ayatana-settings 20.11.09.2 - en to nb translation catalogue (25 entries)

en: Remove the Restart item from the menu
nb: Fjern «Omstart»-elementet fra menyen

en: Remove the Shut Down item from the menu
nb: Fjern «Slå av»-elementet fra menyen

en: Show the user list in the menu
nb: Vis brukerlisten i menyen

en: Session
nb: Økt

en: Show the number of seconds on the panel
nb: Sekundviser i panelet

en: Show the calendar in the menu
nb: Vis kalender i menyen

en: Show week numbers in the calendar
nb: Vis ukenummer i kalenderen

en: Show events in the menu
nb: Vis hendelser i menyen

en: Show the year on the panel
nb: Vis året i panelet

en: Show the day of the week on the panel
nb: Vis ukedag i panelet

en: Show the month and date on the panel
nb: Vis dato og måned i panelet

en: Date and Time
nb: Dato og tid

en: Allow setting the volume above 100%
nb: Tillat lydstyrke over 100%

en: Sound
nb: Lyd

en: Show time on the panel
nb: Vis tid i panel

en: Power
nb: Effekt

en: Messages
nb: Meldinger

en: Bluetooth
nb: Blåtann

en: Maximum number of visible items
nb: Maksimalt antall synlige elementer

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: column
nb: kolonne

en: Notifications
nb: Merknader

en: Indicators
nb: Indikatorer

en: Ayatana Indicators Settings
nb: Ayatana-indikatorinnstillinger
