backintime - en to nb translation catalogue (343 entries)

en: Warning
nb: Advarsel

en: Main profile
nb: Hovedprofil

en: Local
nb: Lokal

en: SSH private key
nb: privat SSH-nøkkel

en: encrypted
nb: kryptert

en: Encryption
nb: Kryptering

en: SSH encrypted
nb: SSH kryptert

en: Default
nb: Standardverdi

en: Profile: "{name}"
nb: Profil: "{name}"

en: Snapshots folder is not valid!
nb: Øyeblikksbildemappe er ugyldig!

en: You must select at least one folder to back up!
nb: Du må velge minst en mappe å sikkerhetskopiere!

en: Backup folder cannot be included.
nb: Du kan ikke inkludere sikkerhetskopi-mappen.

en: Backup sub-folder cannot be included.
nb: Du kan ikke inkludere undermapper av sikkerhetskopi-mappen.

en: Invalid option. {path} is not a folder.
nb: Ugyldig valg. {path} er ikke en mappe.

en: Host/User/Profile-ID must not be empty.
nb: Vert/Bruker/Profil-ID kan ikke være tom.

en: Can't write to: {path}
    Are you sure you have write access?
nb: Kan ikke skrive til: {path}
    Er du sikker på at du har skrivetilgang?

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
nb: Målfilsystem for {path} er formatert med FAT som ikke støtter hardlenker. Bruk heller et filsystem tilpasset Linux.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
nb: Målfilsystemet for {path} er et delt nettverksområde av typen SMB. Se til at målfilsystemet støtter symbolske lenker (symlinks), eller aktivér {copyLinks} i {expertOptions}.

en: Copy links (dereference symbolic links)
nb: Kopier symbolske lenker som filer (og fjern lenkereferansen)

en: Expert Options
nb: Avanserte innstillinger

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
nb: Målfilsystemet for {path} er delt nettverksområde montert med sshfs, men sshfs støtter ikke harde lenker. Vennligst bruk modus 'SSH' istedenfor.

en: Can't find crontab.
    Are you sure cron is installed?
    If not you should disable all automatic backups.
nb: Kan ikke finne crontab.
    Er du sikker på at cron er installert?
    Hvis ikke bør du skru av alle automatiske sikkerhetskopier.

en: Failed to write new crontab.
nb: Klarte ikke å skrive ny crontab.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
nb: Klarte ikke å installere regel for Udev for profilen {profile_id}. DBus-tjenesten '{dbus_interface}' var ikke tilgjengelig

en: Schedule udev doesn't work with mode {mode}
nb: Timeplan udev virker ikke med modusen {mode}

en: Couldn't find UUID for {path}
nb: Kunne ikke finne UUID for {path}

en: Failed to save config
nb: Kunne ikke skrive konfigurasjons-fil

en: Failed to load config
nb: Kunne ikke laste konfigurasjon-sfil

en: Profile "{name}" already exists.
nb: Profil "{name}" finnes allerede.

en: The last profile cannot be removed.
nb: Den siste eksistererende profilen kan ikke fjernes.

en: Can't mount '{command}'
nb: Kan ikke montere '{command}'

en: Config for encrypted folder not found.
nb: Fant ikke konfigurasjon for kryptert mappe.

en: Create a new encrypted folder?
nb: Lage en ny kryptert mappe?

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Please confirm password
nb: Vennligst bekreft passord

en: Password doesn't match.
nb: Passordene stemmer ikke overens.

en: encfs version 1.7.2 and before has a bug with option --reverse. Please update encfs.
nb: encfs versjon 1.7.2 og eldre har en feil med valget --reverse. Vennligst oppdater encfs.

en: Take snapshot
nb: Ta øyeblikksbilde

en: Can't unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
nb: Kan ikke avmontere {mountprocess} fra {mountpoint}.

en: {} not found. Please install e.g. {}
nb: Finner ikke {}. Vennligst installer for eksempel {}

en: Mountpoint {} not empty.
nb: Monteringspunket {} er ikke tomt.

en: Profile '{profile}': Enter password for {mode}:
nb: Profil '{profile}' Skriv passord for {mode}:

en: FAILED
nb: FEILET

en: Restore permissions
nb: Gjenopprett tillatelser

en: Done
nb: Ferdig

en: Deferring backup while on battery
nb: Batteridrift utsetter backup

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in.
nb: Kan ikke finne øyeblikksbildemappen.
    Hvis den er på en ekstern disk, vennligst plugg den i.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
nb[0]: Venter %s sekund.
nb[1]: Venter %s sekunder.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
nb: Øyeblikksbilde feilet {snapshot_id}.

en: Finalizing
nb: Fullfører

en: Can't create folder
nb: Kan ikke opprette mappe

en: Saving config file…
nb: Lagrer konfigurasjonsfil…

en: Saving permissions…
nb: Lagrer tillatelser…

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
nb: Fant resten {snapshot_id} som kan fortsettes.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
nb: Fjerner reste-mappen {snapshot_id} fra forrige kjøring

en: Can't remove folder
nb: Mappen kan ikke slettes

en: Taking snapshot
nb: Tar øyeblikksbilde

en: Success
nb: Suksess

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
nb: Ufullstendig overføring grunnet tap av kildefiler (se 'man rsync')

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
nb: 'rsync' avsluttet med kode {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
nb: Se 'man rsync' for flere detaljer

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
nb: Negative rsync-returkoder er signalnumre. Se 'kill -l' og 'man kill'

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
nb: Ingenting er endret, så nytt øyeblikksbilde er ikke nødvendig

en: Can't rename {new_path} to {path}
nb: Kan ikke endre navn fra {new_path} til {path}

en: Smart remove
nb: Smart sletting

en: Removing old snapshots
nb: Slett gamle øyeblikksbilder

en: Trying to keep min free space
nb: Forsøk å bevare min ledig plass

en: Trying to keep min {perc} free inodes
nb: Forsøker å bevare minst {perc} ledige inodes

en: Now
nb: Nå

en: Can't mount {sshfs}
nb: Kan ikke montere {sshfs}

en: ssh-agent not found. Please make sure it is installed.
nb: Fant ingen SSH-agent. Vennligst se til at den er installert.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
nb: Klarte ikke å låse opp den private SSH-nøkkelen. Enten er passordet feil, eller så er ikke passordet tilgjengelig for cron.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
nb: Chiffer {cipher} feilet for {host}.

en: Remote path exists but is not a directory.
nb: Fjern-katalogbanen finnes, men er ikke en mappe.

en: Remote path is not writable.
nb: Fjern-katalogbanen er ikke skrivbar.

en: Remote path is not executable.
nb: Fjern-katalogbanen er ikke kjørbar.

en: Couldn't create remote path.
nb: Kan ikke opprette ekstern bane.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
nb: Ekstern vert {host} støtter ikke {command}

en: Look at 'man backintime' for further instructions
nb: Slå opp 'man backintime' for videre instruksjoner

en: Check commands on host {host} returned unknown error
nb: Kommandosjekk på verten {host} returnerte en ukjent feil

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
nb: Fjern-verten {host} støtter ikke harde lenker

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}"
nb: Kopier offentlig ssh nøkkel "{pubkey}" til den andre verten "{host}"

en: Please enter password for "{user}"
nb: Vennligst skriv inn passord for "{user}"

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: This folder doesn't exist
    in the current selected snapshot.
nb: Mappen finnes ikke
    i det valgte øyeblikksbildet.

en: Add to Include
nb: Legg til for å inkludere

en: Add to Exclude
nb: Legg til for å ekskludere

en: {appName} is not configured. Would you like to restore a previous configuration?
nb: {appName} er ikke konfigurerert. Vil du legge tilbake en tidligere konfigurasjon?

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
nb: Kan ikke finne øyeblikksbilde-mappe.
    Hvis den er på en ekstern disk må du koble denne til, og deretter trykke OK.

en: Take a snapshot
nb: Ta et øyeblikksbilde

en: Use modification time & size for file change detection.
nb: Bruk endringstid og størrelse for å spore fil-endringer.

en: Take a snapshot (checksum mode)
nb: Ta et øyeblikksbilde (sjekksum-modus)

en: Use checksums for file change detection.
nb: Bruk sjekksummer for å spore filendringer.

en: Pause snapshot process
nb: Sett øyeblikksbilde-prosessen på pause

en: Resume snapshot process
nb: Fortsett øyeblikksbilde-prosessen

en: Stop snapshot process
nb: Stopp øyeblikksbilde-prosessen

en: Refresh snapshot list
nb: Oppdaterer listen over øyeblikksbilder

en: Name snapshot
nb: Gi navn til øyeblikksbilde

en: Remove snapshot
nb: Fjern øyeblikksbilde

en: View snapshot log
nb: Vis logg for øyeblikksbilde

en: View last log
nb: Vis siste logg

en: Manage profiles…
nb: Administrer profiler…

en: Shutdown
nb: Skru av

en: Shut down system after snapshot has finished.
nb: Skrur av systemet etter at øyeblikksbildet er ferdig.

en: Setup language…
nb: Velg språk…

en: Exit
nb: Avslutt

en: Help
nb: Hjelp

en: Profiles config file
nb: Profilens konfigurasjonsfil

en: Website
nb: Nettside

en: Changelog
nb: Endringslogg

en: FAQ
nb: Ofte stilte spørsmål

en: Ask a question
nb: Still et spørsmål

en: Report a bug
nb: Rapporter en feil

en: Translation
nb: Oversettelse

en: About
nb: Om

en: Restore
nb: Gjennopprett

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
nb: Gjenopprett valgte filer og mapper til opprinnelig sted.

en: Restore to …
nb: Gjennopprett til …

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
nb: Gjenopprett valgte filer og mapper til et nytt sted.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to the original destination.
nb: Gjenopprett de viste mappene og alt deres innhold til det opprinnelige stedet.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to a new destination.
nb: Gjenopprett de viste mappene og alt deres innhold til et nytt sted.

en: Up
nb: Opp

en: Show hidden files
nb: Vis skjulte filer

en: Compare snapshots…
nb: Sammenlign øyeblikksbilder…

en: &Backup
nb: &Sikkerhetskopi

en: &Restore
nb: &Gjennopprett

en: &Help
nb: &Hjelp

en: If you close this window Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot has finished.
    Do you really want to close?
nb: Hvis du lukker dette vinduet vil ikke Back In Time være i stand til å skru av systemet når øyeblikksbildet er ferdig.
    Er du sikker på at du vil lukke?

en: Working:
nb: Arbeider:

en: Done, no backup needed
nb: Ferdig, sikkerhetskopiering trengs ikke

en: Working
nb: Arbeider

en: Error
nb: Feil

en: Sent
nb: Sendt

en: Speed
nb: Hastighet

en: ETA
nb: Forventet ferdig

en: Root
nb: Rot

en: Home
nb: Hjem

en: Backup folders
nb: Øyeblikksbilde mapper

en: Snapshot Name
nb: Navn på øyeblikksbilde

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
nb[0]: Er du sikker på at du vil fjerne dette øyeblikksbildet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil fjerne disse øyeblikksbildene?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
nb: Lag en sikkerhetskopi med endelse {suffix}
    før lokale elementer blir fjernet eller overskrevet.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring.
    If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
nb: Nyere versjoner av filer vil få nytt navn med endelsen {suffix} før de blir gjenopprettet.
    Hvis du ikke trenger dem lengre kan du fjerne dem med {cmd}

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
nb: Gjenopprett kun elementer som enten ikke eksisterer
    eller er nyere enn de eksisterende elementene.
    Bruker "rsync --update"-opsjonen.

en: Remove newer elements in original folder.
nb: Fjern elementer som er nyere i den originale mappen.

en: Restore selected files or folders to the original destination and
    delete files or folders which are not in the snapshot.
    Be extremely careful because this will
    delete files and folders which were
    excluded during taking the snapshot.
nb: Gjenopprett valgte filer og mapper til det originale stedet og
    slett filer og mapper som ikke er inkuldert i øyeblikksbildet.
    Vær veldig forsiktig, fordi dette vil
    slette alle filene og mappene som var
    ekskludert da øyeblikksbildet ble tatt.

en: Do you really want to restore this element into the new folder
    {path}? | Do you really want to restore these elements into the new folder
    {path}?
nb[0]: Er du sikker på at du vil gjenopprette dette elementet til den nye mappen
    {path}?
nb[1]: Er du sikker på at du vil gjenopprette disse elementene til den nye mappen
    {path}?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
nb[0]: Er du sikker på at du vil gjenopprette dette elementet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil gjenopprette disse elementene?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle nyere filer i {path}?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original folder?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle nyere filer i den originale mappen?

en: WARNING: Deleting files in filesystem root could break your whole system!
nb: ADVARSEL: Å slette filer i root-filsystemet kan ødelegge hele systemet ditt!

en: Snapshot
nb: Øyeblikksbilde

en: Restore {path}
nb: Gjenopprett {path}

en: Restore {path} to …
nb: Gjennopprett {path} til …

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
nb: Språkinnstillingene trer først i kraft etter en omstart av Back In Time.

en: Authors
nb: Forfattere

en: Translations
nb: Oversettelser

en: License
nb: Lisens

en: Setup language
nb: Innstalleringsspråk

en: System default
nb: Standardverdi for systemet

en: Use operating systems language.
nb: Bruk samme språk som operativsystemet.

en: Translated: {percent}
nb: Oversatt: {percent}

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
nb: Hei!
    Du har brukt Back In Time med {language} språkdrakt noen ganger allerede.
    Oversettelsen til {language} for din installerte versjon av Back In Time er {perc} ferdig. Uavhengig av din tekniske kompetanse kan du bidra med oversettelse og dermed også til Back In Time.
    Det er fint om du besøker {translation_platform_url} hvis du har lyst til å bidra. For mer hjelp og spørsmål, besøk {back_in_time_project_website}.
    Vi beklager forstyrrelsen, og denne meldingen vil ikke dukke opp igjen. Denne dialogen er tilgjengelig når som helst via hjelpemenyen.
    Hilsen Back In Time-laget ditt

en: translation platform
nb: oversettelses-plattform

en: Your translation
nb: Din oversettelse

en: Last Log View
nb: Se seneste logg

en: Snapshot Log View
nb: Se logg for øyeblikksbilde

en: Profile
nb: Profil

en: Snapshots
nb: Øyeblikksbilder

en: All
nb: Alt

en: Changes
nb: Endringer

en: Errors
nb: Feil

en: Information
nb: Informasjon

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
nb: [E] Feil, [I] Informasjon, [C] Endring

en: decode paths
nb: dokode stier

en: Copy
nb: Kopi

en: Decode
nb: Dekode

en: Do you want to exclude this?
nb: Vil du ekskludere dette?

en: Question
nb: Spørsmål

en: View Last Log
nb: Vis siste logg

en: Working…
nb: Arbeider…

en: Today
nb: Idag

en: Yesterday
nb: Igår

en: This week
nb: Denne uken

en: Last week
nb: Forrige uke

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
nb: Dette er IKKE et øyeblikksbilde, men en sanntidsvisning av dine lokale filer

en: Last check {time}
nb: Sist sjekket {time}

en: Show full Log
nb: Vis hele loggen

en: Manage profiles
nb: Administrer profiler

en: Edit
nb: Rediger

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: &General
nb: &Generelt

en: Mode
nb: Modus

en: {app} uses EncFS for encryption. A recent security audit revealed several possible attack vectors for this. Please take a look at "A NOTE ON SECURITY" in "man backintime".
nb: {app} bruker EncFS for kryptering. En nylig sikkerhetsrevisjon avdekket flere mulige angrepsvektorer mot EncFS. Vennligst ta en titt på "A NOTE ON SECURITY" i "man backintime".

en: Where to save snapshots
nb: Hvor lagre øyeblikksbilder

en: Folder
nb: Mappe

en: SSH Settings
nb: SSH-innstillinger

en: Host
nb: Tjener

en: User
nb: Bruker

en: Path
nb: Sti

en: Cipher
nb: Chiffer

en: Private Key
nb: Privat SSH-nøkkel

en: Choose an existing private key file (normally named "id_rsa")
nb: Velg en eksisterende privat nøkkel (normalt kalt "id_rsa")

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected)
nb: Lag en ny SSH-nøkkel uten passord (ikke tillatt hvis en privat nøkkel allerede er valgt)

en: Password
nb: Passord

en: Save Password to Keyring
nb: Lagre passord til nøkkelringen

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
nb: Legg passordet i hurtigminne for cron (sikkerhetsutfordring: root-bruker kan lese passordet)

en: Advanced
nb: Avansert

en: Full snapshot path
nb: Fullstendig sti til øyeblikksbilde

en: Schedule
nb: Timeplan

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: At every boot/reboot
nb: For hver start/omstart

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
nb[0]: Hvert minutt
nb[1]: Hvert {n}. minutt

en: Every hour
nb: Hver time

en: Every {n} hour | Every {n} hours
nb[0]: Hver time
nb[1]: Hver {n}. time

en: Custom hours
nb: Velg timer

en: Every day
nb: Hver dag

en: Repeatedly (anacron)
nb: Gjentakende (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
nb: Når lagringsenheten kobles til (udev)

en: Every week
nb: Hver uke

en: Every month
nb: Hver måned

en: Every year
nb: Hvert år

en: Day
nb: Dag

en: Weekday
nb: Ukedag

en: Hour
nb: Time

en: Hours
nb: Timer

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
nb: Kjør Back In Time gjentakende. Dette er nyttig hvis datamaskinen ikke kjører hele tiden.

en: Every
nb: Hver

en: Hour(s)
nb: Time(r)

en: Day(s)
nb: Dag(er)

en: Week(s)
nb: Uke(r)

en: Month(s)
nb: Måned(er)

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days).
    You will be prompted for your sudo password.
nb: Kjør Back In Time så snart lagringsenheten koble til (kun en gang hver X dager)).
    Du vil bli spurt om ditt sudo-passord.

en: &Include
nb: &Inkluder

en: Include files and folders
nb: Inkluder filer og mapper

en: Add file
nb: Legg til fil

en: Add folder
nb: Legg til katalog

en: &Exclude
nb: &Ekskludér

en: Wildcards ({example1}) will be ignored with mode 'SSH encrypted'.
    Only single or double asterisks are allowed ({example2})
nb: Wildcards ({example1}) vil bli ignorert i modus 'SSH encrypted'
    Kun enkel eller dobbel asterisk er lov ({example2})

en: Exclude patterns, files or folders
nb: Ekskluderingsmønstre, filer og mapper

en: Highly recommended
nb: Svært anbefalt

en: Add default
nb: Legg til standardmønstre

en: Exclude files bigger than:
nb: Ekskluder filer som er større enn:

en: Exclude files bigger than value in %(prefix)s.
    With 'Full rsync mode' disabled this will only affect new files
    because for rsync this is a transfer option, not an exclude option.
    So big files that have been backed up before will remain in snapshots
    even if they have changed.
nb: Ekskluder filer som er større enn verdien i %(prefix)s.
    Med 'Full rsync mode' avslått vil dette bare gjelde nye filer
    siden dette for rsync er en overførings-opsjon, ikke en ekskluderings-opsjon.
    Det betyr at store filer som har blitt sikkerhetskopiert forblir i øyeblikksbildet
    selv om de har endret seg.

en: &Auto-remove
nb: Automatisk &fjerning

en: Older than
nb: Eldre enn

en: Year(s)
nb: År

en: If free space is less than
nb: Hvis det er mindre ledig plass enn

en: If free inodes is less than
nb: Hvis ledige inoder er færre enn

en: Smart remove:
nb: Smart sletting:

en: Run in background on remote host.
nb: Kjør i bakgrunnen på den eksterne verten.

en: EXPERIMENTAL
nb: EKSPERIMENTELT

en: Keep all snapshots for the last
nb: Behold alle øyeblikksbilder tatt de siste

en: day(s).
nb: dag(ene).

en: Keep one snapshot per day for the last
nb: Behold ett øyeblikksbilde pr dag for de siste

en: Keep one snapshot per week for the last
nb: Behold ett øyeblikksbilde pr uke for de siste

en: week(s).
nb: uke(ene).

en: Keep one snapshot per month for the last
nb: Behold ett øyeblikksbilde pr måned for de siste

en: month(s).
nb: måned(ene).

en: Keep one snapshot per year for all years.
nb: Behold ett øyeblikksbilde pr år for alle år.

en: Don't remove named snapshots.
nb: Ikke fjern navngitte øyeblikksbilder.

en: &Options
nb: &Alternativer

en: Enable notifications
nb: Slå på meldinger

en: Disable snapshots when on battery
nb: Slå av funksjonen snapshot ved bateridrift

en: Power status not available from system
nb: Batteristatus er ikke tilgjengelig fra systemet

en: Run only one snapshot at a time
nb: Ta kun ett øyeblikksbilde om gangen

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done.
    This is a global option. So it will affect all profiles for this user.
    But you need to activate this for all other users, too.
nb: Andre øyeblikksbilder vil bli blokkert inntil det nåværende er ferdig.
    Dette er en global opsjon, så det vil gjelde for alle profiler til denne brukeren.
    Opsjonen må fortsatt aktiveres for andre brukere.

en: Backup replaced files on restore
nb: Ta sikkerhetskopi av filer som blir overskrevet av gjenoppretting

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
nb: Fortsett når feil oppstår (behold øyeblikksbilder som ikke er komplette)

en: Use checksum to detect changes
nb: Bruk sjekksum for å oppdage endringer

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
nb: Ta et nytt øyeblikksbilde enten det har vært endringer eller ikke.

en: Log Level
nb: Logg-nivå

en: None
nb: Ingen

en: E&xpert Options
nb: E&kspert-innstillinger

en: Caution: Change these options only if you really know what you are doing.
nb: Advarsel: ikke endre disse innstillingene med mindre du vet hva du gjør.

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
nb: Kjør 'rsync' med '{cmd}':

en: as cron job
nb: som cron-jobb

en: on remote host
nb: på ekstern vert

en: when taking a manual snapshot
nb: når en lager et øyeblikksbilde manuelt

en: (Please install 'nocache' to enable this option)
nb: (Vennligst installer 'nocache' for å slå på denne opsjonen)

en: on local machine
nb: på lokal maskin

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
nb: Rediriger stdout til /dev/null i cron-jobber.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
nb: Rediriger stderr til /dev/null i cron-jobber.

en: Limit rsync bandwidth usage
nb: Begrens båndbredden for rsync til

en: KB/sec
nb: KB/sek

en: Preserve ACL
nb: Behold ACL

en: Preserve extended attributes (xattr)
nb: Behold utvidede attributter (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
nb: Kopier usikre lenker (virker kun på absolutte lenker)

en: Options must be quoted e.g. {example}.
nb: Opsjoner må settes i gåseøyne, for eksempel {example}.

en: Paste additional options to rsync
nb: Lim inn tilleggsopsjoner til rsync

en: Prefix to run before every command on remote host.
    Variables need to be escaped with \$FOO.
    This doesn't touch rsync. So to add a prefix
    for rsync use "%(cbRsyncOptions)s" with
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s
nb: Prefiks å kjøre før hver kommando på ekstern vert.
    Variabler må starte med en "rømningskarakter", en bakoverstrek, for eksempel \$FOO.
    Dette berører ikke rsync. For å legge til en et prefiks for
    rsync bruker du "%(cbRsyncOptions)s" med
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s

en: default
nb: standard

en: Add prefix to SSH commands
nb: Legg til et prefiks for SSH-kommandoer

en: Check if remote host is online
nb: Sjekk om ekstern vert er oppe

en: Warning: if disabled and the remote host
    is not available, this could lead to some
    weird errors.
nb: Advarsel: Hvis denne opsjonen er avslått samtidig som ekstern vert
    ikke er tilgjengelig kan det oppstå en del
    merkelige feil.

en: Check if remote host supports all necessary commands
nb: Sjekk om ekstern vert har støtte for alle nødvendige kommandoer

en: Warning: if disabled and the remote host
    does not support all necessary commands,
    this could lead to some weird errors.
nb: Advarsel: hvis opsjonen er avslått og den eksterne verten
    ikke støtter alle de nødvendige kommandoene
    kan det oppstå en del merkelige feil.

en: Restore Config
nb: Gjenopprett konfigurasjon

en: Edit user-callback
nb: Endre user-callback

en: New profile
nb: Ny profil

en: Rename profile
nb: Omdøp profil

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
nb: Er du sikker på at du vil slette profilen "{name}"?

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
nb: Egendefinerte timer kan kun være en kommaseparert liste med timer (for eksempel 2,4,6,18,22) eller */3 for periodisk sikkerhetskopiering hver 3. time.

en: You did not choose a private key file for SSH.
    Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
nb: Du valgte ikke en privat SSH-nøkkel.
    Ønsker du å lage et nytt passord-løst nøkkelpar (offentlig/privat nøkkelpar)?

en: Private key file "{file}" does not exist.
nb: Privatnøkkel-fil "{file}" finnes ikke.

en: Would you like to copy your public SSH key to the
    remote host to enable password-less login?
nb: Ønsker du å kopiere din offentlige SSH-nøkkel til den
    eksterne verten slik at du kan bruke passordløs innlogging?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
    
    {keytype} key fingerprint is:
nb: Ektheten til den eksterne verten {host} kan ikke slås fast.
    
    {keytype}-nøkkelen sitt fingeravtrykk er:

en: Please verify this fingerprint! Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
nb: Vennligst verifiser dette fingeravtrykket! Ønsker du å legge det til i din 'known_hosts'-fil?

en: Exclude pattern
nb: Utelukk mønster

en: Exclude file
nb: Ekskluder fil

en: Exclude folder
nb: Ekskludér katalog

en: Include file
nb: Inkluder fil

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
nb: "{path}" er en symbolsk lenke. Det vil ikke bli tatt sikkerhetskopi av målet for lenken inntil du inkluderer dette også.
    Ønsker du å inkludere målet for den symbolske lenken istedenfor?

en: Include folder
nb: Inkludér katalog

en: Are you sure you want to change snapshots folder?
nb: Er du sikker på at vil bytte mappe for øyeblikksbilder?

en: Failed to create new SSH key in {path}
nb: Fikk ikke til å lage nye SSH-nøkler i {path}

en: Full snapshot path:
nb: Fullstendig øyeblikksbilde-bane:

en: enabled
nb: påslått

en: disabled
nb: avslått

en: Restore Settings
nb: Gjenopprett innstillinger

en: Please navigate to the snapshot from which you want to restore {appName}'s configuration. The path may look like:
    {samplePath}
    
    If your snapshots are on a remote drive or if they are encrypted you need to manually mount them first. If you use Mode SSH you also may need to set up public key login to the remote host.
    Take a look at 'man backintime'.
nb: Vennligst naviger til øyeblikksbildet du ønsker å gjenopprette konfigurasjone til {appName} fra. Stien kan se ut som:
    {samplePath}
    
    Hvis øyeblikksbildene befinner seg opp en ekstern lagringsenhet eller er kryptert må du montere dem manuelt først. Hvis du bruker SSH-modus er det mulig at du også må sette opp nøkkelinnlogging til den eksterne verten.
    Ta en titt på 'man backintime'.

en: No config found
nb: Fant ingen konfigurasjon

en: user-callback script has no shebang (#!/bin/sh) line.
nb: user-callback-skriptet har ingen shebang (#!/bin/sh)-linje.

en: Shebang in user-callback script is not executable.
nb: Shebang i user-callback-skriptet er ikke eksekverbart.

en: Options about comparing snapshots
nb: Opsjoner for å sammenligne øyeblikksbilder

en: Command
nb: Kommando

en: Parameters
nb: Parametre

en: Use %1 and %2 for path parameters
nb: Bruk %1 and %2 for path parameters

en: Differing snapshots only
nb: Kun øyeblikksbilder med forskjeller

en: List only equal snapshots to:
nb: Liste med kun like øyeblikksbilder til:

en: Deep check (more accurate, but slow)
nb: Dypsjekk (mer nøyktig, men tregt)

en: Delete
nb: Slett

en: Select All
nb: Velg alle

en: Compare
nb: Sammenlign

en: Go To
nb: Gå Til

en: Options
nb: Alternativer

en: You can't compare a snapshot to itself.
nb: Du kan ikke sammenlikne et øyeblikksbilde med seg selv.

en: Command not found
nb: Fant ikke kommando

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
nb: Ønsker du virkelig å slette {file} i øyeblikksbildet {snapshot_id}?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
nb: Ønsker du virkelig å slette {file} i {count} øyeblikksbilder?

en: This cannot be revoked!
nb: Dette kan ikke gjøres om!

en: WARNING
nb: ADVARSEL

en: Exclude {path} from future snapshots?
nb: Utelukk {path} fra fremtidige øyeblikksbilder?
