backintime - en to tr translation catalogue (346 entries)

en: Warning
tr: Uyarı

en: Main profile
tr: Ana profil

en: Local
tr: Yerel

en: SSH private key
tr: SSH Gizli Anahtarı

en: encrypted
tr: şifrelenmiş

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: SSH encrypted
tr: SSH şifrelenmiş

en: Default
tr: Varsayılan

en: Profile: "{name}"
tr: Profil: "{name}"

en: Snapshots folder is not valid!
tr: Anlık görüntü dizini geçersiz!

en: You must select at least one folder to back up!
tr: Yedekleme için en az bir klasör seçmelisiniz!

en: Backup folder cannot be included.
tr: Yedekleme klasörü dahil edilemez.

en: Backup sub-folder cannot be included.
tr: Yedekleme alt klasörü dahil edilemez.

en: Invalid option. {path} is not a folder.
tr: Hatalı seçenek. {path} bir klasör değil.

en: Host/User/Profile-ID must not be empty.
tr: Sunucu/Kullanıcı/Profil Kimliği boş olamaz.

en: Can't write to: {path}
    Are you sure you have write access?
tr: Yazılamıyor: {path}
    Yazma izniniz olduğuna emin misiniz?

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
tr: {path} için girilen hedef dosya sistemi hard-link desteklemeyen FAT ile biçimlendirilmiş. Lütfen özgün Linux dosya sistemi kullanın.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
tr: {path} için girilen hedef dosya sistemi bir paylaşımlı SMB dizini. Lütfen SMB sunucunun sembolik bağları desteklediğini teyit edin ya da {expertOptions} bölümündeki {copyLinks} seçeneğini etkinleştirin.

en: Copy links (dereference symbolic links)
tr: Linkleri kopyala (sembolik linklerin hedef dosyalarını kopyalar)

en: Expert Options
tr: Uzman Seçenekleri

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
tr: {path} için hedef dosya sistemi sshfs'ye bağlı bir paylaşım. sshfs sabit bağlantıları desteklemez. Lütfen bunun yerine 'SSH' kipini kullanın.

en: Can't find crontab.
    Are you sure cron is installed?
    If not you should disable all automatic backups.
tr: Crontab bulunamadı.
    Cron'un yüklü olduğundan emin misiniz?
    Eğer değilseniz tüm otomatik yedeklemeleri devre dışı bırakmanız gerekir.

en: Failed to write new crontab.
tr: Yeni crontab yazımı başarısız oldu.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
tr: {profile_id} profili için Udev kuralı yüklenemedi. '{dbus_interface}' DBus Hizmeti kullanılabilir değildi

en: Schedule udev doesn't work with mode {mode}
tr: Udev zamanlama kipi {mode} ile çalışmıyor

en: Couldn't find UUID for {path}
tr: {path} için UUID bulunamadı

en: Failed to save config
tr: Yapılandırma kaydedilemedi

en: Failed to load config
tr: Yapılandırma yüklenemedi

en: Profile "{name}" already exists.
tr: "{name}" profili zaten var.

en: The last profile cannot be removed.
tr: Son profil kaldırılamaz.

en: Can't mount '{command}'
tr: '{command}' bağlanamıyor

en: Config for encrypted folder not found.
tr: Şifrelenmiş klasör için yapılandırma bulunamadı.

en: Create a new encrypted folder?
tr: Yeni şifreli klasör oluşturulsun mu?

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Please confirm password
tr: Lütfen parolayı onaylayın

en: Password doesn't match.
tr: Parola eşleşmiyor.

en: encfs version 1.7.2 and before has a bug with option --reverse. Please update encfs.
tr: 1.7.2 ve önceki encfs sürümlerinin --reverse seçeneğinde bir hata var. Lütfen encfs'yi güncelleyin.

en: Take snapshot
tr: Anlık görüntü al

en: Can't unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
tr: {mountprocess} , {mountpoint} den ayrılamıyor.

en: {} not found. Please install e.g. {}
tr: {} bulunamadı. Lütfen yükleyin ör. {}

en: Mountpoint {} not empty.
tr: Bağlantı noktası {} boş değil.

en: Profile '{profile}': Enter password for {mode}:
tr: Profil '{profile}': {mode} kipi için parola giriniz:

en: FAILED
tr: BAŞARISIZ

en: Restore permissions
tr: İzinleri geri yükle

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Deferring backup while on battery
tr: Pille çalışırken yedeklemeyi erteleme

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in.
tr: Anlık görüntü klasörü bulunamadı.
    Çıkarılabilir bir sürücüyse lütfen takınız.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
tr[0]: %s saniye bekliyor.
tr[1]: %s saniye bekliyor.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
tr: {snapshot_id} anlık görüntüsü alınamadı.

en: Finalizing
tr: Sonlandırılıyor

en: Can't create folder
tr: Klasör oluşturulamadı

en: Saving config file…
tr: Yapılandırma dosyası kaydediliyor…

en: Saving permissions…
tr: İzinler kaydediliyor…

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
tr: Devam edilebilecek {snapshot_id} artık anlık görüntüsü bulundu.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
tr: Son çalıştırmadan kalan {snapshot_id} klasörü kaldırılıyor

en: Can't remove folder
tr: Klasör kaldırılamıyor

en: Taking snapshot
tr: Anlık görüntü al

en: Success
tr: Başarılı

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
tr: Kaybolan kaynak dosyalar nedeniyle kısmi aktarım (bkz. 'man rsync')

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
tr: 'rsync' sonlandı, çıkış kodu: {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
tr: Daha fazla ayrıntı için bakınız; 'man rsync'

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
tr: Negatif rsync çıkış kodları sinyal numaralarıdır, bkz. 'kill -l' ve 'man kill'

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
tr: Hiçbir değişiklik yok, yeni anlık görüntü almak gereksiz

en: Can't rename {new_path} to {path}
tr: {new_path} yolu {path} olarak yeniden adlandırılamadı

en: Smart remove
tr: Akıllı kaldırma

en: Removing old snapshots
tr: Eski anlık görüntüleri kaldırma

en: Trying to keep min free space
tr: En az boş alan korunmaya çalışılıyor

en: Trying to keep min {perc} free inodes
tr: En az {perc} boş düğümü korumaya çalışıyor

en: Now
tr: Şimdi

en: Can't mount {sshfs}
tr: {sshfs} bağlanamadı

en: ssh-agent not found. Please make sure it is installed.
tr: ssh-agent bulunamadı. Lütfen kurulu olduğundan emin olun.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
tr: ssh özel anahtarının kilidi açılamadı. Parola yanlış ya da Cron için parola yok.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
tr: {host} için {cipher} şifresi başarısız oldu.

en: Remote path exists but is not a directory.
tr: Uzak yol mevcut ancak bir dizin değil.

en: Remote path is not writable.
tr: Uzak yol yazılabilir değil.

en: Remote path is not executable.
tr: Uzak yol çalıştırılabilir değil.

en: Couldn't create remote path.
tr: Uzak klasör oluşturulamadı.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
tr: Uzak bilgisayar {host} desteklemediği komut: {command}

en: Look at 'man backintime' for further instructions
tr: Daha fazla yönerge için 'man backintime'a bakın

en: Check commands on host {host} returned unknown error
tr: {host} ana bilgisayarındaki kontrol komutları bilinmeyen bir hata döndürdü

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
tr: Uzak sunucu {host} sabit bağlantıları desteklemiyor

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}"
tr: "{pubkey}" genel ssh anahtarını uzak "{host}" ana makineye kopyala

en: Please enter password for "{user}"
tr: "{user}" kullanıcısı için parola giriniz

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: This folder doesn't exist
    in the current selected snapshot.
tr: Bu klasör,
    geçerli seçili anlık görüntüde yok.

en: Add to Include
tr: Dahil Et'e Ekle

en: Add to Exclude
tr: Dışla'ya Ekle

en: {appName} is not configured. Would you like to restore a previous configuration?
tr: {appName} yapılandırılmamış. Önceki bir yapılandırmayı geri yüklemek ister misin?

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
tr: Anlık görüntü klasörü bulunamadı.
    Eğer çıkarılabilir bir sürücüde ise lütfen takın ve Tamam'a tıklayın.

en: Take a snapshot
tr: Anlık görüntü al

en: Use modification time & size for file change detection.
tr: Dosya değişikliği tespiti için değişiklik zamanı ve boyutunu kullanın.

en: Take a snapshot (checksum mode)
tr: Anlık görüntü kipi (sağlama toplamı kipi)

en: Use checksums for file change detection.
tr: Dosya değişikliklerini algılamak için sağlama toplamlarını kullan.

en: Pause snapshot process
tr: Anlık görüntü sürecini duraklat

en: Resume snapshot process
tr: Anlık görüntü sürecini sürdür

en: Stop snapshot process
tr: Anlık görüntü sürecini durdur

en: Refresh snapshot list
tr: Anlık görüntü listesini yenile

en: Name snapshot
tr: Anlık görüntüyü adlandır

en: Remove snapshot
tr: Anlık görüntüyü sil

en: View snapshot log
tr: Anlık görüntü günlüğünü görüntüle

en: View last log
tr: Son günlüğü görüntüle

en: Manage profiles…
tr: Profilleri yönet…

en: Shutdown
tr: Kapat

en: Shut down system after snapshot has finished.
tr: Anlık görüntü tamamlandığında sistemi kapat.

en: Setup language…
tr: Kurulum dili…

en: Exit
tr: Çıkış

en: Help
tr: Yardım

en: Profiles config file
tr: Profiller yapılandırma dosyası

en: Website
tr: Web Sitesi

en: Changelog
tr: Değişiklik Günlüğü

en: FAQ
tr: SSS

en: Ask a question
tr: Soru Sor

en: Report a bug
tr: Hata Bildir

en: Translation
tr: Çeviri

en: About
tr: Hakkında

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
tr: Seçilen dosyaları veya klasörleri özgün hedefe geri yükle.

en: Restore to …
tr: Şuraya geri yükle …

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
tr: Seçilen dosyaları veya klasörleri yeni hedefe geri yükle.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to the original destination.
tr: Gösterilen klasörü ve tüm içeriğini özgün hedefe geri yükle.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to a new destination.
tr: Şu anda gösterilen klasörü ve tüm içeriğini yeni hedefe geri yükle.

en: Up
tr: Yukarı

en: Show hidden files
tr: Gizli dosyaları göster

en: Compare snapshots…
tr: Anlık görüntüleri karşılaştır…

en: &Backup
tr: &Yedek

en: &Restore
tr: &Geri Yükle

en: &Help
tr: Y&ardım

en: If you close this window Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot has finished.
    Do you really want to close?
tr: Bu pencereyi kapatırsanız Back In Time, anlık görüntü bittiğinde sisteminizi kapatamaz.
    Gerçekten kapatmak istiyor musunuz?

en: Working:
tr: Çalışıyor:

en: Done, no backup needed
tr: Tamamlandı, yedekleme gerekmiyor

en: Working
tr: Çalışıyor

en: Error
tr: Hata

en: Sent
tr: Gönder

en: Speed
tr: Hız

en: Global
tr: Küresel

en: Root
tr: Kök Dizini

en: Home
tr: Ev

en: Backup folders
tr: Yedekleme klasörleri

en: Snapshot Name
tr: Anlık Görüntü Adı

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
tr[0]: Bu anlık görüntüyü silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: Bu anlık görüntüleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
tr: Üzerine yazmadan veya kaldırmadan önce
    {suffix} ile yerel dosyaları yedekleyin.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring.
    If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
tr: Dosyaların daha yeni sürümleri, geri yüklemeden önce sonunda {suffix} olacak şekilde yeniden adlandırılacaktır.
    Artık bunlara ihtiyacınız yoksa {cmd} ile kaldırabilirsiniz

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
tr: Yalnızca var olmayan ya da hedefteki ögelerden
    daha yeni olanları geri yükle.
    "rsync --update" seçeneğini kullanarak.

en: Remove newer elements in original folder.
tr: Özgün klasördeki daha yeni ögeleri kaldır.

en: Restore selected files or folders to the original destination and
    delete files or folders which are not in the snapshot.
    Be extremely careful because this will
    delete files and folders which were
    excluded during taking the snapshot.
tr: Seçilen dosya ya da klasörleri özgün hedefe geri yükle
    ve anlık görüntüde bulunmayan dosya ya da klasörleri sil.
    Son derece dikkatli olun çünkü bu, 
    anlık görüntünün alınması sırasında dışlalan dosya ve klasörlerin
    silinmesine neden olacaktır.

en: Do you really want to restore this element into the new folder
    {path}? | Do you really want to restore these elements into the new folder
    {path}?
tr[0]: Bu ögeyi gerçekten {path} yeni klasörüne
    geri yüklemek istiyor musunuz?
tr[1]: Bu ögeleri gerçekten {path} yeni klasörüne
    geri yüklemek istiyor musunuz?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
tr[0]: Bu ögeyi gerçekten geri yüklemek istiyor musunuz?
tr[1]: Bu ögeleri gerçekten geri yüklemek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
tr: {path} içindeki tüm yeni dosyaları kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original folder?
tr: Özgün klasördeki tüm yeni dosyaları kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: WARNING: Deleting files in filesystem root could break your whole system!
tr: UYARI: dosya sistemi kök dizinindeki dosyaları silmek tüm sisteminizi bozabilir!

en: Snapshot
tr: Anlık görüntü

en: Restore {path}
tr: {path} geri yükle

en: Restore {path} to …
tr: {path} geri yükle, hedef …

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
tr: Dil ayarları yalnızca Zamanda Geri Dönüş yeniden başlatıldıktan sonra etkili olur.

en: Authors
tr: Yazanlar

en: Translations
tr: Çeviriler

en: License
tr: Lisans

en: Setup language
tr: Kurulum dili

en: System default
tr: Sistem öntanımlısı

en: Use operating systems language.
tr: İşletim sistemi dilini kullanın.

en: Translated: {percent}
tr: Çevrilen: {percent}

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
tr: Merhaba
    Back In Time'ı an itibarıyla {language} dilinde bir süredir kullanmaktasınız.
    Yüklediğiniz Back In Time sürümünün {language} çevirisi henüz {perc} tamamlandı. Teknik uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun çeviriye yardımcı olarak Back In Time'a katkıda bulunabilirsiniz.
    Çeviriye katkıda bulunmak için {translation_platform_url} adresini ziyaret edebilirsiniz. Daha çok yardım ve soru için {back_in_time_project_website} adresini ziyaret edebilirsiniz.
    Böldüğümüz için özür dileriz. Bu mesaj tekrar gösterilmeyecektir. Bu mesajı istediğiniz zaman yardım menüsünden görüntüleyebilirsiniz.
    Back In Time Ekibi

en: translation platform
tr: çeviri platformu

en: Your translation
tr: Sizin çeviriniz

en: Last Log View
tr: Son Günlük Görünüm

en: Snapshot Log View
tr: Anlıık Görüntü Günlük Görünümü

en: Profile
tr: Profil

en: Snapshots
tr: Anlık görüntüler

en: Filter
tr: Filtrele

en: All
tr: Tümü

en: Changes
tr: Değişiklikler

en: Errors
tr: Hatalar

en: Information
tr: Bilgi

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
tr: [E] Hata, [I] Bilgi, [C] Değiştir

en: decode paths
tr: kod çözümleme yolları

en: Copy
tr: Kopyala

en: Decode
tr: Kod Çözümle

en: Do you want to exclude this?
tr: Bunu dışlamak istiyor musun?

en: Question
tr: Soru

en: View Last Log
tr: Son Günlüğü Görüntüle

en: Start {appname}
tr: {appname}ʼı Başlat

en: Working…
tr: Çalışıyor…

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: This week
tr: Bu hafta

en: Last week
tr: Geçen hafta

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
tr: Bu bir anlık görüntü DEĞİL, yerel dosyalarınızın canlı bir görüntüsüdür

en: Last check {time}
tr: Son denetim {time}

en: Show full Log
tr: Tüm Günlüğü Göster

en: Manage profiles
tr: Profilleri yönet

en: Edit
tr: Düzenle

en: Add
tr: Ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: &General
tr: &Genel

en: Mode
tr: Kip

en: {app} uses EncFS for encryption. A recent security audit revealed several possible attack vectors for this. Please take a look at "A NOTE ON SECURITY" in "man backintime".
tr: {app}, şifreleme için EncFS kullanıyor. Yakın tarihli bir güvenlik araştırması, bunun için birkaç olası saldırı ihtimalini ortaya çıkardı. Lütfen "man backintime" içindeki "GÜVENLİK ÜZERİNE BİR NOT"a bakın.

en: Where to save snapshots
tr: Anlık görüntülerin nereye kaydedileceği

en: Folder
tr: Klasör

en: SSH Settings
tr: SSH Ayarları

en: Host
tr: Ana Makine

en: Port
tr: Bağlantı Noktası

en: User
tr: Kullanıcı

en: Path
tr: Yol

en: Cipher
tr: Şifre

en: Private Key
tr: Gizli Anahtar

en: Choose an existing private key file (normally named "id_rsa")
tr: Var olan bir özel anahtar dosyası seçin (normalde "id_rsa" olarak adlandırılır)

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected)
tr: Parola olmadan yeni SSH anahtarı oluştur (özel anahtar dosyası zaten seçiliyse buna izin verilmez)

en: Password
tr: Parola

en: Save Password to Keyring
tr: Parolayı Anahtarlığa Kaydet

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
tr: Cron için Parolayı Önbellekle (Güvenlik sorunu: root parolayı okuyabilir)

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Full snapshot path
tr: Tam anlık görüntü yolu

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: At every boot/reboot
tr: Her Başlatıldığında/Yeniden Başlatıldığında

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
tr[0]: {n} dakikada bir
tr[1]: {n} dakikada bir

en: Every hour
tr: Saatte Bir

en: Every {n} hour | Every {n} hours
tr[0]: {n} saatte bir
tr[1]: {n} saatte bir

en: Custom hours
tr: Özel saatler

en: Every day
tr: Her gün

en: Repeatedly (anacron)
tr: Tekrar Tekrar (anakron)

en: When drive gets connected (udev)
tr: Sürücü bağlandığında (udev)

en: Every week
tr: Her hafta

en: Every month
tr: Her ay

en: Every year
tr: Her yıl

en: Day
tr: Gün

en: Weekday
tr: Haftanın günü

en: Hour
tr: Saat

en: Hours
tr: Saat

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
tr: Back In Time'ı tekrar tekrar çalıştır. Bu, bilgisayar düzenli olarak çalışmıyorsa kullanışlıdır.

en: Every
tr: Her

en: Hour(s)
tr: Saat

en: Day(s)
tr: Gün

en: Week(s)
tr: Hafta

en: Month(s)
tr: Ay

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days).
    You will be prompted for your sudo password.
tr: Sürücü bağlanır bağlanmaz Back In Time'ı çalıştır (yalnızca X günde bir).
    Sizden sudo parolası istenecektir.

en: &Include
tr: &Dahil Et

en: Include files and folders
tr: Dosyaları ve klasörleri dahil et

en: Add file
tr: Dosya Ekle

en: Add folder
tr: Klasör Ekle

en: &Exclude
tr: Dışl&a

en: Wildcards ({example1}) will be ignored with mode 'SSH encrypted'.
    Only single or double asterisks are allowed ({example2})
tr: Joker karakterler ({example1}) 'SSH şifreli' kipinde yok sayılır.
    Yalnızca tek veya çift yıldızlara izin verilir ({example2})

en: Exclude patterns, files or folders
tr: Dışlama deseni, dosyalar veya klasörler

en: Highly recommended
tr: Şiddetle tavsiye edilir

en: Add default
tr: Öntanımlı Ekle

en: Exclude files bigger than:
tr: Şundan büyük dosyaları dışla:

en: Exclude files bigger than value in %(prefix)s.
    With 'Full rsync mode' disabled this will only affect new files
    because for rsync this is a transfer option, not an exclude option.
    So big files that have been backed up before will remain in snapshots
    even if they have changed.
tr: %(prefix)s içindeki değerden büyük dosyaları dışla.
    'Tam rsync kipi' devre dışı bırakıldığında, bu yalnızca yeni dosyaları etkiler
    çünkü rsync için bu bir dışlama seçeneği değil, bir aktarım seçeneğidir.
    Böylece daha önce yedeklenmiş büyük dosyalar,
    değişseler bile anlık görüntülerde kalır.

en: &Auto-remove
tr: &Kendiliğinden Kaldır

en: Older than
tr: Daha eski

en: Year(s)
tr: Yıl

en: If free space is less than
tr: Eğer boş alan daha az ise

en: If free inodes is less than
tr: Eğer boş düğüm daha az ise

en: Smart remove:
tr: Akıllı kaldırma:

en: Run in background on remote host.
tr: Uzak makinede arka planda çalıştır.

en: EXPERIMENTAL
tr: DENEYSEL

en: Keep all snapshots for the last
tr: Tüm anlık görüntüleri şu kadar süre için sakla

en: day(s).
tr: gün

en: Keep one snapshot per day for the last
tr: Son X gün için her gün bir anlık görüntü sakla

en: Keep one snapshot per week for the last
tr: Son X hafta için her hafta bir anlık görüntü sakla

en: week(s).
tr: hafta

en: Keep one snapshot per month for the last
tr: Son X ay için her ay bir anlık görüntü sakla

en: month(s).
tr: ay

en: Keep one snapshot per year for all years.
tr: Tüm yıllar için her yıl bir anlık görüntü sakla.

en: Don't remove named snapshots.
tr: Adlandırılmış anlık görüntüleri kaldırma.

en: &Options
tr: &Seçenekler

en: Enable notifications
tr: Bildirimleri etkinleştir

en: Disable snapshots when on battery
tr: Pille çalışırken anlık görüntüleri devre dışı bırak

en: Power status not available from system
tr: Güç durumu sistemden alınamıyor

en: Run only one snapshot at a time
tr: Her seferinde yalnızca bir anlık görüntü çalıştır

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done.
    This is a global option. So it will affect all profiles for this user.
    But you need to activate this for all other users, too.
tr: Geçerli anlık görüntü tamamlanana kadar diğer anlık görüntüler engellenir.
    Bu küresel bir seçenektir. Böylece bu kullanıcı için tüm profilleri etkileyecektir.
    Ancak bunu diğer tüm kullanıcılar için de etkinleştirmeniz gerekir.

en: Backup replaced files on restore
tr: Geri yüklemede değiştirilen dosyaları yedekle

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
tr: Hatalarda devam et (eksik anlık görüntüleri tut)

en: Use checksum to detect changes
tr: Değişiklikleri algılamak için sağlama toplamı kullan

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
tr: Değişiklik olsun ya da olmasın yeni anlık görüntü al.

en: Log Level
tr: Günlük Düzeyi

en: None
tr: Yok

en: E&xpert Options
tr: U&zman Seçenekleri

en: Caution: Change these options only if you really know what you are doing.
tr: Dikkat: Bu seçenekleri yalnızca ne yaptığınızı gerçekten biliyorsanız değiştirin.

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
tr: 'rsync' komutunu '{cmd}' ile çalıştır:

en: as cron job
tr: zamanlanmış görev olarak

en: on remote host
tr: uzak makinede

en: when taking a manual snapshot
tr: elle anlık görüntü alınırken

en: (Please install 'nocache' to enable this option)
tr: (Bu seçeneği etkinleştirmek için lütfen 'nocache' kurun)

en: on local machine
tr: yerel makinede

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
tr: Zamanlanmış görevlerde stdout'u /dev/null'a yönlendir.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
tr: Zamanlanmış görevlerde stderr'ı /dev/null'a yönlendir.

en: Limit rsync bandwidth usage
tr: rsync bant kullanımını sınırla

en: KB/sec
tr: KB/sn

en: Preserve ACL
tr: ACL koru

en: Preserve extended attributes (xattr)
tr: Genişletilmiş öznitelikleri koru (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
tr: Güvenli olmayan bağlantıları kopyala (yalnızca mutlak bağlantılarla çalışır)

en: Options must be quoted e.g. {example}.
tr: Seçenekler çift tırnak içine alınmalıdır, ör: {example}.

en: Paste additional options to rsync
tr: Ek seçenekleri rsyncʼa yapıştır

en: Prefix to run before every command on remote host.
    Variables need to be escaped with \$FOO.
    This doesn't touch rsync. So to add a prefix
    for rsync use "%(cbRsyncOptions)s" with
    %(rsync_options_value)s
    
    %(default)s: %(def_value)s
tr: Uzak makinedeki her komuttan önce çalıştırılacak önek.
    Değişkenlerin \$FOO ile kaçışı gerekir.
    Bu rsync'e dokunmaz. 
    Bu nedenle, rsync'e bir önek eklemek için
    "%(cbRsyncOptions)s" ile %(rsync_options_value)s kullanın
    
    %(default)s: %(def_value)s

en: default
tr: öntanımlı

en: Add prefix to SSH commands
tr: SSH komutlarına ön ek ekle

en: Check if remote host is online
tr: Uzak makinenin çevrim içi olduğunu denetle

en: Warning: if disabled and the remote host
    is not available, this could lead to some
    weird errors.
tr: Uyarı: Devre dışı bırakılırsa ve
    uzak makine kullanılamıyorsa,
    bu bazı tuhaf hatalara yol açabilir.

en: Check if remote host supports all necessary commands
tr: Uzak makinenin tüm gerekli komutları desteklediğini denetle

en: Warning: if disabled and the remote host
    does not support all necessary commands,
    this could lead to some weird errors.
tr: Uyarı: Devre dışı bırakılırsa ve uzak makine
    gerekli tüm komutları desteklemiyorsa,
    bu bazı garip hatalara yol açabilir.

en: Restore Config
tr: Yapılandırma Geri Yükle

en: Edit user-callback
tr: Kullanıcı Geri Çağrısını Düzenle

en: New profile
tr: Yeni profil

en: Rename profile
tr: Profili yeniden adlandır

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
tr: "{name}" profilini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
tr: Özel saatler yalnızca virgülle ayrılmış saat listesi (ör. 8,12,18, 23) ya da her 3 saatte bir düzenli yedekleme için */3 olabilir.

en: You did not choose a private key file for SSH.
    Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
tr: SSH için özel anahtar dosyası seçmediniz.
    Yeni parolasız genel/özel anahtar çifti oluşturmak ister misiniz?

en: Private key file "{file}" does not exist.
tr: Özel anahtar dosyası "{file}" yok.

en: Would you like to copy your public SSH key to the
    remote host to enable password-less login?
tr: Parolasız oturum açmayı etkinleştirmek için
    genel SSH anahtarınızı uzak makineye kopyalamak ister misiniz?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
    
    {keytype} key fingerprint is:
tr: {host} makinenin özgünlüğü belirlenemiyor.
    
    {keytype} anahtar parmak izi:

en: Please verify this fingerprint! Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
tr: Lütfen bu parmak izini doğrulayın! Bunu 'known_hosts' dosyanıza eklemek ister misiniz?

en: Exclude pattern
tr: Dışlama deseni

en: Exclude file
tr: Dosyayı dışla

en: Exclude folder
tr: Klasörü dışla

en: Include file
tr: Dosyayı dahil et

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
tr: "{path}" bir sembolik bağlantı. Bağlantılı hedef, siz onu da dahil edene kadar yedeklenmeyecek.
    Bunun yerine sembolik bağlantının hedefini dahil etmek ister misiniz?

en: Include folder
tr: Klasörü dahil et

en: Are you sure you want to change snapshots folder?
tr: Anlık görüntüler klasörünü değiştirmek istediğinizden emin misiniz?

en: Failed to create new SSH key in {path}
tr: {path} yolunda yeni SSH anahtarı oluşturulamadı

en: Full snapshot path:
tr: Tam anlık görüntü yolu:

en: enabled
tr: etkin

en: disabled
tr: devre dışı

en: Restore Settings
tr: Ayarları Geri Yükle

en: Please navigate to the snapshot from which you want to restore {appName}'s configuration. The path may look like:
    {samplePath}
    
    If your snapshots are on a remote drive or if they are encrypted you need to manually mount them first. If you use Mode SSH you also may need to set up public key login to the remote host.
    Take a look at 'man backintime'.
tr: Lütfen {appName} yapılandırmasını geri yüklemek istediğiniz anlık görüntüye gidin. Yol şöyle görünebilir:
    {samplePath}
    
    Anlık görüntüleriniz uzak bir sürücüdeyse veya şifrelenmişlerse, önce bunları elle bağlamanız gerekir. SSH kipini kullanıyorsanız, uzak makine için genel anahtarla oturum açmayı da ayarlamanız gerekebilir.
    'man backintime'a bir göz atın.

en: No config found
tr: Yapılandırma bulunamadı

en: user-callback script has no shebang (#!/bin/sh) line.
tr: kullanıcı geri çağrı betiğinde shebang (#!/bin/sh) satırı yok.

en: Shebang in user-callback script is not executable.
tr: Kullanıcı geri çağrı komut dosyasındaki Shebang yürütülebilir değil.

en: Options about comparing snapshots
tr: Anlık görüntüleri karşılaştırmayla ilgili seçenekler

en: Command
tr: Komut

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Use %1 and %2 for path parameters
tr: Yol parametreleri olarak %1 ve %2 kullan

en: Differing snapshots only
tr: Yalnızca fark anlık görüntüleri

en: List only equal snapshots to:
tr: Yalnızca şuna eşit anlık görüntüleri listele:

en: Deep check (more accurate, but slow)
tr: Derin denetim (daha doğru, ancak yavaş)

en: Delete
tr: Sil

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Compare
tr: Karşılaştır

en: Go To
tr: Git

en: Options
tr: Seçenekler

en: You can't compare a snapshot to itself.
tr: Bir anlık görüntüyü kendisiyle karşılaştıramazsınız.

en: Command not found
tr: Komut bulunamadı

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
tr: {snapshot_id} anlık görüntüsündeki {file} dosyasını gerçekten silmek istiyor musun?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
tr: {count} anlık görüntü içindeki {file} dosyasını gerçekten silmek istiyor musun?

en: This cannot be revoked!
tr: Bu işlem geri alınamaz!

en: WARNING
tr: UYARI

en: Exclude {path} from future snapshots?
tr: {path} yolu gelecek anlık görüntülerden dışlansın mı?
