id: Tanggal dan Waktu

en: Allow setting the volume above 100%
id: Izinkan pengaturan volume di atas 100%

en: Sound
id: Suara

en: Show percentage on the panel
id: Tampilkan persen pada panel

en: Show time on the panel
id: Tampilkan waktu pada panel

en: Power
id: Daya

en: Messages
id: Pesan

en: Maximum number of visible items
id: Jumlah maksimum item yang terlihat

en: Discard notifications by application name
id: Buang pemberitahuan berdasarkan nama aplikasi

en: Add
id: Tambah

en: Remove
id: Hapus

en: column
id: kolom

en: Notifications
id: Pemberitahuan

en: Indicators
id: Indikator

en: Ayatana Indicators Settings
id: Pengaturan Indikator Ayatana
