backintime - en to nn translation catalogue (353 entries)

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Main profile
nn: Hovudprofil

en: Local (EncFS encrypted)
nn: Lokal (EncFS-kryptert)

en: SSH (EncFS encrypted)
nn: SSH (EncFS-kryptert)

en: Local
nn: Lokal

en: SSH private key
nn: SSH privatlykjel

en: Local encrypted
nn: Lokal kryptert

en: Encryption
nn: Kryptering

en: SSH encrypted
nn: SSH-kryptert

en: Default
nn: Standardverdi

en: Profile: "{name}"
nn: Profil: "{name}"

en: Snapshots directory is not valid.
nn: Mappa for augneblinksbileta er ugyldig.

en: At least one directory must be selected for backup.
nn: Minst ei mappe må veljast for sikkerhetskopiering.

en: Directory: {path}
nn: Mappe: {path}

en: This directory cannot be included in the backup as it is part of the backup destination itself.
nn: Du kan ikkje inkludere undermapper av sikkerheitskopierings-mappa.

en: Failed to write new crontab.
nn: Klara ikkje å skriva ny crontab.

en: Cron is not running despite the crontab command being available. Scheduled backup jobs will not run. Cron might be installed but not enabled. Try the command "systemctl enable cron" or consult the support channels of your GNU/Linux distribution.
nn: Cron køyrer ikkje sjølv om crontab-kommandoen er tilgjengeleg. Planlagde sikkerheitskoperingsjobbar vil ikkje køyre. Cron kan vere installert, men ikkje aktivert. Prøv kommandoen "systemctl enable cron", eller sjekk tilgjengelege støttekanaler for GNU/Linux-distribusjonen din.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
nn: Kunne ikkje installere Udev-regel for profilen {profile_id}. DBus-tenesta {dbus_interface} var ikkje tilgjengeleg

en: Udev schedule doesn't work with mode {mode}
nn: Timeplan udev verker ikkje med modusen {mode}

en: Couldn't find UUID for {path}
nn: Kunne ikkje finne UUID for {path}

en: Failed to save config
nn: Kunne ikkje lagre oppsett

en: Failed to load config
nn: Kunne ikkje laste oppsett

en: Profile "{name}" already exists.
nn: Profilen "{name}" finst allereie.

en: The last profile cannot be removed.
nn: Den siste profilen kan ikkje fjernast.

en: Unable to mount '{command}'
nn: Kan ikkje montere '{command}'

en: Configuration for the encrypted directory not found.
nn: Fann ikkje konfigurasjon for kryptert mappe.

en: Create a new encrypted directory?
nn: Lage ei ny kryptert mappe?

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Please confirm the password.
nn: Ver venleg å stadfesta passordet.

en: Password doesn't match.
nn: Passordene stemmer ikkje overeins.

en: Take snapshot
nn: Ta augneblinksbilete

en: Unable to unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
nn: Kan ikkje avmontere {mountprocess} frå {mountpoint}.

en: {command} not found. Please install it (e.g. via "{installcommand}")
nn: Fann ikkje {command}. Ver venleg å installere den ved hjelp av t.d. {installcommand}

en: Mountpoint {mntpoint} not empty.
nn: Monteringspunktet {mntpoint} er ikkje tomt.

en: Enter password for {mode} profile "{profile}":
nn: Oppgje passord for {mode}-profilen "{profile}":

en: FAILED
nn: FEILA

en: Restore permissions
nn: Gjennopprett tillatelsar

en: Done
nn: Fullført

en: Deferring backup while on battery
nn: Ventar med sikkerhetskopi medan på batteri

en: Can't find snapshots directory.
nn: Fann ikkje mappe for augeblinksbilete.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
nn[0]: Ventar %s sekund.
nn[1]: Ventar %s sekund.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
nn: Klarte ikkje å ta augneblinksbilete {snapshot_id}.

en: Please be patient. Finalizing…
nn: Ver venleg vent. Ferdigstiller…

en: Can't create directory.
nn: Klarer ikkje å laga mappa.

en: Saving config file…
nn: Lagre oppsettsfila…

en: Saving permissions…
nn: Lagre løyve …

en: Found leftover snapshot {snapshot_id} that can be continued.
nn: Fann påbegynt {snapshot_id} som kan fortsettjast på.

en: Removing leftover {snapshot_id} directory from last run
nn: Fjernar reste-mappa {snapshot_id} frå førre køyring

en: Can't remove directory
nn: Kan ikkje fjerna mappa

en: Taking snapshot
nn: Ta augneblinksbilete

en: Success
nn: Suksess

en: Partial transfer due to error
nn: Delvis overføring grunna feil

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
nn: Ufullstendig overføring grunna tap av kjeldefiler (sjå 'man rsync')

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
nn: 'rsync' avslutta med kode {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
nn: Sjå 'man rsync' for fleire detaljar

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
nn: Negative rsync-sluttkodar er signalnummer. Sjå 'kill -l' og 'man kill'

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
nn: Ingenting endra, nytt augeblinksbilete ikkje påkrevd

en: Smart removal
nn: Smart-sletting

en: Apply rules to remove old snapshots
nn: Bruk regel for å fjerne gamle augneblinksbilete

en: Apply retention policy
nn: Bruk bevaringsrutine

en: Trying to keep min free space
nn: Prøver å oppretthalde minimum ledig plass

en: Trying to keep min {perc} free inodes
nn: Prøver å halde minimum {perc} ledige inodar

en: Now
nn: No

en: Unable to mount {sshfs}
nn: Kan ikkje montere {sshfs}

en: ssh-agent not found. Please ensure it is installed.
nn: Fann ikkje ssh-agent. Sjekk at det er installert.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
nn: Kunne ikkje låse opp privat ssh-nøkkel. Feil passord eller passord ikkje tilgjengeleg for cron.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
nn: Kryptoalgoritmen {cipher} feila for {host}.

en: Remote path exists but is not a directory.
nn: Fjern sti finst, men er ikkje ei mappe.

en: Remote path is not writable.
nn: Fjern sti er ikkje skrivbar.

en: Remote path is not executable.
nn: Fjern sti er ikkje køyrbar.

en: Couldn't create remote path.
nn: Klarer ikkje å laga mappa på det andre systemet.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
nn: Maskina {host} støttar ikkje {command}

en: Look at 'man backintime' for further instructions
nn: Les 'man backintime' for viare instruksar

en: Check commands on host {host} returned unknown error
nn: Testkommando på maskina {host} returnerte ukjend feil

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
nn: Maskina {host} støttar ikkje hardlenker

en: Please enter a password for "{user}".
nn: Oppgi passord for "{user}".

en: The destination filesystem for {path} is formatted with NTFS, which has known incompatibilities with Unix-style filesystems.
nn: Målfilsystem for {path} er formatert med NTFS, som ikkje er kompatibelt med Unix-filsystem.

en: {path} is not a valid directory.
nn: {path} er ikkje ei gyldig mappe.

en: Creation of following directory failed:
nn: Kunne ikkje lage følgjande mappe:

en: Write access may be restricted.
nn: Skrivetilgang kan vere avgrensa.

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native GNU/Linux filesystem.
nn: Målfilsystem for {path} er formatert med FAT som ikkje støttar harde lenkjer. Bruk heller eit filsystem tilpassa GNU/Linux.

en: Copy links (dereference symbolic links)
nn: Kopier symbolske lenkjer som filer (og fjern lenkjereferansen)

en: Expert Options
nn: Avanserte innstillingar

en: Destination filesystem for {path} is a share mounted via sshfs. Sshfs doesn't support hard-links. Please use mode "SSH" instead.
nn: Målfilsystemet for {path} er eit delt nettverksområde montert med sshfs, men sshfs støttar ikkje harde lenkjer. Ver venleg og bruka modus 'SSH' i staden for.

en: File creation failed in this directory:
nn: Oppretting av filer i denne katalogen feila:

en: About
nn: Om

en: Authors
nn: Forfattarar

en: Translations
nn: Omsetjingar

en: License
nn: Lisens

en: Shortcuts
nn: Snarvegar

en: This directory doesn't exist
    in the current selected snapshot.
nn: Denne mappa finst ikkje
    i det valde augenblinksbiletet.

en: Add to Include
nn: Legg til for å inkludere

en: Add to Exclude
nn: Legg til for å ekskludere

en: {app_name} appears to be running for the first time as no configuration is found.
nn: {app_name} ser ut til å køyre for første gong ettersom ingen konfigrasjon vart funnen.

en: Import an existing configuration (from a backup target directory or another computer)?
nn: Importer eksisterande konfigurasjon frå ein sikkerheitskopi eller anna datamaskin?

en: If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
nn: Dersom ho er på ei ekstern lagringseining, plugg eininga i og trykk OK.

en: Take a snapshot
nn: Taka eit augneblinksbilete

en: Use modification time & size for file change detection.
nn: Bruk tidspunkt for endring og størrelse for å detektere endringar i filer.

en: Take a snapshot (checksum mode)
nn: Ta eit augneblinksbilete (sjekksum-modus)

en: Use checksums for file change detection.
nn: Bruk sjekksummar for å oppdage endringar.

en: Pause snapshot process
nn: Set augneblinksbilete-prosessen på pause

en: Resume snapshot process
nn: Taka opp att augneblinksbilete-prosessen

en: Stop snapshot process
nn: Stansa augneblinksbilete-prosessen

en: Refresh snapshot list
nn: Oppdater lista over augneblinksbilete

en: Name snapshot
nn: Namngjeva augneblinksbilete

en: Remove snapshot
nn: Fjern augneblinksbilete

en: View snapshot log
nn: Vis logg for augneblinksbilete

en: View last log
nn: Vis siste logg

en: Manage profiles…
nn: Administrer profilar…

en: Shutdown
nn: Slå av

en: Shut down system after snapshot has finished.
nn: Slår av systemet etter at augneblinksbilete er ferdig.

en: Setup language…
nn: Sett opp språk…

en: Exit
nn: Avslutt

en: User manual
nn: Brukarhandbok

en: Open user manual in browser (local if available otherwise online)
nn: Opne brukarhandboka i nettlesaren (lokal om tilgjengeleg, elles på nett)

en: man page: Back In Time
nn: man-side: Back In Time

en: Displays man page about Back In Time (backintime)
nn: Viser man-sida om Back In time (backintime)

en: man page: Profiles config file
nn: man-side: profilen si konfig-fil

en: Displays man page about profiles config file (backintime-config)
nn: Viser man-side om profil-konfigfil (backintime-config)

en: Project website
nn: Prosjektet si nettside

en: Open Back In Time website in browser
nn: Opne Back In Time-nettsida i nettlesaren

en: Changelog
nn: Endringslogg

en: FAQ
nn: Vanlege spørsmål

en: Open Frequently Asked Questions (FAQ) in browser
nn: Opne ofte stilte spørsmål (FAQ) i nettlesaren

en: Ask a question
nn: Still eit spørsmål

en: Report a bug
nn: Rapporter ein feil

en: Translation
nn: Oversetning

en: Shows the message about participation in translation again.
nn: Viser beskjed om å delta i oversettjinga igjen.

en: Shows the message about EncFS removal again.
nn: Vis melding om fjerning av EncFS igjen.

en: Restore
nn: Før tilbake

en: Restore the selected files or directories to the original destination.
nn: Gjenopprett valde filer og mapper til opphavleg stad.

en: Restore to …
nn: Før tilbake til …

en: Restore the selected files or directories to a new destination.
nn: Gjenopprett valde filer og mapper til ein ny stad.

en: Restore the currently shown directory and all its contents to the original destination.
nn: Gjenopprett den viste mappa med alt innhald til opphavleg stad.

en: Restore the currently shown directory and all its contents to a new destination.
nn: Gjenopprett den viste mappa og alt innhald til ein ny stad.

en: Up
nn: Opp

en: Show hidden files
nn: Vis gøymde filer

en: Compare snapshots…
nn: Jamstill augneblinksbilete…

en: Release Candidate
nn: sleppkandidat

en: Shows the message about this Release Candidate again.
nn: Viser melding om sleppkandidat igjen.

en: &Backup
nn: &Sikkerheitskopier

en: &Restore
nn: Før &tilbake

en: &Help
nn: &Hjelp

en: Icons only
nn: Kun ikon

en: Text only
nn: Kun tekst

en: Text below icons
nn: Tekst under ikon

en: Text beside icon
nn: Tekst ved sidan av ikon

en: If you close this window, Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot is finished.
nn: Om du lukkar vindauget vil ikkje Back In Time kunne skru av maskina di når augeblinksbiletet er ferdig.

en: Do you really want to close it?
nn: Vil du verkeleg lukke dette?

en: Working:
nn: Arbeider:

en: Done, no backup needed
nn: Ferdig, trong ikkje tryggleikskopiera

en: Working
nn: Arbeider

en: Error
nn: Feil

en: Sent
nn: Sendt

en: Speed
nn: Hastigheit

en: ETA
nn: Forventa avslutta

en: Global
nn: Globalt

en: Home
nn: Heim

en: Backup directories
nn: Sikkerheitskopieringsmapper

en: Snapshot Name
nn: Biletnamn

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
nn[0]: Vil du verkeleg fjerna dette augneblinksbiletet?
nn[1]: Vil du verkeleg fjerna desse augneblinksbileta?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
nn: Sikkerheitskopier med {suffix} lagt til på slutten
    før overskriving eller fjerning av lokale element.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with the following command:
nn: Nyare versjonar av filene vil verte omdøypte med etterfølgjande {suffix} før gjenoppretting. Om du ikkje treng dei meir kan du slette dei med følgjande kommando:

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
nn: Berre gjennopprett element som ikkje eksisterer eller
    er nyare enn dei som er i destinasjonen.
    Ved å bruka rsync --update opsjon.

en: Remove newer elements in original directory.
nn: Fjern nyare element i kjeldemappe.

en: Restore selected files or directories to the original destination and delete files or directories which are not in the snapshot. Be extremely careful because this will delete files and directories which were excluded during taking the snapshot.
nn: Gjennopprett valde filer eller mapper til kjeldedestinasjon og slett filer og mapper som ikkje er i augneblinksbiletet. Ver varsam; dette vil slette filer og mapper som var eksluderte i augneblinksbiltetet.

en: Do you really want to restore this element into the new directory? | Do you really want to restore these elements into the new directory?
nn[0]: Vil du verkeleg gjennoppretta dette elementet inn i den nye mappa {path}?
nn[1]: Vil du verkeleg gjennopprette desse elementa inn i den nye mappa {path}?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
nn[0]: Vil du verkeleg gjennoppretta dette elementet?
nn[1]: Vil du verkeleg gjennoppretta desse elementa?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
nn: Er du sikker du vil fjerna alle nye filer i {path}?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original directory?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna alle nyare filer i den originale mappa?

en: {BOLD}Warning{BOLDEND}: Deleting files in the filesystem root could break your entire system.
nn: {BOLD}Åtvaring{BOLDEND}: Sletting av filer i rota av filsystemet kan øydeleggje heile systemet ditt.

en: Snapshot
nn: snapshot

en: Restore {path}
nn: Gjennoppretta {path}

en: Restore {path} to …
nn: Gjennopprett {path} til …

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
nn: Hei
    Du har bruka Back In Time på {language} nokre gonger no.
    Utgåva du har no er {perc} sett om til {language}. Same kor mykje teknisk kunnskap du har, kan du vera med på å setja om og dimed òg hjelpa Back In Time.
    Gå til {translation_platform_url} om du til vera med på dette. Sjå {back_in_time_project_website} for opplysing og spørsmål.
    Me orsakar avbrotet og kjem ikkje til å syna denne førespurnaden att. Dette vindauget finn du når som helst frå hjelp-menyen.
    Helsing laget for Back In Time

en: translation platform
nn: Oversetjingsplattform

en: Website
nn: Nettstad

en: Your translation
nn: Di oversetjing

en: In the Fediverse at Mastodon: {link_and_label}
nn: I fødiverset på Mastodon: {link_and_label}

en: Email to {link_and_label}.
nn: E-post til {link_and_label}.

en: Mailing list {link_and_label}
nn: E-postliste {link_and_label}

en: {link_and_label} on the project website.
nn: {link_and_label} på prosjektet si nettside.

en: Open an issue
nn: Rapporter eit problem

en: Alternatively, you can use another channel of your choice.
nn: Alternativt kan du bruke ein anna valfri kanal.

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
nn: Språk instillingane vert aktivert etter omstart av Back In Time.

en: EncFS profile creation will be removed in the next minor release (1.7), scheduled for 2026.
nn: Oppretting av EncFS-profilar vil verte fjerna i neste utgåve (1.7), planlagt for 2026.

en: It is not recommended to use that mode for a profile furthermore.
nn: Det er ikkje anbefalt å bruke den moden for profilar lengre.

en: whitepaper
nn: rapporten

en: Support for EncFS is being discontinued due to security vulnerabilities.
nn: Støtta for EncFS vert fjerna på grunn av tryggleiksproblem.

en: For more details, including potential alternatives, please refer to this {whitepaper}.
nn: For meir detaljar, inkludert mogelege alternativ, sjå denne {whitepaper}.

en: The following profile(s) use encryption with EncFS:
nn: Følgjande profil(ar) nyttar kryptering med EncFS:

en: A replacement is planned, but it cannot be guaranteed that it will arrive on time.
nn: Ei erstatning er planlagd, men det kan ikkje garanterast at den er klar i tide.

en: Users are invited to join this discussion. Updated details on the next steps are available in this {whitepaper}.
nn: Brukarar er velkomne til å ta del i diskusjonen. Oppdaterte detaljar om dei neste stega er tilgjengelege i denne {whitepaper}.

en: This message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
nn: Denne meldinga vil ikkje verte vist igjen. Den er tilgjengeleg når som helst i hjelpe-menyen.

en: Your Back In Time Team
nn: Back In Time-laget

en: Setup language
nn: Oppsettspråk

en: System default
nn: System standard

en: Use operating systems language.
nn: Bruk operativsystemets språk.

en: Translated: {percent}
nn: Omsett: {percent}

en: Last Log View
nn: Visning av siste logg

en: Snapshot Log View
nn: Visning av snapshot logg

en: Profile:
nn: Profil:

en: Snapshots:
nn: Augneblinksbilete:

en: All
nn: Alle

en: Changes
nn: Endringar

en: Errors
nn: Feil

en: rsync transfer failures (experimental)
nn: rsync overføringsfeil (eksperimentell)

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
nn: [E] Feil, [I] Informasjon, [C] Endring

en: decode paths
nn: Dekoder stiar

en: Manage profiles
nn: Handter profilar

en: Edit
nn: Endra

en: Add
nn: Legg til

en: Remove
nn: Fjern

en: &General
nn: &Generell

en: &Include
nn: &Inkluder

en: Include files and directories
nn: Inkluder filer og mapper

en: Add file
nn: Legg til fil

en: Add directory
nn: Legg til mappe

en: &Exclude
nn: &Ekskluder

en: Add default
nn: Legg til default

en: Exclude files bigger than:
nn: Ekskluder filer større enn:

en: &Options
nn: &Opsjonar

en: E&xpert Options
nn: E&kspert val

en: Restore Config
nn: Gjennopprett konfigurasjon

en: Edit user-callback
nn: Rediger user-callback

en: New profile
nn: Ny profil

en: Rename profile
nn: Gje profilen nytt namn

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
nn: Vil du verkeleg sletta profilen "{name}"?

en: Exclude pattern
nn: Ekskluder mønster

en: Exclude file
nn: Ekskluder fil

en: Include file
nn: Inkluder fil

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
nn: "{path}" er ein symlink. Det lenka målet vil ikkje bli tatt backup av med mindre du inkluderer det og.
    Har du lyst til å inkludera symlinkmålet i staden?

en: Schedule
nn: Timeplan

en: Weekday:
nn: Vekedag:

en: Hours:
nn: Timar:

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
nn: Repeter køyring av Back In Time. Dette er nyttig viss datamaskina ikkje køyrer regelmessig.

en: Every:
nn: Kvar:

en: Disabled
nn: Slått av

en: At every boot/reboot
nn: Ved kvar start/omstart

en: Custom hours
nn: Eigendefinert tidsplan

en: Every day
nn: Kvar dag

en: Repeatedly (anacron)
nn: Repetert (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
nn: Når eining vert tilkopla (udev)

en: Every week
nn: Kvar veka

en: Every month
nn: Kvar månad

en: Every year
nn: Kvart år

en: Hour(s)
nn: Time(-ar)

en: Day(s)
nn: Dag(ar)

en: Week(s)
nn: Veke(r)

en: Month(s)
nn: Månad(ar)

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
nn: Eigendefinerte timar kan berre vera ei kommaseparert lista med timar (t.d. 8,12,18,23) eller */3 for periodisk backup kvar 3. time.

en: Host:
nn: Vert:

en: User:
nn: Brukar:

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
nn: Køyr 'rsync' med '{cmd}':

en: as cron job
nn: Som cron jobb

en: on remote host
nn: på fjern vert

en: when taking a manual snapshot
nn: Medan eit manuelt snapshot vert tatt

en: on local machine
nn: På lokal maskin

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
nn: Omdiriger stdout til /dev/null i kronjobbar.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
nn: Omdiriger stderr til /dev/null i kronjobbar.

en: KB/sec
nn: KB/sek

en: Preserve ACL
nn: Hald på ACL

en: Preserve extended attributes (xattr)
nn: Hald på utvida attributtar (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
nn: Kopier utrygge lenkjer (verkar berre ved direkte lenkjer

en: Options must be quoted e.g. {example}.
nn: Valet må vera sitert t.d. {example}.

en: Paste additional options to rsync
nn: Lim inn ytterlegare val til rsync

en: Variables need to be escaped with \$FOO. This doesn't touch rsync. So to add a prefix for rsync use "{example_value}" with {rsync_options_value}.
nn: Variablar må ha kontrollsekvensen \$FOO. Dette påverkar ikkje rsync. For å legge til prefiks for rsync, bruk "{example_value}" med {rsync_options_value}.

en: default
nn: standardverdi

en: Add prefix to SSH commands
nn: Legg til prefiks til ssh kommandoer

en: Check if remote host is online
nn: Sjekk om nettverksvert er på nettet

en: Warning: If disabled and the remote host is not available, this could lead to some weird errors.
nn: Åtvaring: dersom deaktivert og nettverksverten ikkje er tilgjengeleg kan det føre til rare feil.

en: Warning: If disabled and the remote host does not support all necessary commands, this could lead to some weird errors.
nn: Åtvaring: Om avskrudd og nettverksverten ikkje støttar alle påkrevde kommandoar kan dette føre til rare feil.

en: (default: {})
nn: (standardverdi: {})

en: disabled
nn: deaktivert

en: enabled
nn: aktivert

en: Mode:
nn: Modus:

en: Where to save snapshots
nn: Kvar vil du lagra snapshot

en: SSH Settings
nn: SSH innstillingar

en: Path:
nn: Sti:

en: Cipher:
nn: Chiffer:

en: Private Key:
nn: Privat lykjel:

en: Choose an existing private key file (normally named "id_ed25519" and in older setups "id_rsa").
nn: Vel ei eksisterande privatnykelfil (normalt namngitt "id_ed25519" eller "id_rsa" i eldre oppsett).

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected).
nn: Lag ein ny SSH-nykel utan passord (ikkje tillete om ei privatnykelfil allereie er vald).

en: Password
nn: Passord

en: Save Password to Keyring
nn: Lagra passord til lykjelring

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
nn: Cache passord for Cron (Tryggleiksproblem: root kan lesa passord)

en: Advanced
nn: Avansert

en: Full snapshot path:
nn: Full sti til augneblinksbilete:

en: You did not choose a private key file for SSH.
nn: Du valde ikkje privatnykelfil for SSH.

en: Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
nn: Har du lyst til å lage eit nytt offentleg/privat nykelpar?

en: Private key file "{file}" does not exist.
nn: Privatlykkjelfil "{file}" eksisterer ikkje.

en: Would you like to copy your public SSH key to the remote host to enable password-less login?
nn: Har du lyst til å kopiera din offentlege SSH lykjel til nettverksverten for å aktivere passordlaus pålogging?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
nn: Autentiseringa av verten {host} er ikkje mogleg.

en: {keytype} key fingerprint is:
nn: {keytype}-nykelen sitt fingeravtrykk er:

en: Please verify this fingerprint. Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
nn: Verifiser dette fingeravtrykket. Vil du legge det til di 'known_hosts' fil?

en: Are you sure you want to change snapshots directory?
nn: Vil du verkeleg endra augneblinksbilete-mappa?

en: Enable notifications
nn: Aktiver notifikasjonar

en: Disable snapshots when on battery
nn: Deaktiver snapshot når batteri er i bruk

en: Power status not available from system
nn: Straumstatus ikkje tilgjengeleg frå systemet

en: Run only one snapshot at a time
nn: Køyr kun eit snapshot i slengen

en: Backup replaced files on restore
nn: Backup endrar filer under gjennoppretting

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
nn: Fortsett ved feil (hald på ufullstendige snapshot)

en: Use checksum to detect changes
nn: Bruk sjekksum for å oppdaga endringar

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
nn: Ta eit nytt snapshot uansett om det har vore endringar eller ei.

en: None
nn: Ingen

en: Year(s)
nn: År

en: Calendar weeks with Monday as first day. Current week is ignored.
nn: Kalenderveker med mondag som fyrste dag. Gjeldande veke er ignorert.

en: 12 months periods. Current month is ignored.
nn: 12-månaders periode. Gjeldande månad er ignorert.

en: Retention policy
nn: Tilbakehaldsretningslinje

en: Run in background on remote host.
nn: Køyr i bakgrunnen på nettverksvert.

en: The smart remove procedure will run directly on the remote machine, not locally. The commands "bash", "screen", and "flock" must be installed and available on the remote machine.
nn: Smart fjerning vil køyre på nettverkstenaren, ikkje lokalt. Kommandoane "bash", "screen" og "flock" må vere installerte og tilgjengeleg på nettverkstenaren.

en: If selected, Back In Time will first test the remote machine.
nn: Om valt vil Back In Time fyrst teste nettverkstenaren.

en: The days are counted starting from today.
nn: Dagane er talde frå og med i dag.

en: Keep all snapshots for the last
nn: Hald på snapshots dei siste

en: day(s).
nn: Dag(ar).

en: Keep the last snapshot for each day for the last
nn: Hald på eit augneblinksbilete per dag for dei siste

en: The weeks are counted starting from the current running week. A week starts on Monday.
nn: Vekene er talde frå og med denne veka. Ei veke startar på måndag.

en: Keep the last snapshot for each week for the last
nn: Hald på eit augneblinksbilete per veka for dei siste

en: week(s).
nn: Veke(r).

en: The months are counted as calendar months starting with the current month.
nn: Månedane er talde som kalendermånader frå og med inneverande månad.

en: Keep the last snapshot for each month for the last
nn: Hald på eit augneblinksbilete per månad for dei siste

en: month(s).
nn: Månad(ar).

en: Question
nn: Spørsmål

en: Profile: {profile_name}
nn: Profil: "{profile_name}"

en: View Last Log
nn: Sjå siste logg

en: Working…
nn: Arbeider…

en: Sent:
nn: Sendt:

en: Snapshots
nn: Augneblinksbilete

en: Today
nn: I dag

en: Yesterday
nn: I går

en: This week
nn: Denne veka

en: Last week
nn: Førre veke

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
nn: Dette er IKKJE eit snapshot, det er ei notids visning av dine lokale filer

en: Last check {time}
nn: Sist sjekka {time}

en: No config found
nn: Ingen konfigurasjon funne

en: If the directory is located on an external or remote drive, it must be manually mounted beforehand.
nn: Dersom mappa er på ein ekstern eller fjerntilkopla disk, må den monterast manuelt først.

en: Show full Log
nn: Vis full logg

en: Options about comparing snapshots
nn: Val om å samanlikna snapshot

en: Command:
nn: Kommando:

en: Parameters:
nn: Parametrar:

en: Use %1 and %2 for path parameters
nn: Bruk %1 og %2 for sti parametrar

en: Please set a diff command or press Cancel.
nn: Sett ein diff-kommando eller trykk avbryt.

en: Differing snapshots only
nn: Berre forskjellige snapshot

en: Deep check (more accurate, but slow)
nn: Djupsjekk (Meir eksakt, men treigare)

en: Delete
nn: Slett

en: Select All
nn: Vel alle

en: Compare
nn: Samanlikna

en: Go To
nn: Gå til

en: Options
nn: Alternativa

en: You can't compare a snapshot to itself.
nn: Du kan ikkje samanlikna eit snapshot med seg sjølv.

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
nn: Vil du verkeleg sletta {file} i dette snapshot{snapshot_id}?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
nn: Vil du verkeleg sletta {file} i {count} snapshot?

en: Exclude {path} from future snapshots?
nn: Ekskluder {path} frå nye snapshot?
