backintime - en to sr translation catalogue (137 entries)

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Main profile
sr: Glavni profil

en: Local
sr: Lokalno

en: SSH private key
sr: SSH privatan ključ

en: encrypted
sr: enkriptovano

en: Encryption
sr: Enkripcija

en: SSH encrypted
sr: SSH enkriptovano

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Profile: "{name}"
sr: Profil: "{name}"

en: Snapshots folder is not valid!
sr: Direktorijum za snimak nije važeći!

en: You must select at least one folder to back up!
sr: Morate odabrati bar jedan direktorijum da bi napravili rezervnu kopiju!

en: Backup folder cannot be included.
sr: Direktorijum za rezervne kopije ne moze biti uključen.

en: Backup sub-folder cannot be included.
sr: Pod-direktorijum za rezervne kopije ne moze biti uključen.

en: Invalid option. {path} is not a folder.
sr: Nevažeća postavka. {path} nije direktorijum.

en: Host/User/Profile-ID must not be empty.
sr: Host/Korisnik/ID-Profila moraju biti popunjeni.

en: Can't write to: {path}
    Are you sure you have write access?
sr: Ne mogu da upisujem u: {path}
    Da li ste sigurni da imate dozvolu za upisivanje?

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
sr: Odredište sistema datoteka za {path} je formatiran sa FAT koji ne podržava čvrste veze. Molim Vas da koristite sistemske datoteke koje Linuks izvorno podržava.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
sr: Destinacija sistema datoteke za {path} je SMB-montirano deljeno mesto. Molim Vas da potvrdite da udaljeni SMB server podržava symlinks ili uključite {copyLinks} u {expertOptions}.

en: Copy links (dereference symbolic links)
sr: Kopiraj linkove (prati simbolične linkove)

en: Expert Options
sr: Napredne Postavke

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
sr: Odredište sistema datoteka za {path} je sshfs-montirano deljeno mesto. sshfs ne podržava čvrste veze. Molimo vas da koristite 'SSH' umesto toga.

en: Failed to write new crontab.
sr: Неуспешно чување новог crontab-а.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
sr: Neuspešno instaliranje Udev pravila za profil {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' nije dostupan

en: Failed to save config
sr: Неуспешно чување конфигурације

en: Failed to load config
sr: Неуспешно учитавање конфигурације

en: Can't mount '{command}'
sr: Неуспешно монтирање '{command}'

en: Config for encrypted folder not found.
sr: Подешавања за енкриптовани фолдер нису пронађена.

en: Create a new encrypted folder?
sr: Направите нови енкриптовани фолдер?

en: Please confirm password
sr: Молимо потврдите лозинку

en: Take snapshot
sr: Направи снимак

en: Profile '{profile}': Enter password for {mode}:
sr: Профил '{profile}': Унесите лозинку за {mode}:

en: FAILED
sr: НЕУСПЕШНО

en: Restore permissions
sr: Поврати дозволе

en: Done
sr: Готово

en: Deferring backup while on battery
sr: Одлагање backup-а док је уређај на батерији

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
sr[0]: Чекамо %s секунд.
sr[1]: Чекамо %s секунде.
sr[2]: Чекамо %s секунди.

en: Finalizing
sr: Завршавање

en: Can't create folder
sr: Неуспешно креирање фолдера

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
sr: Пронађен преостали {snapshot_id} који може бити настављен.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
sr: Уклањање преосталог {snapshot_id} фолдера од прошлог покретања

en: Can't remove folder
sr: Неуспешно уклањање фолдера

en: Taking snapshot
sr: Прављење снимка

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
sr: Нишата није промењено, није потребан нови снимак

en: Can't rename {new_path} to {path}
sr: Неуспешно преименовање {new_path} у {path}

en: Smart remove
sr: Паметно уклањање

en: Removing old snapshots
sr: Уклањање старог снимка

en: Trying to keep min free space
sr: Покушавамо сачувати минимални слободан простор

en: Now
sr: Сада

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}"
sr: Копирај јавни ssh кључ "{pubkey}" на удаљени хост "{host}"

en: Please enter password for "{user}"
sr: Молим вас унесите лозинку за "{user}"

en: Shortcuts
sr: Пречице

en: Add to Include
sr: Додај у листу инклузија

en: Add to Exclude
sr: Додај у Изузетке

en: Pause snapshot process
sr: Паузирај процес снимања

en: Resume snapshot process
sr: Настави процес снимања

en: Stop snapshot process
sr: Заустави процес снимања

en: Shutdown
sr: Искључивање

en: Exit
sr: Излаз

en: Help
sr: Помоћ

en: Website
sr: Веб сајт

en: Changelog
sr: Извештај промена

en: FAQ
sr: Честа питања

en: Ask a question
sr: Постави питање

en: Report a bug
sr: Пријави грешку

en: About
sr: О апликацији

en: Restore
sr: Поврати

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
sr: Повратак одабраних фајлова или фолдера на њихову првобитну локацију.

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
sr: Повратак одабраних фајлова или фолдера на нову локацију.

en: Up
sr: Горе

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене фајлове

en: &Restore
sr: Повратак

en: &Help
sr: Помоћ

en: Working:
sr: Радим:

en: Done, no backup needed
sr: Завршено, снимање није потребно

en: Error
sr: Грешка

en: Global
sr: Глобално

en: Backup folders
sr: Direktorijumi za rezervne kopije

en: Snapshot Name
sr: Име Снимка

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
sr: Здраво
    Искористили сте Back In Time на {language} језику већ пар пута до сада.
    Превод ваше инсталиране верзије Back In Time-a у {language} је готова {perc}. Без обзира на ваш ниво техничког знања, можете помоћи преводу, и тиме помоћи Back In Time-u.
    Молимо вас да посетите {translation_platform_url} уколико желите да помогнете. За даљу помоћ и питања, молимо вас посетите {back_in_time_project_website}.
    Жао нам је што вас ометамо, а ова се порука више неће приказивати. Овај диалог је доступан у било ком тренутку у менију за помоћ.
    Ваш Back In Time тим

en: Last Log View
sr: Приказ Последњег Дневника

en: Snapshot Log View
sr: Приказ Дневника Снимка

en: Snapshots
sr: Снимци

en: All
sr: Све

en: Changes
sr: Измене

en: Errors
sr: Грешке

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
sr: [E] Грешка, [I] Информација, [C] Измена

en: decode paths
sr: декодирај путање

en: Copy
sr: Копирај

en: Decode
sr: Декодирај

en: Do you want to exclude this?
sr: Да ли желите додати ово као изузетак?

en: Question
sr: Питање

en: View Last Log
sr: Прикажи последњи извештај

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

en: This week
sr: Ове недеље

en: Last week
sr: Претходна седмица

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
sr: Ово НИЈЕ снимак, већ ужив приказ ваших локалних фајлова

en: Show full Log
sr: Прикажи целокупни Дневник

en: Edit
sr: Uredi

en: Where to save snapshots
sr: Gde da čuvam snimke

en: Advanced
sr: Napredno

en: Schedule
sr: Plan rada

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: At every boot/reboot
sr: При сваком покретању/рестарту

en: Every hour
sr: Свакх сат времена

en: Repeatedly (anacron)
sr: Учестало (anacron)

en: Hour(s)
sr: Сат(и)

en: Day(s)
sr: Дан(а)

en: Week(s)
sr: Седмица

en: Month(s)
sr: Месец(и)

en: Include files and folders
sr: Uključi fajlove i direktorijume

en: Add file
sr: Dodaj fajl

en: Add folder
sr: Dodaj direktorijum

en: Exclude patterns, files or folders
sr: Izostavi šablone, fajlove, ili direktorijume

en: Year(s)
sr: Година

en: Enable notifications
sr: Omogući obaveštenja

en: Disable snapshots when on battery
sr: Onemogući snimke kada se računar napaja iz baterije

en: Power status not available from system
sr: Informacija o status napajanja nije dostupna od sistema

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
sr: Nastavi nakon greške (zadrži nekompletan snimak)

en: Use checksum to detect changes
sr: Користи контролни број за примећивање промена

en: None
sr: Nijedan

en: Preserve ACL
sr: Sačuvaj ACL

en: Preserve extended attributes (xattr)
sr: Sačuvaj proširene atribute (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
sr: Kopiraj nebezbedni link (funkcioniše samo sa apsolutnim linkovima)

en: New profile
sr: Novi profil

en: Rename profile
sr: Preimenuj profil

en: Exclude pattern
sr: Izostavi šablon

en: Exclude file
sr: Izostavi fajl

en: Exclude folder
sr: Izostavi direktorijum

en: Include file
sr: Uključi fajl

en: Include folder
sr: Uključi direktorijum

en: Use %1 and %2 for path parameters
sr: Користи %1 и %2 као параметре за путање

en: List only equal snapshots to:
sr: Излистај само снимке једнаке следећим:

en: Deep check (more accurate, but slow)
sr: Дубока провера (прецизнија али спора)

en: Delete
sr: Избриши

en: Select All
sr: Одабери Све

en: Go To
sr: Иди На
