ayatana-webmail - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Select account
ja: アカウントを選択ください

en: Which account's command/web page would you like to open?
ja: どのアカウントのコマンドや ウェブページを開きますか？

en: Message actions
ja: メッセージのアクション

en: Delete
ja: 削除

en: Mark as read
ja: 既読にする

en: Open message/Run command
ja: メッセージを開く/コマンドを実行

en: Sender
ja: 送信者

en: Subject
ja: 件名

en: Open webmail home page
ja: ウェブメールのホームページを開く

en: Clear
ja: クリア

en: Settings
ja: 設定

en: No subject
ja: 件名なし

en: Connection error
ja: 接続エラー

en: Unable to connect to account "{accountName}", the application will now exit.
ja: アカウント「{accountName}」に接続出来ません、アプリケーションが終了します.

en: from %(t0)s, %(t1)s and others
ja: %(t0)s、%(t1)sなどから

en: from %s
ja: %sから

en: New mail from %s
ja: %sからの新着メール

en: (None)
ja: (なし)

en: Ayatana Webmail Preferences
ja: Ayatanaウェブメールの設定

en: Accounts
ja: アカウント

en: Options
ja: オプション

en: Support
ja: サポート

en: About
ja: について

en: Failed to connect to mail account. The returned error was:
ja: メールアカウントに接続できませんでした。返されたエラーは:

en: Connection failure
ja: 接続に失敗しました

en: Add
ja: 追加する

en: Remove
ja: 削除

en: Host:
ja: ホスト：

en: Port:
ja: ポート:

en: Password:
ja: パスワード:

en: Folders:
ja: フォルダー:

en: Home:
ja: ホーム:

en: Compose:
ja: 作成:

en: Sent:
ja: 送信済み:

en: Inbox:
ja: 受信トレイ:

en: Mark message as read
ja: メッセージを既読にする

en: Open message in browser/Execute command
ja: ブラウザでメッセージを開く/コマンドを実行する

en: Enable notifications:
ja: 通知を有効にする:

en: Play sound when a message is received:
ja: メッセージを受信した時に音を鳴らします:

en: Hide count when zero:
ja: ゼロの時にカウントを非表示にします:

en: When a message is activated:
ja: メッセージがアクティブ化された場合:

en: Execute this command when a message is received:
ja: メッセージを受信した時にこのコマンドを実行します:

en: Custom sound to play:
ja: 再生するカスタムサウンド:

en: Ask a question
ja: 質問する

en: Help translate
ja: 翻訳を手伝う

en: Source code
ja: ソースコード

en: Home page
ja: ホームページ
