baloo - en to el translation catalogue (18 entries)

en: Filter by device id.
    0 (default) does not filter and everything is printed.
    Positive numbers are including filters printing only the mentioned device id.
    Negative numbers are excluding filters printing everything but the mentioned device id.
    May be given multiple times.
el: Φιλτράρισμα ανά αναγνωριστικό συσκευής.
    0 (προκαθορισμένο) δεν φιλτράρει και τα πάντα εκτυπώνονται.
    Οι θετικοί αριθμοί περιλαμβάνουν φίλτρα εκτυπώνοντας μόνο το αναφερθέν αναγνωριστικό συσκευής.
    Οι αρνητικοί αριθμοί αποκλείουν φίλτρα για εκτυπώνοντας όλες τις συσκευές εκτός του αναφερθέντος αναγνωριστικού.
    Μπορεί να δίνεται πολλές φορές.

en: integer
el: ακέραιος

en: List only inaccessible entries.
    Only applies to "%1"
el: Λίστα με τις μη προσβάσιμες εγγραφές μόνο.
    Ισχύει μόνο για το "%1"

en: Act only on item on mounted devices
el: Να γίνει ενέργεια μόνο σε αντικείμενο προσαρτημένων συσκευών

en: Print results of a cleaning operation, but do not change anything.
    Only applies to "%1" command
el: Να εκτυπωθούν τα αποτελέσματα της λειτουργίας καθαρισμού, αλλά να μην αλλάξει τίποτα.
    Ισχύει μόνο για την «%1» εντολή

en: List database contents. Use a regular expression as argument to filter output
el: Λίστα περιεχομένων βάσης δεδομένων. Χρησιμοποιήστε κανονική έκφραση ως όρισμα για να φιλτράρετε το αποτέλεσμα

en: List devices
el: Λίστα συσκευών

en: Remove stale database entries
el: Διαγραφή στάσιμων εγγραφών βάσης δεδομένων

en: 
    
    Commands:
        %1
el: 
    
    Εντολές:
        %1

en: Baloo Database Sanitizer
el: Πρόγραμμα προσαρμογής βάσης δεδομένων baloo

en: The Baloo Database Lister & Sanitizer
el: Το πρόγραμμα λίστας και προσαρμογής της βάσης δεδομένων του baloo

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: The command to execute
el: Η εντολή για εκτέλεση

[ctx: Command]
en: A regular expression applied to the URL of database items
    Example: %1
el: Μια κανονική έκφραση εφαρμόζεται στο URL των στοιχείων της βάσης δεδομένων
    Παράδειγμα: %1

en: Baloo Index could not be opened
el: Αδυναμία ανοίγματος του δείκτη baloo

en: Listing database contents...
el: Δίνεται λίστα περιεχομένων της βάσης δεδομένων...

en: Removing stale database contents...
el: Διαγράφεται το στάσιμο περιεχόμενο της βάσης δεδομένων...

en: Elapsed: %1 secs
el: Χρόνος που παρήλθε: %1 sec
