backintime - en to cs translation catalogue (229 entries)

en: Warning
cs: Varování

en: Main profile
cs: Hlavní profil

en: Local
cs: Na tomto počítači

en: SSH private key
cs: Soukromou část SSH klíče

en: Encryption
cs: Šifrování

en: SSH encrypted
cs: Na jiném stroji (skrze SSH tunel) – v šifrované podobě

en: Default
cs: Výchozí

en: Profile: "{name}"
cs: Profil: „{name}“

en: Snapshots folder is not valid!
cs: Složka zachycených stavů není platná!

en: You must select at least one folder to back up!
cs: Vyberte alespoň jednu složku, kterou zálohovat!

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
cs: Cílový souborový systém pro „{path}“ je typu FAT a ten nepodporuje pevné odkazy (hardlink). Použijte namísto něj nějaký běžný linuxový souborový systém.

en: Copy links (dereference symbolic links)
cs: Kopírovat až cíle odkazů (obejde symbolické odkazy)

en: Expert Options
cs: Pokročilé předvolby

en: Failed to write new crontab.
cs: Nepodařilo se zapsat novou úlohu (crontab).

en: Failed to save config
cs: Nastavení se nepodařilo uložit

en: Failed to load config
cs: Nastavení se nepodařilo načíst

en: Config for encrypted folder not found.
cs: Nastavení pro šifrovanou složku nenalezeno.

en: Create a new encrypted folder?
cs: Vytvořit novou šifrovanou složku?

en: Cancel
cs: Storno

en: Please confirm password
cs: Potvrďte heslo

en: Take snapshot
cs: Pořídit zachycený stav

en: Profile '{profile}': Enter password for {mode}:
cs: Profil „{profile}“: Zadejte heslo pro {mode}:

en: FAILED
cs: NEZDAŘILO SE

en: Done
cs: Dokončeno

en: Deferring backup while on battery
cs: Zálohování odloženo po dobu napájení z akumulátoru

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in.
cs: Nedaří se nalézt složku se zachycenými stavy.
    Pokud se nachází na vyjímatelném zařízení, připojte ho.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
cs[0]: Čekání %s sekundu.
cs[1]: Čekání %s sekundy.
cs[2]: Čekání %s sekund.

en: Finalizing
cs: Dokončování

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
cs: Nalezen pozůstatek „{snapshot_id}“ ve kterém lze pokračovat.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
cs: Odebírání složky „{snapshot_id}“, zanechané minulým průchodem

en: Can't remove folder
cs: Složku se nepodařilo odstranit

en: Taking snapshot
cs: Pořizování zachyceného stavu

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
cs: Nic se nezměnilo, nový zachycený stav není třeba

en: Can't rename {new_path} to {path}
cs: Nepodařilo se přejmenovat {new_path} na {path}

en: Smart remove
cs: Postupné odstranění

en: Removing old snapshots
cs: Odstranění starých zachycených stavů

en: Now
cs: Nyní

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
cs: Nedaří se odemknout soukromou část ssh klíče. Heslo je buď chybně zadané nebo není k dispozici plánovači cron.

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}"
cs: Zkopírovat veřejnou část ssh klíče „{pubkey}“ na stroj „{host}“ na protistraně

en: Please enter password for "{user}"
cs: Vyplňte heslo pro „{user}“

en: Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Add to Include
cs: Přidat do seznamu zálohovaných

en: Add to Exclude
cs: Přidat do seznamu vynechaných

en: {appName} is not configured. Would you like to restore a previous configuration?
cs: Aplikace {appName} postrádá nastavení. Chcete obnovit ta dřívější?

en: Pause snapshot process
cs: Pozastavit pořizování zachyceného stavu

en: Resume snapshot process
cs: Pokračovat v pořizování zachyceného stavu

en: Stop snapshot process
cs: Ukončit toto pořizování zachyceného stavu

en: Shutdown
cs: Vypnout počítač po dokončení úlohy

en: Shut down system after snapshot has finished.
cs: Po pořízení zachyceného stavu vypnout počítač.

en: Exit
cs: Ukončit aplikaci

en: Help
cs: Nápověda

en: Website
cs: Webové stránky projektu

en: Changelog
cs: Co je v aplikaci nového

en: FAQ
cs: Často kladené dotazy (FAQ)

en: Ask a question
cs: Položit dotaz

en: Report a bug
cs: Nahlásit chybu / dát podnět

en: About
cs: O aplikaci

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
cs: Obnovit označené soubory či složky do jejich původních umístění.

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
cs: Obnovit označené soubory či složky do nového umístění.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to the original destination.
cs: Obnovit právě zobrazenou složku a veškerý její obsah do původního umístění.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to a new destination.
cs: Obnovit právě zobrazenou složku a veškerý její obsah do nového umístění.

en: Up
cs: Přejít do nadřazené složky

en: Show hidden files
cs: Zobrazovat skryté soubory

en: &Restore
cs: &Obnovit

en: &Help
cs: &Nápověda

en: If you close this window Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot has finished.
    Do you really want to close?
cs: Pokud toto okno zavřete, pak aplikace Back In Time nebude moci po dokončení pořízení zachyceného stavu vypnout počítač.
    Opravdu chcete okno zavřít?

en: Working:
cs: Zpracovává se:

en: Done, no backup needed
cs: Dokončeno, záloha není potřebná

en: Working
cs: Zpracovává se

en: Error
cs: Chyba

en: Sent
cs: Odesláno

en: Speed
cs: Rychlost

en: ETA
cs: Odhad. zbývající čas

en: Global
cs: Celkové

en: Root
cs: Kořen

en: Home
cs: Domovská složka

en: Backup folders
cs: Složky pro zálohu

en: Snapshot Name
cs: Nazvat zachycený stav

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
cs: Opravdu chcete veškeré novější soubory v „{path}“ odebrat?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original folder?
cs: Opravdu chcete z původní složky odebrat veškeré novější soubory?

en: Snapshot
cs: Zachycený stav

en: Authors
cs: Vývojáři

en: Translations
cs: Překladatelé

en: License
cs: Licence

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
cs: Dobrý den,
    již několikrát jste použili Back In Time v jazyce {language}.
    Překlad vámi nainstalované verze Back In Time do {language} je na {perc} dokončen. Bez ohledu na úroveň vašich technických znalostí můžete přispět k překladu a tím i k samotnému programu Back In Time.
    Pokud chcete přispět, navštivte prosím {translation_platform_url}. Pro další pomoc a dotazy navštivte prosím {back_in_time_project_website}.
    Omlouváme se za vyrušení a tato zpráva se již nebude zobrazovat. Tento dialog je kdykoli k dispozici prostřednictvím nabídky nápovědy.
    Váš tým Back In Time

en: Last Log View
cs: Zobrazení nedávných událostí

en: Snapshot Log View
cs: Zobrazení událostí při pořizování zachyceného stavu

en: Profile
cs: Profil

en: Snapshots
cs: Zachycené stavy

en: Filter
cs: Filtr

en: All
cs: Vše

en: Changes
cs: Změny

en: Errors
cs: Chyby

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
cs: [E] Chyba (Error), [I] Informace, [C] Změna (Change)

en: decode paths
cs: dekódovat popisy umístění

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Decode
cs: Dekódovat

en: Do you want to exclude this?
cs: Opravdu toto chcete vynechat?

en: Question
cs: Dotaz

en: View Last Log
cs: Zobrazit záznam nedávných událostí

en: Start {appname}
cs: Spustit {appname}

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: This week
cs: Tento týden

en: Last week
cs: Minulý týden

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
cs: Toto NENÍ zachycený stav, ale pohled přímo do stávajících souborů na tomto počítači

en: Last check {time}
cs: Minulá kontrola {time}

en: Show full Log
cs: Zobrazit kompletní záznam událostí

en: Edit
cs: Přejmenovat

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odebrat

en: &General
cs: &Obecné

en: Mode
cs: Ukládání záloh

en: Where to save snapshots
cs: Kam ukládat zachycené stavy

en: Folder
cs: Složka

en: SSH Settings
cs: Nastavení pro SSH

en: Host
cs: Stroj

en: User
cs: Uživatel

en: Path
cs: Umístění

en: Cipher
cs: Šifra

en: Choose an existing private key file (normally named "id_rsa")
cs: Zvolte existující soubor se soukromým klíčem (obvykle nazvaný „id_rsa“)

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected)
cs: Vytvořit nový SSH klíč bez hesla (není možné pokud je už vybrán soubor se soukromým klíčem)

en: Password
cs: Heslo pro

en: Save Password to Keyring
cs: Uložit heslo do klíčenky desktopového prostředí

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
cs: Uložit heslo pro potřeby plánovače Cron (slabina v zabezpečení: správce systému si heslo může přečíst)

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Full snapshot path
cs: Úplný popis umístění zachyceného stavu

en: Schedule
cs: Automatické zálohování

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: At every boot/reboot
cs: Při každém startu/restartu počítače

en: Every hour
cs: Každou hodinu

en: Repeatedly (anacron)
cs: Opakovaně (jako anacron)

en: When drive gets connected (udev)
cs: Při připojení (flash)disku (udev)

en: Day
cs: Den

en: Weekday
cs: Den v týdnu

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
cs: Spouštět aplikaci Back In Time opakovaně. Užitečné pokud počítač není zapínán pravidelně.

en: Every
cs: Každých

en: Hour(s)
cs: Hodin

en: Day(s)
cs: Dnů

en: Week(s)
cs: Týdnů

en: Month(s)
cs: Měsíců

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days).
    You will be prompted for your sudo password.
cs: Spouštět aplikaci Back In Time na základě připojení určené jednotky datového úložiště k počítači (s tím, že četnost záloh se neřídí těmito odpo/připojeními, ale nastaveným intervalem mezi zálohami).
    Pro účely zapsání tohoto nastavení budete vyzváni k zadání hesla k uživatelskému účtu, který má práva pro správu systému (sudo).

en: &Include
cs: &Zahrnout

en: Include files and folders
cs: Zahrnout soubory a složky

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: Add folder
cs: Přidat složku

en: &Exclude
cs: Vyn&echat

en: Exclude patterns, files or folders
cs: Vynechat zástupně vyjádřené, soubory a složky

en: Add default
cs: Přidat výchozí

en: Exclude files bigger than:
cs: Vynechat soubory větší než:

en: &Auto-remove
cs: &Automatické odstranění

en: Older than
cs: Starší než

en: Year(s)
cs: Let

en: If free space is less than
cs: Pokud zbývá volného místa méně než

en: If free inodes is less than
cs: Pokud z počtu složek a souborů, které lze na souborovém systému vytvořit (inode), zbývá méně než

en: EXPERIMENTAL
cs: EXPERIMENTÁLNÍ

en: Keep all snapshots for the last
cs: Ponechávat všechny zachycené stavy za uplynulé

en: Keep one snapshot per day for the last
cs: Ponechávat jeden zachycený stav za den z uplynulých

en: Keep one snapshot per week for the last
cs: Ponechávat jeden zachycený stav za týden za uplynulých

en: Keep one snapshot per month for the last
cs: Ponechávat jeden zachycený stav za měsíc za uplynulých

en: &Options
cs: Př&edvolby

en: Enable notifications
cs: Zobrazovat oznámení (prostřednictvím centra oznámení desktopového prostředí)

en: Disable snapshots when on battery
cs: Vypnout pořizování zachycených stavů při provozu na akumulátor

en: Power status not available from system
cs: Údaje o stavu napájení nejsou dispozici

en: Run only one snapshot at a time
cs: Pořizovat pouze jeden zachycený stav naráz

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done.
    This is a global option. So it will affect all profiles for this user.
    But you need to activate this for all other users, too.
cs: Pořizování ostatních zachycených stavů bude blokováno do dokončení toho právě probíhajícího.
    Toto je všeobecná předvolba, takže se bude týkat všech profilů tohoto uživatele.
    Zapíná se pro každého uživatele zvlášť.

en: Backup replaced files on restore
cs: Zazálohovat soubory, které by byly při procesu obnovování nahrazeny

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
cs: Pokračovat i v případě výskytu chyb (zachovat i neúplné zachycené stavy)

en: Use checksum to detect changes
cs: Zda se soubory, určené k zálohování změnily zjišťovat pomocí jejich kontrolního součtu (přesnější)

en: Log Level
cs: Podrobnost zaznamenávání událostí (log)

en: None
cs: Nic

en: E&xpert Options
cs: &Pokročilé předvolby

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
cs: Spustit nástroj rsync s parametrem '{cmd}':

en: as cron job
cs: když jako naplánovaná úloha (cron)

en: on remote host
cs: při zálohování na jiný stroj

en: when taking a manual snapshot
cs: při ručně spuštěném pořízení zachyceného stavu

en: (Please install 'nocache' to enable this option)
cs: (pokud chcete zapnout tuto možnost, nainstalujte „nocache“)

en: on local machine
cs: při ukládání záloh přímo na zálohovaném počítači

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
cs: U naplánovaných úloh (cron) zahazovat výstup (stdout) (přesměrováním do /dev/null).

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
cs: U naplánovaných úloh (cron) zahazovat chybový výstup (stderr) (přesměrováním do /dev/null).

en: Limit rsync bandwidth usage
cs: Omezit využití přenosové kapacity, zabrané nástrojem rsync, na

en: KB/sec
cs: KB/s

en: Preserve ACL
cs: Zálohovat včetně seznamů řízení přístupu (ACL)

en: Preserve extended attributes (xattr)
cs: Zálohovat včetně rozšířených atributů (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
cs: V případě odkazů na soubory/složky, nacházející se mimo zálohovanou složku, zazálohovat přímo je a nikoli jen odkaz (funguje pouze s absolutními odkazy)

en: Paste additional options to rsync
cs: Dodatečné parametry, se kterými spouštět nástroj rsync

en: Prefix to run before every command on remote host.
    Variables need to be escaped with \$FOO.
    This doesn't touch rsync. So to add a prefix
    for rsync use "%(cbRsyncOptions)s" with
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s
cs: Čím uvést každý z příkazů, spouštěným na stroji na protějšku.
    Proměnné je třeba zbavit jejich významu pomocí zpětného lomítka (příklad: \$NECO).
    Toto se nedotýká nástroje rsync. Pro ten použijte předvolbu „%(cbRsyncOptions)s“ s
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s

en: default
cs: výchozí

en: Add prefix to SSH commands
cs: Před příkazy přes SSH přidávat

en: Check if remote host is online
cs: Zkontrolovat zda je stroj na protistraně dostupný na síti

en: Warning: if disabled and the remote host
    is not available, this could lead to some
    weird errors.
cs: Varování: pokud je vypnuté a stroj na protějšku
    není dostupný, může toto vést k některým
    podivným chybám.

en: Check if remote host supports all necessary commands
cs: Ověřit zda stroj na protistraně podporuje všechny nezbytné příkazy

en: Warning: if disabled and the remote host
    does not support all necessary commands,
    this could lead to some weird errors.
cs: Varování: pokud je vypnuto a stroj na protějšku
    nepodporuje veškeré nezbytné příkazy,
    může toto vést k některým podivným chybám.

en: Restore Config
cs: Obnovit nastavení

en: Edit user-callback
cs: Upravit uživatelsky definované akce

en: New profile
cs: Nový profil

en: Rename profile
cs: Přejmenovat profil

en: You did not choose a private key file for SSH.
    Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
cs: Nezvolili jste soubor se soukromou částí klíče pro SSH.
    Přejete si vytvořit novou dvojici veřejná/soukromá část (přístupná bez hesla)?

en: Private key file "{file}" does not exist.
cs: Soubor „{file}“ se soukromou částí klíče neexistuje.

en: Would you like to copy your public SSH key to the
    remote host to enable password-less login?
cs: Přejete si zkopírovat veřejnou část vašeho SSH klíče
    na stroj na protějšku a umožnit tak přihlašování bez hesla?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
    
    {keytype} key fingerprint is:
cs: Nepodvrženost stroje „{host}“ se nepodařilo ověřit.
    
    {keytype} otisk klíče je:

en: Please verify this fingerprint! Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
cs: Zkontrolujte tento otisk! Přejete si ho přidat do souboru „known_hosts“?

en: Exclude pattern
cs: Zástupné vyjádření vynechaného

en: Exclude file
cs: Vynechat soubor

en: Exclude folder
cs: Vynechat složku

en: Include file
cs: Zahrnout soubor

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
cs: „{path}“ je symbolický odkaz. Odkazovaný cíl nebude zazálohován, dokud jeho umístění výslovně nezahrnete.
    Zahrnout tedy cíl symbolického odkazu namísto odkazu samotného?

en: Include folder
cs: Zahrnout složku

en: Failed to create new SSH key in {path}
cs: V umístění {path} se nepodařilo vytvořit nový SSH klíč

en: Full snapshot path:
cs: Úplný popis umístění zachyceného stavu:

en: enabled
cs: zapnuto

en: disabled
cs: vypnuto

en: Restore Settings
cs: Obnovit dřívější nastavení

en: No config found
cs: Nebyla nalezena žádná nastavení

en: user-callback script has no shebang (#!/bin/sh) line.
cs: Skript s uživatelsky definovanými akcemi postrádá řádek určující jeho interpret (#!/bin/sh).

en: Shebang in user-callback script is not executable.
cs: Soubor se skriptem uživatelsky definovaných akcí nemá nastavený příznak spustitelné.

en: Command
cs: Příkaz

en: Parameters
cs: Parametry

en: Use %1 and %2 for path parameters
cs: Popisy umístění vyjádřete parametry %1 a %2

en: Differing snapshots only
cs: Pouze odlišující se zachycené stavy

en: List only equal snapshots to:
cs: Vypsat pouze zachycené stavy, shodné s:

en: Deep check (more accurate, but slow)
cs: Hloubková kontrola (přesnější, ale pomalejší)

en: Delete
cs: Smazat

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Go To
cs: Přejít na

en: Command not found
cs: Příkaz nenalezen

en: This cannot be revoked!
cs: Toto nelze vzít zpět!

en: WARNING
cs: VAROVÁNÍ
