ayatana-settings 20.11.09.2 - en to sv translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
sv: Visa fullständigt användarnamn på panelen

en: Remove the Log Out item from the menu
sv: Ta bort Logga Ut från menyn

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
sv: Undertryck Logga Ut, Omstart och Stäng Av bekräftelse

en: Remove the Restart item from the menu
sv: Ta bort Omstart från menyn

en: Remove the Shut Down item from the menu
sv: Ta bort Stäng Av från menyn

en: Show the user list in the menu
sv: Visa användarlistan i menyn

en: Enable this indicator on login
sv: Aktivera denna indikator vid inloggning

en: Show the number of seconds on the panel
sv: Visa sekunder på panelen

en: Show the calendar in the menu
sv: Visa kalendern i menyn

en: Show week numbers in the calendar
sv: Visa veckonummer i kalendern

en: Show events in the menu
sv: Visa händelser i menyn

en: Show the year on the panel
sv: Visa året på panelen

en: Show the day of the week on the panel
sv: Visa veckodag på panelen

en: Show the month and date on the panel
sv: Visa månaden och datum på panelen

en: Date and Time
sv: Datum och Tid

en: Allow setting the volume above 100%
sv: Tillåt öka volymen över 100%

en: Sound
sv: Ljud

en: Show percentage on the panel
sv: Visa procent på panelen

en: Show time on the panel
sv: Visa tiden på panelen

en: Power
sv: Ström

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Bluetooth
sv: Blåtand

en: Maximum number of visible items
sv: Maximalt antal synlig fält

en: Discard notifications by application name
sv: Kassera aviseringar via applikationens namn

en: Add
sv: Lägg till

en: Remove
sv: Ta bort

en: column
sv: kolumn

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Indicators
sv: Indikatorer

en: Ayatana Indicators Settings
sv: Ayatana Indikator Inställningar
