backintime - en to pl translation catalogue (224 entries)

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Main profile
pl: Profil główny

en: Local
pl: lokalnie

en: SSH private key
pl: Klucz prywatny SSH

en: encrypted
pl: zaszyfrowane

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: SSH encrypted
pl: SSH z szyfrowaniem

en: Default
pl: Domyślny

en: Profile: "{name}"
pl: Profil: "{name}"

en: Snapshots folder is not valid!
pl: Katalog migawek jest nieprawidłowy!

en: You must select at least one folder to back up!
pl: Musisz wybrać co najmniej jeden katalog do wykonania kopii zapasowej!

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
pl: Docelowy system plików dla {path} jest sformatowany za pomocą FAT, który nie wspiera dowiązań twardych (hard-links). Proszę użyć linuksowego systemu plików.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
pl: Docelowy system plików dla {path} to udział zamontowany za pomocą SMB. Upewnij się, że zdalny serwer SMB wspiera dowiązania symboliczne lub aktywuj {copyLinks} w {expertOptions}.

en: Copy links (dereference symbolic links)
pl: Kopiowanie linków (odwołanie linków symbolicznych)

en: Expert Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
pl: Docelowy system plików dla {path} to udział zamontowany za pomocą sshfs. sshfs nie wspiera dowiązań twardych (hard-links). Proszę użyj trybu 'SSH'.

en: Failed to write new crontab.
pl: Nie udało się zapisać nowej tablicy zadań (crontab).

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
pl: Nie udało się zainstalować reguły Udev dla profilu {profile_id}. Usługa DBus Service '{dbus_interface}' nie była dostępna

en: Couldn't find UUID for {path}
pl: Nie udało się odnaleźć UUID dla {path}

en: Failed to save config
pl: Nie udało się zapisać konfiguracji

en: Failed to load config
pl: Nie udało się wczytać konfiguracji

en: Profile "{name}" already exists.
pl: Profil "{name}" już istnieje.

en: Can't mount '{command}'
pl: Nie można zamontować '{command}'

en: Config for encrypted folder not found.
pl: Nie znaleziono konfiguracji dla zaszyfrowanego katalogu.

en: Create a new encrypted folder?
pl: Czy stworzyć nowy zaszyfrowany katalog?

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Please confirm password
pl: Potwierdź hasło

en: Password doesn't match.
pl: Hasło nie pasuje.

en: Take snapshot
pl: Utwórz migawkę

en: Mountpoint {} not empty.
pl: Punkt montowania {} nie jest pusty.

en: FAILED
pl: NIEPOWODZENIE

en: Restore permissions
pl: Przywracanie uprawnień

en: Done
pl: Gotowe

en: Deferring backup while on battery
pl: Kopia zapasowa przełożona z powodu pracy na baterii

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
pl[0]: Pozostała %s sekunda.
pl[1]: Pozostały %s sekundy.
pl[2]: Pozostało %s sekund.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
pl: Nie udało się wykonać migawki {snapshot_id}.

en: Finalizing
pl: Finalizuję

en: Can't create folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Can't remove folder
pl: Nie mogę usunąć katalogu

en: Taking snapshot
pl: Utwórz migawkę

en: Success
pl: Sukces

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
pl: Nic się nie zmieniło - nowa migawka niepotrzebna

en: Can't rename {new_path} to {path}
pl: Nie można zmienić nazwy z {new_path} na {path}

en: Smart remove
pl: Inteligentne usuwanie

en: Removing old snapshots
pl: Usuwanie poprzednich migawek

en: Trying to keep min free space
pl: Spróbuj utrzymać minimalną ilość wolnego miejsca

en: Now
pl: Teraz

en: Can't mount {sshfs}
pl: Nie można zamontować {sshfs}

en: Couldn't create remote path.
pl: Nie można utworzyć zdalnej ścieżki.

en: Please enter password for "{user}"
pl: Wprowadź hasło dla "{user}"

en: Shortcuts
pl: Skróty

en: Add to Exclude
pl: Dodaj do wykluczonych

en: Take a snapshot
pl: Utwórz migawkę

en: Take a snapshot (checksum mode)
pl: Wykonaj migawkę (sprawdzanie sumy kontrolnej)

en: Pause snapshot process
pl: Wstrzymaj wykonywanie migawki

en: Resume snapshot process
pl: Wznów wykonywanie migawki

en: Stop snapshot process
pl: Zakończ wykonywanie migawki

en: Refresh snapshot list
pl: Odśwież listę migawek

en: Name snapshot
pl: Nazwa migawki

en: Remove snapshot
pl: Usuń migawkę

en: View snapshot log
pl: Zobacz dziennik migawki

en: Shutdown
pl: Zamykanie

en: Exit
pl: Wyjście

en: Help
pl: Pomoc

en: Profiles config file
pl: Plik konfiguracyjny profili

en: Website
pl: Strona WWW

en: Changelog
pl: Lista zmian

en: Ask a question
pl: Zadaj pytanie

en: Report a bug
pl: Zgłoś błąd

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: About
pl: O programie

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore to …
pl: Przywróć do…

en: Up
pl: Do góry

en: Show hidden files
pl: Pokaż ukryte pliki

en: &Backup
pl: &Kopia zapasowa

en: &Restore
pl: &Przywróć

en: &Help
pl: P&omoc

en: Working:
pl: Pracuje:

en: Done, no backup needed
pl: Gotowe, archiwizacja niepotrzebna

en: Error
pl: Błąd

en: Sent
pl: Wysłane

en: Speed
pl: Prędkość

en: ETA
pl: Do końca

en: Global
pl: Globalne

en: Home
pl: Start

en: Backup folders
pl: Katalogi kopii zapasowej

en: Snapshot Name
pl: Nazwa migawki

en: Snapshot
pl: Migawka

en: Restore {path}
pl: Przywróć {path}

en: Restore {path} to …
pl: Przywróć {path} do…

en: Authors
pl: Autorzy

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: License
pl: Licencja

en: Setup language
pl: Ustaw język

en: System default
pl: Domyślne systemowe

en: Use operating systems language.
pl: Użyj języka systemu operacyjnego.

en: Translated: {percent}
pl: Przetłumaczono: {percent}

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
pl: Witaj
    Back In Time w języku {language}m został użyty już kilka razy.
    Tłumaczenie zainstalowanej wersji Back In Time na język {language} jest kompletne w {perc}. Możesz pomóc w ulepszeniu tłumaczeń, a poprzez to w ulepszaniu samego Back In Time bez posiadania żadnej wiedzy technicznej.
    Prosimy, odwiedź {translation_platform_url} jeśli chcesz pomóc. W celu uzyskania odpowiedzi na pytania lub dalszych wskazówek prosimy odwiedź {back_in_time_project_website}.
    Przepraszamy za utrudniania, ta wiadomość nie pojawi się ponownie sama, ale będzie dostępna w menu pomocy.
    Zespół Back In Time

en: translation platform
pl: platformę do tłumaczenia

en: Your translation
pl: Twoje tłumaczenia

en: Snapshot Log View
pl: Widok dziennika migawki

en: Profile
pl: Profil

en: Snapshots
pl: Migawki

en: Filter
pl: Filtr

en: All
pl: wszystkie

en: Changes
pl: zmiany

en: Errors
pl: błędy

en: Information
pl: informacje

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
pl: [E] błąd, [I] informacja, [C] zmiana

en: decode paths
pl: dekoduj ścieżki

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Decode
pl: Dekoduj

en: Question
pl: Pytanie

en: View Last Log
pl: Podgląd ostatniego dziennika

en: Start {appname}
pl: Uruchom{appname}

en: Working…
pl: Pracuje…

en: Today
pl: Dziś

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: This week
pl: Ten tydzień

en: Last week
pl: Poprzedni tydzień

en: Last check {time}
pl: Ostatnie sprawdzenie {time}

en: Show full Log
pl: Pokaż pełny dziennik

en: Manage profiles
pl: Zarządzaj profilami

en: Edit
pl: Edycja

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: &General
pl: &Ogólne

en: Mode
pl: Tryb

en: Where to save snapshots
pl: Gdzie zapisać migawki

en: Folder
pl: Katalog

en: SSH Settings
pl: Ustawienia SSH

en: User
pl: Użytkownik

en: Path
pl: Ścieżka

en: Cipher
pl: Szyfr

en: Private Key
pl: Klucz prywatny

en: Password
pl: Hasło

en: Save Password to Keyring
pl: Zapisz hasło w portfelu

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Full snapshot path
pl: Pełna ścieżka migawki

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Disabled
pl: Nieaktywny

en: At every boot/reboot
pl: Przy każdym uruchomieniu / restarcie

en: Every hour
pl: Co godzinę

en: Repeatedly (anacron)
pl: Wielokrotnie (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
pl: Po podłączeniu dysku (udev)

en: Day
pl: Dzień

en: Weekday
pl: Dzień powszedni

en: Hour
pl: Godzina

en: Hours
pl: Godziny

en: Every
pl: Co

en: Hour(s)
pl: godzin

en: Day(s)
pl: dni

en: Week(s)
pl: tygodni

en: Month(s)
pl: miesięcy

en: &Include
pl: &Dołącz

en: Include files and folders
pl: Dołącz pliki i katalogi

en: Add file
pl: Dodaj plik

en: Add folder
pl: Dodaj katalog

en: &Exclude
pl: &Wyklucz

en: Exclude patterns, files or folders
pl: Wyklucz wzorce, pliki lub katalogi

en: Highly recommended
pl: Bardzo zalecane

en: Add default
pl: Dodaj domyślne

en: Exclude files bigger than:
pl: Wyklucz pliki większe niż:

en: &Auto-remove
pl: &Automatyczne usuwanie

en: Older than
pl: Starsze niż

en: Year(s)
pl: lat

en: EXPERIMENTAL
pl: EKSPERYMENTALNE

en: Keep one snapshot per day for the last
pl: Przechowaj jedną migawkę na dzień

en: Keep one snapshot per week for the last
pl: Przechowaj jedną migawkę na tydzień

en: Keep one snapshot per month for the last
pl: Przechowaj jedną migawkę na miesiąc

en: &Options
pl: &Ustawienia

en: Enable notifications
pl: Włącz powiadomienia

en: Disable snapshots when on battery
pl: Wyłącz migawki podczas zasilania z baterii

en: Power status not available from system
pl: Status zasilania niedostępny w systemie

en: Run only one snapshot at a time
pl: Uruchamiaj tylko jedną migawkę na raz

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
pl: Kontynuuj przy błędach (pozwól na niekompletne migawki)

en: Use checksum to detect changes
pl: Używaj sum kontrolnych do wykrywania zmian

en: Log Level
pl: Poziom dziennika

en: None
pl: Brak

en: E&xpert Options
pl: Opcje eksportu (&x)

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
pl: Uruchamiaj 'rsync' z '{cmd}':

en: as cron job
pl: jako zadanie crona

en: on remote host
pl: na zdalnym hoście

en: when taking a manual snapshot
pl: podczas wykonywania ręcznej migawki

en: on local machine
pl: na lokalnej maszynie

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
pl: Przekieruj stdout z zadań crona do /dev/null.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
pl: Przekieruj stderr z zadań crona do /dev/null.

en: Limit rsync bandwidth usage
pl: Ograniczenie przepustowości rsync

en: KB/sec
pl: KB/s

en: Preserve ACL
pl: Zachowaj ACL

en: Preserve extended attributes (xattr)
pl: Zachowaj rozszerzone atrybuty (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
pl: Kopiowanie niebezpiecznych linków (działa tylko z linkami bezwzględnymi)

en: Paste additional options to rsync
pl: Dodatkowe opcje dla rsync

en: default
pl: domyślnie

en: Add prefix to SSH commands
pl: Dodaj prefiks do komend SSH

en: Check if remote host is online
pl: Sprawdź czy zdany host jest dostępny

en: Restore Config
pl: Przywróć konfigurację

en: New profile
pl: Nowy profil

en: Rename profile
pl: Zmień nazwę profilu

en: Exclude pattern
pl: Wzór wykluczenia

en: Exclude file
pl: Wyklucz plik

en: Exclude folder
pl: Wyklucz katalog

en: Include file
pl: Dołącz plik

en: Include folder
pl: Uwzględnij katalog

en: Full snapshot path:
pl: Pełna ścieżka migawki:

en: enabled
pl: włączone

en: disabled
pl: wyłączone

en: Restore Settings
pl: Przywróć ustawienia

en: No config found
pl: Nie znaleziono konfiguracji

en: Options about comparing snapshots
pl: Opcje porównywania migawek

en: Command
pl: Polecenie

en: Parameters
pl: Parametry

en: Use %1 and %2 for path parameters
pl: Użyj %1 i %2 dla ścieżki parametrów

en: Deep check (more accurate, but slow)
pl: Szczegółowa analiza (dokładniejsza, ale bardziej czasochłonna)

en: Delete
pl: Usuń

en: Select All
pl: Wybierz wszystko

en: Compare
pl: Porównaj

en: Go To
pl: Idź do

en: Options
pl: Opcje

en: Command not found
pl: Nie znaleziono polecenia

en: This cannot be revoked!
pl: Nie można tego cofnąć!

en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: Exclude {path} from future snapshots?
pl: Wykluczyć {path} z przyszłych migawek?
