backintime - en to gl translation catalogue (379 entries)

en: Warning
gl: Advertencia

en: Main profile
gl: Perfil principal

en: Local (EncFS encrypted)
gl: Local (EncFS cifrado)

en: SSH (EncFS encrypted)
gl: SSH (EncFS cifrado)

en: SSH private key
gl: Chave privada SSH

en: Local encrypted
gl: Cifrado local

en: Encryption
gl: Cifrado

en: SSH encrypted
gl: Cifrado SSH

en: Default
gl: Predeterminado

en: Profile: "{name}"
gl: Perfil: «{name}»

en: Snapshots folder is not valid!
gl: O cartafol das instantáneas non é válido!

en: You must select at least one folder to back up!
gl: Debe escoller polo menos un cartafol para a copia de seguranza!

en: Backup folder cannot be included.
gl: Non é posíbel incluír o cartafol de copias de seguranza.

en: Backup sub-folder cannot be included.
gl: Non é posíbel incluír o subcartafol de copia de seguranza.

en: Invalid option. {path} is not a folder.
gl: Оpción non válida. {path} non é un cartafol.

en: Host/User/Profile-ID must not be empty.
gl: O servidor/usuario/ID do perfil non poden estar baleiros.

en: Can't write to: {path}
    Are you sure you have write access?
gl: Non é posíbel escribir en: {path}
    Está seguro de ter permiso de escritura?

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native Linux filesystem.
gl: O sistema de ficheiros de destino de {path} está formatado con FAT, o cal non admite ligazóns fortes. Use un sistema de ficheiros nativo de GNU/Linux.

en: Destination filesystem for {path} is an SMB-mounted share. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate {copyLinks} in {expertOptions}.
gl: O sistema de ficheiros de destino {path} é unha comparticion montada de SMB. Asegúrese de que o servidor de SMB remoto acepta ligazóns simbólicas ou active {copyLinks} en {expertOptions}.

en: Copy links (dereference symbolic links)
gl: Copiar as ligazóns (desbotar as ligazóns simbólicas)

en: Expert Options
gl: Opcións avanzadas

en: Destination filesystem for {path} is an sshfs-mounted share. Sshfs doesn't support hard-links. Please use mode 'SSH' instead.
gl: O sistema de ficheiros de destino de {path} é unha compartición montada de sshfs. Sshfs non acepta ligazóns fortes. Use o modo «SSH».

en: Failed to write new crontab.
gl: Produciuse un fallo escribindo no novo crontab.

en: Cron is not running despite the crontab command being available. Scheduled backup jobs will not run. Cron might be installed but not enabled. Try the command "systemctl enable cron" or consult the support channels of your GNU Linux distribution.
gl: Non se esta a executar cron, mais existe a orde crontab. Non se crearán copias de seguranza. É posíbel que cron estea instalado mais inactivo. Probe a executar «systemctl enable cron» ou consultar a axuda da súa distribución GNU/Linux.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
gl: Non foi posíbel instalar a regra de Udev para o perfil {profile_id}. O servizo DBus «{dbus_interface}» non estaba dispoñíbel

en: Schedule udev doesn't work with mode {mode}
gl: O programador udev non funciona en modo {mode}

en: Couldn't find UUID for {path}
gl: Non foi posíbel atopar o UUID de «{path}»

en: Failed to save config
gl: Produciuse un erro ao gardar a configuración

en: Failed to load config
gl: Produciuse un erro ao cargar a configuración

en: Profile "{name}" already exists.
gl: O perfil «{name}» xa existe.

en: The last profile cannot be removed.
gl: Non é posíbel revogar o último perfil.

en: Can't mount '{command}'
gl: Non é posible montar «{command}»

en: Config for encrypted folder not found.
gl: Non se atopou a configuración do cartafol cifrado.

en: Create a new encrypted folder?
gl: Quere crear un novo cartafol cifrado?

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Please confirm the password.
gl: Confirme o contrasinal.

en: Password doesn't match.
gl: O contrasinal non coincide.

en: Take snapshot
gl: Facer unha instantánea

en: Can't unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
gl: Non é posíbel desmontar {mountprocess} de {mountpoint}.

en: {command} not found. Please install it (e.g. via "{installcommand}")
gl: Non se atopou {command}. Instáleo, por exemplo con {installcommand}

en: Mountpoint {mntpoint} not empty.
gl: O punto de montaxe {mntpoint} non está libre.

en: Enter password for {mode} profile "{profile}":
gl: Introduza o contrasinal do perfil de {mode} ({profile}):

en: FAILED
gl: FALLOU

en: Restore permissions
gl: Restaurar os permisos

en: Done
gl: Feito

en: Deferring backup while on battery
gl: Adiando a copia de seguranza mentres se usa a batería

en: Can't find snapshots folder.
    If it is on a removable drive please plug it in.
gl: Non é posíbel atopar o cartafol das instantáneas.
    Se está nun dispositivo extraíbel débeo conectar.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
gl[0]: Agardando %s segundo.
gl[1]: Agardando %s segundos.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
gl: Produciuse un fallo ao facer a instantánea {snapshot_id}.

en: Finalizing
gl: Rematando

en: Can't create folder
gl: Non é posíbel crear o cartafol

en: Saving config file…
gl: Gardando o ficheiro de configuración…

en: Saving permissions…
gl: Gardando os permisos…

en: Found leftover {snapshot_id} which can be continued.
gl: Atopáronse restos de {snapshot_id} cos que se pode continuar.

en: Removing leftover {snapshot_id} folder from last run
gl: Retirando o cartafol {snapshot_id} sobrante da última execución

en: Can't remove folder
gl: Non é posíbel eliminar o cartafol

en: Taking snapshot
gl: Facer instantánea

en: Success
gl: Satisfactorio

en: Partial transfer due to error
gl: Transferencia incompleta por mor dun fallo

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
gl: Transferencia incompleta por desapareceren os ficheiros orixinais (véxase «man rsync»)

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
gl: «rsync» rematou co código {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
gl: Véxase «man rsync» para obter máis información

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
gl: Se rsync devolve un código negativo, iso é o código dun sinal. Véxanse as ordes «kill -l» e «man kill»

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
gl: Non se precisa unha instantánea nova porque non houbo cambios

en: Can't rename {new_path} to {path}
gl: Non é posible renomear {new_path} a {path}

en: Smart removal
gl: Remoción intelixente

en: Removing old snapshots
gl: Eliminando instantáneas antigas

en: Trying to keep min free space
gl: Tentar preservar o espazo libre mínimo

en: Trying to keep min {perc} free inodes
gl: Tentando manter un mínimo de {perc} inodos libres

en: Now
gl: Agora

en: Can't mount {sshfs}
gl: Non é posible montar {sshfs}

en: ssh-agent not found. Please make sure it is installed.
gl: Non se atopou ssh-agent. Asegúrese de que está instalado.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
gl: Non foi posíbel desbloquear a chave privada ssh. O contrasinal é incorrecto ou non está dispoñíbel para cron.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
gl: Fallou o cifrado {cipher} para {host}.

en: Remote path exists but is not a directory.
gl: A ruta remota existe mais non é un cartafol.

en: Remote path is not writable.
gl: A ruta remota non permite a escritura.

en: Remote path is not executable.
gl: A ruta remota non é executábel.

en: Couldn't create remote path.
gl: Non foi posíbel crear a ruta remota.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
gl: O servidor remoto {host} non admite {command}

en: Look at 'man backintime' for further instructions
gl: Vexa «man backintime» para obter máis instrucións

en: Check commands on host {host} returned unknown error
gl: As ordes de comprobación no servidor {host} devolveron un fallo descoñecido

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
gl: O servidor remoto {host} non admite ligazóns duras

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}".
gl: Copiar a chave ssh pública «{pubkey}» ao servidor remoto «{host}».

en: Please enter a password for "{user}".
gl: Introduza o contrasinal de «{user}».

en: About
gl: Sobre

en: Authors
gl: Autores

en: Translations
gl: Traducións

en: License
gl: Licenza

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: This folder doesn't exist
    in the current selected snapshot.
gl: Este cartafol non existe
    na actual instantánea seleccionada.

en: Add to Include
gl: Engadir á lista de inclusión

en: Add to Exclude
gl: Engadir á lista de exclusión

en: {app_name} appears to be running for the first time as no configuration is found.
gl: Semella que é a primeira vez que se executa {app_name} xa que non se atopou ningunha configuración.

en: Import an existing configuration (from a backup target folder or another computer)?
gl: Importar unha configuración existente (de copias de seguranza ou doutro computador)?

en: Can't find snapshots folder.
gl: Non é posíbel atopar o cartafol de instantáneas.

en: If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
gl: Se está nunha unidade extraíble, conéctea e prema en Aceptar.

en: Take a snapshot
gl: Facer unha instantánea

en: Use modification time & size for file change detection.
gl: Usar a data de modificación e o tamaño para atopar ficheiros modificados.

en: Take a snapshot (checksum mode)
gl: Facer unha instantánea (con suma de comprobación)

en: Use checksums for file change detection.
gl: Usar a suma de comprobación para detectar cambios.

en: Pause snapshot process
gl: Pausar o proceso de instantánea

en: Resume snapshot process
gl: Continuar co proceso de instantánea

en: Stop snapshot process
gl: Cancelar o proceso de instantánea

en: Refresh snapshot list
gl: Actualizar a lista de instantáneas

en: Name snapshot
gl: Renomear a instantánea

en: Remove snapshot
gl: Retirar a instantánea

en: View snapshot log
gl: Ver o rexistro de instantáneas

en: View last log
gl: Ver o último rexistro

en: Manage profiles…
gl: Xestionar perfís…

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Shut down system after snapshot has finished.
gl: Apagar o sistema ao rematar a instantánea.

en: Setup language…
gl: Configurar o idioma…

en: Exit
gl: Saír

en: Help
gl: Axuda

en: Profiles config file
gl: Ficheiro de configuración dos perfís

en: Website
gl: Sitio web

en: Changelog
gl: Rexistro de cambios

en: FAQ
gl: FAQ (preguntas frecuentes)

en: Ask a question
gl: Faga unha pregunta

en: Report a bug
gl: Informar dun fallo

en: Translation
gl: Tradución

en: Shows the message about participation in translation again.
gl: Amosa de novo a mensaxe sobre colaborar na tradución.

en: Encryption Transition (EncFS)
gl: Transición do cifrado (EncFS)

en: Shows the message about EncFS removal again.
gl: Amosa de novo a mensaxe sobre a retirada de EncFS.

en: Restore
gl: Restaurar

en: Restore the selected files or folders to the original destination.
gl: Restaurar os ficheiros ou cartafoles seleccionados no seu destino orixinal.

en: Restore to …
gl: Restaurar en…

en: Restore the selected files or folders to a new destination.
gl: Restaurar os ficheiros ou cartafoles seleccionados nun novo destino.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to the original destination.
gl: Restaurar o cartafol actual e todo o seu contido ao destino orixinal.

en: Restore the currently shown folder and all its contents to a new destination.
gl: Restaurar o cartafol actual e todo o seu contido nun destino novo.

en: Up
gl: Subir

en: Show hidden files
gl: Amosar os ficheiros agochados

en: Compare snapshots…
gl: Comparar instantáneas…

en: &Backup
gl: &Copia de seguranza

en: &Restore
gl: &Restaurar

en: &Help
gl: A&xuda

en: If you close this window, Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot is finished.
gl: Se pecha esta xanela Back In Time non poderá apagar o seu sistema cando remate a instantánea.

en: Do you really want to close it?
gl: Confirma que quere pechala?

en: Working:
gl: En proceso:

en: Done, no backup needed
gl: Rematado, non foi necesario facer unha copia de seguranza

en: Working
gl: En proceso

en: Error
gl: Erro

en: Sent
gl: Enviada

en: Speed
gl: Velocidade

en: ETA
gl: Tempo restante estimado

en: Root
gl: Raíz

en: Home
gl: Inicio

en: Backup folders
gl: Cartafoles de copia de seguranza

en: Snapshot Name
gl: Nome da instantánea

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
gl[0]: Confirma que quere eliminar esta instantánea?
gl[1]: Confirma que quere eliminar estas instantáneas?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
gl: Crear copias de seguranza cun {suffix} ao final antes
    de substituír ou retirar elementos locais.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with the following command:
gl: As versións máis recentes dos ficheiros renomearanse cun {suffix} ao final antes de restauralos. Se xa non os precisa, pode eliminalos coa seguinte orde:

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
gl: Restaurar só os ficheiros que non existan ou
    que sexan máis recentes que os do destino.
    Empregando a opción «rsync --update».

en: Remove newer elements in original folder.
gl: Retirar os ficheiros máis recentes do cartafol orixinal.

en: Restore selected files or folders to the original destination and delete files or folders which are not in the snapshot. Be extremely careful because this will delete files and folders which were excluded during taking the snapshot.
gl: Restaurar os ficheiros ou cartafoles seleccionados ao destino orixinal e eliminar os ficheiros ou cartafoles que non estean na instantánea. Vaia amodo, xa que isto eliminará os ficheiros e cartafoles excluídos ao facer a instantánea.

en: Do you really want to restore this element into the new folder
    {path}? | Do you really want to restore these elements into the new folder
    {path}?
gl[0]: Confirma que quere restaurar este elemento no novo cartafol
    {path}?
gl[1]: Confirma que quere restaurar estes elementos no novo cartafol
    {path}?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
gl[0]: Confirma que quere restaurar este elemento?
gl[1]: Confirma que quere restaurar estes elementos?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
gl: Confirma que quere eliminar os ficheiros máis recentes de {path}?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original folder?
gl: Confirma que quere retirar todos os ficheiros recentes do cartafol orixinal?

en: {BOLD}Warning{BOLDEND}: Deleting files in the filesystem root could break your entire system.
gl: {BOLD}Advertencia{BOLDEND}: a eliminación de ficheiros na raíz do sistema de ficheiros pode estragar todo o sistema.

en: Snapshot
gl: Instantánea

en: Restore {path}
gl: Restaurar {path}

en: Restore {path} to …
gl: Restaurar {path} en…

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
gl: Os axustes de idioma só teñen efecto após reiniciar Back In Time.

en: Support for EncFS will be discontinued in the foreseeable future. It is not recommended to use that mode for a profile furthermore.
gl: A compatibilidade con EncFS interromperase nun futuro próximo. Ademais, non se recomenda utilizar ese modo para un perfil.

en: A decision on a replacement for continued support of encrypted backups is still pending, depending on project resources and contributor availability. More details are available in this {whitepaper}.
gl: Aínda está pendente unha decisión sobre a substitución para a compatibilidade continua das copias de seguranza cifradas, dependendo dos recursos do proxecto e da dispoñibilidade dos colaboradores. Hai máis detalles dispoñíbeis neste {whitepaper}.

en: whitepaper
gl: documento técnico

en: The support for encrypted snapshot profiles is undergoing significant changes, and EncFS will be removed in the foreseeable future.
gl: A compatibilidade con perfís de instantáneas cifradas está a experimentar cambios significativos e EncFS vai ser eliminado nun futuro próximo.

en: The following profile(s) use encryption with EncFS:
gl: Os seguinte (ou seguintes) perfís usan cifrado con EncFS:

en: A decision on a replacement for continued support of encrypted backups is still pending, depending on project resources and contributor availability. Users are invited to join this discussion. Updated details on the next steps are available in this {whitepaper}.
gl: Aínda está pendente unha decisión sobre a substitución para a compatibilidade continua das copias de seguranza cifradas, dependendo dos recursos do proxecto e da dispoñibilidade dos colaboradores. Os usuarios están convidados a unirse a este debate. Os detalles actualizados sobre os seguintes pasos están dispoñíbeis neste {whitepaper}.

en: This message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
gl: Esta mensaxe non volverá ser amosada. Este diálogo está dispoñíbel en calquera momento a través do menú de axuda.

en: Your Back In Time Team
gl: O equipo de Back In Time

en: Setup language
gl: Configurar o idioma

en: System default
gl: Predeterminado do sistema

en: Use operating systems language.
gl: Utilizar o idioma dos sistemas operativos.

en: Translated: {percent}
gl: Traducido: {percent}

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
gl: Ola!
    Xa utilizou Back In Time en {language} varias veces.
    A tradución ao {language} da versión de Back In Time que ten instalada está completa só ao {perc}. Independentemente dos seus coñecementos técnicos, pode colaborar na tradución e, polo tanto, co propio Back In Time.
    Se quere colaborar, visite {translation_platform_url}. Para obter máis axuda ou resposta ás posíbeis preguntas, visite {back_in_time_project_website}.
    Descúlpenos a interrupción, esta mensaxe non volverá ser amosada. Pode abrir de novo este diálogo en calquera momento no menú de axuda.
    O equipo de Back In Time

en: translation platform
gl: plataforma de tradución

en: Your translation
gl: A súa tradución

en: Last Log View
gl: Vista do último rexistro

en: Snapshot Log View
gl: Vista do rexistro de instantáneas

en: Profile:
gl: Perfil:

en: Snapshots:
gl: Instantáneas:

en: Filter:
gl: Filtro:

en: All
gl: Todo

en: Changes
gl: Cambios

en: Errors
gl: Erros

en: Information | Information
gl[0]: Información
gl[1]: Informacións

en: rsync transfer failures (experimental)
gl: Fallos nas transferencia de rsync (experimental)

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
gl: [E] Erro, [I] Información, [C] Cambio

en: decode paths
gl: descodificar rutas

en: Question
gl: Pregunta

en: Profile: {profile_name}
gl: Perfil: {profile_name}

en: View Last Log
gl: Ver o último rexistro

en: Start {appname}
gl: Iniciar {appname}

en: Working…
gl: En proceso…

en: Sent:
gl: Enviada:

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: ETA:
gl: Tempo restante estimado:

en: Snapshots
gl: Instantáneas

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

en: This week
gl: Esta semana

en: Last week
gl: A semana pasada

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
gl: Esta NON é unha instantánea senón unha vista actual dos ficheiros locais

en: Last check {time}
gl: Última comprobación {time}

en: Show full Log
gl: Amosar o rexistro completo

en: SSH Proxy
gl: Proxy SSH

en: Host:
gl: Servidor:

en: Port:
gl: Porto:

en: User:
gl: Usuario:

en: Connect to the target host via this proxy (also known as a jump host). See "-J" in the "ssh" command documentation or "ProxyJump" in "ssh_config" man page for details.
gl: Conéctese ao servidor de destino a través deste proxy (tamén coñecido como servidor de salto). Consulte «-J» na documentación da orde «ssh» ou «ProxyJump» na páxina de man «ssh_config» para obter máis detalles.

en: Manage profiles
gl: Xestionar perfís

en: Edit
gl: Editar

en: Add
gl: Engadir

en: Remove
gl: Retirar

en: &General
gl: &Xeral

en: Mode:
gl: Modo:

en: Where to save snapshots
gl: Onde gardar as instantáneas

en: Folder
gl: Cartafol

en: SSH Settings
gl: Axustes SSH

en: Path:
gl: Ruta:

en: Cipher:
gl: Cifrado:

en: Private Key:
gl: Chave privada:

en: Choose an existing private key file (normally named "id_rsa")
gl: Escolla un ficheiro de chave privada existente (normalmente de nome «id_rsas»)

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected).
gl: Crear unha nova chave SSH sen contrasinal (non permitido se xa foi seleccionado un ficheiro de chave privada).

en: Password
gl: Contrasinal

en: Save Password to Keyring
gl: Gardar o contrasinal no chaveiro

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
gl: Caché do contrasinal para Cron (problema de seguranza: root pode ler o contrasinal)

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Full snapshot path:
gl: Ruta completa á instantánea:

en: Schedule
gl: Programar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: At every boot/reboot
gl: En todos os arranques

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
gl[0]: Cada {n} minuto
gl[1]: Cada {n} minutos

en: Every hour | Every {n} hours
gl[0]: Cada hora
gl[1]: Cada {n} horas

en: Every {n} hour | Every {n} hours
gl[0]: Cada {n} hora
gl[1]: Cada {n} horas

en: Custom hours
gl: Horas personalizadas

en: Every day
gl: Todos os días

en: Repeatedly (anacron)
gl: Repetidamente (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
gl: Cando a unidade se conecte (udev)

en: Every week
gl: Todas as semanas

en: Every month
gl: Todos os meses

en: Every year
gl: Todos os anos

en: Day:
gl: Día:

en: Weekday:
gl: Día laborábel:

en: Hour:
gl: Hora:

en: Hours:
gl: Horas:

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
gl: Executar Back In Time repetidamente. Útil se o computador non ten un funcionamento regular.

en: Every:
gl: Cada:

en: Hour(s)
gl: Hora(s)

en: Day(s)
gl: Día(s)

en: Week(s)
gl: Semana(s)

en: Month(s)
gl: Mes(es)

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days).
    You will be prompted for your sudo password.
gl: Executar Back In Time cando o dispositivo estea conectado (só unha vez cada X días).
    Pediráselle o seu contrasinal para sudo.

en: Enable logging of debug messages
gl: Activar o rexistro de mensaxes de depuración

en: Writes debug-level messages into the system log via "--debug".
gl: Escribe mensaxes de nivel de depuración no rexistro do sistema mediante «--debug».

en: Caution: Only use this temporarily for diagnostics, as it generates a large amount of output.
gl: Precaución: úseo só ocasionalmente para diagnósticos, xa que xera unha gran cantidade de resultados.

en: &Include
gl: &Incluír

en: Include files and folders
gl: Incluír os ficheiros e os cartafoles

en: Add file
gl: Engadir ficheiro

en: Add folder
gl: Engadir cartafol

en: &Exclude
gl: &Excluír

en: {BOLD}Info{ENDBOLD}: In 'SSH encrypted' mode, only single or double asterisks are functional (e.g. {example2}). Other types of wildcards and patterns will be ignored (e.g. {example1}). Filenames are unpredictable in this mode due to encryption by EncFS.
gl: {BOLD}Información{ENDBOLD}: no modo «Cifrado SSH», só funcionan os asteriscos simples ou dobres (p. ex., {example2}). Ignoraranse outros tipos de comodíns e patróns (p. ex., {example1}). Os nomes de ficheiros son imprevisíbeis neste modo por mor do cifrado de EncFS.

en: Exclude patterns, files or folders
gl: Excluír os patróns, ficheiros ou cartafoles

en: Add default
gl: Engadir predeterminado

en: Exclude files bigger than:
gl: Excluír ficheiros maiores de:

en: Exclude files bigger than value in {size_unit}.
gl: Excluír os ficheiros máis grandes que o valor en {size_unit}.

en: With 'Full rsync mode' disabled, this will only impact new files since for rsync, this is a transfer option, not an exclusion option. Therefore, large files that have been backed up previously will persist in snapshots even if they have been modified.
gl: Co «Modo resync completo» desactivado isto só afectará aos novos ficheiros porque para rsync é unha opción de transferencia, non de exclusión. Por iso, os ficheiros grandes que se copiaron antes permanecerán nas copias, mesmo se tiveron cambios.

en: &Auto-remove
gl: Remoción &automática

en: Older than:
gl: Maior de:

en: Year(s)
gl: Ano(s)

en: If free space is less than:
gl: Se o espazo libre é menor de:

en: If free inodes is less than:
gl: Se os inodos libres son menos do:

en: Smart removal:
gl: Eliminación intelixente:

en: Run in background on remote host.
gl: Executar en segundo plano no servidor remoto.

en: Keep all snapshots for the last
gl: Conservar todas as instantáneas dos últimos

en: day(s).
gl: día(s).

en: Keep one snapshot per day for the last
gl: Conservar unha instantánea por día dos últimos

en: Keep one snapshot per week for the last
gl: Conservar unha instantánea por semana das últimas

en: week(s).
gl: semana(s).

en: Keep one snapshot per month for the last
gl: Conservar unha instantánea por mes dos últimos

en: month(s).
gl: mes(es).

en: Keep one snapshot per year for all years.
gl: Conservar unha instantánea por ano de todos os anos.

en: Don't remove named snapshots.
gl: Non eliminar as instantáneas con nome.

en: &Options
gl: &Opcións

en: Enable notifications
gl: Activar as notificacións

en: Disable snapshots when on battery
gl: Desactivar as instantáneas cando estea coa batería

en: Power status not available from system
gl: O estado da alimentación non está dispoñíbel no sistema

en: Run only one snapshot at a time
gl: Executar só unha instantánea á vez

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done. This is a global option. So it will affect all profiles for this user. But you need to activate this for all other users, too.
gl: As outras instantáneas bloquearanse ata que remate de facerse a actual. Esta é unha opción global. Afectará a todos os perfís deste usuario. Mais tamén debe activar isto para o resto de usuarios.

en: Backup replaced files on restore
gl: Copia de seguranza dos ficheiros substituídos na restauración

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
gl: As versións máis recentes dos ficheiros renomearanse cun {suffix} ao final antes de restauralos. Se xa non os precisa, pode eliminalos con {cmd}

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
gl: Continuar con erros (manter instantáneas incompletas)

en: Use checksum to detect changes
gl: Usar a suma de comprobación para detectar cambios

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
gl: Facer unha nova instantánea aínda que non houbese cambios.

en: Log Level:
gl: Nivel do rexistro:

en: None
gl: Ningún

en: E&xpert Options
gl: O&pcións avanzadas

en: Caution: Change these options only if you really know what you are doing.
gl: Amodo: cambie estas opcións só se sabe ben o que está a facer.

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
gl: Executar «rsync» con «{cmd}»:

en: as cron job
gl: como un traballo de cron

en: on remote host
gl: nun servidor remoto

en: when taking a manual snapshot
gl: ao facer unha instantánea manual

en: (Please install 'nocache' to enable this option)
gl: (Instale «nocache» para activar esta opción)

en: on local machine
gl: na máquina local

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
gl: Redirixir stdout a /dev/null en cronjobs.

en: Cron will automatically send an email with attached output of cronjobs if an MTA is installed.
gl: Cron enviará automaticamente un correo coa saída adxunta de cronjobs se hai un MTA instalado.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
gl: Redirixir stderr a /dev/null en cronjobs.

en: Cron will automatically send an email with attached errors of cronjobs if an MTA is installed.
gl: Cron enviará automaticamente un correo con erros de cronjobs adxuntos se hai un MTA instalado.

en: Limit rsync bandwidth usage:
gl: Limitar o uso do largo de banda de rsync:

en: KB/sec
gl: KB/s

en: Preserve ACL
gl: Preservar ACL (listas de control de acceso)

en: Preserve extended attributes (xattr)
gl: Preservar os atributos estendidos (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
gl: Copiar as ligazóns non seguras (funciona só con ligazóns absolutas)

en: Restrict to one file system
gl: Restrinxir a un sistema de ficheiros

en: Options must be quoted e.g. {example}.
gl: As opcións deben levar comiñas p.e. {example}.

en: Paste additional options to rsync
gl: Pegar as opcións adicionais a rsync

en: Add prefix to SSH commands
gl: Engadir prefixo ás ordes de SSH

en: Prefix to run before every command on remote host.
gl: Prefixo a executar antes de cada orde no servidor remoto.

en: Variables need to be escaped with \$FOO. This doesn't touch rsync. So to add a prefix for rsync use "{example_value}" with {rsync_options_value}.
gl: As variábeis deben escaparse con \$FOO. Isto non afecta a rsync. Polo tanto, para engadir un prefixo para rsync, use «{example_value}» con {rsync_options_value}.

en: default
gl: predeterminado

en: Check if remote host is online
gl: Comprobar se o servidor remoto está en liña

en: Warning: If disabled and the remote host is not available, this could lead to some weird errors.
gl: Advertencia: se está desactivado e o servidor remoto non estiver dispoñíbel, poderíanse producir erros estraños.

en: Check if remote host supports all necessary commands.
gl: Comprobar se o servidor remoto acepta todas as ordes necesarias.

en: Warning: If disabled and the remote host does not support all necessary commands, this could lead to some weird errors.
gl: Advertencia: se está desactivado e o servidor remoto non admite as ordes necesarias, poderíanse producir erros estraños.

en: Restore Config
gl: Restaurar a configuración

en: Edit user-callback
gl: Editar a devolución de chamada do usuario

en: Support for EncFS will be discontinued in the foreseeable future. A decision on a replacement for continued support of encrypted backups is still pending, depending on project resources and contributor availability. More details are available in this {whitepaper}.
gl: A compatibilidade con EncFS interromperase nun futuro próximo. Aínda está pendente unha decisión sobre a substitución para a compatibilidade continua das copias de seguranza cifradas, dependendo dos recursos do proxecto e da dispoñibilidade dos colaboradores. Hai máis detalles dispoñíbeis neste {whitepaper}.

en: New profile
gl: Perfil novo

en: Rename profile
gl: Renomear o perfil

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
gl: Confirma que quere eliminar o perfil «{name}»?

en: {BOLD}Highly recommended{ENDBOLD}: (All recommendations already included.)
gl: {BOLD}Moi recomendado{ENDBOLD}: (Todas as recomendacións xa incluídas.)

en: {BOLD}Highly recommended{ENDBOLD}: {files}
gl: {BOLD}Moi recomendado{ENDBOLD}: {files}

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
gl: As horas personalizadas só poden ser unha lista de horas separadas por comas (p. ex.: 8,12,18,23) ou */3 para copias periódicas cada 3 horas.

en: You did not choose a private key file for SSH.
gl: Non escolleu un ficheiro de chave privada para SSH.

en: Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
gl: Gustaríalle xerar un par de chaves pública/privada sen contrasinal?

en: Private key file "{file}" does not exist.
gl: Non existe o ficheiro coa chave privada «{file}».

en: Would you like to copy your public SSH key to the remote host to enable password-less login?
gl: Quere copiar a súa chave SSH ao servidor remoto para activar o acceso sen contrasinal?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
gl: Non é posíbel estabelecer a autenticidade do servidor {host}.

en: {keytype} key fingerprint is:
gl: A pegada dixital da chave {keytype} é:

en: Please verify this fingerprint. Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
gl: Verifique esta pegada dixital! Quere engadila ao seu ficheiro «known_hosts»?

en: Exclude pattern
gl: Excluír o patrón

en: Exclude file
gl: Excluír o ficheiro

en: Exclude folder
gl: Excluír o cartafol

en: Include file
gl: Incluír o ficheiro

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
gl: «{path}» é unha ligazón simbólica. Non se fará unha copia de seguranza do destino ligado ata que tamén o inclúa.
    Quere incluír no seu lugar o destino da ligazón simbólica?

en: Include folder
gl: Incluír o cartafol

en: Are you sure you want to change snapshots folder?
gl: Confirma que quere cambiar o cartafol de instantáneas?

en: Failed to create new SSH key in {path}.
gl: Produciuse un fallo ao crear a nova chave SSH en {path}.

en: Disabled because this pattern is not functional in mode 'SSH encrypted'.
gl: Desactivouse porque este patrón non funciona no modo «SSH cifrado».

en: (default: {})
gl: (predeterminado: {})

en: disabled
gl: desactivado

en: enabled
gl: activado

en: Import configuration
gl: Importar a configuración

en: No config found
gl: Non se atopou ningunha configuración

en: Import
gl: Importar

en: Select the snapshot folder from which the configuration file should be imported. The path may look like: {samplePath}
gl: Seleccione o cartafol de instantáneas dende o que se debe importar o ficheiro de configuración. A ruta pode ter este aspecto: {samplePath}

en: If the folder is located on an external or remote drive, it must be manually mounted beforehand.
gl: Se o cartafol está situado nunha unidade externa ou remota, debe montarse previamente de xeito manual.

en: Options about comparing snapshots
gl: Opcións para comparar instantáneas

en: Command:
gl: Orde:

en: Parameters:
gl: Parámetros:

en: Use %1 and %2 for path parameters
gl: Usar %1 e %2 como parámetros da ruta

en: Please set a diff command or press Cancel.
gl: Defina unha orde diff ou prema en Cancelar.

en: The command "{cmd}" cannot be found on this system. Please try something else or press Cancel.
gl: Non é posíbel atopar a orde «{cmd}» neste sistema. Tente outra cousa ou prema en Cancelar.

en: No parameters set for the diff command. Using default value "{params}".
gl: Non se definiu ningún parámetro para a orde diff. Usando o valor predeterminado «{params}».

en: Differing snapshots only
gl: Só instantáneas con diferenzas

en: List only snapshots that are equal to:
gl: Listar só as instantáneas iguais a:

en: Deep check (more accurate, but slow)
gl: Comprobación exhaustiva (máis precisa pero máis lenta)

en: Delete
gl: Eliminar

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Compare
gl: Comparar

en: Go To
gl: Ir a

en: Options
gl: Opcións

en: You can't compare a snapshot to itself.
gl: Non é posíbel comparar unha instantánea con ela mesma.

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
gl: Confirma que quere eliminar «{file}» na instantánea «{snapshot_id}»?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
gl: Confirma que quere eliminar «{file}» de {count} instantáneas?

en: WARNING: This cannot be revoked.
gl: ADVERTENCIA: isto non se pode revogar.

en: Exclude {path} from future snapshots?
gl: Excluír {path} de instantáneas futuras?
