baloo - en to ka translation catalogue (16 entries)

en: Baloo Search
ka: Baloo-iით ძებნა

en: A tool to search through the files indexed by Baloo
ka: ხელსაწყო Baloo-ით დაინდექსებულ ფაილებში ძებნისთვის

en: The maximum number of results
ka: ძებნის შედეგების მაქსიმალური რიცხვი

en: limit
ka: ლიმიტი

en: Offset from which to start the search
ka: წანაცვლება, საიდანაც ძებნა დაიწყება

en: offset
ka: წანაცვლება

en: Type of data to be searched
ka: საძებნი მონაცემების ტიპი

en: Limit search to specified directory
ka: ძებნის მითითებული საქაღალდით შეზღუდვა

en: directory
ka: საქაღალდე

en: Show document IDs
ka: დოკუმენტების ID-ის ჩვენება

en: Sorting criteria
ka: დალაგების პირობა

en: query
ka: მოთხოვნა

en: List of words to query for
ka: მოსაძებნი სიტყვების სია

en: %1 is not a valid directory
ka: %1 არასწორი საქაღალდეა

en: Using canonical path '%1' for '%2'
ka: '%2'-სთვის გამოიყენება კანონიკური ბილიკი '%1'

en: Elapsed: %1 msecs
ka: გასულია: %1 მწმ
