baloo - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: Manipulate the Baloo configuration
ca: Manipula la configuració del Baloo

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
ca: L'ordre «config» es pot utilitzar per a manipular la configuració del Baloo

en: Usage: balooctl config <command>
ca: Ús: balooctl config <command>

en: Possible Commands:
ca: Ordres possibles:

en: Add a value to config parameter
ca: Afegeix un valor al paràmetre «config»

en: Remove a value from a config parameter
ca: Elimina un valor del paràmetre «config»

en: Show the value of a config parameter
ca: Mostra el valor d'un paràmetre «config»

en: Set the value of a config parameter
ca: Defineix el valor d'un paràmetre «config»

en: Display this help menu
ca: Mostra aquest menú d'ajuda

en: The following configuration options may be listed:
ca: Es poden llistar les opcions de configuració següents:

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
ca: Controla si el Baloo indexa fitxers i carpetes ocults

en: Controls if Baloo indexes file content
ca: Controla si el Baloo indexa el contingut dels fitxers

en: The list of folders which Baloo indexes
ca: La llista de les carpetes indexades pel Baloo

en: The list of folders which Baloo will never index
ca: La llista de les carpetes indexades que el Baloo no indexarà mai

en: The list of filters which are used to exclude files
ca: La llista dels filtres que s'usen per a excloure fitxers

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
ca: La llista dels tipus MIME que s'usen per a excloure fitxers

en: Config parameter could not be found
ca: No s'ha pogut trobar el paràmetre «config»

en: The following configuration options may be modified:
ca: Es poden modificar les opcions de configuració següents:

en: A folder must be provided
ca: Cal indicar una carpeta

en: %1 is not in the list of include folders
ca: %1 no es troba a la llista de les carpetes a incloure

en: %1 is not in the list of exclude folders
ca: %1 no es troba a la llista de les carpetes a excloure

en: A filter must be provided
ca: Cal indicar un filtre

en: %1 is not in list of exclude filters
ca: %1 no es troba a la llista dels filtres d'exclusió

en: A mimetype must be provided
ca: Cal indicar un tipus MIME

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
ca: %1 no es troba a la llista dels tipus MIME d'exclusió

en: Path does not exist
ca: El camí no existeix

en: Path is not a directory
ca: El camí no és cap directori

en: %1 is already in the list of include folders
ca: %1 ja es troba a la llista de les carpetes a incloure

en: %1 is in the list of exclude folders
ca: %1 ja es troba a la llista de les carpetes a excloure

en: %1 is already in the list of exclude folders
ca: %1 ja es troba a la llista de les carpetes a excloure

en: Exclude filter is already in the list
ca: El filtre d'exclusió ja està a la llista

en: Exclude mimetype is already in the list
ca: El tipus MIME d'exclusió ja està a la llista

en: A value must be provided
ca: Cal indicar un valor

en: Invalid value
ca: Valor no vàlid

en: The command to execute
ca: L'ordre a executar

en: Print the status of the indexer
ca: Imprimeix l'estat de l'indexador

en: Enable the file indexer
ca: Activa l'indexador de fitxers

en: Disable the file indexer
ca: Desactiva l'indexador de fitxers

en: Remove the index database
ca: Elimina la base de dades d'índexs

en: Suspend the file indexer
ca: Suspèn l'indexador de fitxers

en: Resume the file indexer
ca: Reactiva l'indexador de fitxers

en: Check for any unindexed files and index them
ca: Comprova si hi ha qualsevol fitxer sense indexar i indexa'l

en: Index the specified files
ca: Indexa els fitxers especificats

en: Forget the specified files
ca: Oblida els fitxers especificats

en: Modify the Baloo configuration
ca: Modifica la configuració del Baloo

en: Monitor the file indexer
ca: Controla l'indexador de fitxers

en: Display the disk space used by index
ca: Mostra l'espai en disc usat per l'índex

en: Display files which could not be indexed
ca: Mostra els fitxers que no s'han pogut indexar

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
ca: Format de sortida <%1|%2|%3>.
    El format predeterminat és «%1».
    Només s'aplica a «%4»

en: Press ctrl+c to stop monitoring
ca: Premeu Ctrl+c per a aturar el monitoratge

en: Waiting for file indexer to start
ca: S'està esperant que s'iniciï l'indexador de fitxers

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
ca: Premeu Ctrl+C per a aturar el monitoratge

en: File indexer is running
ca: L'indexador de fitxers s'està executant

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
ca: Indexació: %1

en: : Ok
ca: : D'acord

en: CLI interface for monitoring Baloo
ca: Interfície CLI per al monitoratge del Baloo

en: Print the status of the Indexer
ca: Imprimeix l'estat de l'indexador

en: File ignored
ca: Fitxer ignorat

en: Basic Indexing: Disabled
ca: Indexació bàsica: Desactivada

en: Basic Indexing: Scheduled
ca: Indexació bàsica: Planificada

en: Basic Indexing: Done
ca: Indexació bàsica: Feta

en: Content Indexing: Scheduled
ca: Indexació del contingut: Planificada

en: Content Indexing: Failed
ca: Indexació del contingut: Ha fallat

en: Content Indexing: Done
ca: Indexació del contingut: Feta

en: Ignoring non-existent file %1
ca: S'ignora el fitxer inexistent %1

en: Ignoring symlink/special file %1
ca: S'ignora l'enllaç simbòlic/fitxer especial %1

en: File: %1
ca: Fitxer: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
ca: El format de sortida «%1» no és vàlid. Useu-ne un d'entre:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
ca: Actualment, el Baloo està desactivat. Per a activar-lo, executeu %1

en: Baloo Index could not be opened
ca: No s'ha pogut obrir l'índex del Baloo

en: Baloo File Indexer is running
ca: La indexació de fitxers del Baloo s'està executant

en: Indexer state: %1
ca: Estat de l'indexador: %1

en: Baloo File Indexer is not running
ca: La indexació de fitxers del Baloo no s'està executant

en: Total files indexed: %1
ca: Total de fitxers indexats: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
ca: Fitxers en espera de la indexació del contingut: %1

en: Files failed to index: %1
ca: Fitxers que han fallat a la indexació: %1

en: Current size of index is %1
ca: La mida actual de l'índex és %1

en: Index does not exist yet
ca: L'índex encara no existeix
