ayatana-settings 20.11.09.2 - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Show full user name on the panel
nl: Volledige gebruikersnaam op paneel tonen

en: Remove the Log Out item from the menu
nl: Afmelditem verbergen in menu

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
nl: Geen bevestiging vragen bij afmeldeng, herstarten en afsluiten

en: Remove the Restart item from the menu
nl: Herstartitem verbergen in menu

en: Remove the Shut Down item from the menu
nl: Afsluititem verbergen in menu

en: Show the user list in the menu
nl: Gebruikerslijst tonen in menu

en: Enable this indicator on login
nl: Deze indicator tonen na aanmelden

en: Session
nl: Sessie

en: Show the number of seconds on the panel
nl: Seconden tonen op paneel

en: Show the calendar in the menu
nl: Kalender tonen in menu

en: Show week numbers in the calendar
nl: Weeknummers tonen op kalender

en: Show events in the menu
nl: Afspraken tonen in menu

en: Show the year on the panel
nl: Jaar tonen op paneel

en: Show the day of the week on the panel
nl: Dag van de week tonen op paneel

en: Show the month and date on the panel
nl: Datum tonen op paneel

en: Date and Time
nl: Datum en tijd

en: Allow setting the volume above 100%
nl: Volumeniveau hoger dan 100% toestaan

en: Sound
nl: Geluid

en: Show percentage on the panel
nl: Percentage tonen op paneel

en: Show time on the panel
nl: Tijd tonen op paneel

en: Power
nl: Energie

en: Messages
nl: Berichten

en: Maximum number of visible items
nl: Maximaal aantal zichtbare items

en: Discard notifications by application name
nl: Meldingen wissen per programmanaam

en: Add
nl: Toevoegen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: column
nl: kolom

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Ayatana Indicators Settings
nl: Ayatana-indicatorinstellingen
