backintime - en to eu translation catalogue (344 entries)

en: Warning
eu: Abisua

en: Main profile
eu: Profil nagusia

en: Local
eu: Lokala

en: SSH private key
eu: SSH gako pribatua

en: encrypted
eu: zifratua

en: Encryption
eu: Zifraketa

en: SSH encrypted
eu: SSH zifratua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Profile: "{name}"
eu: Profila: "{name}"

en: Snapshots folder is not valid!
eu: Babeskopien karpeta ez da baliozkoa!

en: You must select at least one folder to back up!
eu: Gutxienez karpeta bat hautatu behar duzu babeskopiarako!

en: Backup folder cannot be included.
eu: Ezin da babeskopia karpeta sartu.

en: Backup sub-folder cannot be included.
eu: Babeskopia azpikarpeta ezin da sartu.

en: Invalid option. {path} is not a folder.
eu: Aukera baliogabea. {path} ez da karpeta bat.

en: Host/User/Profile-ID must not be empty.
eu: Ostalari/Erabiltzaile/Profila-ID ez da hutsik egon behar.

en: Can't write to: {path}
    Are you sure you have write access?
eu: Ezin da hor idatzi: {path}
    Ziur zaude idazteko baimenik baduzula?

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
eu: '{path}'-(r)en helburuko fitxategi-sistemaren formatua FAT da eta ez du esteka gogorrik onartzen. Erabili Linux jatorriko fitxategi-sistema bat.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
eu: '{path}'-(r)en helburuko fitxategi-sistema SMB-ez muntatutako partekatzea da. Egiaztatu urruneko SMB zerbitzariak esteka sinbolikoak onartzen dituela edo gaitu '{copyLinks}' '{expertOptions}'-en.

en: Copy links (dereference symbolic links)
eu: Kopiatu estekak (erreferentzia kendu esteka sinbolikoei)

en: Expert Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
eu: '{path}'-(r)en helburuko fitxategi-sistema sshfs-ez muntatutako partekatzea da. sshfs-ek ez du esteka gogorrik onartzen. Erabili 'SSH' haren ordez.

en: Can't find crontab.
    Are you sure cron is installed?
    If not you should disable all automatic backups.
eu: Ezin da aurkitu crontab.
    Seguru zaude crontab instalatuta dagoela?
    Crontab ez baduzu babeskopia automatiko guztiak ezgaitu beharko zenuke.

en: Failed to write new crontab.
eu: Huts egin du crontab berria idazten.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
eu: Ezin izan da Udev araua instalatu {profile_id} profilarentzat. '{dbus_interface}' DBus zerbitzua ez zegoen erabilgarri

en: Schedule udev doesn't work with mode {mode}
eu: Programatutako udev-a ez dabil {mode} moduarekin

en: Couldn't find UUID for {path}
eu: Ezin da UUID aurkitu "{path}"-erako

en: Failed to save config
eu: Huts egin du ezarpenak gordetzen

en: Failed to load config
eu: Huts egin du ezarpenak kargatzen

en: Profile "{name}" already exists.
eu: "{name}" profila badago honezkero.

en: The last profile cannot be removed.
eu: Ezin da azken profila kendu.

en: Can't mount '{command}'
eu: '{command}' ezin da muntatu

en: Config for encrypted folder not found.
eu: Ez dira aurkitu zifratutako karpetaren ezarpenak.

en: Create a new encrypted folder?
eu: Sortu karpeta zifratu berri bat?

en: Cancel
eu: Utzi

en: Please confirm password
eu: Egiaztatu pasahitza mesedez

en: Password doesn't match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: encfs version 1.7.2 and before has a bug with option --reverse. Please update encfs.
eu: encfs-ren 1.7.2 bertsioak eta honen aurrekoek badute akats bat --reverse aukeran. Eguneratu encfs.

en: Take snapshot
eu: Egin babeskopia

en: Can't unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
eu: Ezin da {mountprocess} desmuntatu {mountpoint}-tik.

en: {} not found. Please install e.g. {}
eu: {} ez da aurkitu. Mesedez instalatu adibidez {}

en: Mountpoint {} not empty.
eu: {} muntatze-puntua ez dago hutsik.

en: Profile '{profile}': Enter password for {mode}:
eu: '{profile}' profila: Sartu pasahitza honentzat {mode}:

en: FAILED
eu: HUTS EGIN DU

en: Restore permissions
eu: Leheneratu baimenak

en: Done
eu: Eginda

en: Deferring backup while on battery
eu: Atzeratu babeskopia bateriaz dabilen bitartean

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in.
eu: Ezin du aurkitu babeskopien karpeta.
    Karpeta unitate eramangarri batean badago konekta ezazu, mesedez.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
eu[0]: Itxaroten segundo %s .
eu[1]: Itxaroten %s segundo.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
eu: Huts egin du {snapshot_id} babeskopia egiten.

en: Finalizing
eu: Amaitzen

en: Can't create folder
eu: Ezin da karpeta sortu

en: Saving config file…
eu: Gorde ezarpenen fitxategia…

en: Saving permissions…
eu: Baimenak gordetzen…

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
eu: '{snapshot_id}' jarraitu daitekeen soberakina aurkitu du.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
eu: Azken exekuziotik '{snapshot_id}' karpeta soberakina kentzen

en: Can't remove folder
eu: Ezin da karpeta ezabatu

en: Taking snapshot
eu: Babeskopia egiten

en: Success
eu: Ongi

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
eu: Transferentzia partziala desagertutako iturburu-fitxategiengatik (ikus 'man rsync')

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
eu: "rsync" amaitu da irteera-kode honekin {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
eu: Ikus 'man rsync' xehetasun gehiagorako

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
eu: Rsync irteera kode negatiboak seinale zenbakiak dira, ikusi 'kill -l' eta 'man kill'

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
eu: Ez dago aldaketarik. Ez da babeskopia berririk egin behar

en: Can't rename {new_path} to {path}
eu: Ezin jarri {new_path} izena honi {path}

en: Smart remove
eu: Ezabatze automatikoa

en: Removing old snapshots
eu: Babeskopia zaharrak ezabatzen

en: Trying to keep min free space
eu: Saiatu espazio minimoa mantentzen

en: Trying to keep min {perc} free inodes
eu: Saiatu gutxienez {perc} nodo libre mantentzen

en: Now
eu: Orain

en: Can't mount {sshfs}
eu: Ezin da {sshfs} muntatu

en: ssh-agent not found. Please make sure it is installed.
eu: ssh-agent ez da aurkitu. Ziurtatu instalatuta dagoela.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
eu: Ezin da SSH-ren gako pribatua desblokeatu. Okerreko pasahitza edo cron-entzat baliozkoa ez den pasahitza.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
eu: {cipher} zifraketak huts egin du {host}rentzat.

en: Remote path exists but is not a directory.
eu: Urrutiko bide-izena badago baina ez da direktorio bat.

en: Remote path is not writable.
eu: Urrutiko bide-izenak ez dauka idazteko baimenik.

en: Remote path is not executable.
eu: Urrutiko bide-izena ez da exekutagarria.

en: Couldn't create remote path.
eu: Ezin da sortu urrutiko bide-izena.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
eu: Urruneko {host} ostalariak ez du {command} onartzen

en: Look at 'man backintime' for further instructions
eu: Begiratu 'man backintime' azalpenak ikusteko

en: Check commands on host {host} returned unknown error
eu: {host} ostalariaren egiaztatzeko komandoek errore ezezaguna itzuli dute

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
eu: {host} urrutiko ostalariak ez ditu esteka gogorrak onartzen

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}"
eu: Kopiatu "{pubkey}" ssh-gako publikoa "{host}" urrutiko ostalarira

en: Please enter password for "{user}"
eu: Egiaztatu "{user}"-en pasahitza, mesedez

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: This folder doesn't exist
    in the current selected snapshot.
eu: Karpeta hau ez dago
    une honetan hautatutako babeskopian.

en: Add to Include
eu: Gehitu sartu beharrekoetan

en: Add to Exclude
eu: Gehitu kanpoan utzi beharrekoetan

en: {appName} is not configured. Would you like to restore a previous configuration?
eu: {appName} ez dago konfiguratua. Nahi duzu leheneratu aurreko konfiguraziora?

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
eu: Ezin da aurkitu babeskopien karpeta.
    Unitate eramangarri batean badago konekta ezazu eta sakatu Ados.

en: Take a snapshot
eu: Egin babeskopia

en: Use modification time & size for file change detection.
eu: Erabili denbora eta tamaina aldaketak fitxategi-aldaketak hautemateko.

en: Take a snapshot (checksum mode)
eu: Egin babeskopia (kontrol baturarekin)

en: Use checksums for file change detection.
eu: Erabili kontrol-batura aldaketak detektatzeko.

en: Pause snapshot process
eu: Pausatu babeskopia prozesua

en: Resume snapshot process
eu: Laburtu babeskopia prozesua

en: Stop snapshot process
eu: Gelditu babeskopia prozesua

en: Refresh snapshot list
eu: Freskatu babeskopien zerrenda

en: Name snapshot
eu: Izendatu babeskopia

en: Remove snapshot
eu: Kendu babeskopia

en: View snapshot log
eu: Ikusi babeskopiaren erregistroa

en: View last log
eu: Ikusi azken erregistroa

en: Manage profiles…
eu: Kudeatu profilak…

en: Shutdown
eu: Itzali

en: Shut down system after snapshot has finished.
eu: Itzali sistema babeskopia bukatu ondoren.

en: Setup language…
eu: Konfiguratu hizkuntza…

en: Exit
eu: Irten

en: Help
eu: Laguntza

en: Profiles config file
eu: Profilen konfigurazio fitxategia

en: Website
eu: Webgunea

en: Changelog
eu: Aldaketen egunkaria

en: Ask a question
eu: Zerbait galdetu

en: Report a bug
eu: Akats baten berri eman

en: Translation
eu: Itzulpena

en: About
eu: Honi buruz

en: Restore
eu: Berreskuratu

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
eu: Leheneratu hautatutako fitxategiak eta karpetak jatorrizko kokalekura.

en: Restore to …
eu: Leheneratu hona …

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
eu: Leheneratu hautatutako fitxategiak eta karpetak kokaleku berrira.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to the original destination.
eu: Leheneratu erakutsitako karpeta eta bere eduki guztia jatorrizko kokalekura.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to a new destination.
eu: Leheneratu erakutsitako karpeta eta bere eduki guztia kokaleku berrira.

en: Up
eu: Gora

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkututko fitxategiak

en: Compare snapshots…
eu: Konparatu babeskopiak…

en: &Backup
eu: &Babeskopia

en: &Restore
eu: &Leheneratu

en: &Help
eu: L&aguntza

en: If you close this window Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot has finished.
    Do you really want to close?
eu: Leiho hau ixten baduzu Back In Time-k ezin izango du zure sistema itzali babeskopia bukatzean.
    Seguru zaude itxi nahi duzula?

en: Working:
eu: Lanean:

en: Done, no backup needed
eu: Egina, ez da babeskopia egin behar

en: Working
eu: Lanean

en: Error
eu: Errorea

en: Sent
eu: Bidalita

en: Speed
eu: Abiadura

en: Global
eu: Orokorra

en: Home
eu: Hasiera

en: Backup folders
eu: Babeskopia-karpetak

en: Snapshot Name
eu: Babeskopiaren izena

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
eu[0]: Seguru zaude babeskopia ezabatu nahi duzula?
eu[1]: Seguru zaude babeskopiak ezabatu nahi dituzula?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
eu: Egin babeskopia bukaerako '{suffix}'
    fitxategi lokalak gainidatzi edo ezabatu aurretik.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring.
    If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
eu: Berriagoak diren fitxategiak berrizendatuko dira '{suffix}' kokapenarekin leheneratu baino lehen.
    Ez badituzu gehiago behar ezabatu ditzakezu '{cmd}'-rekin

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
eu: Leheneratu soilik falta diren fitxategiak edo
    helburuko tokikoak baino berriagoak direnak.
    "rsync --update" aukera erabiliz.

en: Remove newer elements in original folder.
eu: Ezabatu jatorrizko karpetako fitxategirik berrienak.

en: Restore selected files or folders to the original destination and
    delete files or folders which are not in the snapshot.
    Be extremely careful because this will
    delete files and folders which were
    excluded during taking the snapshot.
eu: Leheneratu hautatutako fitxategiak edo karpetak jatorrizko kokalekura eta
    ezabatu babeskopian ez dauden fitxategi edo karpetak.
    Argi ibili, honek babeskopia
    egitean baztertutako fitxategi
    eta karpetak ezabatuko ditu.

en: Do you really want to restore this element into the new folder
    {path}? | Do you really want to restore these elements into the new folder
    {path}?
eu[0]: Seguru zaude fitxategi hau leheneratu
    nahi duzula '{path}' karpetan?
eu[1]: Seguru zaude fitxategi hauek leheneratu
    nahi dituzula '{path}' karpetan?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
eu[0]: Ziur zaude fitxategi hau berreskuratu nahi duzula?
eu[1]: Ziur zaude fitxategi horiek berreskuratu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
eu: Ziur {path}-ko fitxategi berri guztiak kendu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original folder?
eu: Seguru zaude ezabatu nahi duzula jatorrizko karpetatik berriagoak diren fitxategi guztiak?

en: WARNING: Deleting files in filesystem root could break your whole system!
eu: KONTUZ: fitxategi-sistemaren erroko fitxategiak ezabatzeak sistema osoa hondatu dezake!

en: Snapshot
eu: Babeskopia

en: Restore {path}
eu: Berreskuratu {path}

en: Restore {path} to …
eu: Leheneratu {path} hona…

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
eu: Hizkuntza-ezarpenek Back In Time berrabiarazi ondoren bakarrik izango dute eragina.

en: Authors
eu: Egileak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: License
eu: Lizentzia

en: Setup language
eu: Konfiguratu hizkuntza

en: System default
eu: Sistemak lehenetsia

en: Use operating systems language.
eu: Erabili sistema eragileen hizkuntza.

en: Translated: {percent}
eu: Itzulia: {percent}

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
eu: Kaixo
    Dagoeneko hainbat aldiz erabili duzu Back In Time aplikazioa {language} hizkuntzan.
    Instalatuta duzun Back In Time-ren bertsioaren {language}-zko itzulpenaren {perc} eginda dago. Itzulpena egiten lagundu zenezake eta modu horretan Back In Time lagunduko duzu, jakintza teknikorik izan gabe.
    Bisitatu {translation_platform_url} ekarpenak egin nahi badituzu. Laguntza edo galderak badituzu, bisitatu {back_in_time_project_website}.
    Barkatu eragozpenak, mezu hau ez da berriro agertuko. Mezu hau berriz ikusi dezakezu laguntza menua erabiliz.
    Zure Back In Time taldea

en: translation platform
eu: Itzulpenetarako plataforma

en: Your translation
eu: Zure Itzulpena

en: Last Log View
eu: Azken erregistroaren ikuspegia

en: Snapshot Log View
eu: Babeskopiaren erregistro ikuspegia

en: Profile
eu: Profila

en: Snapshots
eu: Babeskopiak

en: Filter
eu: Iragazi

en: All
eu: Guztiak

en: Changes
eu: Aldaketak

en: Errors
eu: Akatsak

en: Information
eu: Informazioa

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
eu: [E] Errorea, [I] Informazioa, [C] Aldaketa

en: decode paths
eu: dekodetu bide-izenak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Decode
eu: Dekodetu

en: Do you want to exclude this?
eu: Nahi duzu hau kanpoan utzi?

en: Question
eu: Galdera

en: View Last Log
eu: Ikusi azken erregistroa

en: Start {appname}
eu: Hasi {appname}

en: Working…
eu: Lanean…

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: This week
eu: Aste honetan

en: Last week
eu: Joan den astean

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
eu: Hau EZ da babeskopia bat zure fitxategi lokalen ikuspegia baizik

en: Last check {time}
eu: Azken kontrola {time}

en: Show full Log
eu: Erakutsi erregistro osoa

en: Manage profiles
eu: Kudeatu profilak

en: Edit
eu: Editatu

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: &General
eu: &Orokorra

en: Mode
eu: Modua

en: {app} uses EncFS for encryption. A recent security audit revealed several possible attack vectors for this. Please take a look at "A NOTE ON SECURITY" in "man backintime".
eu: {app}-k EncFS erabiltzen du kodetzeko. Berriki egindako segurtasun auditoria batek hari egindako hainbat erasoen berri eman du. Eman begirada bat Backintime-ren man-eko 'A NOTE ON SECURITY' oharrari.

en: Where to save snapshots
eu: Non gorde babeskopiak

en: Folder
eu: Karpeta

en: SSH Settings
eu: SSH ezarpenak

en: Host
eu: Ostalaria

en: Port
eu: Ataka

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Path
eu: Bide-izena

en: Cipher
eu: Zifratu

en: Private Key
eu: Gako pribatua

en: Choose an existing private key file (normally named "id_rsa")
eu: Aukeratu lehendik dagoen gako pribatuaren fitxategi bat (normalean "id_rsa" izenekoa)

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected)
eu: Sortu SSH gako berri bat pasahitzik gabe (ez da onartzen gako pribatuaren fitxategi bat dagoeneko hautatuta badago)

en: Password
eu: Pasahitza

en: Save Password to Keyring
eu: Gorde pasahitza

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
eu: Cron-entzako cache-pasahitza (Segurtasun akatsa: root-ek pasahitza irakur dezake)

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Full snapshot path
eu: Babeskopiaren bide osoa

en: Schedule
eu: Programaketa

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: At every boot/reboot
eu: Abiatze/berrabiaratze guztietan

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
eu[0]: minutu {n}etik behin
eu[1]: {n} minututik behin

en: Every hour
eu: Orduro

en: Every {n} hour | Every {n} hours
eu[0]: {n} orduero
eu[1]: {n} orduero

en: Custom hours
eu: Ordu pertsonalizatuak

en: Every day
eu: Egunero

en: Repeatedly (anacron)
eu: Behin eta berriz (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
eu: Unitatea konektatzean (udev)

en: Every week
eu: Astero

en: Every month
eu: Hilero

en: Every year
eu: Urtero

en: Day
eu: Eguna

en: Weekday
eu: Asteguna

en: Hour
eu: Ordua

en: Hours
eu: Orduak

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
eu: Erabili Back In Time behin eta berriz. Egin bereziki ordenagailua ez badabil ongi.

en: Every
eu: Bakoitza

en: Hour(s)
eu: Ordu

en: Day(s)
eu: Egun(ak)

en: Week(s)
eu: aste

en: Month(s)
eu: Hilabete

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days).
    You will be prompted for your sudo password.
eu: Exekutatu Back In Time unitatea konektatu bezain pronto (X egunean behin bakarrik).
    Zure sudo pasahitza eskatuko zaizu.

en: &Include
eu: &Sartu

en: Include files and folders
eu: sartu fitxategiak eta karpetak

en: Add file
eu: Gehitu fitxategia

en: Add folder
eu: Gehitu karpeta

en: &Exclude
eu: &Kanpoan utzi

en: Wildcards ({example1}) will be ignored with mode 'SSH encrypted'.
    Only single or double asterisks are allowed ({example2})
eu: Komodin karaktereak ({example1}) ez dira ezagutuko 'SSH encrypted' moduan.
    Bakarrik erabil daitezke banatutako asteriskoak ({example2})

en: Exclude patterns, files or folders
eu: Baztertu txantiloi, fitxategi edo karpeta hauek

en: Highly recommended
eu: Oso gomendagarria

en: Add default
eu: Gehitu lehenetsia

en: Exclude files bigger than:
eu: Utzi kanpoan hau baino handiagoak diren fitxategiak:

en: Exclude files bigger than value in %(prefix)s.
    With 'Full rsync mode' disabled this will only affect new files
    because for rsync this is a transfer option, not an exclude option.
    So big files that have been backed up before will remain in snapshots
    even if they have changed.
eu: Utzi kanpoan hau baino handiagoak diren fitxategiak %(prefix)s
    'rsync osoko modua' desgaituta badago horrek fitxategi berriei soilik eragingo die
    zeren eta rsync-entzat hori transferentzia aukera bat da, ez baztertze aukera bat.
    Beraz babeskopia lehendik egina zituzten fitxategi handiak mantenduko dira irudian
    nahiz eta aldaketak jasan.

en: &Auto-remove
eu: &Ezabaketa automatikoa

en: Older than
eu: Hau baino zaharragoa

en: Year(s)
eu: urtez

en: If free space is less than
eu: Toki librea hau baino txikiagoa bada

en: If free inodes is less than
eu: Baldin eta nodo libreak hauek baino gutxiago badira

en: Smart remove:
eu: Ezabatze adimendua:

en: Run in background on remote host.
eu: Exekutatu urrutiko ostalariaren atzeko planoan.

en: EXPERIMENTAL
eu: ESPERIMENTALA

en: Keep all snapshots for the last
eu: Mantendu babeskopia guztiak

en: day(s).
eu: eguna(k).

en: Keep one snapshot per day for the last
eu: Mantendu eguneko babeskopia bana azkenerako

en: Keep one snapshot per week for the last
eu: Mantendu asteko babeskopia bana azkenerako

en: week(s).
eu: astea(k).

en: Keep one snapshot per month for the last
eu: Mantendu hilabeteko babeskopia bana azkenerako

en: month(s).
eu: hilabeta(k).

en: Keep one snapshot per year for all years.
eu: Mantendu babeskopia bat urteko urte guztietan.

en: Don't remove named snapshots.
eu: Ez ezabatu izena duten babeskopiak.

en: &Options
eu: &Aukerak

en: Enable notifications
eu: Gaitu notifikazioak

en: Disable snapshots when on battery
eu: Ezgaitu babeskopiak egitea bateriaz funtzionatzean

en: Power status not available from system
eu: Energia egoera ez dago eskurtagarri sistemarentzat

en: Run only one snapshot at a time
eu: Egin babeskopia bat aldiko

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done.
    This is a global option. So it will affect all profiles for this user.
    But you need to activate this for all other users, too.
eu: Beste babeskopiak blokeatuko dira oraingo babeskopia egiten den bitartean.
    Hau aukera globala da, beraz, erabiltzaile honen profil guztiei eragiten die.
    Baina beste erabiltzaileentzat aktibatu behar da ere.

en: Backup replaced files on restore
eu: Egin berreskurapenean ordeztutako fitxategien babeskopia

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
eu: Jarraitu erroreak egon arren (mantendu babeskopia osatu gabea)

en: Use checksum to detect changes
eu: Erabili kontrol-batura aldaketak detektatzeko

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
eu: Egin babeskopia berria aldaketarik izan ote den kontuan izan gabe.

en: Log Level
eu: Erregistro maila

en: None
eu: Ezer Ez

en: E&xpert Options
eu: A&ukera aurreratuak

en: Caution: Change these options only if you really know what you are doing.
eu: Kontuz: aldatu aukera hauek bakarrik zertan ari zaren badakizu.

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
eu: Exekutatu 'rsync' '{cmd}'-rekin:

en: as cron job
eu: programatutako ataza bezala

en: on remote host
eu: urrutiko ostalarian

en: when taking a manual snapshot
eu: eskuzko babeskopia egitean

en: (Please install 'nocache' to enable this option)
eu: (Mesedez, instalatu 'nocache' aukera hau gaitzeko)

en: on local machine
eu: ordenagailuan bertan

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
eu: Birzuzendu stdout /dev/null-era cronjob-etan.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
eu: Birzuzendu stderr /dev/null-era cronjob-etan.

en: Limit rsync bandwidth usage
eu: Mugatu rsync-en banda-zabaleraren erabilera

en: KB/sec
eu: KB/seg

en: Preserve ACL
eu: Mantendu ACL

en: Preserve extended attributes (xattr)
eu: Mantendu atributu hedatuak (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
eu: Kopiatu esteka inseguruak (egin bakarrik esteka absolutuekin)

en: Options must be quoted e.g. {example}.
eu: Aukerak kakotxen artean idatzi, esate baterako {example}.

en: Paste additional options to rsync
eu: Itsatsi aukera gehigarriak rsync-eri

en: Prefix to run before every command on remote host.
    Variables need to be escaped with \$FOO.
    This doesn't touch rsync. So to add a prefix
    for rsync use "%(cbRsyncOptions)s" with
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s
eu: Ezarri exekutatzeko urrutiko ostalariko edozein komandoaren aurretik.
    Aldagaiak \$FOO bidez alde egin behar dute.
    Honek ez dio eragiten rsync-i. Beraz gehitu aurrizki bat
    rsync erabili dezan "%(cbRsyncOptions)s"
    %(rsync_options_value)s-rekin
    
    %(default)s: %(def_value)s

en: default
eu: lehenetsia

en: Add prefix to SSH commands
eu: Gehitu aurrizkia SSH komandoei

en: Check if remote host is online
eu: Markatu urrutiko ostalaria linean badago

en: Warning: if disabled and the remote host
    is not available, this could lead to some
    weird errors.
eu: Kontuz: desgaitzen baduzu eta urrutiko ostalaria
    ezin bada erabili, ustekabeko erroreak sor
    daitezke.

en: Check if remote host supports all necessary commands
eu: Markatu urrutiko ostalariak behar diren komando guztiak onartzen baditu

en: Warning: if disabled and the remote host
    does not support all necessary commands,
    this could lead to some weird errors.
eu: Kontuz: desgaitzen baduzu eta urrutiko ostalariak
    behar diren komando guztiak onartzen ez baditu,
    ustekabeko erroreak sor daitezke .

en: Restore Config
eu: Leheneratu konfigurazioa

en: Edit user-callback
eu: Editutatu erabiltzailearen atzeradeia

en: New profile
eu: Profil berria

en: Rename profile
eu: Berrizendatu profila

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
eu: Seguru zaude "{name}" profila ezabatu nahi duzula?

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
eu: Ordu pertsonalizazuak komaz banatutako ordu-zerrenda izan daiteke bakarrik (adib. 8,12,18,23) edo */3 hiru orduz behin babeskopia egiteko.

en: You did not choose a private key file for SSH.
    Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
eu: Ez duzu aukeratu SSHrako gako fitxategi pribatua.
    Nahi al duzu pasahitzik gabeko gako publiko/pribatu parea sortzea?

en: Private key file "{file}" does not exist.
eu: "{file}" gako pribatuko fitxategirik ez dago.

en: Would you like to copy your public SSH key to the
    remote host to enable password-less login?
eu: Nahi al duzu kopiatzea zure SSH gako publikoa
    urrutiko ostalarira pasahitzik gabe sartu ahal izateko?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
    
    {keytype} key fingerprint is:
eu: Ezin da egiaztatu "{host}" ostalariaren benetakotasuna.
    
    {keytype} hatz-marka gakoa da:

en: Please verify this fingerprint! Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
eu: Egiaztatu hatz-marka! Nahi al duzu bera gehitzea zure 'known_hosts' fitxategira?

en: Exclude pattern
eu: Baztertu txantiloia

en: Exclude file
eu: Baztertu fitxategia

en: Exclude folder
eu: Baztertu karpeta

en: Include file
eu: Sartu fitxategia

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
eu: "{path}" esteka sinboliko bat da. Estekatutako objektuaren babeskopia ez da egingo are eta bera ere gehitu arte.
    Nahi duzu gehitu esteka sinbolikoen helburu-objektuak?

en: Include folder
eu: Sartu karpeta

en: Are you sure you want to change snapshots folder?
eu: Ziur zaude aldatu nahi duzula babeskopien karpeta?

en: Failed to create new SSH key in {path}
eu: Huts egin du {path} kokalekuan SSH gako berria sortzen

en: Full snapshot path:
eu: Babeskopiaren bide osoa:

en: enabled
eu: gaituta

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Restore Settings
eu: Ezarpenak berreskuratu

en: Please navigate to the snapshot from which you want to restore {appName}'s configuration. The path may look like:
    {samplePath}
    
    If your snapshots are on a remote drive or if they are encrypted you need to manually mount them first. If you use Mode SSH you also may need to set up public key login to the remote host.
    Take a look at 'man backintime'.
eu: Nabigatu berreskuratu nahi duzun {appName} -ren ezarpenak dauden babeskopiara. Bide-izenak honelako itxura izan behar luke:
    {samplePath}
    
    Zure babeskopiak urrutiko unitate batean badaude edo zifratuta badaude, aldez aurretik eskuz muntatu behar dituzu. SSH modua erabiltzen baduzu gako publikoa ezarri beharko duzu urrutiko ostalarian sartzeko.
    Eman begirada bat 'man backintime' oharrei.

en: No config found
eu: Ez da ezarpenik topatu

en: user-callback script has no shebang (#!/bin/sh) line.
eu: Erabiltzailearen atzeradeia-scriptak ez dauka shebang (#!/bin/sh) lerrorik.

en: Shebang in user-callback script is not executable.
eu: Erabiltzalearen atzera-deiaren scriptaren shebang ez da exekutagarria.

en: Options about comparing snapshots
eu: Irudiak alderatzeko aukerak

en: Command
eu: Komandoa

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Use %1 and %2 for path parameters
eu: Erabili %1 eta %2 bide-izenen parametroetarako

en: Differing snapshots only
eu: Babeskopia desberdinak soilik

en: List only equal snapshots to:
eu: Zerrendatu bakarri berdinak diren babeskopiak hona:

en: Deep check (more accurate, but slow)
eu: Egiaztatze sakona (zehaztasun handiagoa, baina motela)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Select All
eu: Hautatu denak

en: Compare
eu: Konparatu

en: Go To
eu: Joan hona

en: Options
eu: Aukera

en: You can't compare a snapshot to itself.
eu: Ezin duzu alderatu babeskopia bat bere buruarekin.

en: Command not found
eu: Ez da komandoa aurkitu

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
eu: Ziur zaude "{snapshot_id}" babeskopiako "{file}" fitxategia ezabatu nahi duzula?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
eu: Ziur zaude {count} babeskopiako "{file}" fitxategia ezabatu nahi duzula?

en: This cannot be revoked!
eu: Honek ez dauka atzera bueltarik!

en: WARNING
eu: ABISUA

en: Exclude {path} from future snapshots?
eu: Baztertu {path} hurrengo babeskopietan?
