backintime - en to fo translation catalogue (59 entries)

en: Warning
fo: Ávaring

en: Main profile
fo: Høvuðsumhvarv

en: Local
fo: Lokalt

en: SSH private key
fo: SSH privatur lykil

en: encrypted
fo: Krypteraður

en: Encryption
fo: Kryptering

en: SSH encrypted
fo: SSH krypterað

en: Snapshots folder is not valid!
fo: Støðumyndaskjáttan er ólóglig!

en: You must select at least one folder to back up!
fo: Tú mást í minsta lagi velja eina skjáttu at trygdarrita!

en: Expert Options
fo: Framkomnir kostir

en: Take snapshot
fo: Tak eina løtumynd

en: Done
fo: Liðugt

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
fo[0]: Bíði %s sekund.
fo[1]: Bíði %s sekund.

en: Taking snapshot
fo: Tak eina løtumynd

en: Removing old snapshots
fo: Tak gamlar støðumyndir burtir

en: Trying to keep min free space
fo: Royn at halda minstamark av tøkum plássi

en: Now
fo: Nú

en: Shortcuts
fo: Snarvegir

en: Exit
fo: Far úr

en: Help
fo: Hjálp

en: Website
fo: Heimasíða

en: About
fo: Um forritið

en: Restore
fo: Endurstovna

en: Up
fo: Upp

en: Show hidden files
fo: Vís fjaldar fílur

en: Working:
fo: Arbeiði:

en: Done, no backup needed
fo: Liðug, eingin trygdarriting neyðug

en: Global
fo: Heiltøkur

en: Root
fo: Rót

en: Home
fo: Heim

en: Backup folders
fo: Trygdarritingar-skjáttur

en: Snapshot Name
fo: Navn á støðumynd

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
fo: Hey
    Tú hevur nú brúkt Back In Time á føroyskum nakrar ferðir.
    Umsetingin av tínari innløgdu útgávu av Back In Time til {language} er {perc} liðug. Tú er vælkomin til at geva eitt íkast til umsetingina og harvið eisini til sjálvt forritið Back In Time, óansæð tínar tøkniligu førleikar.
    Vitjað endiliga {translation_platform_url} um tú hevur hug at geva títt íkast. Um tú hevur spurningar ella brúk fyri hjálp, kanst tú vitja {back_in_time_project_website}.
    Hesi boðini verða ikki víst aftur, og vit biða um umbering fyri órónna. Boðini kunnu finnast aftur undir hjálparvalmyndini.
    Vinarliga, Back In Time toymi

en: Snapshots
fo: Støðumyndir

en: All
fo: Alt

en: Changes
fo: Broytingar

en: Errors
fo: Villur

en: Today
fo: Í dag

en: Yesterday
fo: Í gjár

en: This week
fo: Henda vikan

en: Last week
fo: Fyrra vikan

en: Edit
fo: Ritstjórna

en: Where to save snapshots
fo: Hvar skullu støðumyndirnar goymast

en: Advanced
fo: Framkomið

en: Schedule
fo: Skrá

en: Disabled
fo: Ógilda

en: At every boot/reboot
fo: Við hvørjari byrjan/endurbyrjan

en: Day(s)
fo: Dag(ar)

en: Week(s)
fo: Vika(ur)

en: Add file
fo: Legg fílu til

en: Add folder
fo: Legg skjáttu til

en: Year(s)
fo: Ár

en: Enable notifications
fo: Virkja kunningar

en: None
fo: Einki

en: New profile
fo: Nýtt umhvarv

en: Rename profile
fo: Nýnevn umhvarv

en: Include file
fo: Tak fílu við

en: Include folder
fo: Tak skjáttur við

en: Go To
fo: Far til
