ayatana-webmail - en to et translation catalogue (52 entries)

en: Select account
et: Konto valik

en: Which account's command/web page would you like to open?
et: Millise konto käsu/veebilehe soovid sa avada?

en: Message actions
et: Sõnumi tegevused

en: Delete
et: Kustuta

en: Mark as read
et: Märgi loetuks

en: Open message/Run command
et: Ava sõnum/käivita käsk

en: Sender
et: Saatja

en: Subject
et: Teema

en: Open webmail home page
et: Ava veebimeili koduleht

en: Clear
et: Puhasta

en: Settings
et: Seaded

en: No subject
et: Teema puudub

en: Connection error
et: Ühenduse viga

en: Unable to connect to account "{accountName}", the application will now exit.
et: Kontoga "{accountName}" ei saa ühendust; rakendus lõpetab töö.

en: You have %d unread message | You have %d unread messages
et[0]: Sul on %d lugemata sõnum
et[1]: Sul on %d lugemata sõnumit

en: from %(t0)s, %(t1)s and others
et: %(t0)s, %(t1)s ja teistelt

en: from %(t0)s and %(t1)s
et: %(t0)s ja %(t1)s

en: from %s
et: %s

en: New mail from %s
et: Uus kiri %s-lt

en: Custom
et: Kohandatud

en: If this string starts with http:// or https://, the application will open it in your browser - otherwise, it will be run as a command
et: Rakendus avab veebibrauseri, kui see tekst algab http:// või https://; vastasel korral käivitatakse käsuna

en: (None)
et: (puudub)

en: Ayatana Webmail Preferences
et: Ayatana Webmaili Seadistus

en: Accounts
et: Kontod

en: Options
et: Valikud

en: Support
et: Toeta

en: About
et: Rakendusest

en: Failed to connect to mail account. The returned error was:
et: Meilikontoga ühendumine nurjus. Saadud viga oli:

en: Connection failure
et: Ühenduse viga

en: Add
et: Lisa

en: Remove
et: Eemalda

en: Host:
et: Server:

en: Password:
et: Parool:

en: Folders:
et: Kaustad:

en: Home:
et: Kodu:

en: Compose:
et: Koosta:

en: Sent:
et: Saadetud:

en: Inbox:
et: Sisenevad:

en: Mark message as read
et: Märgi sõnum loetuks

en: Open message in browser/Execute command
et: Ava sõnum lehitsejas/käivita käsk

en: Ask me what to do
et: Küsi, mida teha

en: Enable notifications:
et: Luba teavitused:

en: Play sound when a message is received:
et: Mängi sõnumi saabumisel heli:

en: Merge messages from the same conversation:
et: Ühenda sama vestluse sõnumid:

en: Hide count when zero:
et: Peida kogus, kui see on null:

en: When a message is activated:
et: Kui sõnum on aktiveeritud:

en: Execute this command when a message is received:
et: Sõnumi saamisel käivita see käsk:

en: Custom sound to play:
et: Kohandatud heli, mida mängida:

en: Ask a question
et: Küsi küsimus

en: Help translate
et: Aita tõlkida

en: Source code
et: Lähtekood

en: Home page
et: Koduleht
