ayatana-settings 20.11.09.2 - en to ru translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
ru: Показывать на панели полное имя пользователя

en: Remove the Log Out item from the menu
ru: Удалить из меню пункт Выйти

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
ru: Подавление подтверждения Выхода, Перезапуска и Завершения работы

en: Remove the Restart item from the menu
ru: Убрать из меню пункт Перезагрузки

en: Remove the Shut Down item from the menu
ru: Убрать из меню пункт Завершения работы

en: Show the user list in the menu
ru: Показать в меню список пользователей

en: Enable this indicator on login
ru: Включить этот индикатор при входе в систему

en: Session
ru: Сеанс

en: Show the number of seconds on the panel
ru: Показать на панели количество секунд

en: Show the calendar in the menu
ru: Показать календарь в меню

en: Show week numbers in the calendar
ru: Показать в календаре номера недель

en: Show events in the menu
ru: Показать события в меню

en: Show the year on the panel
ru: Показать на панели год

en: Show the day of the week on the panel
ru: Показать на панели день недели

en: Show the month and date on the panel
ru: Показать на панели месяц и дату

en: Date and Time
ru: Дата и время

en: Allow setting the volume above 100%
ru: Разрешить установку громкости выше 100%

en: Sound
ru: Звук

en: Show percentage on the panel
ru: Показать процент на панели

en: Show time on the panel
ru: Показать время на панели

en: Power
ru: Питание

en: Messages
ru: Сообщения

en: Maximum number of visible items
ru: Максимальное количество видимых элементов

en: Discard notifications by application name
ru: Отклонять уведомления по имени приложения

en: Add
ru: Добавить

en: Remove
ru: Удалить

en: column
ru: столбец

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Indicators
ru: Индикаторы

en: Ayatana Indicators Settings
ru: Настройки Ayatana Indicators
