ayatana-settings 20.11.09.2 - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
tr: Panelde tam kullanıcı adını göster

en: Remove the Log Out item from the menu
tr: Menüden "Oturumu Kapat" ögesini kaldır

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
tr: Oturumu Kapat, Yeniden Başlat ve Kapat onayını engelle

en: Remove the Restart item from the menu
tr: Menüden "Yeniden Başlat" ögesini kaldır

en: Remove the Shut Down item from the menu
tr: Menüden "Kapat" ögesini kaldır

en: Show the user list in the menu
tr: Kullanıcı listesini menüde göster

en: Enable this indicator on login
tr: Oturum açıldığında bu göstergeyi etkinleştir

en: Session
tr: Oturum

en: Show the number of seconds on the panel
tr: Saniye sayısını panelde göster

en: Show the calendar in the menu
tr: Takvimi menüde göster

en: Show week numbers in the calendar
tr: Hafta numaralarını takvimde göster

en: Show events in the menu
tr: Etkinlikleri menüde göster

en: Show the year on the panel
tr: Yılı panelde göster

en: Show the day of the week on the panel
tr: Haftanın gününü panelde göster

en: Show the month and date on the panel
tr: Ay ve tarihi panelde göster

en: Date and Time
tr: Tarih ve Saat

en: Allow setting the volume above 100%
tr: Ses seviyesini %100'ün üzerinde ayarlamaya izin ver

en: Sound
tr: Ses

en: Show percentage on the panel
tr: Panelde yüzde değerini göster

en: Show time on the panel
tr: Panelde zamanı göster

en: Power
tr: Güç

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Maximum number of visible items
tr: En fazla görünür öge sayısı

en: Discard notifications by application name
tr: Bildirimleri uygulama adına göre sil

en: Add
tr: Ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: column
tr: sütun

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Indicators
tr: Göstergeler

en: Ayatana Indicators Settings
tr: Ayatana Göstergeleri Ayarları
