ayatana-webmail 23.12.25 - en to he translation catalogue (78 entries)

en: Select account
he: נא לבחור חשבון

en: Which account's command/web page would you like to open?
he: איזו פקודה/אתר של חשבון לפתוח?

en: Message actions
he: פעולות על הודעות

en: Delete
he: מחיקה

en: Mark as read
he: סימון כנקראה

en: Open message/Run command
he: לפתוח הודעה/להריץ פקודה

en: Sender
he: מוען

en: Subject
he: נושא

en: Open webmail home page
he: לפתוח את עמוד הבית של אתר הדוא״ל

en: Clear
he: מחיקה

en: Settings
he: הגדרות

en: No subject
he: אין נושא

en: Connection error
he: שגיאת חיבור

en: Unable to connect to account "{accountName}", the application will now exit.
he: לא ניתן להתחבר לחשבון „{accountName}”, היישום יצא כעת.

en: You have %d unread message | You have %d unread messages
he[0]: יש לך הודעה שלא נקראה
he[1]: יש לך %d הודעות שלא נקראו
he[2]: יש לך %d הודעות שלא נקראו
he[3]: יש לך %d הודעות שלא נקראו

en: from %(t0)s, %(t1)s and others
he: מאת %(t0)s, %(t1)s ונוספים

en: from %(t0)s and %(t1)s
he: מאת %(t0)s ו־%(t1)s

en: from %s
he: מאת %s

en: New mail from %s
he: הודעה חדשה מאת %s

en: Custom
he: התאמה אישית

en: If this string starts with http:// or https://, the application will open it in your browser - otherwise, it will be run as a command
he: אם המחרוזת הזאת מתחילה ב־http://‎ או ב־https://‎, היישום יפתח אותה בדפדפן שלך - אחרת, היא תופעל כפקודה

en: (None)
he: (ללא)

en: Ayatana Webmail Preferences
he: העדפות הדוא״ל של Ayatana

en: Accounts
he: חשבונות

en: Options
he: אפשרויות

en: Support
he: תמיכה

en: About
he: על אודות

en: Failed to connect to mail account. The returned error was:
he: ההתחברות לחשבון הדוא״ל נכשלה. השגיאה שהוחזרה היא:

en: Connection failure
he: שגיאת התחברות

en: Add
he: הוספה

en: Remove
he: הסרה

en: The application will append this string to "Inbox" to access a specific message - you can use the $MSG_THREAD and $MSG_UID placeholders
he: היישום יוסיף את המחרוזת „דואר נכנס” כדי לגשת להודעה מסוימת - אפשר להשתמש בממלאי המקום ‎$MSG_THREAD ו־‎$MSG_UID

en: Account:
he: חשבון:

en: Server:
he: שרת:

en: Host:
he: מארח:

en: Port:
he: פתחה:

en: Username:
he: שם משתמש:

en: Password:
he: סיסמה:

en: Folders:
he: תיקיות:

en: Home:
he: בית:

en: Compose:
he: כתיבה:

en: Sent:
he: שליחה:

en: Inbox:
he: דואר נכנס:

en: Message:
he: הודעה:

en: Mark message as read
he: סימון ההודעה כנקראה

en: Open message in browser/Execute command
he: פתיחת הודעה בדפדפן/הפעלת פקודה

en: Ask me what to do
he: לשאול אותי מה לעשות

en: Enable notifications:
he: הפעלת התראות:

en: Play sound when a message is received:
he: לנגן צליל כאשר מתקבלת הודעה:

en: Merge messages from the same conversation:
he: מיזוג הודעות מאותו הדיון:

en: Hide count when zero:
he: הסתרת המונה כאשר אפס:

en: When a message is activated:
he: כאשר הודעה מופעלת:

en: Execute this command when a message is received:
he: להריץ פקודה כשמתקבלת הודעה:

en: If a command is set, it will be called with the following parameters: sender, subject, IMAP host
he: אם מוגדרת פקודה, תתבצע אליה קריאה עם המשתנים הבאים: sender, subject, IMAP host (מען, נושא, מארח IMAP בהתאמה)

en: Custom sound to play:
he: צליל משלך להשמעה:

en: Report a bug
he: דיווח על תקלה

en: Request a feature
he: בקשת יכולת

en: It's a good idea to add the {labelname} label to your issue.
he: יכול להיות רעיון מוצלח להוסיף את התווית {labelname} לדיווח שלך.

en: Ask a question
he: לשאול שאלה

en: Help translate
he: עזרה בתרגום

en: Source code
he: קוד מקור

en: Home page
he: דף הבית

en: Maximum item count
he: ספירת פריטים מרבית

en: Limit the number of mails to retrieve per folder.
he: הגבלת מספר ההודעות לקבלה לתיקייה.

en: Enable notifications
he: הפעלת התראות

en: Show OSD notifications when new messages arrive.
he: להציג התראות על המסך כשמגיעה הודעה חדשה.

en: Enable sound
he: הפעלת צלילים

en: Play sound when new messages arrive.
he: לנגן צליל כאשר מתקבלת הודעה.

en: Hide message count
he: הסתרת מספר ההודעות

en: Hide message count when there are no messages.
he: להסתיר את מספר ההודעות כשאין הודעות.

en: Execute on receive
he: הפעלה עם קבלה

en: Run this command when new messages arrive.
he: להריץ את הפקודה הזאת כשמתקבלת הודעה.

en: Custom sound
he: צליל משלך

en: Play a custom sound when new messages arrive.
he: לנגן צליל משלך כאשר מתקבלת הודעה.

en: Merge messages
he: מיזוג הודעות

en: Merge messages belonging to the same conversation.
he: מיזוג הודעות מאותו הדיון.

en: Message action
he: פעולה על הודעה

en: Action to perform when a message is activated.
he: פעולה שתבוצע עם הפעלת הודעה.
