baloo - en to eo translation catalogue (18 entries)

en: Baloo Search
eo: Baloo-Serĉo

en: A tool to search through the files indexed by Baloo
eo: Ilo por serĉi tra la dosieroj indeksitaj de Baloo

en: Vishesh Handa
eo: Viŝeŝ Handa

en: The maximum number of results
eo: La maksimuma nombro da rezultoj

en: limit
eo: limo

en: Offset from which to start the search
eo: Deŝovo de kiu komenci la serĉon

en: offset
eo: deŝovo

en: Type of data to be searched
eo: Tipo de serĉotaj datumoj

en: typeStr
eo: tipoStr

en: Limit search to specified directory
eo: Limigi serĉon al specifita dosierujo

en: directory
eo: dosierujo

en: Show document IDs
eo: Montri dokument-identojn

en: Sorting criteria
eo: Ordigaj kriterioj

en: query
eo: demando

en: List of words to query for
eo: Listo de vortoj por pridemandi

en: %1 is not a valid directory
eo: %1 ne estas valida dosierujo

en: Using canonical path '%1' for '%2'
eo: Uzante kanonan vojon '%1' por '%2'

en: Elapsed: %1 msecs
eo: Pasis: %1 msek
