ayatana-settings 20.11.09.2 - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
it: Mostra il nome utente completo nel pannello

en: Remove the Log Out item from the menu
it: Rimuovi la voce Disconnetti dal menu

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
it: Ignora la conferma per le azioni di Disconnessione, Riavvio e Spegnimento

en: Remove the Restart item from the menu
it: Rimuovi la voce di Riavvio dal menu

en: Remove the Shut Down item from the menu
it: Rimuovi la voce di Spegnimento dal menu

en: Show the user list in the menu
it: Mostra la lista di utenti nel menu

en: Enable this indicator on login
it: Abilita questo indicatore all'accesso

en: Session
it: Sessione

en: Show the number of seconds on the panel
it: Mostra il numero di secondi nel pannello

en: Show the calendar in the menu
it: Mostra il calendario nel menu

en: Show week numbers in the calendar
it: Mostra i numeri della settimana nel calendario

en: Show events in the menu
it: Mostra gli eventi nel menu

en: Show the year on the panel
it: Mostra l'anno nel pannello

en: Show the day of the week on the panel
it: Mostra il giorno della settimana nel pannello

en: Show the month and date on the panel
it: Mostra il mese e la data sul pannello

en: Date and Time
it: Data e ora

en: Allow setting the volume above 100%
it: Consenti di impostare il volume oltre il 100%

en: Sound
it: Suono

en: Show percentage on the panel
it: Mostra la percentuale sul pannello

en: Show time on the panel
it: Mostra l'ora sul pannello

en: Power
it: Energia

en: Messages
it: Messaggi

en: Maximum number of visible items
it: Numero massimo di elementi visibili

en: Discard notifications by application name
it: Elimina le notifiche in base al nome dell'applicazione

en: Add
it: Aggiungi

en: Remove
it: Rimuovi

en: column
it: colonna

en: Notifications
it: Notifiche

en: Indicators
it: Indicatori

en: Ayatana Indicators Settings
it: Impostazioni Indicatori Ayatana
