backintime - en to eo translation catalogue (313 entries)

en: Warning
eo: Averto

en: Main profile
eo: Ĉefa profilo

en: Local (EncFS encrypted)
eo: Loka (EncFS-kriptita)

en: SSH (EncFS encrypted)
eo: SSH (EncFS-kriptita)

en: Local
eo: Loka

en: SSH private key
eo: privata ŝlosilo de ssh

en: Local encrypted
eo: Kriptita loke

en: Encryption
eo: kriptante

en: SSH encrypted
eo: kriptita SSH

en: Default
eo: defaŭlto

en: Profile: "{name}"
eo: Profilo: "{name}"

en: Failed to write new crontab.
eo: Malsukcesis skribi novan crontab-on.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
eo: Ne povis instali udev-regulo por profilo {profile_id}. DBus-servo {dbus_interface} ne estis havebla

en: Couldn't find UUID for {path}
eo: Ne povas trovi UUID por {path}

en: Failed to save config
eo: Malsukcesis savi agordon

en: Failed to load config
eo: Malsukcesis meti agordo

en: Profile "{name}" already exists.
eo: Profilo "{name}" jam ekzistas.

en: The last profile cannot be removed.
eo: Ĉi tio ne povas esti nuligita.

en: Cancel
eo: Ĉesi

en: Please confirm the password.
eo: Bonvolu konfirmi pasvorton.

en: Password doesn't match.
eo: Pasvorto ne kongruas.

en: Take snapshot
eo: Krei momentaĵon

en: {command} not found. Please install it (e.g. via "{installcommand}")
eo: {command} ne estas trovita. Bonvolu instali ĝin ekz. per "{installcommand}"

en: Mountpoint {mntpoint} not empty.
eo: Surmetingo {mntpoint} ne estas malplena.

en: Enter password for {mode} profile "{profile}":
eo: Entajpi pasvorton por {mode} profilo "{profile}":

en: FAILED
eo: Malpravis

en: Restore permissions
eo: Restaŭri permesojn

en: Done
eo: Farite

en: Deferring backup while on battery
eo: Atendas baterion antaŭ komenci savkopii

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
eo[0]: Atendi %s sekundon.
eo[1]: Atendi %s sekundojn.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
eo: Malsukcesas krei momentaĵon {snapshot_id}.

en: Saving config file…
eo: Konservante agordan dosieron…

en: Saving permissions…
eo: Savante permesojn…

en: Taking snapshot
eo: Faras ekrankopion

en: Success
eo: Sukceso

en: Partial transfer due to error
eo: Parta transmeto pro eraro

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
eo: Parta transmeto, ĉar la fontaj dosieroj malaperis (vidu 'man rsync')

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
eo: 'rsync' finas kun elira kodo {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
eo: Vidu 'man rsync' por pli multe da detaloj

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
eo: Negativaj eliraj kodoj de rsync estas signalkodoj, vidu 'kill -l' kaj 'man kill'

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
eo: Nenio estas ŝanĝita, nova momentaĵo ne estas necesa

en: Smart removal
eo: Inteligenta forigo

en: Trying to keep min free space
eo: Provas konservi la minimumo da neokupita diskospaco

en: Trying to keep min {perc} free inodes
eo: Provante konservi minimume {perc} da malplenaj indeksnodoj

en: Now
eo: Nun

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
eo: Ne povas malŝlosi privata ŝlosilo de ssh. Neĝusta pasvorto aŭ pasvorto ne ricevebla por cron.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
eo: Ĉifro {cipher} malsukcesas por {host}.

en: Remote path exists but is not a directory.
eo: Fora vojo ekzistas, sed ne estas dosierujo.

en: Remote path is not writable.
eo: Fora vojo ne estas skribebla.

en: Remote path is not executable.
eo: Fora vojo ne estas plenumebla.

en: Couldn't create remote path.
eo: Ne povis krei foran vojon.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
eo: Foriga gastiganto {host} ne subtenas {command}

en: Look at 'man backintime' for further instructions
eo: Vidu al 'man backintime' por pli multe da instrukcioj

en: Check commands on host {host} returned unknown error
eo: Kontrolkomando en gastiganto {host} revenigis nekonatan eraron

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
eo: Fora gastiganto {host} ne subtenas senperan ligilon

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}".
eo: Kopii publika ssh-ŝloliso "{pubkey}" al la fora gastiganto "{host}".

en: Please enter a password for "{user}".
eo: Bonvolu enigi pasvorton por uzanto "{user}".

en: Copy links (dereference symbolic links)
eo: Kopii lingilojn (forigi simbolajn lingilojn)

en: Expert Options
eo: Spertaj Agordoj

en: About
eo: Pri

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: License
eo: Permesilo

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: Add to Include
eo: Aldoni al la inkluzivitoj

en: Add to Exclude
eo: Aldoni al la ekskluzivitoj

en: {app_name} appears to be running for the first time as no configuration is found.
eo: Ŝajnas, ke {app_name} rulas unue, ĉar agordo ne estas trovita.

en: If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
eo: Se ĝi estas je demetebla disko, bonvolu konekti ĝin kaj post tio premi OK.

en: Take a snapshot
eo: Fari momentaĵon

en: Use modification time & size for file change detection.
eo: Uzi tempon kaj grandon de modifo por detektado de dosierŝanĝoj.

en: Take a snapshot (checksum mode)
eo: Krei momentaĵon (kontrolsumreĝimo)

en: Use checksums for file change detection.
eo: Uzi kontrolsumojn por detektado de dosierŝanĝoj.

en: Pause snapshot process
eo: Paŭzi momentaĵkreon

en: Resume snapshot process
eo: Malpaŭzi momentaĵkreon

en: Stop snapshot process
eo: Ĉesi momentaĵkreon

en: Refresh snapshot list
eo: Aktualigi liston da momentaĵoj

en: Name snapshot
eo: Nomi momentaĵon

en: Remove snapshot
eo: Forigi momentaĵon

en: View snapshot log
eo: Vidi momentaĵprotokolon

en: View last log
eo: Vidi lastan protokolon

en: Manage profiles…
eo: Administri profilojn…

en: Shutdown
eo: Sistemfermo

en: Shut down system after snapshot has finished.
eo: Malŝati sistemon post fini momentaĵkreon.

en: Setup language…
eo: Agordi lingvon…

en: Exit
eo: Eliri

en: Changelog
eo: Ŝanĝoprotokolo

en: FAQ
eo: Oftaj demandoj

en: Ask a question
eo: Demandi

en: Report a bug
eo: Raporti cimon

en: Translation
eo: Traduko

en: Shows the message about participation in translation again.
eo: Vidigas la mesaĝon pri partopreni je la tradukoj ree.

en: Encryption Transition (EncFS)
eo: Ŝanĝi la kriptadon (EncFS)

en: Shows the message about EncFS removal again.
eo: Vidigas ree la mesaĝon pri la fortigado de EncFS.

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Restore to …
eo: Restaŭri al …

en: Up
eo: Supren

en: Show hidden files
eo: Montri kaŝitajn dosierojn

en: Compare snapshots…
eo: Kompari momentaĵojn…

en: &Backup
eo: &Savkopio

en: &Restore
eo: &Restaŭri

en: &Help
eo: &Helpo

en: If you close this window, Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot is finished.
eo: Se vi fermi tiun fenestron, Back in Time ne eblos malŝalti vian sistemon.

en: Do you really want to close it?
eo: Ĉu vi vere volas fermi ĝin?

en: Working:
eo: Faranta:

en: Done, no backup needed
eo: Farita, savkopio ne estas bezonata

en: Working
eo: Laborante

en: Error
eo: Eraro

en: Sent
eo: Sendita

en: Speed
eo: Rapideco

en: ETA
eo: Restanta

en: Global
eo: Tutmonda

en: Root
eo: Ĉefuzanto

en: Home
eo: Hejmo

en: Snapshot Name
eo: Nomo de momentaĵo

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
eo[0]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi tion momentaĵon?
eo[1]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi tiojn momentaĵojn?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
eo: Krei kopioj de savkopioj kun vosta {suffix}
    antaŭ anstataŭigi aŭ forigi lokajn elementojn.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with the following command:
eo: Pli novaj versioj de dosieroj estos renomata je vosta {suffix} antaŭ restaŭri. Se vi ne plu bezonas ilin, vi povas forigi ilin je la sekvanta komando:

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
eo: Sole restaŭri elementojn, kiuj ne ekzistas aŭ
    estas pli novaj ol tiuj, kiuj estas je la celon.
    Tio uzas la "rsync --update" opcion.

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
eo[0]: Ĉu vi vere volas restaŭri ĉi tiun dosieron?
eo[1]: Ĉu vi vere volas restaŭri ĉi tiujn dosierojn?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉiujn pli novajn dosierojn en {path}?

en: {BOLD}Warning{BOLDEND}: Deleting files in the filesystem root could break your entire system.
eo: {BOLD}AVERTO{BOLDEND}: Forigi dosierojn en la radika dosierujo povas rompi vian tutan sistemon.

en: Snapshot
eo: Momentaĵo

en: Restore {path}
eo: Restaŭri {path}

en: Restore {path} to …
eo: Restaŭri {path} al …

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
eo: Saluton
    Vi estas uzinta Back In Time en {language} kelkfoje nun.
    La {language}-traduko de la instalita versio estas {perc} kompleta. Sendistinge de via nivelo de komputil-kono, vi povas kontribui al la traduko kaj tiumaniere al Back In Time mem.
    Bonvolu viziti la {translation_platform_url} se vi deziras kontribui. Por plua helpo kaj demandoj, bonvolu viziti la {back_in_time_project_website}.
    Ni pardonpetas pri la interrompo, kaj ĉi tiu mesaĝo ne plu aperos. Ĉi tio dialogo estos ĉiam disponebla en la helpmenuo.
    Via Back In Time teamo

en: translation platform
eo: tradukplatformon

en: Website
eo: Retejo

en: Your translation
eo: Via traduko

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
eo: La lingoagordoj ne efikas antaŭ restarti Back In Time.

en: whitepaper
eo: dokumento

en: The following profile(s) use encryption with EncFS:
eo: La sekvanta(j) profilo(j) uzi ĉifrado je EncFS:

en: This message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne plu aperos. Ĉi tio dialogo estos ĉiam disponebla en la helpmenuo.

en: Your Back In Time Team
eo: Via Back In Time teamo

en: Setup language
eo: Agordi lingvon

en: System default
eo: Defaŭlto de la sistemo

en: Use operating systems language.
eo: Uzi la lingvon de la operaciumo.

en: Translated: {percent}
eo: Tradukita: {percent}

en: Last Log View
eo: Vidaĵo je lastaj protokoloj

en: Snapshot Log View
eo: Vidaĵo je momentaĵoj

en: Profile:
eo: Profilo:

en: Snapshots:
eo: Momentaĵoj:

en: Filter:
eo: Filtrilo:

en: All
eo: Ĉiuj

en: Changes
eo: Ŝanĝoj

en: Errors
eo: Eraroj

en: Information | Information
eo[0]: Informoj
eo[1]: Informoj

en: rsync transfer failures (experimental)
eo: Transmetpaneo je rsync (eksperimenta)

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
eo: [E] Eraro, [I] Informoj, [C] Ŝanĝo

en: decode paths
eo: Malĉifri vojojn

en: Manage profiles
eo: Administri profilojn

en: Edit
eo: Redakti

en: Add
eo: Aldoni

en: Remove
eo: Forigi

en: &General
eo: &Ĝenerale

en: &Include
eo: &Inkluzivi

en: Add file
eo: Aldoni dosieron

en: &Exclude
eo: &Ekskluzivi

en: {BOLD}Info{ENDBOLD}: In 'SSH encrypted' mode, only single or double asterisks are functional (e.g. {example2}). Other types of wildcards and patterns will be ignored (e.g. {example1}). Filenames are unpredictable in this mode due to encryption by EncFS.
eo: {BOLD}Informo:{ENDBOLD}: Je 'kriptita SSH' reĝimo, sole unuoblaj kaj duoblaj asteriskoj funkcii (ekz. {example2}). Aliaj tipoj de ĵokeroj kaj ŝablonoj estos ignoritaj (ekz. {example1}). Nomoj de dosieroj estas neantaŭvideblaj je tio reĝimo pro la kriptado de EncFS.

en: Add default
eo: Aldoni defaŭlton

en: Exclude files bigger than:
eo: Ekskluzivi dosierojn pli grandajn ol:

en: Exclude files bigger than value in {size_unit}.
eo: Ekskluzivi dosierojn pli grandajn ol {size_unit}.

en: With 'Full rsync mode' disabled, this will only impact new files since for rsync, this is a transfer option, not an exclusion option. Therefore, large files that have been backed up previously will persist in snapshots even if they have been modified.
eo: Se 'Tuta rsync reĝimo' estas malvalidigita, tio sole influos novajn doiserojn, ĉar por rsync tio estas transmetopcio, ne ekskluzivopcio. Do grandaj dosieroj, kiujn estis savkopiita antaŭe, restos en momentaĵoj, eĉ se ili ŝanĝis.

en: &Options
eo: &Opcioj

en: E&xpert Options
eo: &Specialaj Opcioj

en: Restore Config
eo: Restaŭri agordon

en: Edit user-callback
eo: Redakti user-callback

en: New profile
eo: Nova profilo

en: Rename profile
eo: Renomi profilon

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas forigi la profilon "{name}"?

en: {BOLD}Highly recommended{ENDBOLD}: (All recommendations already included.)
eo: {BOLD}Treege rekomenditoj{ENDBOLD}: (Ĉiuj rekomendoj estas inkluzivitaj jam.)

en: {BOLD}Highly recommended{ENDBOLD}: {files}
eo: {BOLD}Treege rekomenditoj{ENDBOLD}: {files}

en: Exclude pattern
eo: Ekskludi ŝablonon

en: Exclude file
eo: Ekskludi dosieron

en: Include file
eo: Inkludi dosieron

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
eo: "{path}" estas simbola ligilo. La ligita celo ne estos savkopiata ĝis vi inkludi ĝin ankaŭ.
    Ĉu vi volas inkludi la simbole ligitan celon anstataŭ?

en: Disabled because this pattern is not functional in mode 'SSH encrypted'.
eo: Malŝaltita, ĉar tio ŝablono ne funkcias je 'kriptita SSH' reĝimo.

en: Schedule
eo: Horaro

en: Day:
eo: Tago:

en: Weekday:
eo: Labortago:

en: Hours:
eo: Horoj:

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
eo: Ruli Back In Time ripetfoje. Tio estas utila se la komputilo ne rulas regule.

en: Every:
eo: Ĉiuj:

en: Enable logging of debug messages
eo: Ŝalti protokoli de sencimig-mesaĝoj

en: Writes debug-level messages into the system log via "--debug".
eo: Skribas mesaĝoj kun sencimig-nivelo en sistem-protokolo per "--debug".

en: Caution: Only use this temporarily for diagnostics, as it generates a large amount of output.
eo: Singardo: Sole uzu tion kelktempe pro diagnozo, ĉar ĝin generas larĝan kvanton de eligo.

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: At every boot/reboot
eo: Je ĉiu startigo/restartigo

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
eo[0]: Je ĉiu minuto
eo[1]: Je ĉiuj {n} minutoj

en: Every hour | Every {n} hours
eo[0]: Ĉiu horon
eo[1]: Ĉiu {n} horojn

en: Every {n} hour | Every {n} hours
eo[0]: Ĉiu horoj
eo[1]: Ĉiu {n} horojn

en: Custom hours
eo: Uzdefinitaj horoj

en: Every day
eo: Ĉiutage

en: Repeatedly (anacron)
eo: Ripete (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
eo: Kiam diskingo estas kontektate (udev)

en: Every week
eo: Ĉiusemajne

en: Every month
eo: Ĉiumonate

en: Every year
eo: Ĉiujare

en: Hour(s)
eo: Horo(j)

en: Day(s)
eo: Tago(j)

en: Week(s)
eo: Semajno(j)

en: Month(s)
eo: Monato(j)

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
eo: Uzdefinitaj horoj sole eblas esti perkome disigita listo (ekz. 8,12,18,23) aŭ io kiel */3 por periodaj savkopioj je ĉiu 3 horoj.

en: SSH Proxy
eo: SSH-prokurilo

en: Host:
eo: Gastiganto:

en: Port:
eo: Pordo:

en: User:
eo: Uzanto:

en: Connect to the target host via this proxy (also known as a jump host). See "-J" in the "ssh" command documentation or "ProxyJump" in "ssh_config" man page for details.
eo: Konekti al la celgastiganto per tio prokurilo (ankaŭ konita kiel "jump host" aŭ "salt-gastiganto"). Por pli multe da detaloj, vidu "-J" en la dokumentado de la komando "ssh" au "ProxyJump" en la dokumentado je la programo "man".

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
eo: Startas 'rsync' je '{cmd}':

en: as cron job
eo: kiel cron laboro

en: on remote host
eo: je la fora gastiganto

en: when taking a manual snapshot
eo: kiam fari manan momentaĵon

en: on local machine
eo: je loka komputilo

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
eo: Alidirekti stdout al /dev/null en cron laboro.

en: Cron will automatically send an email with attached output of cronjobs if an MTA is installed.
eo: Cron aŭtomate sendos retpoŝto kun la aldonita eligo de la cron laboroj, se MTA estas instalita.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
eo: Alidirekti stderr al /dev/null en cron laboro.

en: Cron will automatically send an email with attached errors of cronjobs if an MTA is installed.
eo: Cron aŭtomate sendos retpoŝto kun la aldonita erar-eligo de la cron laboroj, se MTA estas instalita.

en: KB/sec
eo: KB/s

en: Limit rsync bandwidth usage:
eo: Trafiklimigi rsync-on:

en: Preserve ACL
eo: Konservi ACL-ojn

en: Preserve extended attributes (xattr)
eo: Konservi etenditajn atributojn (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
eo: Kopii danĝerajn ligilojn (sole funkcias je absolutaj ligiloj)

en: Restrict to one file system
eo: Limigi al unu dosiersistemo

en: Options must be quoted e.g. {example}.
eo: Opcioj devas esti citita ekz. {example}.

en: Paste additional options to rsync
eo: Aldoni pluajn opciojn al rsync

en: Prefix to run before every command on remote host.
eo: Prefikso antaŭ ĉiuj komandoj en la fora gastiganto.

en: Variables need to be escaped with \$FOO. This doesn't touch rsync. So to add a prefix for rsync use "{example_value}" with {rsync_options_value}.
eo: Variabloj devas eskapita je \$FOO. Tio ne afektas rsync. Do por aldoni prefikso al rsync, uzi "{example_value}" je {rsync_options_value}.

en: default
eo: Defaŭlto

en: Add prefix to SSH commands
eo: Aldoni prefikso al SSH-komandoj

en: Check if remote host is online
eo: Kontroli, ke la fora gastiganto estas konektita

en: Warning: If disabled and the remote host is not available, this could lead to some weird errors.
eo: Averto: se malvalidigita kaj la fora gastiganto ne estas disponebla, tio eblas igi kelkaj da bizaraj eraroj.

en: Check if remote host supports all necessary commands.
eo: Kontroli, ke la fora gastiganto subtenas ĉiujn necesajn komandojn.

en: Warning: If disabled and the remote host does not support all necessary commands, this could lead to some weird errors.
eo: Averto: Se malvalidigita kaj la fora gastiganto ne subtenas ĉiujn necesajn komandojn, tio eblas igi kelkaj da bizaraj eraroj.

en: (default: {})
eo: (defaŭlto: {})

en: disabled
eo: malŝaltita

en: enabled
eo: ŝaltita

en: Mode:
eo: Maniero:

en: Where to save snapshots
eo: Kien savi la momentaĵojn

en: SSH Settings
eo: Agordo de SSH

en: Path:
eo: Vojo:

en: Cipher:
eo: Ĉifro:

en: Private Key:
eo: Privata Ŝlosilo:

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected).
eo: Krei novan SSH-ŝlosilon sen pasvorto (ne permesita se privata ŝlosilo estas jam elektita).

en: Password
eo: Pasvorto

en: Save Password to Keyring
eo: Savi pasvorton je ŝlosilaro

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
eo: Kaŝmemorigi pasvorton por cron (Sekureca problemo: ĉefuzanto eblas legi pasvorton)

en: Advanced
eo: Progresinta

en: Full snapshot path:
eo: Plena momentaĵvojo:

en: You did not choose a private key file for SSH.
eo: Vi ne elektis privata-ŝlosil-dosieron por SSH.

en: Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
eo: Ĉu vi volas generi novan paron de publika/privatan ŝlosilojn sen pasvorto?

en: Private key file "{file}" does not exist.
eo: Private ŝlosila dosiero {file} ne ekzistas.

en: Would you like to copy your public SSH key to the remote host to enable password-less login?
eo: Ĉu vi volas kopii vian publikan SSH-ŝlosilon al la fora gastiganto por ebligi ensaluton sen pasvorto?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
eo: La aŭtenteco de la gastiganto {host} ne estis konstatebla.

en: {keytype} key fingerprint is:
eo: {keytype} ŝlosilfingropremo estas:

en: Please verify this fingerprint. Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
eo: Bonvolu konfirmi tion fingropremon! Ĉu vi volas aldoni ĝin al via 'known_hosts' dosiero?

en: Failed to create new SSH key in {path}.
eo: Malsukcesi krei novan SSH-ŝlosilon en {path}.

en: Enable notifications
eo: Aktivigi sciigojn

en: Disable snapshots when on battery
eo: Malvalidigi momentaĵkreado kiam ruli je baterio

en: Power status not available from system
eo: Kurentstato ne estas havebla de la sistemo

en: Run only one snapshot at a time
eo: Ne ruli plurajn momentaĵojn samtempe

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done. This is a global option. So it will affect all profiles for this user. But you need to activate this for all other users, too.
eo: Aliaj momentaĵoj estos ŝtopita ĝis la aktuala momentaĵo estas kreita. Tio estas malloka opcio. Do ĝi afekcias ĉiujn profilojn por tiu uzanto. Sed vi devas ankaŭ aktivigi tion por ĉiujn aliaj uzanto.

en: Backup replaced files on restore
eo: Anstataŭigi dosierojn dum restaŭri

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
eo: Pli novaj versioj de dosieroj estos renomata je vosta {suffix} antaŭ restaŭri. Se vi ne plu bezonas ilin, vi povas forigi ilin je {cmd}

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
eo: Kontinui je eraroj (savi nekompletajn momentaĵojn)

en: Use checksum to detect changes
eo: Uzi kontrolsumo por detekti ŝanĝojn

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
eo: Krei novan momentaĵon eĉ se nenio ŝanĝis.

en: Log Level:
eo: Nivelo de protokoli:

en: None
eo: Neniu

en: Year(s)
eo: Jaro(j)

en: Run in background on remote host.
eo: Ruli fone je la foriga gastiganto.

en: Keep all snapshots for the last
eo: Savi ĉiujn momentaĵojn de la lasta(j)

en: day(s).
eo: tago(j).

en: week(s).
eo: semajno(j).

en: month(s).
eo: monato(j).

en: all years.
eo: ĉiuj jaroj.

en: Question
eo: Demando

en: Profile: {profile_name}
eo: Profilo: "{profile_name}"

en: View Last Log
eo: Vidi lastan protokolon

en: Start {appname}
eo: Komencu {appname}

en: Working…
eo: Laborante…

en: Sent:
eo: Sendita:

en: Speed:
eo: Rapideco:

en: ETA:
eo: Restanta:

en: Snapshots
eo: Momentaĵoj

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: This week
eo: Nuna semajno

en: Last week
eo: Lasta semajno

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
eo: Tio Ne estas momentaĵo, sed liva vivo de viaj lokaj dosieroj

en: Last check {time}
eo: Lasta kontrolo {time}

en: Import configuration
eo: Importi agordon

en: No config found
eo: Ne trovas agordon

en: Import
eo: Importi

en: Show full Log
eo: Vidigi tutan protokolon

en: Options about comparing snapshots
eo: Opcioj de kompari momentaĵojn

en: Command:
eo: Komando:

en: Parameters:
eo: Parametroj:

en: Use %1 and %2 for path parameters
eo: Uzi %1 kaj %1 por vojparametroj

en: Please set a diff command or press Cancel.
eo: Bonvolu agordi diff-komandon aŭ premi "Ĉesi".

en: The command "{cmd}" cannot be found on this system. Please try something else or press Cancel.
eo: Ne eblas trovi la komandon "{cmd}" je tio sistemo. Bonvolu provi ian alion aŭ premi "Ĉesi".

en: No parameters set for the diff command. Using default value "{params}".
eo: Neniom da parametroj agordita por la diff-komando. Uzi defaŭltan valoron "{params}".

en: Differing snapshots only
eo: Sole malsamaj momentaĵoj

en: List only snapshots that are equal to:
eo: Sole listigi momentaĵojn samajn al:

en: Deep check (more accurate, but slow)
eo: Kompleta kontrolo (pli precize, sed pli malrapide)

en: Delete
eo: Forigi

en: Select All
eo: Elekti ĉion

en: Compare
eo: Kompari

en: Go To
eo: Iri al

en: Options
eo: Opcioj

en: You can't compare a snapshot to itself.
eo: Vi ne povas kompari momentaĵon je ĝin mem.

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
eo: Ĉu vi vere volas forigi {file} en momentaĵo {snapshot_id}?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
eo: Ĉu vi vere volas forigi {file} en {count} momentaĵoj?

en: WARNING: This cannot be revoked.
eo: AVERTO: Ĉi tio ne povas esti nuligita.

en: Exclude {path} from future snapshots?
eo: Ekskluzivi {path} de estontaj momentaĵoj?
