baloo - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Filter by device id.
    0 (default) does not filter and everything is printed.
    Positive numbers are including filters printing only the mentioned device id.
    Negative numbers are excluding filters printing everything but the mentioned device id.
    May be given multiple times.
ro: Filtrează după identificatorul dispozitivului.
    0 (implicit) nu filtrează, totul e afișat.
    Numerele pozitive sunt filtre de incluziune ce tipăresc doar identificatorul dispozitivului menționat.
    Numerele negative sunt filtre de excluziune ce tipăresc totul în afară de identificatorul dispozitivului menționat.
    Poate fi repetat.

en: integer
ro: întreg

en: List only inaccessible entries.
    Only applies to "%1"
ro: Enumeră doar înregistrările inaccesibile.
    Se aplică doar pentru „%1”

en: Act only on item on mounted devices
ro: Acționează doar pe dispozitive montate

en: Print results of a cleaning operation, but do not change anything.
    Only applies to "%1" command
ro: Afișează rezultatele unei operațiuni de curățare, dar nu modifica nimic.
    Se aplică doar pentru comanda „%1”

en: List database contents. Use a regular expression as argument to filter output
ro: Enumeră conținutul bazei de date. Folosiți o expresie regulată ca argument pentru a filtra rezultatele

en: List devices
ro: Enumeră dispozitivele

en: Remove stale database entries
ro: Elimină înregistrările vechi din baza de date

en: 
    
    Commands:
        %1
ro: 
    
    Comenzi:
        %1

en: Baloo Database Sanitizer
ro: Sanitar al bazei de date Baloo

en: The Baloo Database Lister & Sanitizer
ro: Utilitar de enumerare și curățare a bazei de date Baloo

en: Maintainer
ro: Responsabil

en: The command to execute
ro: Comanda de executat

[ctx: Command]
en: A regular expression applied to the URL of database items
    Example: %1
ro: Expresie regulată aplicată URL-ului elementelor din baza de date
    Exemplu: %1

en: Baloo Index could not be opened
ro: Indexul Baloo nu a putut fi deschis

en: Listing database contents...
ro: Se enumeră conținutul bazei de date...

en: Removing stale database contents...
ro: Se elimină conținutul învechit din baza de date…

en: Elapsed: %1 secs
ro: Timp scurs: %1 sec
