baloo - en to ka translation catalogue (78 entries)

en: Manipulate the Baloo configuration
ka: Baloo-ის კონფიგურაციის შეცვლა

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
ka: კონფიგურაციის ბრძანება Baloo-ის კონფიგურაციის შესაცვლელად შეგიძლიათ გამოიყენოთ

en: Usage: balooctl config <command>
ka: გამოყენება: balooctl config <ბრძანება>

en: Possible Commands:
ka: შესაძლო ბრძანებები:

en: Add a value to config parameter
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის მნიშვნელობის დამატება

en: Remove a value from a config parameter
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის მნიშვნელობის წაშლა

en: Show the value of a config parameter
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის მნიშვნელობის ჩვენება

en: Set the value of a config parameter
ka: კონფიგურაციის პარამეტრის მნიშვნელობის დაყენება

en: Display this help menu
ka: ამ დახმარების ჩვენება

en: The following configuration options may be listed:
ka: შესაძლებელია კონფიგურაციის შემდეგი პარამეტრების სიის გამოტანა:

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
ka: აინდექსებს თუ არა Baloo დამალულ ფაილებსა და საქაღალდეებს

en: Controls if Baloo indexes file content
ka: აინდექსებს თუ არაა Baloo ფაილის შემცველობას

en: The list of folders which Baloo indexes
ka: Baloo-ის ინდექსების მქონე საქაღალდეების სია

en: The list of folders which Baloo will never index
ka: საქაღალდეების სია, რომელსაც Baloo-ი არასდროს დააინდექსებს

en: The list of filters which are used to exclude files
ka: ფილტრების სია, რომლებიც ფაილების გამოსარიცხად გამოიყენება

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
ka: MIME ტიპების სია, რომლებიც ფაილების გამოსარიცხად გამოიყენება

en: Config parameter could not be found
ka: კონფიგურაციის პარამეტრი ვერ ვიპოვე

en: The following configuration options may be modified:
ka: შესაძლებელია კონფიგურაციის შემდეგი პარამეტრების შეცვლა:

en: A folder must be provided
ka: საქაღალდის მითითება აუცილებელია

en: %1 is not in the list of include folders
ka: %1 ჩასასმელი საქაღალდეების სიაშია არაა

en: %1 is not in the list of exclude folders
ka: %1 გამოსარიცხი საქაღალდეების სიაშია არაა

en: A filter must be provided
ka: ფილტრის მითითება აუცილებელია

en: %1 is not in list of exclude filters
ka: %1 გამორიცხული ფილტრების სიაში არაა

en: A mimetype must be provided
ka: MIME ტიპის მითითება აუცილებელია

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
ka: %1 გამორიცხული MIME ტიპების სიაში არაა

en: Path does not exist
ka: ბილიკი არ არსებობს

en: Path is not a directory
ka: ბილიკი საქაღალდე არაა

en: %1 is already in the list of include folders
ka: %1 უკვე არსებობს ჩასასმელი საქაღალდეების სიაში

en: %1 is in the list of exclude folders
ka: %1 გამორიცხული საქაღალდეების სიაშია

en: %1 is already in the list of exclude folders
ka: %1 უკვე არსებობს გამორიცხული საქალდეების სიაში

en: Exclude filter is already in the list
ka: გამორიცხვის ფილტრი უკვე სიაშია

en: Exclude mimetype is already in the list
ka: გამოსარიცხი MIME ტიპი უკვე სიაშია

en: A value must be provided
ka: მნიშვნელობის მითითება აუცილებელია

en: Invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: The command to execute
ka: შესასრულებელი ბრძანება

en: Print the status of the indexer
ka: ინდექსერის სტატუსის გამოტანა

en: Enable the file indexer
ka: ფაილების ინდექსერის ჩართვა

en: Disable the file indexer
ka: ფაილების ინდექსერის გამორთვა

en: Remove the index database
ka: ინდექსის ბაზის წაშლა

en: Suspend the file indexer
ka: ფაილის ინდექსერის შეჩერება

en: Resume the file indexer
ka: ფაილის ინდექსერის გაგრძელება

en: Check for any unindexed files and index them
ka: არა-დაინდექსებული ფაილების მოძებნა და ადგილზე დაინდექსება

en: Index the specified files
ka: მითითებული ფაილების დაინდექსება

en: Forget the specified files
ka: მითითებული ფაილების დავიწყება

en: Modify the Baloo configuration
ka: Baloo-ის კონფიგურაციის შეცვლა

en: Monitor the file indexer
ka: ფაილის ინდექსერის მონიტორინგი

en: Display the disk space used by index
ka: ინდექსის მიერ დაკავებული ადგილი

en: Display files which could not be indexed
ka: ფაილების ჩვენება, რომლებიც არ ინდექსდება

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
ka: გამოტანის ფორმატი <%1|%2|%3>.
    ნაგულისხმები ფორმატია "%1".
    მხოლოდ ეხება "%4"

en: format
ka: ფორმატი

en: Press ctrl+c to stop monitoring
ka: მონიტორინგის შესაწყვეტად დააწექით Ctrl+C

en: Waiting for file indexer to start
ka: ინდექსერის გაშვების მოლოდინი

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
ka: მონიტორინგის შესაწყვეტად დააწექით Ctrl+C

en: File indexer is running
ka: ფაილების ინდექსერი გაშვებულია

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
ka: დაინდექსება:%1

en: CLI interface for monitoring Baloo
ka: Baloo-ის მონიტორინგის CLI ინტერფეისი

en: Print the status of the Indexer
ka: ინდექსერის სტატუსის გამოტანა

en: File ignored
ka: ფაილი იგნორირებული

en: Basic Indexing: Disabled
ka: საბაზისო ინდექსირება: გამორთულია

en: Basic Indexing: Scheduled
ka: საბაზისო ინდექსირება: დაგეგმილია

en: Basic Indexing: Done
ka: საბაზისო ინდექსირება: დასრულდა

en: Content Indexing: Scheduled
ka: შემცველობის ინდექსირება: დაგეგმილი

en: Content Indexing: Failed
ka: შემცველობის ინდექსირება: შეცდომა

en: Content Indexing: Done
ka: შემცველობის ინდექსირება: დასრულდა

en: Ignoring non-existent file %1
ka: არარსებული ფაილის იგნორირება: %1

en: Ignoring symlink/special file %1
ka: სიმბმულის/სპეციალური ფაილის იგნორირება: %1

en: File: %1
ka: ფაილი: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
ka: გამოტანის ფორმატი "%1" არასწორია. გამოიყენეთ ერთ-ერთი:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
ka: Baloo ამჟამად გათიშულია. ჩასართავად გაუშვით %1

en: Baloo Index could not be opened
ka: Baloo-ის ინდექსის გახსნა შეუძლებელია

en: Baloo File Indexer is running
ka: Baloo ფაილების ინდექსერი გაშვებულია

en: Indexer state: %1
ka: ინდექსერის მდგომარეობა: %1

en: Baloo File Indexer is not running
ka: Baloo ფაილების ინდქსერი გაშვებული არაა

en: Total files indexed: %1
ka: დაინდექსებულია ფაილები: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
ka: დაინდექსებისთვის მოლოდინში მყოფი ფაილები: %1

en: Files failed to index: %1
ka: დაინდექსების შეცდომა: %1

en: Current size of index is %1
ka: ინდექსის მიმდინარე ზომაა: %1

en: Index does not exist yet
ka: ინდექსი ჯერ არ არსებობს
