backintime - en to et translation catalogue (422 entries)

en: Warning
et: Hoiatus

en: Main profile
et: Peamine profiil

en: Local (EncFS encrypted)
et: Kohalik (krüptitud EncFS abil)

en: SSH (EncFS encrypted)
et: SSH (krüptitud EncFS abil)

en: Local
et: Kohalik

en: SSH private key
et: SSH privaatvõti

en: Local encrypted
et: Kohalik krüptituna

en: Encryption
et: Krüptimine

en: SSH encrypted
et: SSH krüptituna

en: Default
et: Vaikimisi

en: Profile: "{name}"
et: Profiil: "{name}"

en: Snapshots directory is not valid.
et: Hetktõmmiste kaust ei ole korrektne.

en: At least one directory must be selected for backup.
et: Varukoopia tegemiseks pead valima vähemalt ühe kausta.

en: Directory: {path}
et: Kaust: {path}

en: This directory cannot be included in the backup as it is part of the backup destination itself.
et: Seda kausta ei saa kaasata varukoopiasse, kuna ta on osa varunduse sihtkaustast endast.

en: Failed to write new crontab.
et: Uue crontabi loomine ei õnnestunud.

en: Cron is not running despite the crontab command being available. Scheduled backup jobs will not run. Cron might be installed but not enabled. Try the command "systemctl enable cron" or consult the support channels of your GNU/Linux distribution.
et: Kuigi käsk „crontab“ on saadaval, siis „cron“ ei ole töös ning seega ajastatud varukoopiate tegemine ei toimi. Võib-olla „cron“ on küll paigaldatud, aga pole sisse lülitatud. Proovi, kas käsust „systemctl enable cron“ on abi või pöördu abipalvega oma Linuxi versiooni tugitiimi poole.

en: Could not install Udev rule for profile {profile_id}. DBus Service '{dbus_interface}' wasn't available
et: Profiili „{profile_id}“ jaoks Udev'i reegli paigaldamine ei õnnestunud. DBus'i teenus „{dbus_interface}“ polnud kasutatav

en: Udev schedule doesn't work with mode {mode}
et: {mode}-režiimis udev'i kasutamine ajastamiseks ei toimi

en: Couldn't find UUID for {path}
et: „{path}“ asukoha jaoks ei suuda tuvastada UUID-d

en: Failed to save config
et: Seadistuste salvestamine ei õnnestu

en: Failed to load config
et: Seadistuste laadimine ei õnnestu

en: Profile "{name}" already exists.
et: Profiil „{name}“ on juba olemas.

en: The last profile cannot be removed.
et: Viimase profiili eemaldamine pole võimalik.

en: Unable to mount '{command}'
et: Haakimine pole võimalik: „{command}“

en: Configuration for the encrypted directory not found.
et: Krüptitud kausta seadistusi ei õnnestu leida.

en: Create a new encrypted directory?
et: Kas loome uue krüptitud kausta?

en: Cancel
et: Katkesta

en: Please confirm the password.
et: Palun korda salasõna.

en: Password doesn't match.
et: Salasõnad ei klapi omavahel.

en: Take snapshot
et: Tee hetktõmmis

en: Unable to unmount {mountprocess} from {mountpoint}.
et: „{mountprocess}“ lahtihaakimine asukohast „{mountpoint}“ ei õnnestu.

en: {command} not found. Please install it (e.g. via "{installcommand}")
et: „{command}“ käsku ei leidu. Palun paigalda ta (näiteks nii: „{installcommand}“)

en: Mountpoint {mntpoint} not empty.
et: „{mntpoint}“ haakepunkt pole vaba.

en: Enter password for {mode} profile "{profile}":
et: Sisesta salasõna valitud profiili jaoks „{mode} - {profile}“:

en: FAILED
et: EBAÕNNESTUS

en: Restore permissions
et: Taasta õigused

en: Done
et: Valmis

en: Deferring backup while on battery
et: Viivitame varukoopia tegemist seni, kuni arvuti on akutoitel

en: Can't find snapshots directory.
et: Ei õnnestu leida hetktõmmiste kausta.

en: If it is on a removable drive please plug it in.
et: Kui ta asub eemaldataval andmekandjal, siis palun ühenda see.

en: Waiting %s second. | Waiting %s seconds.
et[0]: Ootame %s sekundi.
et[1]: Ootame %s sekundit.

en: Failed to take snapshot {snapshot_id}.
et: Hetktõmmise nr {snapshot_id} tegemine ei õnnestunud.

en: Please be patient. Finalizing…
et: Palun oota rahulikult. Lõpetame toimingut…

en: Can't create directory.
et: Ei saa luua kausta.

en: Saving config file…
et: Salvestame seadistuste faili…

en: Saving permissions…
et: Salvestame õigusi…

en: Found leftover snapshot {snapshot_id} that can be continued.
et: Leidsime varasema hetktõmmise nr {snapshot_id}, mida saad täiendada.

en: Removing leftover {snapshot_id} directory from last run
et: Eemaldame varasemast ülejäänud hetktõmmise nr {snapshot_id} kausta

en: Can't remove directory
et: Ei saa eemaldada kausta

en: Taking snapshot
et: Teeme hetktõmmist

en: Success
et: Õnnestus

en: Partial transfer due to error
et: Vea tõttu on andmed vaid osaliselt kopeeritud

en: Partial transfer due to vanished source files (see 'man rsync')
et: Algsete failide kadumise tõttu on andmed vaid osaliselt kopeeritud (abiteabeks vaata „man rsync“)

en: 'rsync' ended with exit code {exit_code}
et: „rsync“ lõpetas töö veateatega {exit_code}

en: See 'man rsync' for more details
et: Lisateavet leiad „man rsync“ käsuga

en: Negative rsync exit codes are signal numbers, see 'kill -l' and 'man kill'
et: Miinusmärgiga rsynci veateated on süsteemisignaalide numbrid, lisateavet leiad „kill -l“ ja „man kill“ käskudest

en: Nothing changed, no new snapshot necessary
et: Mitte midagi pole muutunud, uue hetktõmmise tegemine pole vajalik

en: Unable to rename {new_path} to {path}.
et: Asukoha „{path}“ uueks nimeks ei saa määrata „{new_path}“.

en: Smart removal
et: Nutikas eemaldamine

en: Apply rules to remove old snapshots
et: Kehtesta vanade hetktõmmiste eemaldamise reeglid

en: Apply retention policy
et: Kehtesta säilitamise reeglid

en: Trying to keep min free space
et: Üritame jätta vabaks minimaalselt nõutava andmeruumi mahu

en: Trying to keep min {perc} free inodes
et: Proovime jätta {perc} indekssõlmedest vabaks

en: Now
et: Nüüd

en: Unable to mount {sshfs}
et: {sshfs} haakimine ei õnnestu

en: ssh-agent not found. Please ensure it is installed.
et: Programmi ssh-agent ei leidu. Palun kontrolli, et ta oleks paigaldatud.

en: Could not unlock ssh private key. Wrong password or password not available for cron.
et: Ssh privaatvõtme lukust lahtivõtmine ei õnnestunud. Salasõna oli kas vale või polnud croni jaoks leitav.

en: Cipher {cipher} failed for {host}.
et: {cipher} šifti kasutamine hostis {host} ei õnnestunud.

en: Remote path exists but is not a directory.
et: Välisseadmes on asukoht olemas, kuid tegemist pole kaustaga.

en: Remote path is not writable.
et: Välisseadmes leiduv asukoht pole kirjutatav.

en: Remote path is not executable.
et: Välisseadmes leiduv asukoht pole käivitatav.

en: Couldn't create remote path.
et: Ei saa luua välisseadmes asuvat kausta.

en: Remote host {host} doesn't support {command}
et: Väline seade „{host}“ ei toeta käsku „{command}“

en: Look at 'man backintime' for further instructions
et: Lisateavet leiad käsuga „man backintime“

en: Check commands on host {host} returned unknown error
et: Kontrollkäsud hostis {host} andsid tulemuseks tundmatu vea

en: Remote host {host} doesn't support hardlinks
et: Väline seade „{host}“ ei toeta püsilinke

en: Copy public ssh-key "{pubkey}" to remote host "{host}".
et: Kopeeri avalik ssh võti „{pubkey}“ välisesse seadmesse „{host}“.

en: Please enter a password for "{user}".
et: Palun sisesta kasutaja „{user}“ salasõna.

en: The destination filesystem for {path} is formatted with NTFS, which has known incompatibilities with Unix-style filesystems.
et: Failisüsteem, mille asukohta „{path}“ tahad luua varukoopiat, on NTFS-vormingus ning teadaolevalt ei ühildu ta Unixi-stiilis failisüsteemidega.

en: {path} is not a valid directory.
et: {path} pole korrektne kausta.

en: Creation of following directory failed:
et: Järgneva kausta loomine ei õnnestunud:

en: Write access may be restricted.
et: Kirjutusõigused võivad olla piiratud.

en: Destination filesystem for {path} is formatted with FAT which doesn't support hard-links. Please use a native GNU/Linux filesystem.
et: Failisüsteem, kuhu asukohta „{path}“ tahad luua varukoopiat, on FAT-vormingus ega toeta püsilinke. Palun kasuta mõnda Linuxile mõeldud failisüsteemi.

en: Destination filesystem for {path} is a share mounted via SMB. Please make sure the remote SMB server supports symlinks or activate "{copyLinks}" in "{expertOptions}".
et: Failisüsteem, kuhu asukohta „{path}“ tahad luua varukoopiat, on SMB-põhisel andmekandjal. Palun kontrolli, et see SMB server toetab sümbollinkide kasutamist või seadistuste alajoatusest „{expertOptions}“ lülita sisse „{copyLinks}“.

en: Copy links (dereference symbolic links)
et: Kopeeri lingid (eemalda sümbollinkide seosed)

en: Expert Options
et: Lisaseadistused asjatundjatele

en: Destination filesystem for {path} is a share mounted via sshfs. Sshfs doesn't support hard-links. Please use mode "SSH" instead.
et: Failisüsteem, kuhu asukohta „{path}“ tahad luua varukoopiat, on haagitud sshfs abil. Kahjuks sshfs ei toeta püsilinke. Palun kasuta selle asemel SSH töörežiimi.

en: File creation failed in this directory:
et: Faili loomine siia kausta ei õnnestunud:

en: About
et: Rakenduse teave

en: Authors
et: Autorid

en: Translations
et: Tõlked

en: License
et: Litsents

en: Shortcuts
et: Otseteed

en: This directory doesn't exist
    in the current selected snapshot.
et: Seda kausta pole praegu
    valitud hetktõmmises olemas.

en: Add to Include
et: Lisa kaasatavaks

en: Add to Exclude
et: Lisa välistatavaks

en: {app_name} appears to be running for the first time as no configuration is found.
et: Kuna varasemat seadistust ei leidu, siis tundub, et {app_name} on kasutusel esimest korda.

en: Import an existing configuration (from a backup target directory or another computer)?
et: Kas impordime olemasolevad seadistused (kas varukoopia sihtkaustast või muust arvutist)?

en: If it is on a removable drive please plug it in and then press OK.
et: Kui ta asub eemaldataval andmekandjal, siis palun ühenda see ja vajuta Sobib.

en: Take a snapshot
et: Tee hetktõmmis

en: Use modification time & size for file change detection.
et: Muutuste tuvastamiseks kasuta muutmise aega ja faili suurust.

en: Take a snapshot (checksum mode)
et: Tee hetktõmmis (kontrollsummadega)

en: Use checksums for file change detection.
et: Muutuste tuvastamiseks kasuta kontrollsummasid.

en: Pause snapshot process
et: Peata hetktõmmise tegemine

en: Resume snapshot process
et: Jätka hetktõmmise tegemist

en: Stop snapshot process
et: Lõpeta hetktõmmise tegemine

en: Refresh snapshot list
et: Uuenda hetktõmmiste loendit

en: Name snapshot
et: Anna hetktõmmisele nimi

en: Remove snapshot
et: Eemalda hetktõmmis

en: View snapshot log
et: Vaata hetktõmmiste logi

en: View last log
et: Vaata viimast logi

en: Manage profiles…
et: Halda profiile…

en: Shutdown
et: Lülita välja

en: Shut down system after snapshot has finished.
et: Kui hetktõmmise tegemine on lõppenud, siis pane arvuti kinni.

en: Setup language…
et: Seadista rakenduse keelt…

en: Exit
et: Välju

en: User manual
et: Kasutusjuhend

en: Open user manual in browser (local if available otherwise online)
et: Ava kasutusjuhend veebibrauseris (kui olemas, siis kohalikust arvutist, vastasel juhul võrgust)

en: man page: Back In Time
et: juhend käsureal: Back In Time

en: Displays man page about Back In Time (backintime)
et: Kuvab Back In Time'i juhendi käsureal (backintime)

en: man page: Profiles config file
et: juhend käsureal: Profiilide seadistuste fail

en: Displays man page about profiles config file (backintime-config)
et: Kuvab Back In Time'i profiilide seadistuste faili juhendi käsureal (backintime-config)

en: Project website
et: Projekti veebisait

en: Open Back In Time website in browser
et: Ava Back In Time'i veebisait brauseriga

en: Changelog
et: Muudatuste logi

en: FAQ
et: KKK

en: Open Frequently Asked Questions (FAQ) in browser
et: Ava korduma kippuvad küsimused (KKK) brauseriga

en: Ask a question
et: Esita küsimus

en: Report a bug
et: Teata veast

en: Translation
et: Tõlge

en: Shows the message about participation in translation again.
et: Kuvab uuesti teate tõlkimises osalemise kohta.

en: Encryption Transition (EncFS)
et: Muudatused krüptimise kasutamisel (EncFS)

en: Shows the message about EncFS removal again.
et: Näitab uuesti teate EncFSi kasutusel eemaldamise kohta.

en: Restore
et: Taasta

en: Restore the selected files or directories to the original destination.
et: Taasta valitud failid või kaustad algupärasesse asukohta.

en: Restore to …
et: Taasta asukohta …

en: Restore the selected files or directories to a new destination.
et: Taasta valitud failid või kaustad uude asukohta.

en: Restore the currently shown directory and all its contents to the original destination.
et: Taasta hetkel näidatud kaust koos kogu oma sisuga algupärasesse asukohta.

en: Restore the currently shown directory and all its contents to a new destination.
et: Taasta hetkel näidatud kaust koos kogu oma sisuga uude asukohta.

en: Up
et: Üles

en: Show hidden files
et: Näita peidetud faile

en: Compare snapshots…
et: Võrdle hetktõmmiseid…

en: Release Candidate
et: Kandidaatversioon

en: Shows the message about this Release Candidate again.
et: Näitab uuesti teadet kandidaatversiooni kohta.

en: &Backup
et: &Varukoopia

en: &Restore
et: Taa&sta

en: &Help
et: &Abi

en: Icons only
et: Ainult ikoonid

en: Text only
et: Ainult tekst

en: Text below icons
et: Tekst ikoonide all

en: Text beside icon
et: Tekst ikoonide kõrval

en: If you close this window, Back In Time will not be able to shut down your system when the snapshot is finished.
et: Kui sa sulged selle akna, siis Back In Time ei suuda peale hetktõmmise tegemist sinu arvuti tööd lõpetada.

en: Do you really want to close it?
et: Kas sa oled kindel, et tahad selle sulgeda?

en: Working:
et: Töötan:

en: Done, no backup needed
et: Valmis, varukoopiat pole vaja teha

en: Working
et: Töötan

en: Error
et: Viga

en: Sent
et: Saadetud

en: Speed
et: Kiirus

en: ETA
et: Jäänud

en: Global
et: Üleüldine

en: Root
et: Juurkaust

en: Home
et: Kodukaust

en: Backup directories
et: Tagavarakoopia kaustad

en: Snapshot Name
et: Hetktõmmise nimi

en: Are you sure you want to remove this snapshot? | Are you sure you want to remove these snapshots?
et[0]: Kas oled kindel, et soovid kustutada selle hetktõmmise?
et[1]: Kas oled kindel, et soovid kustutada need hetktõmmised?

en: Create backup copies with trailing {suffix}
    before overwriting or removing local elements.
et: Enne kui kirjutad üle või kustutad kohalikud failid, kaustad ja muud objektid,
    tee koopiad, mille lõpus on „{suffix}“.

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with the following command:
et: Enne taastamist teeme uuematest failidest koopia, mille lõpus on „{suffix}“. Kui sa neid enam ei vaja, siis saad kõik korraga kustutada sellise käsuga:

en: Only restore elements which do not exist or
    are newer than those in destination.
    Using "rsync --update" option.
et: Taasta ainult failid, kaustad ja muud objektid,
    mida pole olemas või on uuemad, kuid need, mis leiduvad siktkohas.
    Selleks kasutame „rsync --update“ võtit.

en: Remove newer elements in original directory.
et: Eemalda algsest kaustast uuemad failid, kaustad ja muud objektid.

en: Restore selected files or directories to the original destination and delete files or directories which are not in the snapshot. Be extremely careful because this will delete files and directories which were excluded during taking the snapshot.
et: Taasta valitud failid ja kaustad algsesse asukohta ning kustuta failid ja kaustad, mis ei leidunud selles hetktõmmises. Kuna hetktõmmise tegemisel välistatud failid ja kaustad kuuluvad seetõttu kustutamisele, siis palun ole eriti ettevaatlik.

en: Do you really want to restore this element into the new directory? | Do you really want to restore these elements into the new directory?
et[0]: Kas sa oled kindel et soovid selle faili, kausta ja muu objekti taastada uude kausta?
et[1]: Kas sa oled kindel et soovid need failid, kaustad ja muud objektid taastada uude kausta?

en: Do you really want to restore this element? | Do you really want to restore these elements?
et[0]: Kas sa oled kindel, et soovid taastada selle faili või kausta?
et[1]: Kas sa oled kindel, et soovid taastada need failid või kaustad?

en: Are you sure you want to remove all newer files in {path}?
et: Kas sa oled kindel, et soovid eemaldada kõik uuemad failid asukohas „{path}“?

en: Are you sure you want to remove all newer files in your original directory?
et: Kas sa oled kindel, et soovid eemaldada kõik uuemad failid oma algsest kaustast?

en: {BOLD}Warning{BOLDEND}: Deleting files in the filesystem root could break your entire system.
et: {BOLD}Hoiatus{BOLDEND}: failide kustutamine juurkaustast võib rikkuda kogu sinu arvuti failisüsteemi.

en: Snapshot
et: Hetktõmmis

en: Restore {path}
et: Taasta {path}

en: Restore {path} to …
et: Taasta {path} asukohta …

en: Hello
    You have used Back In Time in the {language} language a few times by now.
    The translation of your installed version of Back In Time into {language} is {perc} complete. Regardless of your level of technical expertise, you can contribute to the translation and thus Back In Time itself.
    Please visit the {translation_platform_url} if you wish to contribute. For further assistance and questions, please visit the {back_in_time_project_website}.
    We apologize for the interruption, and this message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
    Your Back In Time Team
et: Tere
    Sa oled nüüdseks juba kasutanud Back In Time'i {language} keeles mitmeid kordi.
    Sinu poolt paigaldatud Back In Time'i versiooni tõlge {language} keelde on {perc} valmis. Sõltumata sinu tehnilistest teadmistest, võid sa panustada tõlkesse ja seeläbi ka Back In Time'i enesesse.
    Kui soovid osaleda, siis palun külasta {translation_platform_url} veebilehte. Edasiseks toeks ja küsimusteks, palun vaata {back_in_time_project_website} lehte.
    Vabanda katkestuse pärast, ja seda sõnumit me ei näita enam uuesti. See dialoog on kättesaadav igal ajal läbi abimenüü.
    Sinu Back In Time meeskond

en: translation platform
et: meie tõlkelahenduse

en: Website
et: Veebisait

en: Your translation
et: Sinu tõlge

en: In the Fediverse at Mastodon: {link_and_label}
et: Födiversumis Mastodonis: {link_and_label}

en: Email to {link_and_label}.
et: Saadad e-kirja {link_and_label} aadressile.

en: Mailing list {link_and_label}
et: Saadad e-kirja postiloendisse {link_and_label}

en: {link_and_label} on the project website.
et: {link_and_label} projekti veebisaidis.

en: Open an issue
et: Ava veateade

en: Alternatively, you can use another channel of your choice.
et: Lisaks võid vaida ka mõne muu sinu eelistatud suhtluskanali.

en: This version of Back In Time is a Release Candidate and is primarily intended for stability testing in preparation for the next official release.
    No user data or telemetry is collected. However, the Back In Time team is very interested in knowing if the Release Candidate is being used and if it is worth continuing to provide such pre-release versions.
    Therefore, the team kindly asks for a short feedback on whether you have tested this version, even if you didn’t encounter any issues. Even a quick test run of a few minutes would help us a lot.
    The following contact options are available:
    {contact_list}
    In this version, this message won't be shown again but can be accessed anytime through the help menu.
    Thank you for your support and for helping us improve Back In Time!
    Your Back In Time Team
et: See Back In Time'i versioon on kandidaatversioon ning on eelkõige mõeldud stabiilsuse testimiseks enne lõpliku versiooni ilmumist.
    Me ei kogu kasutajate andmeid ega pruugi telemeetriat. Aga samas on Back In Time'i arendustiim on huvitatud teada saama, kas kandidaatversioonid leiavad üldse kasutust ning kas nende tegemine on üldse vajalik.
    Seetõttu tiim palun sult lühikest tagasisidet, kas sa oled seda versiooni testinud, seda ka siis kui phtegi probleemi ei tekkinud. Isegi kiire testkäivitus mõneks minutiks aitaks meid märgatavalt.
    Meiega saad ühendust võtta alljärgnevalt:
    {contact_list}
    Ntud sõnumit selles versioonis enam ei kuvata, aga on alati leitav abiteabe menüüst.
    Täname sind osalemise eest ning abi eest Back In Time'i parandamisel!
    Sinu Back In Time'i tiim

en: The language settings take effect only after restarting Back In Time.
et: Keelevalikud jõustuvad vaid Back In Time'i uuesti käivitamisel.

en: EncFS profile creation will be removed in the next minor release (1.7), scheduled for 2026.
et: EncFS profiili loomise võimalus eemaldatakse järgmisest versioonist (1.7), mis on plaanitud 2026. aastaks.

en: It is not recommended to use that mode for a profile furthermore.
et: Pealegi me ei soovita selle režiimi kasutamist mitte üheski profiilis.

en: whitepaper
et: dokumendist

en: Support for EncFS is being discontinued due to security vulnerabilities.
et: EncFS tugi lõppeb temaga seotud turvavigade tõttu.

en: For more details, including potential alternatives, please refer to this {whitepaper}.
et: Lisateavet, sealhulgas alternatiivide kohta, leiad siit: {whitepaper}.

en: The following profile(s) use encryption with EncFS:
et: Järgmised profiilid kasutavad krüptimist EncFSiga:

en: A replacement is planned, but it cannot be guaranteed that it will arrive on time.
et: Me oleme kavandanud ka asenduse, aga pole kindel, et jõuame sellega valmis õigeks ajaks.

en: Users are invited to join this discussion. Updated details on the next steps are available in this {whitepaper}.
et: Kutsume kasutajaid osalema teemakohases arutelus. Uuendatud üksikasjad järgmiste sammude kohta on kirjas siin: {whitepaper}.

en: This message will not be shown again. This dialog is available at any time via the help menu.
et: Seda teadet me enam ei näita, aga sa võid ta alati abiteabe menüüst uuesti avada.

en: Your Back In Time Team
et: Sinu Back In Time'i tiim

en: Setup language
et: Seadista rakenduse keelt

en: System default
et: Süsteemi määratud keel

en: Use operating systems language.
et: Kasuta operatsioonisüsteemi keelevalikut.

en: Translated: {percent}
et: Tõlkimise osakaal: {percent}

en: Last Log View
et: Viimane logivaade

en: Snapshot Log View
et: Hetktõmmiste logivaade

en: Profile:
et: Profiil:

en: Snapshots:
et: Hetktõmmised:

en: All
et: Kõik

en: Changes
et: Muutused

en: Errors
et: Veateated

en: Information | Information
et[0]: Teave
et[1]: Teave

en: rsync transfer failures (experimental)
et: rsync-käsu kopeerimiste vead (katseline)

en: [E] Error, [I] Information, [C] Change
et: [E] viga, [I] teave, [C] muudatus

en: decode paths
et: dekodeeri asukohad

en: Manage profiles
et: Halda profiile

en: Edit
et: Muuda

en: Add
et: Lisa

en: Remove
et: Eemalda

en: &General
et: Ü&ldine

en: &Include
et: &Kaasa

en: Include files and directories
et: Kaasa failid ja kaustad

en: Add file
et: Lisa fail

en: Add directory
et: Lisa kaust

en: &Exclude
et: &Jäta välja

en: {BOLD}Info{ENDBOLD}: In 'SSH encrypted' mode, only single or double asterisks are functional (e.g. {example2}). Other types of wildcards and patterns will be ignored (e.g. {example1}). Filenames are unpredictable in this mode due to encryption by EncFS.
et: {BOLD}Lisateave{ENDBOLD}: Kui töörežiimiks on „SSH krüptituna“, siis toimivad vaid ühe- ja kahekordsed tärnid (näiteks: {example2}). Muud metamärgid ja mustrid ei ole kasutusel (näiteks: {example1}). Kuna kasutusel on krüptimine EncFSiga, siis selles režiimis on failide nimed ettearvamatud.

en: Exclude patterns, files or directories
et: Jäta välja mustrid, failid või kaustad

en: Add default
et: Lisa vaikimisi valikud

en: Exclude files bigger than:
et: Jäta välja failid, mis on suuremad, kui:

en: Exclude files bigger than value in {size_unit}.
et: Jäta välja failid, mis on suuremad, kui {size_unit}.

en: With 'Full rsync mode' disabled, this will only impact new files since for rsync, this is a transfer option, not an exclusion option. Therefore, large files that have been backed up previously will persist in snapshots even if they have been modified.
et: Kui töörežiim „Täiemahuline sünkroniseerimine rsynci abil“ pole kasutusel, siis see eelistus mõjutab vaid uusi faile (tegemist on failide liigutamise eelistusega, mitte välistamise eelistusega). Seetõttu varem varundatud suured failid jäävad hetktõmmistesse ja siis, kui neid on hiljem muudetud.

en: &Remove & Retention
et: &Eemaldamine ja säilitamine

en: &Options
et: &Valikud

en: E&xpert Options
et: Ek&sperdi valikud

en: Restore Config
et: Taasta seadistused

en: Edit user-callback
et: Muuda kasutajapoolset tagasikutset

en: New profile
et: Uus profiil

en: Rename profile
et: Muuda profiili nime

en: Are you sure you want to delete the profile "{name}"?
et: Oled kindel, et tahad kustuda profiili „{name}“?

en: {BOLD}Highly recommended{ENDBOLD}: (All recommendations already included.)
et: {BOLD}Tungivalt soovitatav{ENDBOLD}: (Kõik soovitused on juba kaasatud.)

en: {BOLD}Highly recommended{ENDBOLD}: {files}
et: {BOLD}Soovitame tungivalt{ENDBOLD}: {files}

en: Exclude pattern
et: Jäta välja mustri alusel

en: Exclude file
et: Jäta välja fail

en: Exclude directory
et: Jäta välja kaust

en: Include file
et: Kaasa fail

en: "{path}" is a symlink. The linked target will not be backed up until you include it, too.
    Would you like to include the symlink target instead?
et: „{path}“ on sümbollink. Lingi sihtkausta või -faili ei varundata seni, kuni sa pole teda kaasanud.
    Kas sa sooviksid selle asemel kaasata sihtkausta või -faili?

en: Include directory
et: Kaasa kaust

en: Disabled because this pattern is not functional in mode 'SSH encrypted'.
et: Kuna selline muster pole režiimis „SSH krüptituna“ funktsionaalne, siis eelistus on välja lülitatud.

en: Schedule
et: Ajakava

en: Day:
et: Päev:

en: Weekday:
et: Nädalapäev:

en: Time:
et: Aeg:

en: Hours:
et: Tunnid:

en: after the hour
et: pärast tundi

en: Minutes:
et: Minuteid:

en: Run Back In Time as soon as the drive is connected (only once every X days). You will be prompted for your sudo password.
et: Käivita Back In Time niipea, kui andmekandja on ühendatud (vaid üks kord X päeva jooksul). Käivitamisel küsime sudo salasõna.

en: Run Back In Time repeatedly. This is useful if the computer is not running regularly.
et: Käivita Back In Time'i korduvalt. Sellest valikust on kasu, kui arvuti pole pidevalt sisse lülitatud.

en: Every:
et: Iga:

en: Enable logging of debug messages
et: Kasuta silumisteadete logimist

en: Writes debug-level messages into the system log via "--debug".
et: Selle eelistuse valimisel salvestame „--debug“ võtmega logisse silumisteateid.

en: Caution: Only use this temporarily for diagnostics, as it generates a large amount of output.
et: Hoiatus: kuna see eelistus tekitab märgatava logimagu, siis kasuta seda vaid ajutiselt diagnostikaks või veaotsinguks.

en: Disabled
et: Välja lülitatud

en: At every boot/reboot
et: Igal käivitamisel/taaskäivitamisel

en: Every {n} minute | Every {n} minutes
et[0]: Iga {n} minuti järel
et[1]: Iga {n} minuti järel

en: Every hour | Every {n} hours
et[0]: Kord tunnis
et[1]: Iga {n} tunni järel

en: Every {n} hour | Every {n} hours
et[0]: Iga {n} tunni järel
et[1]: Iga {n} tunni järel

en: Custom hours
et: Kohandatud tunnid

en: Every day
et: Iga päev

en: Repeatedly (anacron)
et: Korduvalt (anacron)

en: When drive gets connected (udev)
et: Kui andmekandja on ühendatud (udev)

en: Every week
et: Iga nädal

en: Every month
et: Iga kuu

en: Every year
et: Iga aasta

en: Hour(s)
et: Tund/tunnid

en: Day(s)
et: Päev(a)

en: Week(s)
et: Nädal(at)

en: Month(s)
et: Kuu(d)

en: Custom hours can only be a comma separated list of hours (e.g. 8,12,18,23) or */3 for periodic backups every 3 hours.
et: Kui soovid enda poolt tunde täpsustada, siis kasuta komadega eraldatud loendit (näiteks 8,12,18,23) või */3 tüüpi märgistust (viimases näites tehakse varukoopia iga kolme tunni järel).

en: SSH Proxy
et: SSH proksi

en: User:
et: Kasutaja:

en: Connect to the target host via this proxy (also known as a jump host). See "-J" in the "ssh" command documentation or "ProxyJump" in "ssh_config" man page for details.
et: Ühenduseks välise seadmega kasuta seda proksit (tuntud ka hüppeserverina). Vaata „ssh“ käsu juhendist „-J“ võtit või „man ssh_config“ juhendist „ProxyJump“ lõiku.

en: Caution:
et: Hoiatus:

en: These options are for advanced configurations. Modify only if fully aware of their implications.
et: Need eelistused on mõeldud asjatundjatele ja keerukamate kasutusjuhtumite jaoks. Muuda neid ainult siis, kui täpselt tead, mida teed.

en: Run 'rsync' with '{cmd}':
et: Käivita „rsync“ käsuga „{cmd}“:

en: as cron job
et: kasutades ajastamist croniga

en: on remote host
et: välises seadmes

en: when taking a manual snapshot
et: kui teed hetktõmmist käsitsi

en: Please install 'nocache' to enable this option.
et: Selle eelistuse kasutamiseks palun paigalda „nocache“.

en: on local machine
et: kohalikus arvutis

en: Redirect stdout to /dev/null in cronjobs.
et: Croniga ajastatud tööde puhul suuna standardväljund nulli (stdout > /dev/null).

en: Cron will automatically send an email with attached output of cronjobs if an MTA is installed.
et: Kui e-kirjade edastamine on seadistatud, siis cron saadab automaatselt kirja, mille manuseks on croni tehtud töö väljund.

en: Redirect stderr to /dev/null in cronjobs.
et: Croniga ajastatud tööde puhul suuna standardviga nulli (stderr > /dev/null).

en: Cron will automatically send an email with attached errors of cronjobs if an MTA is installed.
et: Kui e-kirjade edastamine on seadistatud, siis cron saadab automaatselt kirja, mille manuseks on croni tehtud töös tekkinud vead.

en: KB/sec
et: KB/sek

en: Limit rsync bandwidth usage:
et: Piira rsync'i ribalaiust:

en: Preserve ACL
et: Säilita pääsuloend (ACL)

en: Preserve extended attributes (xattr)
et: Säilita failide laiendatud metainfo (xattr)

en: Copy unsafe links (works only with absolute links)
et: Kopeeri ebaturvalised lingid (toimib vaid absoluutsete linkide puhul)

en: Restrict to one file system
et: Piirdu ühe failisüsteemiga

en: Options must be quoted e.g. {example}.
et: Lisatingimused peavad olema jutumärkide vahel, näiteks {example}.

en: Paste additional options to rsync
et: Lisa rsync-ile täiendavad suvandeid

en: Prefix to run before every command on remote host.
et: Välises seadmes käivita iga käsu ees see prefiks.

en: Variables need to be escaped with \$FOO. This doesn't touch rsync. So to add a prefix for rsync use "{example_value}" with {rsync_options_value}.
et: Muutujad peavad olema tähistatud $FOO paomärkidega. See ei käi rsynci kohta. Seega, lisamaks rsyncile prefikseid kasuta „{example_value}“ koos „{rsync_options_value}“.

en: default
et: vaikimisi

en: Add prefix to SSH commands
et: Lisa SSH käsule eesliiteid

en: Check if remote host is online
et: Kontrolli, kas väline seade on võrgus

en: Warning: If disabled and the remote host is not available, this could lead to some weird errors.
et: Hoiatus: kui see eelistus on välja lülitatud ja väline seade pole võrgus, siis võib tekkida imelikke vigu.

en: Check if remote host supports all necessary commands.
et: Kontrolli, kas väline seade võimaldab kõikide vajalike käskude kasutamist.

en: Warning: If disabled and the remote host does not support all necessary commands, this could lead to some weird errors.
et: Hoiatus: kui see eelistus on välja lülitatud ja väline ei toeta kõiki vajalikke käske, siis võib tekkida imelikke vigu.

en: (default: {})
et: (vaikimisi: {})

en: disabled
et: pole kasutusel

en: enabled
et: kasutusel

en: Mode:
et: Töörežiim:

en: Where to save snapshots
et: Kuhu salvestame hetktõmmised

en: SSH Settings
et: SSH seadistused

en: Path:
et: Asukoht:

en: Cipher:
et: Šiffer:

en: Private Key:
et: Privaatvõti:

en: Choose an existing private key file (normally named "id_ed25519" and in older setups "id_rsa").
et: Vali olemasolev privaatvõtme fail (tavaliselt nimega „id_ed25519“ kuid vanemates seadistustes pigem nimega „id_rsa“).

en: Create a new SSH key without password (not allowed if a private key file is already selected).
et: Loo uus ilma salasõnata ssh võti (see pole lubatud, kui privaatvõti on juba valitud).

en: Password
et: Salasõna

en: Save Password to Keyring
et: Salvesta salasõna tarkvaralises võtmerõngas

en: Cache Password for Cron (Security issue: root can read password)
et: Puhverda salasõna croni jaoks (See on ka turvaprobleem: juurkasutajal on võimalik salasõna lugeda)

en: Advanced
et: Täiendavad seadistused

en: Full snapshot path:
et: Hetktõmmiste täpne asukoht:

en: You did not choose a private key file for SSH.
et: Sa pole valinud ssh jaoks privaatvõtit.

en: Would you like to generate a new password-less public/private key pair?
et: Kas sa sooviksid luua uue salasõnata võtmepaari (privaatvõti/avalik võti)?

en: Private key file "{file}" does not exist.
et: Privaatvõtmefaili „{file}“ pole olemas.

en: Would you like to copy your public SSH key to the remote host to enable password-less login?
et: Kas sa soovid kopeerida oma avaliku ssh võtme välisesse seadmesse ja sellega võtta kasutusele salasõnata sisselogimise?

en: The authenticity of host {host} can't be established.
et: Hosti „{host}“ autentsust pole võimalik tuvastada.

en: {keytype} key fingerprint is:
et: {keytype} võtme sõrmejälg on:

en: Please verify this fingerprint. Would you like to add it to your 'known_hosts' file?
et: Palun kontrolli, et tegemist on õige sõrmejäljega. Kas sa sooviksid teda lisada ka „known_hosts“ faili?

en: Are you sure you want to change snapshots directory?
et: Kas oled kindel, et soovid muuta hetktõmmiste kausta?

en: Failed to create new SSH key in {path}.
et: Uue SSH võtme loomine asukohta „{path}“ ei õnnestunud.

en: Enable notifications
et: Luba teavitused

en: Disable snapshots when on battery
et: Kui arvuti on akutoitel, siis ära tee hetktõmmiseid

en: Power status not available from system
et: Toitesüsteemi oleks pole siin arvutis tuvastatav

en: Run only one snapshot at a time
et: Tee korraga vaid üks hetktõmmis

en: Other snapshots will be blocked until the current snapshot is done. This is a global option. So it will affect all profiles for this user. But you need to activate this for all other users, too.
et: Muude hetktõmmiste tegemine on seni blokeeritud, kuni hetkel pooleli olev hetktõmmis on tehtud. See on rakenduse üldine eelistus ja seega mõjutab selle kasutaja kõiki profiile. Aga sa pead ta aktiveerima kõikide kasutajate puhul.

en: Backup replaced files on restore
et: Taastamisel tee asendatud failidest varukoopia

en: Newer versions of files will be renamed with trailing {suffix} before restoring. If you don't need them anymore you can remove them with {cmd}
et: Enne taastamist muudetakse failide nimesid lisades neile suffiksi „{suffix}“. Kui sa neid faile enam ei vaja, siis võid nad eemaldada käsuga „{cmd}“

en: Continue on errors (keep incomplete snapshots)
et: Vigade puhul jätka tööd (säilita poolikud hetktõmmised)

en: Use checksum to detect changes
et: Muutuste tuvastamiseks kasuta kontrollsummat

en: Take a new snapshot whether there were changes or not.
et: Tee uus hetktõmmis hoolimata sellest, kas arvutis tekkis muutusi või mitte.

en: Log Level:
et: Logitase:

en: None
et: Määramata

en: The following rules are processed from top to bottom. Later rules override earlier ones and are not constrained by them. See the {manual} for details and examples.
et: Järgnevaid reegleid töödeldakse suunaga ülevalt alla. Hilisemad reeglid alati asendavad varasemaid ega ole varasemaist kuidagi mõjutatud. Üksikasjade ja näidete teave leidub {manual}.

en: user manual
et: kasutusjuhendis

en: Open user manual in browser.
et: Ava kasutusjuhend veebibrauseris.

en: Keep the most recent snapshot.
et: Säilita viimane hetktõmmis.

en: The last or freshest snapshot is kept under all circumstances.
et: Viimane ja kõige värskem hetktõmmis säilib igal juhul.

en: That behavior cannot be changed.
et: Seda reeglit pole mitte kuidagi võimalik muuta.

en: Keep named snapshots.
et: Ära kustuta nimedega hetktõmmiseid.

en: Snapshots that have been given a name, in addition to the usual timestamp, will be retained under all circumstances and will not be removed.
et: Hetktõmmised, millel lisaks tavapärasele ajatemplile on eraldi nimi, jäävad kõikides olukordades alles ega kuulu kustutamisele.

en: Year(s)
et: Aasta(t)

en: Remove snapshots older than
et: Eemalda hetktõmmised, mis on vanemad kui

en: Full days. Current day is ignored.
et: Täispäevades ja tänane päev ei lähe arvesse.

en: Calendar weeks with Monday as first day. Current week is ignored.
et: Esmaspäevaga algavates kalendrinädalates ja see nädal ei lähe arvesse.

en: 12 months periods. Current month is ignored.
et: 12-kuulistes ajavahemikes ja praegune kuu ei lähe arvesse.

en: Retention policy
et: Säilitamise reeglid

en: Run in background on remote host.
et: Käivita välises seadmes taustal.

en: The smart remove procedure will run directly on the remote machine, not locally. The commands "bash", "screen", and "flock" must be installed and available on the remote machine.
et: Nutikas kustutamine töötab otseselt välisseadmes, mitte kohaliku seadmes. Selleks peavad välisseadmes olema paigaldatud „bash“, „screen“ ja „flock“.

en: If selected, Back In Time will first test the remote machine.
et: Kui valitud, siis Back In Time esmalt testib välisseadet.

en: The days are counted starting from today.
et: Päevi loendame alates tänasest.

en: Keep all snapshots for the last
et: Säilita kõik hetktõmmised viimase

en: day(s).
et: päeva kestel.

en: Keep the last snapshot for each day for the last
et: Säilita viimane hetktõmmis iga päeva kohta viimase

en: The weeks are counted starting from the current running week. A week starts on Monday.
et: Nädalaid loendame alates sellest nädalast. Nädal algab esmaspäevaga.

en: Keep the last snapshot for each week for the last
et: Säilita viimane hetktõmmis iga nädala kohta viimase

en: week(s).
et: nädala jooksul.

en: The months are counted as calendar months starting with the current month.
et: Kuid loendame kalendrikuudena alates sellest kuust.

en: Keep the last snapshot for each month for the last
et: Säilita viimane hetktõmmis iga kuu kohta viimase

en: month(s).
et: kuu kestel.

en: The years are counted as calendar years starting with the current year.
et: Aastaid loendame kalendriaastatena alates sellest aastast.

en: Keep the last snapshot for each year for
et: Säilita viimane hetktõmmis iga aasta kohta

en: all years.
et: läbi aastate.

en: … the free space is less than
et: … kui vaba ruumi on vähem kui

en: … the free inodes are less than
et: … kui vabu indekssõlmesid on vähem kui

en: Remove oldest snapshots if …
et: Eemalda vanimad hetktõmmised, kui…

en: Question
et: Palun vasta küsimusele

en: Profile: {profile_name}
et: Profiil: „{profile_name}“

en: View Last Log
et: Vaata viimast logi

en: Start {appname}
et: Käivita {appname}

en: Working…
et: Töötan…

en: Sent:
et: Saadetud:

en: Speed:
et: Kiirus:

en: ETA:
et: Jäänud:

en: Snapshots
et: Hetktõmmised

en: Today
et: Täna

en: Yesterday
et: Eile

en: This week
et: Sel nädalal

en: Last week
et: Eelmisel nädalal

en: This is NOT a snapshot but a live view of your local files
et: See EI OLE hetktõmmis, vaid sinu kohaliku failisüsteemi failide tegelik vaade

en: Last check {time}
et: Viimati kontrollitud {time}

en: Import configuration
et: Impordi seadistused

en: No config found
et: Seadistusi ei leidu

en: Import
et: Impordi

en: Select the snapshot directory from which the configuration file should be imported. The path may look like: {samplePath}
et: Vali hetktõmmiste kaust, kust soovid seadistuste faili importida. Asukoht võiks olla midagi sellist: {samplePath}

en: If the directory is located on an external or remote drive, it must be manually mounted beforehand.
et: Kui vastav kaust asub välisel andmekandjal või kaugseadmes, siis esmalt palun haagi ta käsitsi.

en: Show full Log
et: Näita tervet logi

en: Options about comparing snapshots
et: Hetktõmmiste võrdlemise valikud

en: Command:
et: Käsk:

en: Parameters:
et: Parameetrid:

en: Use %1 and %2 for path parameters
et: Asukoha parameetritena kasuta „%1“ ja „%2“

en: Please set a diff command or press Cancel.
et: Palun seadista „diff“ käsk või vajuta „Katkesta“.

en: The command "{cmd}" cannot be found on this system. Please try something else or press Cancel.
et: Käsku „{cmd}“ ei leidu selles seadmes. Palun proovi midagi muud või vajuta „Katkesta“.

en: No parameters set for the diff command. Using default value "{params}".
et: Diff käsu parameetrid puuduvad. Kasutan vaikimisi väärtust „{params}“.

en: Differing snapshots only
et: Vaid siis, kui hetktõmmised erinevad

en: List only snapshots that are equal to:
et: Näita vaid hetktõmmiseid, mis võrduvad järgnevaga:

en: Deep check (more accurate, but slow)
et: Põhjalik kontroll (palju täpsem, aga ka aeglasem)

en: Delete
et: Kustuta

en: Select All
et: Vali kõik

en: Compare
et: Võrdle

en: Go To
et: Mine

en: Options
et: Valikud

en: You can't compare a snapshot to itself.
et: Sa ei saa võrrelda hetktõmmist iseendaga.

en: Do you really want to delete {file} in snapshot {snapshot_id}?
et: Kas sa kindlasti soovid kustutada „{file}“ hetktõmmises nr {snapshot_id}?

en: Do you really want to delete {file} in {count} snapshots?
et: Kas sa kindlasti soovid kustutada „{file}“ kokku {count}s hetktõmmises?

en: WARNING: This cannot be revoked.
et: HOIUATUS: seda tegevust ei saa tagasi pöörata.

en: Exclude {path} from future snapshots?
et: Kas soovid välistada tulevastest hetktõmmistest asukoha „{path}“?
