backintime - en to ca translation catalogue (336 entries)

en: Warning
ca: Avís

en: Main profile
ca: Perfil principal

en: SSH private key
ca: Clau privada SSH

en: encrypted
ca: xifrat

en: Encryption
ca: Xifrat

en: SSH encrypted
ca: Xifrat amb SSH

en: Default
ca: Predeterminat

en: Profile: "{name}"
ca: Perfil: "{name}"

en: Snapshots folder is not valid!
ca: La carpeta d'instantànies no es vàlida!

en: You must select at least one folder to back up!
ca: Heu de seleccionar almenys una carpeta per fer una còpia de seguretat!

en: Backup folder cannot be included.
ca: No s'hi pot incloure la carpeta de còpia de seguretat.

en: Backup sub-folder cannot be included.
ca: No s'hi pot incloure la subcarpeta de la còpia de seguretat.

en: Invalid option. {path} is not a folder.
ca: L'opció no vàlida. {path} no és una carpeta.

en: Host/User/Profile-ID must not be empty.
ca: Host/User/Profile-ID no pot estar buit.

en: Can't write to: {path}
    Are you sure you have write access?
ca: No es pot escriure a: {path}
    Segur que teniu permisos d'escriptura?

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
ca: El sistema de fitxers de destí per a {path} està formatat amb FAT que no admet hard-links. Utilitzeu un sistema de fitxers Linux natiu.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
ca: El sistema de fitxers de destí per a {path} és una compartició muntada amb SMB. Assegureu-vos que el servidor remot SMB admet enllaços simbòlics o activeu {copyLinks} a {expertOptions}.

en: Copy links (dereference symbolic links)
ca: Copia enllaços (dereferencia els enllaços simbòlics)

en: Expert Options
ca: Opcions avançades

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
ca: El sistema de fitxers de destí per a {path} és una compartició muntada amb sshfs. Sshfs no admet hard-links. Utilitzeu el mode 'SSH' en el seu lloc.

en: Can't find crontab.
    Are you sure cron is installed?
    If not you should disable all automatic backups.
ca: No es pot trobar el 'crontab'.
    Segur que el 'cron' està instal·lat ?
    Si no, hauríeu de desactivar totes les còpies de seguretat automàtiques.

en: Failed to write new crontab.
ca: No s'ha pogut escriure el nou crontab .

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
ca: No s'ha pogut instal·lar la regla d'Udev per al perfil {profile_id}. El servei de DBus Service {dbus_interface} no estava disponible

en: Schedule udev doesn't work with mode {mode}
ca: El planificador udev no funciona amb el mode {mode}

en: Couldn't find UUID for {path}
ca: No s'ha pogut trobar l'UUID per a {path}

en: Failed to save config
ca: No s'ha pogut desar la configuració

en: Failed to load config
ca: No s'ha pogut carregar la configuració

en: Profile "{name}" already exists.
ca: El perfil "{name}" ja existeix.

en: The last profile cannot be removed.
ca: No es pot eliminar l'últim perfil.

en: Can't mount '{command}'
ca: No s'ha pogut muntar '{command}'

en: Config for encrypted folder not found.
ca: No s'ha trobat la configuració de la carpeta xifrada.

en: Create a new encrypted folder?
ca: Voleu crear una nova carpeta xifrada?

en: Cancel
ca: Canceŀla

en: Please confirm password
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Password doesn't match.
ca: La contrasenya no coincideix.

en: encfs version 1.7.2 and before has a bug with option --reverse. Please update encfs.
ca: encfs versió 1.7.2 i anterior té un error amb l'opció --reverse. Actualitzeu encfs.

en: Take snapshot
ca: Fes una instantània

en: Can't unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
ca: No es pot desmuntar {mountprocess} des de {mountpoint}.

en: {} not found. Please install e.g. {}
ca: No s'ha trobat {}. Si us plau instal·leu p. ex. {}

en: Mountpoint {} not empty.
ca: El punt de muntatge {} no és buit.

en: Profile '{profile}': Enter password for {mode}:
ca: Perfil '{profile}': Introduïu la contrasenya per {mode}:

en: FAILED
ca: S'HA PRODUÏT UN ERROR

en: Restore permissions
ca: Restaura els permisos

en: Done
ca: Fet

en: Deferring backup while on battery
ca: Es posposa la còpia de seguretat mentre s'utilitza la bateria

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in.
ca: No es pot trobar la carpeta d'instantànies.
    Si és en una unitat extraïble, connecteu-la.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
ca[0]: Esperant %s segon.
ca[1]: Esperant %s segons.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
ca: No s'ha pogut fer la instantània {snapshot_id}.

en: Finalizing
ca: Està finalitzant

en: Can't create folder
ca: No es pot crear la carpeta

en: Saving config file…
ca: Desa el fitxer de configuració …

en: Saving permissions…
ca: S'estan desant els permisos …

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
ca: S'ha trobat la resta {snapshot_id} que es pot continuar.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
ca: S'està suprimint la carpeta sobrant de l'última execució: {snapshot_id}

en: Can't remove folder
ca: No es pot eliminar la carpeta

en: Taking snapshot
ca: S'està fent una instantània

en: Success
ca: Èxit

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
ca: Transferència parcial a causa de la desaparició dels fitxers d'origen (mireu 'man rsync')

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
ca: 'rsync' ha finalitzat amb el codi de sortida {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
ca: Consulteu 'man rsync' per a més detalls

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
ca: Els codis de sortida negatius de l'rsync són números de senyal, vegeu 'kill -l' i 'man kill'

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
ca: No hi ha canvis, no cal una instantània nova

en: Can't rename {new_path} to {path}
ca: No es pot canviar el nom de {new_path} a {path}

en: Smart remove
ca: Esborrat intel·ligent

en: Removing old snapshots
ca: Elimina les instantànies antigues

en: Trying to keep min free space
ca: Proveu de mantenir un minim d'espai lliure

en: Trying to keep min {perc} free inodes
ca: Proveu de mantenir mínim un {perc} d'inodes lliures

en: Now
ca: Ara

en: Can't mount {sshfs}
ca: No s'ha pogut muntar {sshfs}

en: ssh-agent not found. Please make sure it is installed.
ca: no s'ha trobat l'ssh-agent. Assegureu-vos que està instal·lat.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
ca: No s'ha pogut desbloquejar la clau privada ssh. O la contrasenya és incorrecta o no és disponible per al cron.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
ca: El xifratge {cipher} ha fallat per a {host}.

en: Remote path exists but is not a directory.
ca: El camí remot existeix però no és un directori.

en: Remote path is not writable.
ca: No es pot escriure a la ruta remota.

en: Remote path is not executable.
ca: La ruta remota no és executable.

en: Couldn't create remote path.
ca: No es pot crear la ruta remota.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
ca: L'amfitrió remot {host} no admet {command}

en: Look at 'man backintime' for further instructions
ca: Mireu 'man backintime' per a més instruccions

en: Check commands on host {host} returned unknown error
ca: Comproveu les ordres a l'amfitrió {host} ha retornat un error desconegut

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
ca: L'amfitrió remot {host} no admet hardlinks

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}"
ca: Copieu la clau ssh pública "{pubkey}" al servidor remot "{host}"

en: Please enter password for "{user}"
ca: Confirmeu la contrasenya per "{user}"

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: This folder doesn't exist
    in the current selected snapshot.
ca: Aquesta carpeta no existeix
    a la instantània seleccionada.

en: Add to Include
ca: Afegeix a la inclusió

en: Add to Exclude
ca: Afegeix a l'exclusió

en: {appName} is not configured. Would you like to restore a previous configuration?
ca: {appName} no està configurat. Voleu restaurar una configuració anterior?

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
ca: No es pot trobar la carpeta d'instantànies.
    Si es troba en una unitat extraïble, connecteu-la i premeu OK.

en: Take a snapshot
ca: Fes una instantània

en: Use modification time & size for file change detection.
ca: Utilitza el temps de modificació i mida per a la detecció de canvis de fitxers.

en: Take a snapshot (checksum mode)
ca: Pren una instantània (mode suma de verificació)

en: Use checksums for file change detection.
ca: Utilitza sumes de verificació per a la detecció de canvis de fitxers.

en: Pause snapshot process
ca: Pausa el procés d'instantània

en: Resume snapshot process
ca: Reprèn el procés d'instantània

en: Stop snapshot process
ca: Atura el procés d'instantània

en: Refresh snapshot list
ca: Refresca la llista d'instantànies

en: Name snapshot
ca: Anomena la instantània

en: Remove snapshot
ca: Esborra la instantània

en: View snapshot log
ca: Visualitza el registre de les instantànies

en: View last log
ca: Visualitza l'últim registre

en: Manage profiles…
ca: Gestiona els perfils…

en: Shutdown
ca: Aturada

en: Shut down system after snapshot has finished.
ca: Apaga el sistema després d'acabar la instantània.

en: Setup language…
ca: Llenguatge de configuració…

en: Exit
ca: Sortir

en: Help
ca: Ajuda

en: Profiles config file
ca: Fitxer de configuració de perfils

en: Website
ca: Lloc web

en: Changelog
ca: Registre de canvis

en: FAQ
ca: PMF

en: Ask a question
ca: Fer una pregunta

en: Report a bug
ca: Informar d'un error

en: Translation
ca: Traducció

en: About
ca: Quant a

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
ca: Restaura els fitxers o carpetes seleccionades a la destinació original.

en: Restore to …
ca: Restaura a …

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
ca: Restaura els fitxers o carpetes seleccionades a una destinació nova.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to the original destination.
ca: Restaura la carpeta mostrada actualment i tot el seu contingut a la destinació original.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to a new destination.
ca: Restaura la carpeta mostrada actualment i tot el seu contingut a una nova destinació.

en: Up
ca: Amunt

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Compare snapshots…
ca: Compara les instantànies…

en: &Backup
ca: &Còpia de seguretat

en: &Restore
ca: &Restaura

en: &Help
ca: &Ajuda

en: If you close this window Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot has finished.
    Do you really want to close?
ca: Si tanqueu aquesta finestra Back In Time no podrà apagar el sistema quan la instantània hagi finalitzat.
    De debò vols tancar?

en: Working:
ca: S'està treballant:

en: Done, no backup needed
ca: Fet, no ha estat necessari crear una còpia de seguretat

en: Working
ca: Treballant

en: Sent
ca: Enviat

en: Speed
ca: Velocitat

en: Root
ca: Arrel

en: Home
ca: Inici

en: Backup folders
ca: Carpetes de còpia de seguretat

en: Snapshot Name
ca: Nom de la instantània

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
ca[0]: Segur que voleu esborrar la instantània?
ca[1]: Segur que voleu esborrar les instantànies?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
ca: Crea còpies de seguretat amb {suffix} al final abans de
    sobreescriure o esborrar fitxers locals.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring.
    If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
ca: Les versions més noves dels fitxers es canviaran de nom amb el final {suffix} abans de restaurar.
    Si ja no els necessiteu, podeu eliminar-los amb {cmd}

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
ca: Restaura només els fitxers que no existeixen o
    són més nous que els de destí.
    Utilitzant l'opció "rsync --update".

en: Remove newer elements in original folder.
ca: Esborra els fitxers més nous de la carpeta original.

en: Do you really want to restore this element into the new folder
    {path}? | Do you really want to restore these elements into the new folder
    {path}?
ca[0]: Segur que voleu restaurar aquest element
    a la carpeta nova {path}?
ca[1]: Segur que voleu restaurar aquests elements
    a la carpeta nova {path}?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
ca[0]: Segur que voleu restaurar aquest element?
ca[1]: Segur que voleu restaurar aquests elements?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els fitxers més nous a {path}?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original folder?
ca: Esteu segur que voleu eliminar tots els fitxers més nous de la carpeta original?

en: WARNING: Deleting files in filesystem root could break your whole system!
ca: AVÍS: Esborrar fitxers a l'arrel del sistema de fitxers podria trencar tot el sistema!

en: Snapshot
ca: Instantàna

en: Restore {path}
ca: Restaura {path}

en: Restore {path} to …
ca: Restaura {path} a …

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
ca: La configuració de la llengua només tindrà efecte després de reiniciar Back In Time.

en: Authors
ca: Autors

en: Translations
ca: Traduccions

en: License
ca: Llicència

en: Setup language
ca: Llenguatge de configuració

en: System default
ca: sistema per defecte

en: Use operating systems language.
ca: Utilitza el llenguatge del sistema operatiu.

en: Translated: {percent}
ca: Traduït: {percent}

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
ca: Hola
    Heu utilitzat el Back In Time en l'idioma {language} unes quantes vegades.
    La traducció de la vostra versió instal·lada de Back In Time a {language} està un {perc} completada. Independentment del seu nivell d'experiència tècnica, pot contribuir a la traducció i, per tant, en Back In Time mateix.
    Visiteu {translation_platform_url} si voleu col·laborar. Per obtenir més assistència i preguntes, visiteu {back_in_time_project_website}.
    Demanem disculpes per la interrupció i aquest missatge no es tornarà a mostrar. Aquest diàleg està disponible en qualsevol moment a través del menú d'ajuda.
    L'equip de Back In Time

en: translation platform
ca: plataforma de traducció

en: Your translation
ca: la teva traducció

en: Last Log View
ca: Última visualització dels registres

en: Snapshot Log View
ca: Visualitza el registre d'instantànies

en: Profile
ca: Perfil

en: Snapshots
ca: Instantànies

en: Filter
ca: Filtre

en: All
ca: Tots

en: Changes
ca: Canvis

en: Information
ca: Informació

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
ca: [E]Error, [I]Informació, [C]Canvia

en: decode paths
ca: descodifica rutes

en: Copy
ca: Copia

en: Decode
ca: Descodifica

en: Do you want to exclude this?
ca: Voleu excloure això?

en: Question
ca: Pregunta

en: View Last Log
ca: Visualitza l'últim registre

en: Start {appname}
ca: Inicia {appname}

en: Working…
ca: S'està treballant…

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: Last week
ca: La setmana passada

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
ca: No és una instantània, sinó una vista en directe dels vostres fitxers locals

en: Last check {time}
ca: Última comprovació {time}

en: Show full Log
ca: Mostra el registre complet

en: Manage profiles
ca: Gestiona els perfils

en: Edit
ca: Edita

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Elimina

en: {app} uses EncFS for encryption. A recent security audit revealed several possible attack vectors for this. Please take a look at "A NOTE ON SECURITY" in "man backintime".
ca: {app} utilitza EncFS per a l'encriptatge. Una auditoria de seguretat recent va revelar diversos possibles vectors d'atac per això. Si us plau, mireu "A NOTE ON SECURITY" a "man backintime".

en: Where to save snapshots
ca: A on guardar Instanànies

en: Folder
ca: Carpeta

en: SSH Settings
ca: Paràmetres SSH

en: Host
ca: Ordinador amfitrió

en: User
ca: Usuari

en: Path
ca: Ruta

en: Cipher
ca: Xifratge

en: Private Key
ca: Clau privada

en: Choose an existing private key file (normally named "id_rsa")
ca: Trieu un fitxer de clau privada existent (normalment anomenat "id_rsa")

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected)
ca: Crea una clau SSH nova sense contrasenya (no es permet si ja hi ha seleccionat un fitxer de clau privada)

en: Password
ca: Contrasenya

en: Save Password to Keyring
ca: Desa la contrasenya a l'anell de claus

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
ca: Contrasenya de la memòria cau per al Cron (problema de seguretat: l'administrador pot llegir la contrasenya)

en: Advanced
ca: Avançat

en: Full snapshot path
ca: Ruta completa de la instantània

en: Schedule
ca: Planificació

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: At every boot/reboot
ca: En cada inici/reinici

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
ca[0]: Cada {n} minut
ca[1]: Cada {n} minuts

en: Every hour
ca: Cada hora

en: Custom hours
ca: Hores personalitzades

en: Every day
ca: Cada dia

en: Repeatedly (anacron)
ca: Repetidament (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
ca: Quan la unitat es connecti (udev)

en: Every week
ca: Cada setmana

en: Every month
ca: Cada mes

en: Every year
ca: Cada any

en: Day
ca: Dia

en: Weekday
ca: Entre setmana

en: Hour
ca: Hora

en: Hours
ca: Hores

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
ca: Executa Back In Time repetidament. Això és útil si l'ordinador no s'està executant regularment.

en: Every
ca: Cada

en: Hour(s)
ca: Hora(es)

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: Week(s)
ca: Setmana(es)

en: Month(s)
ca: Mes(os)

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days).
    You will be prompted for your sudo password.
ca: Executa enrere en el temps tan aviat com la unitat estigui connectada (només una vegada cada X dies).
    Se us demanarà la contrasenya sudo.

en: &Include
ca: &Inclou

en: Include files and folders
ca: Inclou fitxers i carpetes

en: Add file
ca: Afegeix fitxer

en: Add folder
ca: Afegeix un directori

en: &Exclude
ca: &Exclou

en: Wildcards ({example1}) will be ignored with mode 'SSH encrypted'.
    Only single or double asterisks are allowed ({example2})
ca: Els comodins ({example1}) s'ignoraran amb el mode 'encriptat SSH'.
    Només es permeten asteriscs simples o dobles ({example2})

en: Exclude patterns, files or folders
ca: Exclou fitxers i carpetes

en: Highly recommended
ca: Molt recomanat

en: Add default
ca: Afegeix per defecte

en: Exclude files bigger than:
ca: Exclou els fitxers més grans que:

en: Exclude files bigger than value in %(prefix)s.
    With 'Full rsync mode' disabled this will only affect new files
    because for rsync this is a transfer option, not an exclude option.
    So big files that have been backed up before will remain in snapshots
    even if they have changed.
ca: Exclou els fitxers més grans que el valor a %(prefix)s.
    Amb el «mode rsync complet» desactivat, això només afectarà els fitxers nous
    perquè per al «rsync» aquesta és una opció de transferència, no una opció d'exclusió.
    Doncs els fitxers grans ja copiats previament romandran en les instantànies
    encara que hagin canviat.

en: &Auto-remove
ca: Eliminació &automàtica

en: Older than
ca: Més antics que

en: Year(s)
ca: Any(s)

en: If free space is less than
ca: Si l'espai lliure és inferior a

en: If free inodes is less than
ca: Si els inodes lliures són inferiors a

en: Smart remove:
ca: Esborrat intel·ligent:

en: Run in background on remote host.
ca: Executa en segon pla en una màquina remota.

en: Keep all snapshots for the last
ca: Mantingues totes les instantànies durant els darrers

en: day(s).
ca: dia(es).

en: Keep one snapshot per day for the last
ca: Mantingues una instantània al dia durant els darrers

en: Keep one snapshot per week for the last
ca: Mantingues una instantània a la setmana durant les darreres

en: week(s).
ca: setmana(es).

en: Keep one snapshot per month for the last
ca: Mantingues una instantània al mes durant els darrers

en: month(s).
ca: mes(os).

en: Keep one snapshot per year for all years.
ca: Conserva una instantània de cada any.

en: Don't remove named snapshots.
ca: No eliminis les instantànies amb nom.

en: &Options
ca: &Opcions

en: Enable notifications
ca: Activa les notificacions

en: Disable snapshots when on battery
ca: Desactiva les instantànies treballant en bateria

en: Power status not available from system
ca: No està disponible l'estat de l'energia

en: Run only one snapshot at a time
ca: Executa només una instantània alhora

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done.
    This is a global option. So it will affect all profiles for this user.
    But you need to activate this for all other users, too.
ca: Altres instantànies es bloquejaran fins que es faci la instantània actual.
    Aquesta és una opció global. Per tant, afectarà tots els perfils d'aquest usuari.
    Però també heu d'activar això per a tots els altres usuaris.

en: Backup replaced files on restore
ca: La còpia de seguretat ha substituïts fitxers en restaurar

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
ca: Continua amb errors (Mantingues instantànies incompletes)

en: Use checksum to detect changes
ca: Utilitza el checksum per detectar canvis

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
ca: Preneu una nova instantània tant si hi ha canvis com si no.

en: Log Level
ca: Nivell de registre

en: None
ca: Cap

en: E&xpert Options
ca: Opcions d'e&xperts

en: Caution: Change these options only if you really know what you are doing.
ca: Precaució: Canvieu aquestes opcions només si realment sabeu el que esteu fent.

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
ca: Executa 'rsync' amb '{cmd}':

en: as cron job
ca: com a tasca cron

en: on remote host
ca: a l'amfitrió remot

en: when taking a manual snapshot
ca: en prendre una instantània manual

en: (Please install 'nocache' to enable this option)
ca: (Si us plau, instal·leu 'nocache' per a activar aquesta opció)

en: on local machine
ca: a la màquina local

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
ca: Redirigeix la stdout a /dev/null a les funcions cron.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
ca: Redirigeix stderr a /dev/null a les funcions cron.

en: Limit rsync bandwidth usage
ca: Limita l'ús de l'amplada de banda 'rsync'

en: KB/sec
ca: KB/seg

en: Preserve ACL
ca: Preserva ACL

en: Preserve extended attributes (xattr)
ca: Preserva els atributs extesos (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
ca: Copia links insegurs (Només funciona amb links absoluts)

en: Options must be quoted e.g. {example}.
ca: Les opcions s'han de citar, p. ex. {example}.

en: Paste additional options to rsync
ca: Enganxa les opcions addicionals al 'rsync'

en: Prefix to run before every command on remote host.
    Variables need to be escaped with \$FOO.
    This doesn't touch rsync. So to add a prefix
    for rsync use "%(cbRsyncOptions)s" with
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s
ca: Prefix per a executar abans de cada ordre en una màquina remota.
    Les variables s'han d'escapar amb "\$FOO".
    Això no toca el rsync. Per afegir un prefix
    per al rsync utilitzeu "%(cbRsyncOptions)s" amb
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s

en: default
ca: per defecte

en: Add prefix to SSH commands
ca: Afegeix un prefix a les ordres SSH

en: Check if remote host is online
ca: Comprova si l'amfitrió remot està connectat

en: Warning: if disabled and the remote host
    is not available, this could lead to some
    weird errors.
ca: Avís: si està desactivat i l'amfitrió remot
    no està disponible, això podria portar a alguns
    errors estranys.

en: Check if remote host supports all necessary commands
ca: Comprova si l'amfitrió remot admet totes les ordres necessàries

en: Warning: if disabled and the remote host
    does not support all necessary commands,
    this could lead to some weird errors.
ca: Avís: si està desactivat i l'amfitrió remot
    no admet totes les ordres necessàries,
    Això podria provocar alguns errors estranys.

en: Restore Config
ca: Restaura la configuració

en: Edit user-callback
ca: Edita user-callback

en: New profile
ca: Perfil nou

en: Rename profile
ca: Reanomena el perfil

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
ca: Esteu segurs de que voleu eliminar el perfil "{name}"?

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
ca: Les hores personalitzades només poden ser una llista d'hores separades per comes (p.e. 8,12,18,23) o */3 per fer còpies periòdiques cada 3 hores.

en: You did not choose a private key file for SSH.
    Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
ca: No heu triat cap fitxer de clau privada per a SSH.
    Voleu generar un nou parell de claus públic/privat sense contrasenya?

en: Private key file "{file}" does not exist.
ca: El fitxer de clau privada "{file}" no existeix.

en: Would you like to copy your public SSH key to the
    remote host to enable password-less login?
ca: Voleu copiar la vostra clau SSH pública a la
    màquina remota per a habilitar l'inici de sessió sense contrasenya?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
    
    {keytype} key fingerprint is:
ca: No es pot establir l'autenticitat de l'amfitrió {host}.
    
    L'empremta digital de la clau {keytype} és:

en: Please verify this fingerprint! Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
ca: Verifiqueu aquesta empremta digital! Voleu afegir-lo al fitxer 'known_hosts'?

en: Exclude pattern
ca: Exclou el patró

en: Exclude file
ca: Exclou el fitxer

en: Exclude folder
ca: Exclou el directori

en: Include file
ca: Inclou un fitxer

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
ca: "{path}" és un enllaç simbòlic (symlink). L'objectiu enllaçat no es copiarà fins que no l'incloguin.
    Voleu incloure l'objectiu de l'enllaç simbòlic?

en: Include folder
ca: Inclou el directori

en: Are you sure you want to change snapshots folder?
ca: Segur que voleu canviar la carpeta d'instantànies?

en: Failed to create new SSH key in {path}
ca: No s'ha pogut crear una clau SSH nova a {path}

en: Full snapshot path:
ca: Ruta completa de la instantània:

en: enabled
ca: habilitat

en: disabled
ca: desactivat

en: Restore Settings
ca: Restaura configuració

en: Please navigate to the snapshot from which you want to restore {appName}'s configuration. The path may look like:
    {samplePath}
    
    If your snapshots are on a remote drive or if they are encrypted you need to manually mount them first. If you use Mode SSH you also may need to set up public key login to the remote host.
    Take a look at 'man backintime'.
ca: Si us plau, navegueu a la instantània des de la qual voleu restaurar la configuració de {appName}. El camí pot semblar:
    {samplePath}
    
    Si les vostres instantànies estan en una unitat remota o si estan encriptades, primer haureu de muntar-les manualment. Si utilitzeu Mode SSH, és possible que també necessiteu configurar l'inici de sessió de la clau pública a l'amfitrió remot.
    Doneu un cop d'ull a 'man backintime'.

en: No config found
ca: No s'ha trobat cap configuració

en: user-callback script has no shebang (#!/bin/sh) line.
ca: l'script de user-callback no té línia shebang (#!/bin/sh).

en: Shebang in user-callback script is not executable.
ca: El Shebang en l'script de user-callback no és executable.

en: Options about comparing snapshots
ca: Opcions de comparació de les instantànies

en: Command
ca: Ordre

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Use %1 and %2 for path parameters
ca: Utilitza %1 i %2 per els paràmetres de les rutes

en: Differing snapshots only
ca: Només captures diferents

en: List only equal snapshots to:
ca: Llista només les instantànies iguals a:

en: Deep check (more accurate, but slow)
ca: Comprovació a fons (més acurada, però lenta)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Compare
ca: Compara

en: Go To
ca: Vés a

en: Options
ca: Opcions

en: You can't compare a snapshot to itself.
ca: No podeu compara una instantània amb sí mateixa.

en: Command not found
ca: No s'ha trobat l'ordre

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
ca: Realment voleu suprimir {file} a la instantània {snapshot_id}?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
ca: Segur que voleu suprimir {file} a {count} instantànies?

en: This cannot be revoked!
ca: Això no es pot revocar!

en: WARNING
ca: AVÍS

en: Exclude {path} from future snapshots?
ca: Exclou {path} de les instantànies futures?
