ayatana-settings 20.11.09.2 - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Show full user name on the panel
uk: Показати повне ім'я користувача на панелі

en: Remove the Log Out item from the menu
uk: Видаліти з меню пункт Вийти

en: Suppress the Log Out, Restart and Shut Down confirmation
uk: Ігнорувати підтвердження Виходу, Перезавантаження та Завершення роботи

en: Remove the Restart item from the menu
uk: Видалити з меню пункт Перезавантаження

en: Remove the Shut Down item from the menu
uk: Видалити з меню пункт Завершити роботу

en: Show the user list in the menu
uk: Відображати у меню список користувачів

en: Enable this indicator on login
uk: Увімкнути цей індикатор під час входу

en: Session
uk: Сеанс

en: Show the number of seconds on the panel
uk: Показати на панелі кількість секунд

en: Show the calendar in the menu
uk: Показати календар у меню

en: Show week numbers in the calendar
uk: Показати у календарі номери тижнів

en: Show events in the menu
uk: Показати події в меню

en: Show the year on the panel
uk: Показати на панелі рік

en: Show the day of the week on the panel
uk: Показати на панелі день тижня

en: Show the month and date on the panel
uk: Показати на панелі місяць і дату

en: Date and Time
uk: Дата і час

en: Allow setting the volume above 100%
uk: Дозволити встановлення гучності вище 100%

en: Sound
uk: Звук

en: Show percentage on the panel
uk: Показати відсоток на панелі

en: Show time on the panel
uk: Показати час на панелі

en: Power
uk: Живлення

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Maximum number of visible items
uk: Максимальна кількість видимих елементів

en: Discard notifications by application name
uk: Відкидати сповіщення за назвою програми

en: Add
uk: Додати

en: Remove
uk: Вилучити

en: column
uk: стовпець

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Indicators
uk: Індикатори

en: Ayatana Indicators Settings
uk: Налаштування Ayatana Indicators
