balsa 0.9.2 - en to ca translation catalogue (1608 entries)

en: Balsa is a graphical mail client. While it is in active development, Balsa has many features such as:
ca: Balsa és un client de correu gràfic. Tot i que està en desenvolupament actiu, Balsa té moltes característiques com:

en: IMAP and POP3 support;
ca: Suport IMAP i POP3;

en: sendmail or direct SMTP support;
ca: enviament de correu electrònic o suport directe SMTP;

en: optional multi-threaded retrieval and sending of messages;
ca: recuperació i enviament de missatges multi-fils opcionals;

en: support for all configurations of local mail folders;
ca: suport per a totes les configuracions de carpetes de correu locals;

en: automatic mail checking;
ca: comprovació automàtica del correu;

en: mail printing;
ca: imprimir el correu;

en: inline attachment viewing;
ca: visualització de fitxers adjunts inserits;

en: and the proverbial much, much more.
ca: i el proverbial molt, molt més.

en: Email utility
ca: Eina de correu electrònic

en: Mail Client
ca: El client de correu

en: Balsa Mail Client
ca: Client de correu Balsa

en: No error
ca: Cap error

en: Cannot read from address book
ca: No es pot llegir de la llibreta d'adreces

en: Cannot write to address book
ca: No es pot escriure a la llibreta d'adreces

en: Cannot connect to the server
ca: No es pot connectar al servidor

en: Cannot search in the address book
ca: No es pot cercar en la llibreta d'adreces

en: Cannot add duplicate entry
ca: No es pot afegir una entrada duplicada

en: Cannot find address in address book
ca: No es troba l'adreça a la llibreta d'adreces

en: Unknown error
ca: Error desconegut

note: The extern database doesn't support Id's, sorry!
en: No-Id
ca: Sense ID

en: No-Name
ca: Sense nom

note: very unlikely...
en: Host not found
ca: No s'ha trobat l'amfitrió

en: The LDAP server “%s” does not support LDAPv3, interaction may fail.
ca: El servidor LDAP «%s» no és compatible amb LDAPv3, la interacció pot fallar.

en: TLS requested but not compiled in
ca: S'ha sol·licitat el TLS, però no està compilat

en: Undefined location of user address book
ca: La ubicació de la llibreta d'adreces de l'usuari no està definida

en: LDAP server %s down, next attempt will try to reconnect.
ca: El servidor LDAP %s ha caigut, s’intentarà tornar a connectar-se.

en: Reading Osmo contacts failed: %s
ca: No s'han pogut llegir els contactes de l'Osmo: %s

en: D_isplayed Name:
ca: Nom mos_trat:

en: _First Name:
ca: No_m:

en: _Last Name:
ca: _Cognoms:

en: _Nickname:
ca: Sobre_nom:

en: O_rganization:
ca: O_rganització:

en: _Email Address:
ca: Adr_eça de correu electrònic:

en: A_dd
ca: _Afegeix

en: To:
ca: Per a:

en: CC:
ca: A/c:

en: BCC:
ca: C/o:

en: Reply To:
ca: Respon a:

en: cannot initialise Autocrypt database “%s”: %s
ca: no es pot inicialitzar la base de dades de xifratge automàtic «%s»: %s

en: No usable private key for “%s” found! Please create a key or disable Autocrypt.
ca: No s'ha trobat cap clau privada utilitzable per a «%s». Creeu una clau o desactiveu el xifratge automàtic.

en: error reading Autocrypt data for “%s”: %s
ca: s'ha produït un error en llegir les dades de xifratge automàtic per a «%s»: %s

en: Autocrypt database
ca: Base de dades de xifratge automàtic

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Mailbox
ca: Bústia

en: Last seen
ca: Últim cop vist

en: Last Autocrypt message
ca: Últim missatge de xifratge automàtic

en: Prefer encryption
ca: P_referències del xifratge

en: update user “%s” failed: %s
ca: ha fallat l'actualització de l'usuari «%s»: %s

en: insert user “%s” failed: %s
ca: no s'ha pogut inserir l'usuari «%s»: %s

en: _Show details…
ca: _Mostra els detalls…

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: The database entry for “%s” does not contain a key.
ca: L'entrada de la base de dades per a «%s» no conté una clau.

en: Delete the Autocrypt key for “%s” from the database?
ca: Voleu suprimir la clau de xifratge automàtic per a «%s» de la base de dades?

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Failed to create output stream
ca: No s’ha pogut crear el flux de sortida

en: Could not read embedded message
ca: No s'ha pogut llegir el missatge incrustat

en: Unable to load message body to match filter
ca: No s'ha pogut carregar el cos del missatge per coincidir amb el filtre

en: Invalid filter: %s
ca: El filtre no és vàlid: %s

en: Bad mailbox name for filter: %s
ca: El nom de la bústia per al filtre no és correcte: %s

en: Error when copying messages: %s
ca: S'ha produït un error en copiar els missatges: %s

en: Error when trashing messages: %s
ca: S'ha produït un error en eliminar els missatges: %s

en: Error when moving messages: %s
ca: S'ha produït un error en moure els missatges: %s

en: Syntax error in the filter configuration file
ca: S'ha produït un error de sintaxi en el fitxer de configuració de filtres

en: Unable to allocate memory
ca: No s'ha pogut assignar memòria

en: Error in regular expression syntax
ca: S'ha produït un error en la sintaxi de l'expressió regular

en: Attempt to apply an invalid filter
ca: S'ha intentat aplicar un filtre no vàlid

en: Invalid filters %s for mailbox %s
ca: Filtres no vàlids %s per a la bústia %s

note: FIXME: this is hack!
en: To
ca: Per a

en: From
ca: De

en: Subject
ca: Assumpte

en: CC
ca: A/c

en: Body
ca: Cos

en: Header:%s
ca: Ca_pçalera:%s

en: New
ca: Nou

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Replied
ca: Respost

en: Flagged
ca: Senyalat

en: Not
ca: No

en: From %Y-%m-%d
ca: Des del %d-%m-%Y

en: To %Y-%m-%d
ca: Fins el %d-%m-%Y

en: And
ca: I

en: Or
ca: O

en: Could not connect to “%s”
ca: No s'ha pogut connectar a «%s»

en: Failed to decrypt MIME part: parse error
ca: No s’ha pogut desxifrar la part MIME: error d'anàlisi

en: never
ca: mai

en: %s signature of “%s”: %s
ca: signatura %s de «%s»: %s

en: %s signature: %s
ca: signatura %s: %s

en:  signature: %s
ca:  signatura: %s

en: 
    Signature validity: %s
ca: 
    Validesa de la signatura: %s

en: 
    Signed on: %s
ca: 
    Signat el: %s

en: 
    Key fingerprint: %s
ca: 
    Clau d’empremta: %s

en: unknown
ca: desconegut

en: Cannot verify multipart/signed part due to missing subparts.
ca: No es pot verificar la part multipart/signada a causa de les subparts que falten.

en: unsupported protocol “%s”
ca: protocol «%s» no admès

en: Cannot verify multipart/signed part: signature content-type does not match protocol.
ca: No es pot verificar la part multipart/signada: el tipus de contingut de signatura no coincideix amb el protocol.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unsupported encryption protocol “%s”.
ca: No es pot desxifrar la part multipart/xifrada: el protocol de xifratge no s’admet «%s».

en: (none)
ca: (cap)

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: content-type does not match protocol.
ca: No es pot desxifrar la part multipart/xifrada: el tipus de contingut no coincideix amb el protocol.

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: unexpected content type
ca: No es pot desxifrar la part multipart/xifrada: tipus de contingut inesperat

en: Cannot decrypt multipart/encrypted part: failed to parse decrypted content
ca: No es pot desxifrar la part multipart/xifrada: no s'ha pogut analitzar el contingut desxifrat

en: Could not get an HTML part: %s
ca: No s'ha pogut obtenir una part HTML: %s

en: Could not convert HTML part to text: %s
ca: No s'ha pogut convertir la part HTML en text: %s

en: This message part references content on one or more external servers. To protect your privacy, Balsa has not downloaded it. You may choose to download it if you trust the sender of the message.
ca: Aquesta part del missatge fa referència al contingut d'un o més servidors externs. Per protegir la teva privacitat, Balsa no l'ha descarregat. Podeu optar per baixar-lo si confieu en l'emissor del missatge.

en: _Download external content
ca: _S’està descarregant el contingut extern

en: Balsa's external HTML resources filter web extension is not available in the folder “%s”, falling back to simplified image filtering. Please check your installation.
ca: L'extensió web de filtre de recursos HTML externs de Balsa no està disponible a la carpeta «%s», tornant al filtratge simplificat d'imatges. Comproveu la vostra instal·lació.

en: HTML preferences
ca: P_referències HTML

en: Sender
ca: Remitent

en: Prefer HTML
ca: Prefereix l'HTML

en: Auto-load external content
ca: Carrega automàticament el contingut extern

en: Cannot initialise HTML preferences database “%s”: %s
ca: No es pot inicialitzar la base de dades de preferències HTML «%s»: %s

en: Cannot read HTML preferences for “%s”: %s
ca: No es poden llegir les preferències HTML de «%s»: %s

en: Cannot save HTML preferences for “%s”: %s
ca: No es poden desar les preferències HTML per a «%s»: %s

en: Cannot delete database entry: %s
ca: No es pot suprimir l'entrada de la base de dades: %s

en: Fwd:
ca: Re:

en: New Identity
ca: Identitat nova

en: Error executing signature generator “%s”:
ca: S'ha produït un error en executar el generador de signatures «%s»:

en: Error executing signature generator “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en executar el generador de signatures «%s»: %s

en: Cannot read signature file “%s”:
ca: No es pot llegir el fitxer de la signatura «%s»

en: Signature in “%s” is not a UTF-8 text.
ca: La signatura a %s no és text UTF-8.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: D’_acord

en: Current
ca: Actual

en: Default
ca: Per defecte

note: Translators: please do not translate Face.
en: _Face Path
ca: _Camí de la Face

note: Translators: please do not translate Face.
en: _X-Face Path
ca: Camí de la _X-Face

en: _Identity name:
ca: Nom de la _identitat:

en: _Full name:
ca: Nom com_plet:

en: _Mailing address:
ca: Adreça de corre_u electrònic:

en: Reply _to:
ca: Res_pon a:

en: _Domain:
ca: _Domini:

note: create the "Messages" tab
en: Messages
ca: Missatges

en: _BCC:
ca: _C/o:

en: Reply _string:
ca: Cadena de re_sposta:

en: F_orward string:
ca: Cadena de r_eenviament:

en: send messages in both plain text and _HTML format
ca: envia els missatges tant en format de text net com en _HTML

en: request positive (successful) _Delivery Status Notification by default
ca: sol·licitud de notificació d’estat de lliurament positiva (correcta) per defecte

en: request _Message Disposition Notification by default
ca: sol·licita la _notificació d'entrega del missatge per defecte

en: SMT_P server:
ca: Servidor SM_TP:

note: create the "Signature" tab
en: Signature
ca: Signatura

en: Signature _path
ca: Ca_mí de la signatura

en: _Execute signature
ca: _Executa la signatura

en: Incl_ude signature
ca: Inclo_u la signatura

en: Include signature when for_warding
ca: Inclou la signatura en el reen_viament

en: Include signature when rep_lying
ca: Inc_lou la signatura en les respostes

en: _Add signature separator
ca: _Afegeix el separador de la signatura

en: Prepend si_gnature
ca: Anteposa la si_gnatura

en: Security
ca: Seguretat

en: sign messages by default
ca: per defecte signa els missatges

en: encrypt messages by default
ca: per defecte xifra els missatges

en: default protocol
ca: protocol predeterminat

en: always trust GnuPG keys to encrypt messages
ca: confia sempre en les claus GnuPG en xifrar missatges

en: remind me if messages can be encrypted
ca: recorda'm si els missatges es poden xifrar

en: use secret key with this id for signing GnuPG messages
    (leave empty for automatic selection)
ca: utilitza la clau secreta amb aquest identificador per signar missatges GnuPG
    (deixar buit per a la selecció automàtica)

en: use certificate with this id for signing S/MIME messages
    (leave empty for automatic selection)
ca: utilitza el certificat amb aquest identificador per signar missatges S/MIME
    (deixar buit per a la selecció automàtica)

en: Autocrypt mode
ca: Mode de xifratge automàtic

en: Error selecting key: %s
ca: S'ha produït un error en seleccionar la clau: %s

en: Choose…
ca: Trieu…

en: Error reading file %s: %s
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer %s: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s is too long (%lu bytes).
ca: El fitxer %s de la capçalera Face és massa gran (%lu bytes).

note: Translators: please do not translate Face.
en: Face header file %s contains binary data.
ca: El fitxer %s de la capçalera Face conté dades binàries.

note: Translators: please do not translate Face.
en: Error loading Face: %s
ca: S'ha produït un error en carregar la Face: %s

en: Error: The identity does not have a name
ca: S'ha produït un error: la identitat no té un nom

en: Error: An identity with that name already exists
ca: S'ha produït un error: ja existeix una identitat amb aquest nom

en: Do you really want to delete the selected identity?
ca: Esteu segur de voler suprimir la identitat seleccionada?

en: Error displaying help for identities: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda per a les identitats: %s

en: Manage Identities
ca: Gestiona les identitats

en: _Help
ca: A_juda

[ctx: identity]
note: Translators: button "New" identity
en: _New
ca: _Nou

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: disabled
ca: inhabilitat

en: enabled, no preference
ca: habilitat, sense preferència

en: enabled, prefer encryption
ca: habilitat, prefereix el xifratge

en: GnuPG MIME mode
ca: GnuPG en mode MIME

en: GnuPG OpenPGP mode
ca: GnuPG en mode OpenPGP

en: GpgSM S/MIME mode
ca: GpgSM en mode S/MIME

en: Authentication cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'autenticació

en: User name required, authentication cancelled
ca: Cal un nom d'usuari, s'ha cancel·lat l'autenticació

en: GSSAPI authentication failed: %s
ca: L'autenticació GSSAPI ha fallat: %s

en: No way to authenticate is known
ca: No hi ha cap manera d'autenticar-se

en: Cannot LOGIN with UTF-8 username or password
ca: No es pot iniciar sessió amb el nom d'usuari o contrasenya UTF-8

en: Unordered data received from server
ca: Dades desordenades rebudes del servidor

en: Bug in implementation of SORT command on IMAP server exposed.
ca: S'ha exposat un error en la implementació de l'ordre SORT al servidor IMAP.

en: Connecting %s failed: %s
ca: No s'ha pogut connectar %s: %s

en: TLS negotiation failed: %s
ca: La negociació TLS ha fracassat: %s

en: TLS required but not available
ca: S'ha sol·licitat el TLS però no està disponible

note: it is not we, so it must be the server
en: IMAP response: %s
ca: Resposta IMAP: %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s alert:
    %s
ca: Avís del servidor d'IMAP %s:
    %s

note: IMAP host name + message
en: IMAP server %s error: %s
ca: Error del servidor d'IMAP %s: %s

en: Cannot connect to %s
ca: No es pot connectar a %s

en: Cannot connect to the server: %s
ca: No es pot connectar al servidor: %s

en: Exceeded the number of connections per server %s
ca: S'ha superat el nombre de connexions per servidor %s

en: subscribing to “%s” failed
ca: s’ha produït un error en subscriure's a «%s»

en: unsubscribing from “%s” failed
ca: ha fallat la cancel·lació de la subscripció de «%s»

en: broken TLS certificate
ca: certificat TLS trencat

en: SSL/TLS certificate
ca: Certificat SSL/TLS

en: _Accept Once
ca: _Accepta una vegada

en: Accept & _Save
ca: Accepta i de_sa

en: _Reject
ca: _Rebutja

en: <big><b>Authenticity of this certificate could not be verified.</b></big>
    Reason: %s
ca: <big><b>No s'ha pogut comprovar l'autenticitat d'aquest certificat.</b></big>
    <b>Raó:</b>%s

en: the signing certificate authority is not known
ca: es desconeix l'autoritat de certificació que signa

en: the certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from
ca: el certificat no coincideix amb la identitat esperada del lloc del qual s’ha recuperat

en: the certificate’s activation time is still in the future
ca: la data d'activació del certificat està encara en el futur

en: the certificate has expired
ca: el certificat ha vençut

en: the certificate has been revoked
ca: s'ha revocat el certificat

en: the certificate’s algorithm is considered insecure
ca: l’algorisme del certificat es considera insegur

en: an error occurred validating the certificate
ca: s'ha produït un error en validar el certificat

en: unknown certificate validation error %u
ca: error de validació de certificat desconegut %u

en: No image data
ca: No hi ha dades d'imatge

en: Invalid input format
ca: El format d'entrada no és vàlid

en: Internal buffer overrun
ca: S'ha excedit la mida de la memòria interna

note: Translators: please do not translate Face.
en: Bad X-Face data
ca: Dades X-Face incorrectes

en: Your Balsa configuration is now stored in “~/.balsa/config”.
ca: La configuració de Balsa ara s'emmagatzema a «~/.balsa/config».

en: could not create context
ca: no s'ha pogut crear el context

en: could not set protocol “%s”
ca: no s'ha pogut establir el protocol «%s»

en: could not set folder “%s” for engine “%s”
ca: no s'ha pogut establir la carpeta «%s» per al motor «%s»

en: could not get data from stream
ca: no s'han pogut obtenir dades del flux

en: signature verification failed
ca: s'ha produït un error en la verificació de la signatura

en: could not create new data object
ca: no s'ha pogut crear l'objecte de dades nou

en: signing failed
ca: s'ha produït un error en la signatura

en: combined signing and encryption is defined only for RFC 2440
ca: la combinació de la signatura i el xifratge només està definida per a l'RFC 2440

en: signing and encryption failed
ca: s'ha produït un error en signar i xifrar

en: encryption failed
ca: s'ha produït un error en el xifratge

en: decryption failed
ca: s'ha produït un error en el desxifratge

en: No private key for protocol %s is available for the signer “%s”
ca: No hi ha cap clau privada per a %s de protocol disponible per al signant «%s»

en: A key for “%s” is present, but it is expired, disabled, revoked or invalid
ca: Hi ha una clau per a «%s», però està caducada, inhabilitada, revocada o no és vàlida

en: Could not find a key for “%s”
ca: No s'ha pogut trobar una clau per a «%s»

en: Multiple keys for “%s”
ca: Múltiples claus per a «%s»

en: Insufficient key validity
ca: La validesa de la clau no és suficient

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Select key
ca: Selecciona una clau

en: Select the private key for the signer “%s”
ca: Selecciona la clau privada pel signant «%s»

en: Select the public key for the recipient “%s”
ca: Selecciona la clau pública pel destinatari «%s»

en: There seems to be no public key for recipient “%s” in your key ring.
    If you are sure that the recipient owns a different key, select it from the list.
ca: Sembla que no hi ha cap clau pública per al «%s» al clauer.
    Si esteu segur que el destinatari és el propietari d'una clau diferent, seleccioneu-la de la llista.

en: Double-click key to show details
ca: Feu doble clic a la tecla per mostrar els detalls

en: User ID
ca: ID de l'usuari

en: Size
ca: Mida

en: Created
ca: Creat

note: create the dialog
en: The owner trust for this key is “%s” only.
    Use this key anyway?
ca: La confiança del propietari per a aquesta clau és només «%s».
    Utilitzar aquesta clau de totes maneres?

en: Insufficient key owner trust
ca: No hi ha prou confiança en el propietari de claus

note: FIXME: create dialog according to the Gnome HIG
en: Enter Passphrase
ca: Introduïu la contrasenya llarga

en: %s
    The passphrase for this key was bad, please try again!
    
    Key: %s
ca: %s
    La contrasenya llarga per a aquesta clau és incorrecta, torneu-ho a intentar.
    
    Clau: %s

en: %s
    Please enter the passphrase for the secret key!
    
    Key: %s
ca: %s
    Introduïu la contrasenya llarga per a la clau secreta!
    
    Clau: %s

en: error setting key list mode
ca: s'ha produït un error en definir el mode de llista de claus

en: could not list keys for “%s”
ca: no s'han pogut llistar les claus per a «%s»

en: ambiguous keys for “%s”
ca: claus ambigües per a «%s»

en: cannot create data buffer
ca: no es pot crear la memòria intermèdia de dades

en: exporting key for “%s” failed
ca: ha fallat l'exportació de la clau per a «%s»

en: cannot export minimal key for “%s”
ca: no es pot exportar la clau mínima per a «%s»

en: importing key data failed
ca: no s'han pogut importar les dades de la clau

en: Cannot find a key with fingerprint %s on the key server.
ca: No es troba una clau d’empremta %s al servidor de claus.

en: Found %u key with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually. | Found %u keys with fingerprint %s on the key server. Please check and import the proper key manually.
ca[0]: S'ha trobat %u clau d’empremta %s al servidor de claus. Comproveu i importeu manualment la clau adequada.
ca[1]: S'han trobat %u claus d’empremta %s al servidor de claus. Comproveu i importeu manualment la clau adequada.

en: Searching the key server failed: %s
ca: No s'ha pogut cercar al servidor de claus: %s

en: error importing key
ca: s'ha produït un error en importar la clau

en: No key was imported or updated.
ca: No s'ha importat ni actualitzat cap clau.

en: The key was ignored because it does not have a user ID.
ca: S'ha ignorat la clau perquè no té un identificador d'usuari.

en: The key was imported into the local key ring.
ca: La clau s'ha importat al clauer local.

en: The key was updated in the local key ring:
ca: La clau s'ha actualitzat al clauer local:

en: 
    • %d new user ID | 
    • %d new user IDs
ca[0]: 
    • %d identificador d'usuari nou
ca[1]: 
    • %d identificadors d'usuari nous

en: 
    • %d new subkey | 
    • %d new subkeys
ca[0]: 
    • %d subclau nova
ca[1]: 
    • %d subclaus noves

en: 
    • %d new signature | 
    • %d new signatures
ca[0]: 
    • %d signatura nova
ca[1]: 
    • %d signatures noves

en: 
    • %d new revocation | 
    • %d new revocations
ca[0]: 
    • %d revocació nova
ca[1]: 
    • %d revocacions noves

en: The existing key in the key ring was not changed.
ca: La clau existent al clauer no s'ha canviat.

en: Key status:
ca: Estat de la clau:

en: User ID:
ca: ID de l'usuari:

en: None
ca: Res

en: Primary user ID:
ca: Identificador d'usuari principal:

en: Key owner trust:
ca: Confiança en el propietari de claus:

en: Additional User IDs
ca: Identificadors d'usuari addicionals

en: Issuer
ca: Emissor

en: Name:
ca: Nom:

en: Serial number:
ca: Número de sèrie:

en: Chain ID:
ca: ID de la cadena:

note: add button to show the full chain - copy the fingerprint as the key may be unref'ed...
en: view certificate chain…
ca: visualitza la cadena de certificats...

en: Subkey used
ca: S'ha utilitzat la subclau

en: Subkeys (%s only)
ca: Subclaus (només %s)

en: Subkeys
ca: Subclaus

en: Status:
ca: Estat:

en: Fingerprint:
ca: Empremta:

note: add type and filename (if available)
en: Type:
ca: Tipus:

en: Capabilities:
ca: Capacitats:

en: invalid timestamp
ca: la marca horària no és vàlida

en: not available
ca: no està disponible

en: Created:
ca: Creat:

en: Expires:
ca: Venç:

en: Close
ca: Tanca

en: Yes
ca: Sí

en: revoked
ca: rebutjat

en: expired
ca: ha vençut

en: invalid
ca: no és vàlid

en: sign
ca: signa

en: encrypt
ca: xifra

en: certify
ca: certifica

en: authenticate
ca: autenticació

en:  curve “%s”
ca:  «%s» corba

en: _Hide
ca: _Oculta

en: not a regular file
ca: no és un fitxer normal

en: Cannot launch, missing application
ca: No es pot iniciar; manca l'aplicació

en: Open with %s
ca: Obre amb el %s

en: Open _part with %s
ca: Obre la _part amb %s

en: Cannot load mailbox %s
ca: No es pot carregar la bústia %s

en: No such mailbox type: %s
ca: No hi ha el tipus de bústia: %s

en: Bad local mailbox path “%s”
ca: El camí a la bústia local no és correcte «%s»

en: Could not create a mailbox of type %s
ca: No s'ha pogut crear una bústia del tipus %s

en: Applying filter rules to %s
ca: S'estan aplicant les regles de filtrat a %s

en: Copying from %s to %s
ca: S'estan copiant de %s a %s

en: Removing messages from source mailbox failed
ca: Ha fallat la supressió dels missatges de la bústia d'origen

en: from unknown
ca: de desconegut

en: Loading…
ca: S'està carregant...

en: Searching %s for partial messages
ca: S'estan cercant missatges parcials a %s

en: Reconstructing message
ca: S'està reconstruint el missatge

en: Finding duplicate messages in source mailbox failed
ca: Ha fallat la cerca de missatges duplicats a la bústia d'origen

en: *** ERROR: Mailbox Stream Closed: %s ***
ca: ERROR: S'ha tancat el flux a la bústia: %s ***

note: ImapIssue macro handles reconnecting. We might issue a LIBBALSA_INFORMATION_MESSAGE here but it would be overwritten by login information...
en: IMAP connection has been severed. Reconnecting…
ca: S'ha tallat la connexió IMAP. S'està tornant a connectar...

en: IMAP protocol error. Try enabling bug workarounds.
ca: Error del protocol IMAP. Proveu d'habilitar solucions d'error.

en: IMAP server has shut the connection: %s Reconnecting…
ca: El servidor d'IMAP ha aturat la connexió: %s S'està tornant a connectar...

en: Async IMAP cmd %s could not be executed. Reconnecting…
ca: No s’ha pogut executar l’ordre IMAP asíncrona %s. S’està tornant a connectar…

en: Downloading %ld kB
ca: S'està baixant %ld kB

en: No path found for mailbox “%s”, using “%s”
ca: No s'ha trobat el camí de la bústia «%s», s'utilitzarà «%s»

en: Cannot get IMAP handle
ca: No es pot obtenir la nansa d'IMAP

en: Error fetching message from IMAP server: %s
ca: S'ha produït un error en recollir el missatge del servidor IMAP: %s

en: Downloading %u kB
ca: S'està baixant %u kB

en: Cannot create temporary file
ca: No es pot crear el fitxer temporal

en: Cannot write to temporary file %s
ca: No es pot escriure al fitxer temporal %s

en: Uploading %ld kB
ca: S'estan pujant %ld kB

en: Server-side threading not supported.
ca: No estan implementats els fils en el servidor.

en: Failed to save cache file “%s”: %s.
ca: No s’ha pogut desar el fitxer de la memòria cau «%s»: %s.

en: Failed to read cache file %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer cau %s: %s

en: Cache file for mailbox %s will be repaired
ca: Es repararà el fitxer de memòria cau per a la bústia %s

en: Filtering %s
ca: S'està filtrant %s

en: Preparing %s
ca: S'està preparant %s

en: Open of %s failed. Errno = %d,
ca: No es pot obrir %s. Errno = %d,

en: Failed to sync mailbox “%s”
ca: No s’ha pogut sincronitzar la bústia «%s»

en: Mailbox %s does not appear to be a Maildir mailbox.
ca: La bústia %s no sembla una bústia Maildir.

en: Could not create a Maildir directory at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un directori Maildir a %s (%s)

en: Could not create a Maildir at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un Maildir a %s (%s)

en: Could not remove contents of %s:
    %s
ca: No s'han pogut suprimir els continguts de %s:
    %s

en: Could not remove %s:
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s:
    %s

en: Mailbox does not exist.
ca: La bústia no existeix.

en: Data copy error
ca: S'ha produït un error en copiar les dades

en: Mailbox %s does not appear to be an mbox mailbox.
ca: La bústia de %s no sembla ser una bústia mbox.

en: Could not remove %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s: %s

en: Could not write file %s: %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer %s: %s

en: Failed to create temporary file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal «%s»: %s

en: Failed to save cache file “%s”: %s. New version saved as “%s”
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de memòria cau «%s»: %s. La versió nova s'ha desat com a «%s»

en: Could not unlink file %s: %s
ca: No s'ha pogut desfer l'enllaç del fitxer %s: %s

en: Cannot open mailbox.
ca: No es pot obrir la bústia.

en: Mailbox is not in mbox format.
ca: El format de la bústia no és mbox.

en: Cannot lock mailbox.
ca: No es pot bloquejar la bústia.

en: %s: could not open %s.
ca: %s: no s'ha pogut obrir %s.

en: %s: could not get new MIME stream.
ca: %s: no s'ha pogut obtenir un nou flux MIME.

en: %s: %s is not in mbox format.
ca: %s: %s no és en el format mbox.

en: Mailbox %s does not appear to be an MH mailbox.
ca: La bústia %s no sembla una bústia MH.

en: Could not create MH directory at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear un directori MH a %s (%s)

en: Could not create MH structure at %s (%s)
ca: No s'ha pogut crear una estructura MH a %s (%s)

en: Could not remove contents of %s: %s
ca: No s'han pogut suprimir els continguts de %s: %s

en: Cannot create message
ca: No es pot crear el missatge

en: Message rename error
ca: S'ha produït un error en tornar a anomenar el missatge

en: Saving the POP3 message UID list failed: %s
ca: No s'ha pogut desar la llista d'UID del missatge POP3: %s

en: Passing POP message to %s failed: %s
ca: Ha fallat el desament del missatge POP a %s: %s

en: Saving POP message failed
ca: S’ha produït un error en desar el missatge POP

en: Transferring POP message to %s failed: %s
ca: Ha fallat la transferència del missatge POP a %s: %s

en: Message %lu of %lu (%s of %s)
ca: Missatge %lu de %lu (%s de %s)

en: Error appending message %d from %s to %s: %s
ca: S'ha produït un error en afegir el missatge %d de %s a %s: %s

en: Cannot load certificate file %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %s: %s

note: connect server
en: Connecting %s…
ca: S’està connectat %s…

en: POP3 mailbox %s: cannot connect %s: %s
ca: Bústia POP3 %s: no es pot connectar %s: %s

note: load message list
en: List messages…
ca: Llista els missatges...

en: POP3 mailbox %s error: %s
ca: S'ha produït un error en la bústia POP3 %s: %s

en: POP3 message %d oversized: %s — skipped.
ca: El missatge POP3 %d supera la mida màxima: %s — s'ha omès.

en: Connected to %s
ca: Està connectat a %s

en: %lu new message (%s) | %lu new messages (%s)
ca[0]: %lu missatge nou (%s)
ca[1]: %lu missatges nous (%s)

en: Deleting messages on server…
ca: S'estan suprimint els missatges del servidor…

en: POP3 error: %s
ca: Error POP3: %s

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Mailbox (%s) is read-only: cannot change flags.
ca: La bústia (%s) és de només lectura: no es poden canviar els senyaladors.

en: West European
ca: Europa occidental

en: East European
ca: Europa oriental

en: South European
ca: Sud d'Europa

en: North European
ca: Nord d'Europa

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Arabic
ca: Àrab

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Turkish
ca: Turc

en: Nordic
ca: Nòrdic

en: Thai
ca: Tai

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Celtic
ca: Cèltic

en: West European (euro)
ca: Europa occidental (euro)

en: Russian
ca: Rus

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Cannot open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Cannot open %s: is a symbolic link
ca: No es pot obrir %s: és un enllaç simbòlic

en: fcntl failed: %s.
ca: fcntl ha fallat: %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
ca: S'ha excedit el temps en intentar fer un bloqueig fcntl

en: Waiting for fcntl lock… %d
ca: S'està esperant el bloqueig fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
ca: S'ha excedit el temps en intentar fer un bloqueig flock

en: Waiting for flock attempt… %d
ca: S'està esperant l'intent de flock… %d

en: LDAP Directory for %s
ca: Directori de LDAP per a %s

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

[ctx: ical_status]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: ical_status]
en: event is tentative
ca: l’esdeveniment és provisional

[ctx: ical_status]
en: event is definite
ca: l’esdeveniment és definitiu

[ctx: ical_status]
en: event was cancelled
ca: s'ha cancel·lat l'esdeveniment

[ctx: ical_method]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: ical_method]
en: Event Notification
ca: Notificació d'incidències

[ctx: ical_method]
en: Event Request
ca: Sol·licitud d'esdeveniment

[ctx: ical_method]
en: Reply to Event Request
ca: Respondre a la sol·licitud d'esdeveniment

[ctx: ical_method]
en: Event Cancellation
ca: Cancel·lació d'esdeveniments

[ctx: ical_partstat]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: ical_partstat]
en: needs action
ca: es necessita una acció

[ctx: ical_partstat]
en: accepted
ca: acceptat

[ctx: ical_partstat]
en: declined
ca: rebutjat

[ctx: ical_partstat]
en: tentatively accepted
ca: acceptat provisionalment

[ctx: ical_partstat]
en: delegated
ca: delegat

[ctx: day_of_week]
en: Sunday
ca: Diumenge

[ctx: day_of_week]
en: Monday
ca: dilluns

[ctx: day_of_week]
en: Tuesday
ca: Dimarts

[ctx: day_of_week]
en: Wednesday
ca: Dimecres

[ctx: day_of_week]
en: Thursday
ca: Dijous

[ctx: day_of_week]
en: Friday
ca: divendres

[ctx: day_of_week]
en: Saturday
ca: Dissabte

en: every weekday
ca: tots els dies de la setmana

en: every day
ca: cada dia

note: #1: interval
en: every %d days
ca: cada %d dies

en: every
ca: cada

note: #1: interval
en: every %d weeks on
ca: cada %d setmanes el

note: #1: the day of week (defined in the day_of_week context) #1: recurrence expression
en:  and %s
ca:  i %s

en: every week
ca: cada setmana

note: #1: interval
en: every %d weeks
ca: cada %d setmanes

en: the last
ca: l’últim

note: #1: the day of month
en: %dst
ca: %dr

note: #1: the day of month
en: %dnd
ca: %dn

note: #1: the day of month
en: %drd
ca: %dr

note: #1: the day of month
en: %dth
ca: %dt

en: every day of every month
ca: tots els dies de cada mes

note: #1: interval
en: every day of the month every %d months
ca: tots els dies del mes cada %d mesos

note: currently we don't support yearly rules with more than one BYDAY element or exactly 7 elements with all the weekdays * (the "every day" case)
en: rule too complex
ca: regla massa complexa

note: #1: the day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %s
ca: cada %s

en:  and
ca:  i

en:  of every month
ca:  de cada mes

note: #1: interval
en:  of every %d months
ca:  de cada %d mesos

[ctx: name_of_month]
en: January
ca: gener

[ctx: name_of_month]
en: February
ca: febrer

[ctx: name_of_month]
en: March
ca: març

[ctx: name_of_month]
en: April
ca: abril

[ctx: name_of_month]
en: May
ca: maig

[ctx: name_of_month]
en: June
ca: juny

[ctx: name_of_month]
en: July
ca: juliol

[ctx: name_of_month]
en: August
ca: agost

[ctx: name_of_month]
en: September
ca: setembre

[ctx: name_of_month]
en: October
ca: octubre

[ctx: name_of_month]
en: November
ca: novembre

[ctx: name_of_month]
en: December
ca: desembre

note: #1: name of month (defined in the name_of_month context) #2: day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %s %s
ca: cada %s %s

note: #1: interval #2: name of month (defined in the name_of_month context) #3: day of week (defined in the day_of_week context)
en: every %d years on %s %s
ca: cada %d anys el %s %s

note: #1: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every day of %s
ca: tots els dies de %s

note: #1: interval #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years every day of %s
ca: cada %d anys cada dia de %s

note: #1: day of week (defined in the day_of_week context) #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %s of %s
ca: cada %s de %s

note: #1: interval #2: day of week (defined in the day_of_week context) #3: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years on every %s of %s
ca: cada %d anys en cada %s de %s

note: #1: day of week (defined in the day_of_week context) #2: name of month (defined in the name_of_month context)
en: the %s of every %s
ca: el %s de cada %s

note: #1: interval #2: day of week (defined in the day_of_week context) #3: name of month (defined in the name_of_month context)
en: every %d years on the %s of %s
ca: cada %d anys al %s de %s

[ctx: ical_recurrence]
en: secondly
ca: cada segon

[ctx: ical_recurrence]
en: minutely
ca: cada minut

[ctx: ical_recurrence]
en: hourly
ca: cada hora

en: , %d occurrence | , %d occurrences
ca[0]: , %d aconteixement
ca[1]: , %d aconteixements

note: #1: time string
en:  until %s
ca:  fins a %s

[ctx: ical_role]
en: unknown
ca: desconegut

[ctx: ical_role]
en: chair
ca: cadira

[ctx: ical_role]
en: required participant
ca: participant obligatori

[ctx: ical_role]
en: optional participant
ca: participant opcional

[ctx: ical_role]
en: non-participant, information only
ca: no participant, només informació

en: decryption and signature verification failed
ca: s'ha produït un error en desxifrar i en la verificació de la signatura

en: The signature is valid.
ca: Aquesta signatura és vàlida.

en: The signature is valid but expired.
ca: La signatura és vàlida però ha caducat.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has expired.
ca: La signatura és vàlida, però la clau utilitzada per a verificar la signatura ha caducat.

en: The signature is valid but the key used to verify the signature has been revoked.
ca: La signatura és vàlida, però s'ha rebutjat la clau utilitzada per a verificar la signatura.

en: The signature is invalid.
ca: La signatura no és vàlida.

en: The signature could not be verified due to a missing key.
ca: No s'ha pogut verificar la signatura per falta d'una clau.

en: This part is not a real signature.
ca: Aquesta part no és una signatura real.

en: The signature could not be verified due to an invalid crypto engine.
ca: No s'ha pogut verificar la signatura perquè l'eina de xifratge no és vàlida.

en: GnuPG is rebuilding the trust database and is currently unavailable.
ca: El GnuPG està tornant a construir la base de dades de confiança i no està disponible temporalment.

en: The signature contains multiple signers, this may be a forgery.
ca: La signatura conté diversos signants, això pot ser una falsificació.

en: An error prevented the signature verification: %s: %s
ca: Un error ha impedit la verificació de la signatura: %s: %s

en: An error prevented the signature verification: %s
ca: Un error ha impedit la verificació de la signatura: %s

en: The user ID is of unknown validity.
ca: Es desconeix la validesa de l'identificador de l'usuari.

en: The validity of the user ID is undefined.
ca: La validesa de l'identificador de l'usuari no està definida.

en: The user ID is never valid.
ca: L'identificador de l'usuari no és vàlid.

en: The user ID is marginally valid.
ca: L'identificador de l'usuari és marginalment vàlid.

en: The user ID is fully valid.
ca: L'identificador de l'usuari és completament vàlid.

en: The user ID is ultimately valid.
ca: L'identificador de l'usuari és com a últim recurs vàlid.

en: bad validity
ca: validesa incorrecta

en: undefined
ca: no definit

en: full
ca: complet

en: ultimate
ca: com a última opció

en: Try again later.
ca: Torneu-ho a intentar més tard.

en: malformed card, BEGIN:VCARD expected
ca: targeta amb un format incorrecte, s’esperava BEGIN:VCARD

en: malformed card, END:VCARD missing
ca: targeta amb un format incorrecte, falta END:VCARD

en: malformed line “%s”, missing “:”
ca: línia amb un format incorrecte «%s», falta «:»

en: malformed line “%s”, empty name or value
ca: línia amb un format incorrecte «%s», nom o valor buit

en: SMTP server %s
ca: Servidor SMTP %s

en: Message %u of %u
ca: Missatge %u de %u

en: Cannot reach SMTP server %s (%s), any queued message will remain in %s.
ca: No es pot arribar al servidor SMTP %s (%s), no es mantindrà cap missatge a la cua a %s.

en: Sending Mail
ca: S'està enviant el correu

en: Save message in %s…
ca: Desa el missatge a %s…

en: Saving sent message to %s failed: %s
ca: S'ha produït un error en desar el missatge enviat a %s: %s

en: Sending message failed: %s
    Message left in your outbox.
ca: No s’ha pogut enviar el missatge: %s
    Missatge deixat a la bústia de sortida.

en: Connecting SMTP server %s (%s) failed: %s
ca: No s'ha pogut connectar al servidor SMTP %s (%s): %s

en: Transmitted %u message to %s | Transmitted %u messages to %s
ca[0]: S'ha transmès %u missatge a %s
ca[1]: S’han transmès %u missatges a %s

en: Cannot read %s: %s
ca: No es pot llegir %s: %s

en: Cannot read %s
ca: No es pot llegir %s

en: Cannot determine character set for text file “%s”; sending as MIME type “%s”
ca: No es pot determinar la configuració de caràcters del fitxer «%s»; s'està enviant com a tipus MIME «%s»

en: This message will not be encrypted for the BCC: recipient. | This message will not be encrypted for the BCC: recipients.
ca[0]: El missatge no es xifrarà per al destinatari del camp C/o:.
ca[1]: El missatge no es xifrarà per als destinataris del camp C/o:.

en: Balsa passwords
ca: Contrasenyes del Balsa

en: Error storing password for %s@%s:%s: %s
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar la contrasenya per a %s@%s:%s: %s

en: Error looking up password for %s@%s:%s: %s
ca: S'ha produït un error en cercar la contrasenya per a %s@%s:%s: %s

en: loaded fallback password from private config file
ca: s'ha carregat la contrasenya de reserva des d'un fitxer de configuració privat

en: _Remember user password in Secret Service
ca: _Recorda la contrasenya d'usuari al servei secret

en: _Remember certificate pass phrase in Secret Service
ca: _Recorda la contrasenya llarga del certificat al servei secret

en: _Remember user password
ca: _Recorda la contrasenya d'usuari

en: _Remember certificate pass phrase
ca: _Recorda la contrasenya llarga del certificat

en: _Basic
ca: _Bàsic

note: server descriptive name
en: _Descriptive Name:
ca: _Nom descriptiu:

note: host and port
en: _Server:
ca: _Servidor:

en: Se_curity:
ca: Se_guretat:

en: Server requires _authentication
ca: El servidor requereix _autenticació

note: user name and password
en: _User Name:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Pass Phrase:
ca: Contrasen_ya llarga:

en: _Advanced
ca: _Avançat

note: client certificate and passphrase
en: Server _requires client certificate
ca: El servidor requereix un certificat de client

en: Choose Client Certificate
ca: Trieu el certificat de client

en: Certificate _File:
ca: _Fitxer del certificat:

en: Certificate _Pass Phrase:
ca: Contrasenya llarga del _certificat:

en: %s over SSL (%sS)
ca: %s sobre SSL (%sS)

en: TLS required
ca: El TLS és necessari

en: TLS if possible (not recommended)
ca: TLS si és possible (no recomanat)

en: None (not recommended)
ca: Cap (no recomanat)

en: Error displaying server help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda del servidor: %s

en: SMTP Server
ca: Servidor d'SMTP

note: split large messages
en: Sp_lit message larger than
ca: _Parteix els missatges més grans de

en: Mailbox closed
ca: S'ha tancat la bústia

en: Message Source
ca: Codi font del missatge

en: Error adding from %s: %s
ca: S'ha produït un error en afegir des de %s: %s

en: Broken key, cannot identify certificate chain.
ca: Clau trencada, no es pot identificar la cadena de certificats.

en: fingerprint %s
ca: empremta %s

en: cannot load key with fingerprint %s: %s
ca: no es pot carregar la clau d’empremta %s: %s

en: 
    <b>This certificate was issued by:</b>
ca: 
    <b>Aquest certificat va ser emès per:</b>

en: <b>This certificate is valid</b>
    from %s
    to %s
    <b>Fingerprint:</b>
    SHA1: %s
    SHA256: %s
ca: <b>Aquest certificat és vàlid</b>
    de %s
    a %s 
    <b>Empremta:</b>
    SHA1: %s
    SHA256:
    %s

en: The path %s must be relative to the filesystem root (start with /).
ca: El camí %s ha de ser relatiu a l'arrel del sistema de fitxers (comença amb /).

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”, with error “%s”.
ca: No s'ha pogut crear un directori: mkdir() ha fallat en el nom del camí «%s», amb l'error «%s».

en: The file with pathname “%s” is not a directory.
ca: El fitxer amb el nom del camí «%s» no és un directori.

en: Couldn’t create a directory: mkdir() failed on pathname “%s”.
ca: No s'ha pogut crear un directori: mkdir() ha fallat al nom del camí «%s».

en: This will exit Balsa.
    Do you really want to do this?
ca: Sortireu del Balsa.
    Esteu segur de voler sortir?

en: GnomeCard Address Book
ca: Llibreta d'adreces GnomeCard

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Configure Balsa
ca: Configura el Balsa

en: Use Balsa as default email client?
ca: Voleu utilitzar Balsa com a client de correu electrònic per defecte?

en: _Yes
ca: _Sí

en: Default Client
ca: Client predeterminat

en: _Inbox:
ca: Búst_ia d'entrada:

en: _Outbox:
ca: Bústia de s_ortida:

en: _Sentbox:
ca: Bústia d'enviat_s:

en: _Draftbox:
ca: Bústia _d'esborranys:

en: _Trash:
ca: Pape_rera:

en: The pathname “%s” must be specified canonically — it must start with a “/”.
ca: El nom del camí «%s» s'ha d'especificar canònicament: ha de començar amb un «/».

en: Could not create mailbox at path “%s”
ca: No s'ha pogut crear la bústia al camí «%s»

en: The mailbox “%s” does not appear to be valid.
ca: La bústia «%s» no sembla vàlida.

en: Problem verifying path “%s”:
    %s
ca: S'ha problema en verificar el camí «%s»:
    %s

en: _Verify locations
ca: _Verifica les ubicacions

en: Please verify the locations of your default mail files. These will be created if necessary.
ca: Verifiqueu les ubicacions dels fitxers de correu per defecte. Es crearan si és necessari.

en: Mail Files
ca: Fitxers de correu

en: You’ve successfully set up Balsa. Have fun!
       -- The Balsa development team
ca: Has configurat amb èxit la Balsa. Diverteix-te!
       -- L'equip de desenvolupament de Balsa

en: All Done!
ca: Això és tot!

en: The following settings are also needed (and you can find them later, if need be, in the Email application in the “Preferences” and “Identities” menu items)
ca: També es necessiten els següents paràmetres (i els podeu trobar més endavant, si cal, a l'aplicació de correu electrònic al menú «Preferències» i «Identitats»)

en:  Whoever provides your email account should be able to give you the following information (if you have a Network Administrator, they may already have set this up for you):
ca:  Qui us proporcioni el compte de correu electrònic us hauria de donar la informació següent (si teniu un administrador de la xarxa probablement ho ha definit prèviament):

en: Yes, remember it
ca: Sí, recorda-la

en: No, type it in every time
ca: No, escriure-la cada vegada

en: Name of mail server for incoming _mail:
ca: Nom del servidor de correu pel correu d'e_ntrada:

en: _Type of mail server:
ca: _Tipus de servidor de correu:

en: Connection _Security:
ca: _Seguretat de connexió:

en: Your email _login name:
ca: El vostre nom d'entrada de_l correu:

en: Your _password:
ca: La vostra _contrasenya:

en: _SMTP Server:
ca: Servidor d'_SMTP:

note: 2.1
en: Your real _name:
ca: El vostre _nom:

en: Your _email address for this email account:
ca: La vostra adreça _email per a aquest compte de correu electrònic:

en: _Remember your password:
ca: _Recordeu la vostra contrasenya:

en: _Local mail directory:
ca: Directori de correu _local:

en: User Settings
ca: Paràmetres d'usuari

en: Default Identity
ca: Identitat predeterminada

en: Local Mail Problem
    %s
ca: Problema del correu local
    %s

en: Welcome to Balsa!
ca: Us donem la benvinguda al Balsa!

en: Before you can send or receive email:
    
    • either you should already have Internet access and an email account, provided by an Internet Service Provider, and you should have made that Internet connection on your computer
    
    • or your network administrator at your place of work/study/similar may have set up your computer to connect to the network.
ca: Abans de poder enviar o rebre correus electrònics:
    
    • heu de tenir accés a Internet i un compte de correu electrònic, proporcionat per un proveïdor de serveis d'Internet, i haver fet aquesta connexió a Internet al vostre ordinador
    
    • o l'administrador de la xarxa al vostre lloc de treball / estudi / similar pot haver configurat l'ordinador per connectar-se a la xarxa.

en: network client is already connected
ca: el client de xarxa ja està connectat

en: network client is not connected
ca: el client de xarxa no està connectat

en: reply length %lu exceeds the maximum allowed length %lu
ca: la longitud de resposta %lu supera la longitud màxima permesa %lu

en: connection lost
ca: s'ha perdut la connexió

en: line too long
ca: línia massa llarga

en: error initializing certificate: %s
ca: error en inicialitzar el certificat: %s

en: error loading certificate: %s
ca: error en carregar el certificat: %s

en: error initializing key: %s
ca: s'ha produït un error en inicialitzar la clau: %s

en: error loading key: %s
ca: s'ha produït un error en carregar la clau: %s

en: not connected
ca: no està connectat

en: connection is already encrypted
ca: la connexió ja està xifrada

en: connection is already compressed
ca: la connexió ja està comprimida

note: unexpected server reply
en: bad server reply: %s
ca: resposta incorrecta del servidor: %s

en: bad server reply
ca: resposta incorrecta del servidor

en: no suitable authentication mechanism
ca: no hi ha cap mecanisme d'autenticació adequat

en: password required
ca: cal una contrasenya

en: remote server does not support STARTTLS
ca: el servidor remot no és compatible amb STARTTLS

en: transient error %d: %s
ca: errors transitoris %d: %s

en: authentication failure %d: %s
ca: error d'autenticació %d: %s

en: permanent error %d: %s
ca: error permanent %d: %s

en: importing GSS service name %s failed: %s
ca: no s'ha pogut importar el nom del servei GSS %s: %s

en: cannot initialize GSS security context: %s
ca: no es pot inicialitzar el context de seguretat GSS: %s

en: malformed GSS security token: %s
ca: testimoni de seguretat GSS amb un format incorrecte: %s

en: malformed GSS security token
ca: testimoni de seguretat GSS amb un format incorrecte

en: cannot create GSS login request: %s
ca: no es pot crear la sol·licitud d'inici de sessió GSS: %s

en: unknown error code %u:%u
ca: codi d'error desconegut %u:%u

en: Balsa Email Reader
ca: Lector de correu electrònic de Balsa

en: Program start-up
ca: Obertura del programa

en: New mail notification
ca: Notificació de nous missatges

en:  address book:
ca:  llibreta d'adreces:

en: _Name
ca: _Nom

en: _Address
ca: _Adreça

en: _Apply
ca: _Aplica

en: F_ilter:
ca: F_iltre:

en: Browse
ca: Navega

en: Edit
ca: Edita

en: Name
ca: Nom

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

note: -- grid column 1 -- Entry widget for finding an address
en: _Search for Name:
ca: _Cerca pel nom:

en: Run _Editor
ca: Executa _Editor

en: _Re-import
ca: _Torna a importar

note: -- grid column 3 -- label for selected addresses in compose mode
en: Send-To
ca: Envia a

note: mode switching stuff
en: Treat multiple addresses as:
ca: Tracta les adreces múltiples com a:

en: alternative addresses for the same person
ca: adreces alternatives de la mateixa persona

en: a distribution list
ca: una llista de distribució

en: Could not launch %s: %s
ca: No s'ha pogut iniciar %s: %s

en: Error opening address book “%s”:
    %s
ca: S'ha produït un error en obrir la llibreta d'adreces «%s»:
    %s

en: Suggest complete addresses:
ca: Suggereix la compleció d'adreces:

en: as I type
ca: mentre escric

en: when I hit the Escape key
ca: quan premi la tecla d'escapada

en: Modify %s Address Book
ca: Modifica la llibreta d'adreces %s

en: Add %s Address Book
ca: Afegeix la llibreta d'adreces %s

en: _Add
ca: _Afegeix

note: mailbox name may be NULL
en: A_ddress Book Name:
ca: Nom de la llibreta d'a_dreces:

en: Modify Osmo Address Book
ca: Modifica la Llibreta d'adreces Osmo

en: Add Osmo Address Book
ca: Afegeix una Llibreta d'adreces Osmo

en: Load program location:
ca: Carrega la ubicació del programa:

en: Select load program for address book
ca: Seleccioneu un programa de càrrega per a la llibreta d'adreces

en: Save program location:
ca: Desa la ubicació del programa:

en: Select save program for address book
ca: Selecciona el programa on desar la llibreta d'adreces

en: _LDAP Server URI
ca: _LDAP servidor URI

en: Base Domain _Name
ca: _Nom del domini base

en: _User Name (Bind DN)
ca: Nom d'_usuari (DN de vinculació)

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: _User Address Book DN
ca: Nom del domini de la llibreta d'adreces d'_usuari

en: Enable _TLS
ca: Habilita el _TLS

en: GPE Address Book
ca: Llibreta d'adreces GPE

en: Error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: No path found. Do you want to give one?
ca: No s'ha trobat cap camí. En vols donar un?

en: vCard Address Book (GnomeCard)
ca: Llibreta d'adreces vCard (GnomeCard)

en: External query (a program)
ca: Consulta externa (un programa)

en: LDIF Address Book
ca: Llibreta d'adreces LDIF

en: LDAP Address Book
ca: Llibreta d'adreces LDAP

en: Rubrica2 Address Book
ca: Llibreta d'adreces Rubrica2

en: Osmo Address Book
ca: Llibreta d'adreces Osmo

en: _Remember password in Secret Service
ca: _Recorda la contrasenya al servei secret

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: Password to unlock the user certificate
    %s
    for %s@%s (%s)
ca: Contrasenya per a desbloquejar el certificat d'usuari
    %s
    per a %s@%s (%s)

en: Password for %s@%s (%s)
ca: Contrasenya per a %s@%s (%s)

en: Password needed
ca: Cal una contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Couldn’t open mailbox “%s”
ca: No s'ha pogut obrir la bústia «%s»

en: Date
ca: Data

en: Reply to Group: %d message is not from a mailing list. | Reply to Group: %d messages are not from a mailing list.
ca[0]: Resposta al grup: %d missatge no prové d'una llista de correu.
ca[1]: Resposta al grup: %d missatges no provenen d'una llista de correu.

en: Move to Trash failed: %s
ca: S'ha produït un error en moure-ho a la paperera: %s

en: _Reply…
ca: _Respon…

en: Reply To _All…
ca: Respon a _tots…

en: Reply To _Group…
ca: Respon al _grup…

en: _Forward Attached…
ca: _Reenvia l’adjunt…

en: Forward _Inline…
ca: Reenvia _inserit…

en: _Pipe through…
ca: _Condueix a través de...

en: _Store Address…
ca: Emmagatzema _l’adreça…

en: _Undelete
ca: Desfés la s_upressió

en: Move To _Trash
ca: Mou a la _paperera

en: T_oggle
ca: C_ommuta

en: _Flagged
ca: _Senyalat

en: _Unread
ca: S_ense llegir

en: _Move to
ca: _Mou a

en: _View Source
ca: _Visualitza el codi font

en: Failed to copy %d message to mailbox “%s”: %s | Failed to copy %d messages to mailbox “%s”: %s
ca[0]: No s'ha pogut copiar %d missatge a la bústia «%s»: %s
ca[1]: No s'han pogut copiar %d missatges a la bústia «%s»: %s

en: Copied to “%s”.
ca: Copiat a «%s».

en: Moved to “%s”.
ca: S’ha mogut a «%s».

en: Committing mailbox %s failed.
ca: S'ha produït un error en enviar la bústia %s.

en: Cannot process the message: %s
ca: No es pot processar el missatge: %s

en: Cannot access message %u to pass to %s
ca: No es pot accedir al missatge %u per a passar-lo a %s

en: Cannot read message %u to pass to %s
ca: No es pot llegir el missatge %u per a passar-lo a %s

en: Pipe message through a program
ca: Condueix el missatge a través d'un programa

en: _Run
ca: E_xecuta

en: Specify the program to run:
ca: Especifiqueu el programa a executar:

en: _Other…
ca: _Altres...

en: Choose destination folder
ca: Escolliu la carpeta destí

en: Other…
ca: Altres...

en: Select message part to display
ca: Selecciona la part del missatge a visualitzar

en: Wrapped
ca: Ajustat

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Find:
ca: Cerca:

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Content
ca: Continguts

en: Message parts
ca: Parts del missatge

en: Save selected as…
ca: Desa els seleccionats com…

en: Save selected to folder…
ca: Desa la selecció a la carpeta...

en: (No sender)
ca: (Sense remitent)

en: Could not access message %u in mailbox “%s”.
ca: No s'ha pogut accedir al missatge %u a la bústia «%s».

en: Autocrypt error: %s
ca: Error de xifratge automàtic: %s

en: mixed parts
ca: parts barrejades

en: alternative parts
ca: parts alternatives

en: signed parts
ca: parts signades

en: encrypted parts
ca: parts xifrades

en: RFC822 message
ca: Missatge RFC822

en: “%s” parts
ca: parts «%s»

en: force inline for all parts
ca: força inserits per a totes les parts

en: RFC822 message (from %s, subject “%s”)
ca: Missatge RFC822 (des de %s, assumpte «%s»)

en: complete message
ca: completa el missatge

en: part %s: %s (file %s)
ca: part %s: %s (fitxer %s)

en: encrypted:
ca: xifrat:

en: Reading embedded message failed: %s
ca: Ha fallat la lectura del missatge incrustat: %s

en: Appending message to %s failed: %s
ca: Ha fallat l'afegiment del missatge a %s: %s

en: _Save…
ca: De_sa…

en: _Copy to folder…
ca: _Copia a carpeta…

en: Select folder for saving selected parts
ca: Seleccioneu la carpeta per a desar les parts seleccionades

en: Could not create URI for %s
ca: No s'ha pogut crear l'URI per a %s

en: %s message part
ca: part del missatge %s

en: Could not save %s: %s
ca: No s'ha pogut desar el %s: %s

en: Sending the disposition notification failed: %s
ca: Ha fallat l'enviament de la notificació d'entrega del missatge: %s

en: The sender of this mail, %s, requested 
    a Message Disposition Notification (MDN) to be returned to “%s”.
    Do you want to send this notification?
ca: L'emissor d'aquest correu, %s, ha sol·licitat 
    una notificació de disposició de missatges (MDN) que es retornarà a «%s».
    Voleu enviar aquesta notificació?

en: Reply to MDN?
ca: Voleu respondre al MDN (notificació d'entrega del missatge)?

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
    Please close the other instances of this message and try again.
ca: No es pot desxifrar perquè aquest missatge s'està mostrant múltiples vegades.
    Tanqueu les altres visualitzacions del missatge i torneu-ho a intentar.

en: Parsing a message part failed: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi d'una part del missatge: %s

en: Possible disk space problem.
ca: És possible que hi hagi un problema d'espai al disc.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains an encrypted part, but its structure is invalid.
ca: El missatge enviat per %s amb el tema «%s» conté una part xifrada, però la seva estructura no és vàlida.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a PGP encrypted part, but this crypto protocol is not available.
ca: El missatge enviat per %s amb el tema «%s» conté una part xifrada PGP, però aquest protocol de xifratge no està disponible.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a S/MIME encrypted part, but this crypto protocol is not available.
ca: El missatge enviat per %s amb l'assumpte «%s» conté una part xifrada S/MIME, però aquest protocol de xifratge no està disponible.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a signed part, but its structure is invalid. The signature, if there is any, cannot be checked.
ca: El missatge enviat per %s amb el tema «%s» conté una part signada, però la seva estructura no és vàlida. La signatura, si n'hi ha, no es pot comprovar.

en: The message sent by %s with subject “%s” contains a %s signed part, but this crypto protocol is not available.
ca: El missatge enviat per %s amb l'assumpte «%s» conté una part %s signada, però aquest protocol de xifratge no està disponible.

en: Detected a good signature with insufficient validity
ca: S'ha detectat una signatura correcta amb validesa insuficient

en: Detected a good signature with insufficient validity/trust
ca: S'ha detectat una signatura correcta amb validesa/confiança insuficient

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” returned:
    %s
ca: Comprovació de la signatura del missatge enviat per %s amb l'assumpte «%s» ha retornat:
    %s

en: Checking the signature of the message sent by %s with subject “%s” failed with an error!
ca: La comprovació de la signatura del missatge enviat per %s amb l'assumpte «%s» ha fallat amb un error!

en: The decryption cannot be performed because this message is displayed more than once.
ca: No es pot desxifrar perquè aquest missatge s'està mostrant múltiples vegades.

en: The signature check and removal of the OpenPGP armor cannot be performed because this message is displayed more than once.
ca: No es pot dur a terme la comprovació de signatura i supressió de l'armadura OpenPGP perquè aquest missatge s'està mostrant múltiples vegades.

en: Please close the other instances of this message and try again.
ca: Tanqueu les altres visualitzacions dels missatges i torneu-ho a intentar.

en: File name: %s
ca: Nom del fitxer: %s

en: Error reading message part: %s
ca: S'ha produït un error en llegir la part del missatge: %s

en: Type: %s (%s)
ca: Tipus: %s (%s)

en: Content Type: %s
ca: Tipus de contingut: %s

en: No open or view action defined for this content type
ca: No s'ha definit cap acció per a obrir o visualitzar aquest tipus de contingut

en: S_ave part
ca: Des_a la part

en: Could not launch application: %s
ca: No s'ha pogut iniciar l'aplicació: %s

en: Save %s MIME Part
ca: Desa la part MIME de %s

en: Could not construct URI from %s
ca: No s'ha pogut construir l'URI a partir de %s

en: File already exists. Overwrite?
ca: El fitxer ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: Unlink %s: %s
ca: Desfeta de l'enllaç de %s: %s

en: Could not save a text part: %s
ca: No s'ha pogut desar una part de text: %s

en: Could not process GnuPG keys: %s
ca: No s'han pogut processar les claus gnuPG: %s

en: _Import Autocrypt key
ca: _Importa la clau de xifratge automàtic

en: The message contains an Autocrypt header, but it is either broken or the signature has been created using a different key.
ca: El missatge conté una capçalera de xifratge automàtic, però està trencada o la signatura s'ha creat amb una clau diferent.

en: _Search key server for this key
ca: _Busca el servidor de claus per a aquesta clau

en: _Search key server for updates of this key
ca: _Busca el servidor de claus per a les actualitzacions d'aquesta clau

en: decrypted
ca: desxifrat

en: trusted signature
ca: signatura de confiança

en: low trust signature
ca: signatura de confiança baixa

en: bad signature
ca: signatura incorrecta

en: unknown signature status
ca: estat de signatura desconegut

en: Import GnuPG key:
    %s
ca: Importa la clau GnuPG:
    %s

en: Error importing key data: %s
ca: S'ha produït un error en importar les dades de la clau: %s

en: unknown error
ca: error desconegut

en: (imported)
ca: (importat)

en: Import key into the local key ring
ca: Importa la clau al clauer local

en: Error loading attached image: %s
ca: S'ha produït un error en carregar la imatge adjunta: %s

en: message headers
ca: _capçaleres de missatge

en: Content Type: external-body
ca: Tipus de continguts: cos extern

en: Access type: local-file
ca: Tipus d'accés: fitxer local

en: Access type: URL
ca: Tipus d'accés: URL

en: Access type: %s
ca: Tipus d'accés: %s

en: FTP site: %s
ca: Lloc FTP: %s

en: Directory: %s
ca: Directori: %s

en: Access type: mail-server
ca: Tipus d'accés: servidor de correu

en: Mail server: %s
ca: Servidor de correu: %s

en: Subject: %s
ca: Assumpte: %s

en: Se_nd message to obtain this part
ca: E_nvia un missatge per a obtenir aquesta part

en: Error showing %s: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar %s: %s

en: Could not get a part: %s
ca: No s'ha pogut obtenir una part: %s

en: Sending the external body request failed: %s
ca: Ha fallat l'enviament de la sol·licitud externa del cos: %s

en: Reply…
ca: Respon…

en: IMAP server did not report message structure
ca: El servidor IMAP no ha informat de l'estructura del missatge

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Date:
ca: Data:

note: addresses
en: From:
ca: De:

en: Reply-To:
ca: Respon a:

en: FCC:
ca: A/cF:

en: Disposition-Notification-To:
ca: Entrega-Notificació-A:

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Open link
ca: Obre l'enllaç

en: Send link…
ca: Envia l'enllaç...

en: Save…
ca: Desa…

en: Highlight structured phrases
ca: Ressalta les frases estructurades

en: Calling URL %s…
ca: S'està trucant a l'adreça URL %s...

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom 100%
ca: Ampliació al 100%

en: Select _All
ca: _Selecciona-ho tot

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Prefer HTML for this sender
ca: Prefereix HTML per a aquest remitent

en: Load external content for this sender
ca: Carrega contingut extern per a aquest remitent

en: S_tore Address
ca: Emmagatzema _l’adreça

en: Full Name:
ca: Nom complet:

en: Nick Name:
ca: Sobrenom:

en: First Name:
ca: Nom:

en: Last Name:
ca: Cognoms:

en: Organization:
ca: Organització:

en: Email Address:
ca: Adreça electrònica:

en: The message sent by %s with subject “%s” contains 8-bit characters, but no header describing the used codeset (converted to %s)
ca: El missatge enviat per %s amb el tema «%s» conté caràcters de 8 bits, però cap capçalera que descrigui el conjunt de codis utilitzat (convertit a %s)

en: This is an iTIP calendar “%s” message.
ca: Aquest és un missatge «%s» del calendari iTIP.

en: Summary:
ca: Resum:

en: Organizer:
ca: Organitzador:

en: Start:
ca: Inici:

en: End:
ca: Final:

en: Duration:
ca: Duració:

en: Recurrence:
ca: Periodicitat:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Attendee: | Attendees:
ca[0]: Participant:
ca[1]: Participants:

en: Category: | Categories:
ca[0]: Categoria:
ca[1]: Categories:

en: Description:
ca: Descripció:

en: The sender asks you for a reply to this request:
ca: El remitent us demana una resposta a aquesta sol·licitud:

en: Accept
ca: Acceptar

en: Accept tentatively
ca: Accepta provisionalment

en: Decline
ca: Rebutja

en: iTIP Calendar Request
ca: Sol·licitud de calendari iTIP

en: %s %s the following iTIP calendar request:
ca: %s %s la següent sol·licitud de calendari iTIP:

en: Sending the iTIP calendar reply failed: %s
ca: No s'ha pogut enviar la resposta del calendari iTIP: %s

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Nick Name
ca: Sobrenom

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognoms

en: Organization
ca: Organització

en: One of the specified fields contains:
ca: Un dels camps especificats conté:

en: None of the specified fields contains:
ca: Cap dels camps especificats conté:

en: One of the regular expressions matches
ca: Una de les expressions regulars coincideixi

en: None of the regular expressions matches
ca: No coincideixi cap de les expressions regulars

en: Match when date is in the interval:
ca: Coincideixi quan la data està en l'interval:

en: Match when date is outside the interval:
ca: Coincideixi quan la data està fora l'interval:

en: Match when one of these flags is set:
ca: Coincideixi quan un d'aquests senyaladors està definit:

en: Match when none of these flags is set:
ca: Coincideix quan cap d'aquests senyaladors està definit:

en: You must specify the name of the user header to match on
ca: Heu d'especificar el nom de la capçalera d'usuari amb la qual coincidir

en: You must specify at least one field for matching
ca: Heu d'especificar com a mínim un camp de coincidència

en: You must provide a string
ca: Heu de proporcionar una cadena

en: You must provide at least one regular expression
ca: Heu de proporcionar com a mínim una expressió regular

en: Low date is incorrect
ca: La data inferior no és correcta

en: High date is incorrect
ca: La data superior no és correcta

en: Low date is greater than high date
ca: La data inferior és més gran que la superior

en: Error displaying condition help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda condicional: %s

en: Match Fields
ca: Coincidència de camps

en: _All
ca: T_ot

en: C_lear
ca: Ne_teja

en: _Body
ca: _Cos

en: _To:
ca: _Per a:

en: _From:
ca: _De:

en: _Subject
ca: A_ssumpte

en: _CC:
ca: _A/c:

en: _User header:
ca: Capçalera de l'_usuari:

en: Unread
ca: Sense llegir

en: One of the specified f_ields contains
ca: Un dels camps espec_ificats conté

en: Contain/Does _Not Contain
ca: Conté/_No conté

en: _One of the regular expressions matches
ca: Una de les expressi_ons regulars coincideix

en: One _Matches/None Matches
ca: Un coi_ncideix/cap coincideix

en: Filtering using regular expressions is not yet implemented.
ca: El filtratge per expressió regular encara no està implementat.

en: Match when message date is in the interval:
ca: Coincidència quan la data del missatge està en l'interval:

en: Inside/outside the date interval
ca: En/fora l'interval de dates

en: Match when one flag is set/when no flag is set
ca: Coincideix quan un senyalador està definit/quan cap senyalador està definit

en: Search T_ype:
ca: T_ipus de cerca:

en: Edit condition for filter:
ca: Edita la condició pel filtre:

en: Filter with no condition was omitted
ca: S'ha ignorat un filtre sense condicions

en: Error displaying filter help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda del filtre: %s

en: New filter
ca: Filtre nou

en: No filter name specified.
ca: No s'ha especificat cap nom del filtre.

en: Filter “%s” already exists.
ca: El filtre «%s» ja existeix.

en: Filter must have conditions.
ca: El filtre ha de tenir condicions.

en: Filter has matched
ca: El filtre coincideix

en: You must provide a sound to play
ca: Heu de definir un so a reproduir

en: (Example: write December 31, 2000, as %s)
ca: (Exemple: escriviu desembre 31, 2000, com %s)

en: Simple
ca: Senzill

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Date interval
ca: Interval de dates

en: Flag condition
ca: Condició del senyalador

en: Copy to folder:
ca: Copia a la carpeta:

en: Move to folder:
ca: Mou a la carpeta:

en: Colorize
ca: Acoloreix

en: Print on printer:
ca: Imprimeix a la impressora:

en: Run program:
ca: Executa el programa:

en: Send to Trash
ca: Envia a la paperera

en: OR
ca: O

en: AND
ca: I

[ctx: filter]
note: new button Translators: button "New" filter
en: _New
ca: _Nou

note: The name entry
en: _Filter name:
ca: Nom del _filtre:

note: The filter op-code : "OR" or "AND" all the conditions
en: Operation between conditions:
ca: Funcionament entre condicions:

en: _Edit
ca: _Edita

[ctx: filter match]
note: Translators: button "New" filter match
en: Ne_w
ca: No_u

en: Foreground
ca: Primer pla

en: Background
ca: Fons

note: The notification area
en: Notification:
ca: Notificació:

note: Notification buttons
en: Play sound:
ca: Reprodueix el so:

en: Use Sound…
ca: Utilitza el só…

en: _Open
ca: _Obre

en: Pop-up text:
ca: Text emergent:

note: The action area
en: Action to perform:
ca: Acció a realitzar:

en: Match
ca: Coincidència

en: Action
ca: Acció

en: Re_vert
ca: Recu_pera

en: A filter run dialog is open. Close it before you can modify filters.
ca: Hi ha un diàleg d'execució de filtre obert. Tanqueu-lo abans de poder modificar els filtres.

en: Filters
ca: Filtres

en: Filter “%s” has no condition.
ca: El filtre «%s» no té cap condició.

en: Unable to export filter %s, an error occurred.
ca: S'ha produït un error en exportar el filtre %s.

en: There are opened filter run dialogs, close them before you can modify filters.
ca: Hi ha finestres d'execució de filtres obertes, tanqueu-les abans de modificar els filtres.

en: Export Filters
ca: Exporta els filtres

en: Error displaying run filters help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda de l'execució de filtres: %s

en: Error when applying filters
ca: S'ha produït un error en aplicar les filtres

en: Filter applied to “%s”.
ca: Filtre aplicat a «%s».

en: The destination mailbox of the filter “%s” is “%s”.
    You can’t associate it with the same mailbox (that causes recursion).
ca: La bústia de destinació del filtre «%s» és «%s».
    No podeu associar-lo amb la mateixa bústia (que provoca recursivitat).

en: The filter “%s” is not compatible with the mailbox type of “%s”.
    This happens for example when you use regular expressions match with IMAP mailboxes, it is done by a very slow method; if possible, use substring match instead.
ca: El filtre «%s» no és compatible amb el tipus de bústia de «%s».
    Això passa, per exemple, quan utilitzeu expressions regulars que coincideixen amb les bústies IMAP, es fa per un mètode molt lent; si és possible, utilitzeu la coincidència de subcadena.

en: Filters of Mailbox:
ca: Filtres de bústia:

en: On reception
ca: A la recepció

en: On exit
ca: A la sortida

en: _Apply Selected
ca: _Aplica la selecció

en: Add selected filter to mailbox
ca: Afegeix el filtre seleccionat a la bústia

en: Remove selected filter from mailbox
ca: Suprimeix el filtre seleccionat de la bústia

en: Move selected filter up
ca: Puja el filtre seleccionat

en: Move selected filter down
ca: Baixa el filtre seleccionat

en: A_pply Now!
ca: _Aplica-ho ara

en: The filters dialog is opened, close it before you can run filters on any mailbox
ca: El diàleg dels filtres està obert, tanqueu-lo abans d'executar els filtres a cap bústia

en: Error displaying config help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda de la configuració: %s

en: Changing subscriptions failed: %s
ca: No s'han pogut canviar les subscripcions: %s

en: Cannot list IMAP folders: %s
ca: No es poden llistar les carpetes IMAP: %s

en: folder
ca: carpeta

en: subscribed
ca: subscrit

en: Manage folder subscriptions of IMAP server “%s”
ca: Gestiona les subscripcions de carpetes del servidor IMAP «%s»

en: Manage subscriptions
ca: Gestiona les subscripcions

en: Remote IMAP folder
ca: Carpeta d'IMAP remota

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: C_reate
ca: C_rea

en: Subscribed _folders only
ca: Només _carpetes subscrites

en: Manage subscriptions…
ca: Gestiona les subscripcions…

en: Always show _Inbox
ca: Mostra sempre la _safata d’entrada

en: _Max number of connections:
ca: Nombre _màxim de connexions:

en: Enable _persistent cache
ca: Habilita la memòria cau _persistent

en: Use IDLE command
ca: Utilitza l'ordre IDLE

en: Enable _bug workarounds
ca: Habilita les _solucions temporals per als errors

en: Use STATUS for mailbox checking
ca: Utilitza STATUS per a comprovar les bústies de correu

en: Select parent folder of “%s”
ca: Seleccioneu la carpeta principal de «%s»

en: Select parent folder
ca: Selecciona la carpeta pare

en: Renaming Inbox is special!
    You will create a subfolder %s in %s
    containing the messages from Inbox.
    Inbox and its subfolders will remain.
    What would you like to do?
ca: Canviar el nom de la safata d'entrada és especial!
    Creareu una subcarpeta %s a %s
    que conté els missatges de la safata d'entrada.
    La safata d'entrada i les seves subcarpetes es mantindran.
    Què t'agradaria fer?

en: Question
ca: Qüestió

en: Rename Inbox
ca: Canvia el nom de la safata d'entrada

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Folder rename failed. Reason: %s
ca: S'ha produït un error en tornar a anomenar la carpeta. Raó: %s

en: Folder creation failed. Reason: %s
ca: S’ha produït un crear la carpeta. Raó: %s

en: An IMAP folder that is not a mailbox
    has no properties that can be changed.
ca: Una carpeta d'IMAP que no sigui una bústia
    no té cap propietat que sigui modificable.

en: Remote IMAP subfolder
ca: Subcarpeta remota de l'IMAP

note: INPUT FIELD CREATION
en: _Folder name:
ca: Nom de la _carpeta:

en: Host:
ca: Ordinador:

en: Subfolder of:
ca: Subcarpeta de:

en: _Browse…
ca: _Navega...

en: read-only
ca: només de lectura

en: read-write
ca: lectura/escriptura

en: admin
ca: administració

en: post
ca: publicació

en: append
ca: afegeix

en: delete
ca: suprimeix

en: special
ca: especial

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: 
    detailed permissions are available only for open folders
ca: 
    els permisos detallats només estan disponibles per a carpetes obertes

en: 
    the server does not support ACLs
ca: 
    el servidor no admet ACLs

en: mine:
ca: meu:

en: Quota:
ca: Citació:

en: quota information available only for open folders
ca: informació de citació disponible només per a carpetes obertes

en: the server does not support quotas
ca: el servidor d'IMAP no implementa les citacions

en: no limits
ca: sense límits

en: %s of %s (%.1f%%) used
ca: %s de %s (%.1f%%) utilitzats

en: This folder is not stored in configuration. I do not yet know how to remove it from remote server.
ca: Aquesta carpeta no està emmagatzemada a la configuració. Encara es desconeix com suprimir-la del servidor remot.

en: This will remove the folder “%s” from the list.
    You may use “New IMAP Folder” later to add this folder again.
ca: Això eliminarà la carpeta «%s» de la llista.
    Podeu utilitzar «Carpeta IMAP nova» més tard per tornar a afegir aquesta carpeta.

en: Confirm
ca: Confirma

en: Create IMAP subfolder
ca: Crea una subcarpeta IMAP

en: _Create
ca: _Crea

en: server (top level)
ca: servidor (nivell superior)

en: The character “%c” is used as hierarchy separator by the server and therefore not permitted in the folder name.
ca: El caràcter «%c» s'utilitza com a separador de jerarquia pel servidor i, per tant, no està permès en el nom de la carpeta.

en: Information — Balsa
ca: Informació — Balsa

en: _Clear
ca: Nete_ja

en: Cl_ose
ca: _Tanca

en: WARNING:
ca: Atenció:

en: ERROR:
ca: Error:

en: FATAL:
ca: Greu:

en: No mailbox selected.
ca: No s'ha seleccionat cap bústia.

en: Mailbox “%s” is used by Balsa and I cannot remove it.
    If you really want to remove it, assign its function
    to some other mailbox.
ca: La bústia «%s» l'utilitza Balsa i no la puc eliminar.
    Si realment voleu eliminar-la, assigneu-ne la funció
    a una altra bústia.

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes. You may also delete the disk file or files associated with this mailbox.
    If you do not remove the file on disk you may “Add Mailbox” to access the mailbox again.
    What would you like to do?
ca: Això eliminarà la bústia «%s» de la llista de bústies. També podeu suprimir el fitxer de disc o els fitxers associats amb aquesta bústia.
    Si no suprimiu el fitxer del disc, podeu «Afegir bústia» per tornar a accedir a la bústia.
    Què t'agradaria fer?

en: Remove from _list
ca: Suprimeix de la _llista

en: Remove from list and _disk
ca: Suprimeix de la llista i del _disc

en: This will remove the mailbox “%s” and all its messages from your IMAP server. If %s has subfolders, it will still appear as a node in the folder tree.
    You may use “New IMAP subfolder” later to add a mailbox with this name.
    What would you like to do?
ca: Això eliminarà la bústia «%s» i tots els seus missatges del servidor IMAP. Si %s té subcarpetes, encara apareixerà com un node a l'arbre de carpetes.
    Podeu utilitzar més tard «Subcarpeta IMAP nova» per afegir una bústia amb aquest nom.
    Què t'agradaria fer?

en: _Remove from server
ca: Sup_rimeix del servidor

en: This will remove the mailbox “%s” from the list of mailboxes.
    You may use “Add Mailbox” later to access this mailbox again.
    What would you like to do?
ca: Això eliminarà la bústia «%s» de la llista de bústies.
    Podeu utilitzar «Afegeix una bústia» més tard per tornar a accedir a aquesta bústia.
    Què t'agradaria fer?

en: _Remove from list
ca: Sup_rimeix de la llista

en: Folder deletion failed. Reason: %s
ca: S'ha produït un error en la supressió de la carpeta. Raó: %s

en: Rename of %s to %s failed:
    %s
ca: No s'ha pogut canviar el nom de %s a %s:
    %s

en: Local %s Mailbox Properties
ca: Propietats de la bústia de %s local

en: New Local %s Mailbox
ca: Nova bústia de %s local

en: _Mailbox Name:
ca: _Nom de la bústia:

en: Remote Mailbox Configurator
ca: Configurador de bústies de correu remotes

en: _Delete messages from server after download
ca: _Suprimeix els missatges del servidor després de la baixada

note: toggle for check
en: _Enable check for new mail
ca: Habilita la comprovació de nou corr_eu

en: _Filter messages through procmail
ca: _Filtra els missatges a través del procmail

en: Fi_lter Command:
ca: Ordre del fi_ltre:

note: advanced - toggle for apop
en: Disable _APOP
ca: Inhabilita l'_APOP

note: toggle for enabling pipeling
en: Overlap commands
ca: Ordres superposades

en: _Identity:
ca: I_dentitat:

en: _Decrypt and check
    signatures automatically:
ca: _Desxifra i comprova
    automàticament les signatures:

en: Never
ca: Mai

en: If Possible
ca: Si és possible

en: Always
ca: Sempre

en: Show _Recipient column instead of Sender
ca: Mostra la columna del _destinatari en lloc de la del remitent

en: _Subscribe for new mail check
ca: Subscriu-me per a la comprovació de corr_eu nou

en: _Thread messages
ca: _Missatges amb fil

en: _Merge threads with the same subject
ca: _Combina els fils amb el mateix tema

en: The folder edition to be written.
ca: L'edició de la carpeta per a ser escrita.

en: Scanning %s. Please wait…
ca: S'està escanejant %s. Espereu...

en: Scanning of %s failed: %s
    Check network connectivity.
ca: S'ha produït un error en escanejar %s: %s
    Comproveu la connectivitat de la xarxa.

en: Scanning of %s failed: %s
ca: S'ha produït un error en escanejar %s: %s

en: You can apply filters only on mailbox
ca: Només podeu aplicar els filtres a una bústia

en: Local _mbox mailbox…
ca: Bústia de _mbox local...

en: Local Mail_dir mailbox…
ca: Bústia de Mail_dir local...

en: Local M_H mailbox…
ca: Bústia de M_H local...

en: Remote IMAP _folder…
ca: Carpeta IMAP remota…

en: Remote IMAP _subfolder…
ca: Subcarpeta IMAP remota…

[ctx: mailbox]
note: Translators: popup menu item "New" mailbox or folder
en: _New
ca: _Nou

note: clicked on the empty space
en: _Rescan
ca: To_rna a escanejar

en: _Properties…
ca: _Propietats...

en: Mark as _Inbox
ca: Marca-la com a búst_ia d'entrada

en: _Mark as Sentbox
ca: _Marca-la com a bústia d'enviats

en: Mark as _Trash
ca: Marca-la com a _paperera

en: Mark as D_raftbox
ca: Marca-la com a bústia d'esbo_rranys

en: _Empty trash
ca: _Buida la paperera

en: _Edit/Apply filters
ca: _Edita/aplica filtres

en: The path “%s” does not lead to a mailbox.
ca: El camí «%s» no condueix a una bústia.

en: Balsa cannot open your “%s” mailbox.
ca: Balsa no pot obrir la bústia «%s».

en: Inbox
ca: Bústia d'entrada

en: Outbox
ca: Bústia de sortida

en: Sentbox
ca: Bústia de missatges enviats

en: Draftbox
ca: Bústia d'esborranys

en: Trash
ca: Paperera

en: Compressing mail folders…
ca: S'estan comprimint les carpetes de correu...

en: Get new mail on start-up
ca: Obtenir el correu nou a l’obertura

en: Compose a new email to EMAIL@ADDRESS
ca: Redacta un nou correu electrònic a correu_electrònic@adreça

en: Attach file at URI
ca: Adjunta el fitxer a l'URI

en: Opens MAILBOXNAME
ca: Obre MAILBOXNAME

en: Opens first unread mailbox
ca: Obre la primera bústia sense llegir

en: Opens default Inbox on start-up
ca: Obre la safata d'entrada per defecte a l’obertura

en: Prints number unread and unsent messages
ca: Imprimeix el nombre de missatges sense llegir i sense enviar

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Balsa is sending a mail now.
    Abort sending?
ca: El Balsa està enviant un correu.
    Voleu aturar l'enviament?

en: Subject or Sender Contains:
ca: L'assumpte o el remitent contenen:

en: Subject or Recipient Contains:
ca: L'assumpte o el destinatari contenen:

en: Subject Contains:
ca: L'assumpte conté:

en: Body Contains:
ca: El cos conté:

en: Older than (days):
ca: Té més de (dies):

en: Old at most (days):
ca: Té més de com a mínim (dies):

en: The Balsa email client is part of the GNOME desktop environment.
ca: El client de correu Balsa forma part de l'entorn d'escriptori GNOME.

note: license ?
en: About Balsa
ca: Quant al Balsa

en: Balsa closes files and connections. Please wait…
ca: Balsa tanca arxius i connexions. Espereu...

en: You can apply filters only on mailbox
ca: Només podeu aplicar els filtres a una bústia

en: Removing duplicates failed: %s
ca: Ha fallat la supressió dels duplicats: %s

en: Removed %d duplicate | Removed %d duplicates
ca[0]: S'ha suprimit %d duplicat
ca[1]: S'han suprimit %d duplicats

en: No duplicates found
ca: No s'ha trobat cap duplicat

en: Unable to Open Mailbox!
    %s.
ca: No es pot obrir la bústia!
    %s.

en: Opening %s
ca: S'està obrint %s

en: Checking Mail…
ca: S'està comprovant el correu...

en: Mailboxes
ca: Bústies

en: IMAP mailbox: %s
ca: Bústia IMAP: %s

en: Local mailbox: %s
ca: Bústia local: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
ca[0]: Heu rebut %d missatge nou.
ca[1]: Heu rebut %d missatges nous.

en: You have new mail.
ca: Heu rebut correu nou.

en: Search mailbox
ca: Cerca la bústia

en: _Search for:
ca: _Cerca per:

note: builds the toggle buttons to specify fields concerned by * the search.
en: In:
ca: Bústia d'entrada:

en: S_ubject
ca: Ass_umpte

note: Frame with Apply and Clear buttons
en: Show only matching messages
ca: Mostra únicament els missatges que coincideixen

note: Frame with OK button
en: Open next matching message
ca: Obre el següent missatge que coincideix

en: _Reverse search
ca: Cerca inve_rtida

en: _Wrap around
ca: A_justa el cos

en: Could not open trash: %s
ca: No s'ha pogut obrir la paperera: %s

en: Balsa: %s (read-only)
ca: Balsa: %s (només de lectura)

note: xgettext: this is the first part of the message * "Shown mailbox: %s with %d messages, %d new, %d hidden".
en: Shown mailbox: %s
ca: Bústia mostrada: %s

en: with %d message | with %d messages
ca[0]: amb %d missatge
ca[1]: amb %d missatges

en: , %d new | , %d new
ca[0]: , %d de nou
ca[1]: , %d de nous

en: , %d hidden | , %d hidden
ca[0]: , %d d'ocult
ca[1]: , %d d'ocults

en: The next unread message is in %s
ca: El següent missatge per a llegir és a %s

en: Do you want to select %s?
ca: Voleu seleccionar %s?

en: M_ove
ca: M_ou

en: Message from %s: %s
ca: Missatge de %s: %s

en: While retrieving messages
ca: Mentre es recuperen els missatges

en: Until closed
ca: Fins que es tanqui

en: Message number
ca: Número de missatge

en: Flat
ca: Pla

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %s (default)
ca: %s (predeterminat)

en: Default layout
ca: Disposició per defecte

en: Wide message layout
ca: Disposició de missatges apaïsat

en: Wide screen layout
ca: Disposició de pantalla apaïsada

en: Show next unread message
ca: Mostra el següent missatge per a llegir

en: Show next message
ca: Mostra el següent missatge

en: Close message window
ca: Tanca la finestra del missatge

en: Error displaying %s: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar %s: %s

en: Show nothing
ca: No mostris res

en: Show dialog
ca: Mostra el diàleg

en: Show in list
ca: Mostra a la llista

en: Show in status bar
ca: Mostra-ho a la barra d'estat

en: Print to console
ca: Imprimeix a la consola

en: Ask me
ca: Pregunta'm

en: Remote POP3 mailbox…
ca: Bústia POP3 remota...

en: Remote IMAP folder…
ca: Carpeta IMAP remota…

en: Remote mailbox servers
ca: Servidors de bústies de correu remots

en: Type
ca: Tipus

en: Mailbox name
ca: Nom de la bústia

en: _Modify
ca: _Modifica

en: Local mail directory
ca: Directori de correu local

en: Select your local mail directory
ca: Seleccioneu el vostre directori de correu local

en: Outgoing mail servers
ca: Servidors de correu de sortida

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: Checking
ca: Verificació

en: _Check mail automatically every
ca: _Comprova el correu automàticament cada

en: minutes
ca: minuts

en: Check _IMAP mailboxes
ca: Comprova les bústies _IMAP

en: Check Inbox _only
ca: Comprova _només la safata d’entrada

en: When mail arrives:
ca: En rebre correu:

en: Display message
ca: Mostra un missatge

en: Play sound
ca: Reprodueix un so

en: Show icon
ca: Mostra una icona

en: Do background check quietly (no messages in status bar)
ca: Realitza les comprovacions en segon pla discretament (sense missatge a la barra d'estat)

en: _POP message size limit:
ca: Mida límit dels missatges _POP:

en: Message disposition notification requests
ca: Peticions de notificació d'entrega del missatge

en: When I receive a message whose sender requested a Message Disposition Notification (MDN), send it if:
ca: En rebre un missatge i el seu remitent sol·liciti retornar una notificació d'entrega del missatge (MDN), envia-la en els casos següents:

en: The message header looks clean (the notify-to address is the return path, and I am in the “To:” or “CC:” list).
ca: La capçalera del missatge es veu neta (l'adreça notifica a la tornada, i estic a la llista «Per a:» o «A/c:»).

en: The message header looks suspicious.
ca: La capçalera del missatge és sospitosa.

en: Word wrap
ca: Ajusta les paraules

en: Wrap outgoing text at
ca: Ajusta el text de sortida a

en: characters
ca: caràcters

en: Other options
ca: Altres opcions

en: Reply prefix:
ca: Prefix de la resposta:

en: Automatically quote original when replying
ca: Cita automàticament l'original en la resposta

en: Forward a mail as attachment instead of quoting it
ca: Reenvieu el missatge com a adjunt en compte de citar-lo

en: Copy outgoing messages to sentbox
ca: Copia els missatges de sortida a la bústia d'enviats

en: Send button always queues outgoing mail in outbox
ca: El botó d'enviar sempre posa el correu de sortida a la bústia de sortida

en: _Send queued mail automatically every
ca: _Envia un correu de la cua automàticament cada

en: Edit headers in external editor
ca: Edita les capçaleres en un editor extern

en: Include HTML parts as text when replying or forwarding
ca: Inclou les parts HTML com a text en els correus de resposta o reenviats

en: Main window
ca: Finestra principal

en: Use preview pane
ca: Utilitza la subfinestra de visualització prèvia

en: Show message counts in mailbox list
ca: Mostra els recomptes de missatges a la llista de bústies

en: Automatically view message when mailbox opened
ca: Visualitza automàticament el missatge en obrir la bústia

en: Ask me before selecting a different mailbox to show an unread message
ca: Pregunta'm abans de seleccionar una bústia diferent per mostrar un missatge no llegit

en: Page Up/Page Down keys scroll text by
ca: Les tecles Pàgina Amunt/Pàgina avall desplacen el text per

en: percent
ca: tant per cent

en: Message window
ca: Finestra del missatge

en: After moving a message:
ca: Després de moure un missatge:

en: Sorting and threading
ca: Ordenació i representació amb fils

en: Default sort column:
ca: Columna d'ordenació predeterminada:

en: Thread messages by default
ca: Missatges amb fils per defecte

en: Expand threads on open
ca: Expandeix els fils en l'obertura

note: fonts
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Use system fonts
ca: Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: Use default font size
ca: Utilitza la mida de lletra per defecte

en: Message font:
ca: Tipus de lletra dels missatges:

en: Subject font:
ca: Tipus de lletra de l'assumpte:

note: Quoted text regular expression and RFC2646-style flowed text
en: Quoted and flowed text
ca: Text citat i continu

en: Mark quoted text
ca: Marca el text citat

en: Quoted text regular expression:
ca: Expressió regular del text citat:

en: Wrap text at
ca: Ajusta el text a

en: HTTP cache size: %s
ca: Mida de la memòria cau HTTP: %s

note: handling of multipart/alternative
en: Display of multipart/alternative parts
ca: Mostra les parts Mulitpart/Alternative

en: Prefer text/plain over HTML
ca: Prefereix el text sense format sobre l'HTML

en: Manage exceptions…
ca: Gestiona les excepcions...

en: Clear HTTP cache…
ca: Esborra la memòria cau HTTP...

en: Message colors
ca: Colors dels missatges

en: Quote level %d color
ca: Color del nivell citat número %d

en: Link color
ca: Color de l'enllaç

en: Hyperlink color
ca: Color de l'enllaç

en: Date encoding (for strftime):
ca: Codificació de la data (per a l'strftime):

en: Selected headers:
ca: Capçaleres seleccionades:

note: treatment of messages with 8-bit chars, but without proper MIME encoding
en: National (8-bit) characters in broken messages without codeset header
ca: Caràcters nacionals (8-bits) en missatges incomplets sense capçalera de joc de caràcters

en: display as “?”
ca: mostra com a «?»

en: display in codeset
ca: mostra en el codi de caràcters

en: Information messages
ca: Missatges d'informació

en: Information messages:
ca: Missatges d'informació:

en: Warning messages:
ca: Missatges d'avís:

en: Error messages:
ca: Missatges d'error:

en: Fatal error messages:
ca: Missatges d'errors greus:

en: Debug messages:
ca: Missatges de depuració:

en: Display progress dialog
ca: Mostra el diàleg de progrés

en: Display progress dialog when sending messages
ca: Visualitza el diàleg de progrés en enviar missatges

en: Display progress dialog when retrieving messages
ca: Visualitza el diàleg de progrés en recuperar missatges

en: Address books
ca: Llibretes d'adreces

en: Address book name
ca: Nom de la llibreta d'adreces

en: Auto-complete
ca: Compleció automàtica

en: _Set as default
ca: Defineix com a p_redeterminat

en: Miscellaneous spelling settings
ca: Paràmetres d'ortografia variats

en: Check signature
ca: Revisa la signatura

en: Check quoted
ca: Revisa el text citat

en: Start-up options
ca: Opcions d’obertura

en: Open Inbox upon start-up
ca: Obre la safata d'entrada a l’obertura

en: Check mail upon start-up
ca: Comprova el correu a l’obertura

en: Remember open mailboxes between sessions
ca: Recorda les bústies obertes entre sessions

en: Folder scanning
ca: Escaneig de les carpetes

en: Choose depth 1 for fast start-up; this defers scanning some folders. To see more of the tree at start-up, choose a greater depth.
ca: Trieu la profunditat 1 per a l’obertura en marxa ràpida; això ajorna l'escaneig d'algunes carpetes. Per veure més de l'arbre a la posada en marxa, trieu una profunditat més gran.

en: Scan local folders to depth
ca: Escaneja les carpetes locals fins al nivell de profunditat

en: Scan IMAP folders to depth
ca: Escaneja les carpetes d'IMAP fins al nivell de profunditat

en: Miscellaneous
ca: Variat

en: Empty trash on exit
ca: Buida la paperera en sortir

en: Close mailbox if unused more than
ca: Tanca automàticament la bustia si no s'ha utilitzat més de

en: Deleting messages
ca: S'estan suprimint els missatges

note: Translators: this used to be "using Mailbox -> Hide messages"; * the UTF-8 string for the right-arrow symbol is broken out to * avoid msgconv problems.
en: The following setting is global, but may be overridden for the selected mailbox using Mailbox %s Hide messages:
ca: El paràmetre de configuració següent és global, però probablement se sobreescriurà per a la bústia seleccionada utilitzant els missatges de la Bústia %s Oculta:

en: Hide messages marked as deleted
ca: Oculta els missatges marcats com a suprimits

en: The following settings are global:
ca: Els paràmetres següents són globals:

en: Expunge deleted messages when mailbox is closed
ca: Esborra els missatges suprimits en tancar la bústia

en: …and if unused more than
ca: … i si no s'utilitza més de

en: Mail options
ca: Opcions del correu

en: Incoming
ca: Recepció

en: Outgoing
ca: Enviament

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Sort and thread
ca: Ordena i representa amb fils

en: Message
ca: Missatge

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

note: must NOT be modal
en: Balsa Preferences
ca: Preferències del Balsa

en: Spelling
ca: Ortografia

en: Start-up
ca: Obertura

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Signed and encrypted
ca: Signat i xifrat

en: Signed
ca: Dedicat

en: Encrypted
ca: Xifrat

en: Cannot print page %d because the document has only %d page. | Cannot print page %d because the document has only %d pages.
ca[0]: No es pot imprimir la pàgina %d perquè el document només té %d pàgina.
ca[1]: No es pot imprimir la pàgina %d perquè el document només té %d pàgines.

en: inch
ca: polzades

en: _Header Font:
ca: Tipus de lletra de la _capçalera:

en: B_ody Font:
ca: Tipus de lletra del c_os:

en: _Footer Font:
ca: Tipus de lletra del _peu de pàgina:

note: syntax highlighting treatment of HTML messages and parts
en: Highlighting
ca: Ressaltat

en: Highlight _cited text
ca: Ressalta el te_xt citat

en: Highlight _structured phrases
ca: Ressalta les f_rases estructurades

en: Download content from remote servers (may be dangerous)
ca: Baixar contingut de servidors remots (pot ser perillós)

note: margins
en: Margins
ca: Marges

en: _Top
ca: _Capçalera

en: _Bottom
ca: _Peu de pàgina

en: _Left
ca: _Esquerra

en: _Right
ca: _Dreta

en: Error printing message: %s
ca: S'ha produït un error en imprimir el missatge: %s

en: Error during filters loading:
ca: S'ha produït un error en carregar els filtres:

en: Error during filters loading: %s
    Filters may not be correct.
ca: S'ha produït un error en carregar els filtres: %s
    Els filtres no deuen ser correctes.

en: The option not to recognize “format=flowed” text has been removed.
ca: S'ha suprimit l'opció de no reconèixer el text «format=continu».

en: The option not to send “format=flowed” text is now on the Options menu of the compose window.
ca: L'opció de no enviar text «format=continu» ara es troba al menú Opcions de la finestra de composició.

en: The option to request a MDN is now on the Options menu of the compose window.
ca: L'opció per a fer la petició d'una notificació d'entrega del missatge (MDN) és al menú opcions de la finestra de redacció.

en: This version of Balsa uses a new user interface; if you have changed Balsa’s keyboard accelerators, you will need to set them again.
ca: Aquesta versió de Balsa utilitza una nova interfície d'usuari; si has canviat els acceleradors de teclat de Balsa, hauràs de tornar a configurar-los.

note: Translators: please use the initial letter of each language as * its accelerator; this is a long list, and unique accelerators * cannot be found.
en: _Brazilian Portuguese
ca: Portuguès _brasiler

en: _Catalan
ca: _Català

en: _Chinese Simplified
ca: _Xinès simplificat

en: _Chinese Traditional
ca: _Xinès tradicional

en: _Czech
ca: Txe_c

en: _Danish
ca: _Danès

en: _Dutch
ca: Holan_dès

en: _English (American)
ca: Angl_es (americà)

en: _English (British)
ca: Angl_es (britànic)

en: _Estonian
ca: _Estonià

en: _Finnish
ca: _Finès

en: _French
ca: _Francès

en: _German
ca: Ale_many

en: _German (Austrian)
ca: Alemany (_austríac)

en: _German (Swiss)
ca: Alemany (_suís)

en: _Greek
ca: _Grec

en: _Hebrew
ca: _Hebreu

en: _Hungarian
ca: _Hongarès

en: _Italian
ca: _Italià

en: _Japanese (JIS)
ca: _Japonès (JIS)

en: _Korean
ca: _Coreà

en: _Latvian
ca: _Letó

en: _Lithuanian
ca: _Lituà

en: _Norwegian
ca: _Noruec

en: _Polish
ca: _Polonès

en: _Portuguese
ca: _Portuguès

en: _Romanian
ca: _Romanès

en: _Russian
ca: _Rus

en: _Serbian
ca: _Serbi

en: _Serbian (Latin)
ca: _Serbi (llatí)

en: _Slovak
ca: E_slovac

en: _Spanish
ca: E_spanyol

en: _Swedish
ca: _Suec

en: _Tatar
ca: _Tàtar

en: _Turkish
ca: _Turc

en: _Ukrainian
ca: _Ucraïnès

en: _Generic UTF-8
ca: UTF-8 _genèric

en: Attachment
ca: Fitxer adjunt

en: Inline
ca: Inserit

en: Reference
ca: Referències

en: (No name)
ca: (Sense nom)

en: The message to “%s” is modified.
    Save message to Draftbox?
ca: S’ha modificat el missatge per a «%s».
    Voleu desar el missatge a la bústia d’esborranys?

en: GNOME editor is not defined in your preferred applications.
ca: L'editor del GNOME no està definit a les aplicacions preferides.

en: Select Identity
ca: Selecciona una identitat

en: Saying yes will not send the file “%s” itself, but just a MIME message/external-body reference. Note that the recipient must have proper permissions to see the “real” file.
    
    Do you really want to attach this file as reference?
ca: Dir sí no enviarà el fitxer «%s» en si, sinó només un missatge MIME / referència de cos extern. Tingueu en compte que el destinatari ha de tenir els permisos adequats per veure el fitxer «real».
    
    Realment voleu adjuntar aquest fitxer com a referència?

en: Attach as Reference?
ca: Ho voleu adjuntar com a referència?

en: Choose character set
ca: Tria el joc de caràcters

en: File
    %s
    is not encoded in US-ASCII or UTF-8.
    Please choose the character set used to encode the file.
ca: Fitxer
    %s
    no està codificat en US-ASCII o UTF-8.
    Trieu el joc de caràcters utilitzat per codificar el fitxer.

en: Attach as MIME type:
ca: Adjunta com a tipus MIME:

en: Character set for file %s changed from “%s” to “%s”.
ca: El joc de caràcters per al fitxer %s ha canviat de «%s» a «%s».

en: (no subject)
ca: (sense assumpte)

en: Cannot create file URI object for %s
ca: No es pot crear l'objecte d'URI a un fitxer per a %s

en: forwarded message
ca: missatge reenviat

en: Message from %s, subject: “%s”
ca: Missatge de %s, tema: «%s»

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Open…
ca: Obre…

en: Attach file
ca: Adjunta el fitxer

en: Attaching message failed.
    Possible reason: not enough temporary space
ca: S'ha produït un error en adjuntar el fitxer al missatge.
    Causa possible: no hi ha espai temporal suficient

en: F_rom:
ca: _De:

note: Subject:
en: S_ubject:
ca: A_ssumpte:

en: F_CC:
ca: A/c_F:

note: Attachment list
en: _Attachments:
ca: Fitxers _adjunts:

en: Description
ca: Descripció

en: Could not save attachment: %s
ca: No s'ha pogut desar l'adjunció: %s

en: No subject
ca: (Sense assumpte)

en: decrypted:
ca: desxifrat:

en: inlined file “%s” (%s)
ca: arxiu inserit «%s» (%s)

en: attached file “%s” (%s)
ca: fitxer adjunt «%s» (%s)

en: inlined %s part
ca: part %s inserida

en: attached %s part
ca: part %s adjunta

en: message from %s, subject “%s”
ca: missatge de %s, assumpte «%s»

en: quoted
ca: citat

en: quoted attachment
ca: adjunció citada

en: Select parts for quotation
ca: Seleccioneu la citació

en: Select the parts of the message which shall be quoted in the reply
ca: Seleccioneu les parts del missatge que se citaran en la resposta

en: <b>Warning:</b> The original message contains an abnormal mixture of encrypted and unencrypted parts. This <i>might</i> indicate an attack.
    Double-check the contents of the reply before sending.
ca: <b>Avís:</b> El missatge original conté una barreja anormal de parts xifrades i sense xifrar. Això <i>pot</i> indicar un atac.
    Comproveu el contingut de la resposta abans d'enviar-la.

en: You reply to an encrypted message. The reply will contain the decrypted contents of the original message.
    Consider to encrypt the reply, and verify that you do not unintentionally leak sensitive information.
ca: Responeu a un missatge xifrat. La resposta contindrà el contingut desxifrat del missatge original.
    Penseu a xifrar la resposta i verifiqueu que no filtreu involuntàriament informació sensible.

en: Do not remind me again.
ca: No m'ho recordis més.

en: you
ca: vostè

en: ------forwarded message from %s------
ca: ------missatge reenviat de %s------

en: Message-ID: %s
ca: ID del missatge: %s

en: References:
ca: Referències:

en: On %s, %s wrote:
ca: El %s, en/na %s va escriure:

en: %s wrote:
ca: %s ha escrit:

en: Could not save message.
ca: No s'ha pogut desar el missatge.

en: Could not open draftbox: %s
ca: No s'ha pogut obrir la bústia d'esborranys: %s

en: Message saved.
ca: S'ha desat el missatge.

en: Could not attach the file %s: %s.
ca: No s'ha pogut adjuntar el fitxer %s: %s.

en: not an absolute path
ca: no és un camí absolut

en: does not exist
ca: no existeix

en: not in current directory
ca: no és al directori actual

en: The link that you selected created
    a “Blind copy” (BCC) address.
    Please check that the address
    is appropriate.
ca: L'enllaç que heu seleccionat ha creat
    una adreça de «Còpia oculta» (C/o).
    Comproveu que l'adreça
    és adequada.

en: Cannot read the file “%s”: %s
ca: No es pot llegir el fitxer «%s»: %s

en: Include file
ca: Inclou el fitxer

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load Face header file %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %s de la capçalera Face: %s

note: Translators: please do not translate Face.
en: Could not load X-Face header file %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %s de la capçalera X-Face: %s

en: No Subject
ca: Sense assumpte

en: _Send
ca: En_via

en: You did not specify a subject for this message
ca: No heu especificat cap assumpte per a aquest missatge

en: If you would like to provide one, enter it below.
ca: Si voleu especificar-ne un, introduïu-lo a sota.

en: Message could be encrypted
ca: No s'ha pogut xifrar el missatge

en: Send _encrypted
ca: Envia _xifrat

en: Send _unencrypted
ca: Envia sense _xifrar

en: You did not select encryption for this message, although %s public keys are available for all recipients. In order to protect your privacy, the message could be %s encrypted.
ca: No heu seleccionat cap mena de xifratge per a aquest missatge, tot i que hi ha %s claus públiques disponibles per a tots els destinataris. Per a protegir la vostra privadesa, podríeu xifrar el missatge %s.

en: error checking Autocrypt keys: %s
ca: s'ha produït un error en comprovar les claus de xifratge automàtic: %s

en: 
    However, encryption is discouraged as the Autocrypt status indicates that some recipients <i>might</i> not be able to read the message.
ca: 
    No obstant això, el xifratge es desaconsella ja que l'estat del xifratge automàtic indica que és <i>possible</i> que alguns destinataris no puguin llegir el missatge.

en: <i>Note:</i> choosing encryption will import %u key from the Autocrypt database into the GnuPG key ring. | <i>Note:</i> choosing encryption will import %u keys from the Autocrypt database into the GnuPG key ring.
ca[0]: <i>Nota:</i> si trieu el xifratge, %u s'importarà la clau de la base de dades De xifratge automàtic al clauer GnuPG.
ca[1]: <i>Nota:</i> si trieu el xifratge, s'importaran %u claus de la base de dades de xifratge automàtic al clauer GnuPG.

en: Cannot import Autocrypt keys: %s
ca: No es poden importar les claus de xifratge automàtic: %s

en: You selected OpenPGP security for this message.
ca: Heu seleccionat la seguretat OpenPGP per a aquest missatge.

en: The message text will be sent as plain text and as HTML, but only the plain part can be signed.
ca: El text del missatge s'enviarà com a text net i com a HTML, però només es pot signar la part en text net.

en: The message contains attachments, which cannot be signed or encrypted.
ca: El missatge conté adjuncions, les quals no es poden signar o xifrar.

en: You should select MIME mode if the complete message shall be protected. Do you really want to proceed?
ca: Hauríeu de seleccionar el mode MIME si voleu protegir tot el missatge. Esteu segur de voler continuar?

en: sending message with GPG mode %d
ca: s'està enviant el missatge amb el mode GPG %d

en: Message could not be created
ca: No s'ha pogut crear el missatge

en: Message could not be queued in outbox
ca: El missatge no s'ha pogut posar a la cua de la bústia de sortida

en: Message could not be saved in sentbox
ca: El missatge no s'ha pogut desar a la bústia d'enviats

en: Message could not be sent
ca: No s'ha pogut enviar el missatge

en: Message could not be signed
ca: No s'ha pogut signar el missatge

en: Message could not be encrypted
ca: No s'ha pogut xifrar el missatge

en: Send failed: %s
    %s
ca: Ha fallat l'enviament: %s
    %s

en: Send failed: %s
ca: S'ha produït un error en l'enviament: %s

en: Could not postpone message: %s
ca: No s'ha pogut posposar el missatge: %s

en: Message postponed.
ca: S'ha posposat el missatge.

en: Could not postpone message.
ca: No s'ha pogut posposar el missatge.

en: Error starting spell checker: %s
ca: S'ha produït un error en iniciar el verificador ortogràfic: %s

en: Reply to %s: %s
ca: Respon a %s: %s

en: Forward message to %s: %s
ca: Reenvia el missatge a %s: %s

en: New message to %s: %s
ca: Nou missatge a %s: %s

en: _Language
ca: _Idioma

en: Spell check
ca: Comprovació de l'ortografia

en: C_hange
ca: C_anvia

en: Replace the current word with the selected suggestion
ca: Substitueix la paraula actual pel suggeriment seleccionat

en: Change _All
ca: Canvia _tot

en: Replace all occurrences of the current word with the selected suggestion
ca: Substitueix totes les instàncies de la paraula actual pel suggeriment seleccionat

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: Skip the current word
ca: Omet la paraula actual

en: I_gnore All
ca: Ig_nora-ho tot

en: Skip all occurrences of the current word
ca: Omet totes les aparicions de la paraula actual

en: _Learn
ca: _Aprendre

en: Add the current word to your personal dictionary
ca: Afegeix la paraula actual al diccionari personal

en: _Done
ca: _Fet

en: Finish spell checking
ca: Finalitza la comprovació ortogràfica

en: Revert all changes and finish spell checking
ca: Desfés tots els canvis i finalitza la comprovació ortogràfica

en: BalsaSpellCheck: Enchant Error: %s
ca: BalsaSpellCheck: Error d’encantament: %s

en: Store address: no addresses
ca: Emmagatzema l'adreça: cap adreça

en: Store Address
ca: Emmagatzema l'adreça

en: No address book selected…
ca: No s'ha seleccionat cap llibreta d'adreces...

en: Address could not be written to this address book.
ca: No s'ha pogut escriure l'adreça a la llibreta d'adreces.

en: Address book could not be accessed.
ca: No s'ha pogut accedir a la llibreta d'adreces.

en: This mail address is already in this address book.
ca: Aquesta adreça de correu ja existeix a la llibreta d'adreces.

en: Unexpected address book error. Report it.
ca: S'ha produït un error inesperat de la llibreta d'adreces. Informeu-ne.

en: Address Book:
ca: Llibreta d'adreces:

en: From:
ca: De:

en: To:
ca: Per a:

en: CC:
ca: A/c:

en: BCC:
ca: C/o:

en: Separator
ca: Separador

en: Quit
ca: Surt

en: Check
ca: Revisa

en: Compose
ca: Redacta

en: Continue
ca: Segueix

en: Reply
ca: Respon

en: Reply
    to all
ca: Respon
    a tots

en: Reply
    to group
ca: Respon
    al grup

en: Forward
ca: Reenvia'l

en: Next
    unread
ca: Següent
    per a llegir

en: Next
    flagged
ca: Següent
    senyalat

en: Previous
    part
ca: Part
    anterior

en: Next
    part
ca: Part
    següent

en: Trash /
    Delete
ca: Paperera /
    suprimeix

en: Postpone
ca: Posposa

en: Print
ca: Imprimeix

en: Request
    MDN
ca: Sol·licita
    la MDN

en: Send
ca: Envia

en: Send queued
ca: Envia els elements de la cua

en: Exchange
ca: Intercanvia

en: Queue
ca: Posa a la cua

en: Attach
ca: Adjunta

en: Save
ca: Desa

en: Identity
ca: Identificació

en: Toggle
    new
ca: Commuta
    els nous

en: Mark all
ca: Marca'ls tots

en: All
    headers
ca: Totes
    les capçaleres

en: Recheck
    cryptography
ca: Torna a verificar
    el xifratge

en: Reset
    Filter
ca: Reinicia
    el filtre

en: Message Preview
ca: Visualització prèvia del missatge

en: Sign
ca: Signa

en: Encrypt
ca: Xifra

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Expunge
ca: Esborra

en: Empty
    Trash
ca: Buida
    la paperera

en: Queue this message for sending
ca: Posa a la cua aquest missatge per a enviar-lo

en: Text Be_low Icons
ca: Text _sota les icones

en: Priority Text Be_side Icons
ca: Text prioritari al _costat de les icones

en: _Icons Only
ca: Només _icones

en: _Text Only
ca: _Només text

en: Use Desktop _Default (%s)
ca: Utilitza el _predeterminat del sistema (%s)

en: _Customize Toolbars…
ca: _Personalitza les barres d'eines…

en: Customize Toolbars
ca: Personalitza les barres d'eines

en: Compose window
ca: Finestra de redacció

en: Toolbar options
ca: Opcions de la barra d'eines

en: _Wrap button labels
ca: Ajusta les eti_quetes dels botons

en: Error displaying toolbar help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda de la barra d'eines: %s

note: Preview display
en: Preview
ca: Previsualització

en: _Restore toolbar to standard buttons
ca: _Restaura la barra d'eines amb els botons estàndard

note: Style button
en: Toolbar _style…
ca: _Estil de la barra d'eines...

en: Available buttons
ca: Botons disponibles

en: Current toolbar
ca: Barra d'eines actual

en: Move selected item up
ca: Desplaça l'element seleccionat cap amunt

en: Remove selected item from toolbar
ca: Suprimeix l'element seleccionat de la barra d'eines

en: Add selected item to toolbar
ca: Afegeix l'element seleccionat a la barra d'eines

en: Move selected item down
ca: Desplaça l'element seleccionat cap avall

en: _File
ca: _Fitxer

[ctx: address book]
note: Translators: main menu item - New address book
en: _New
ca: _Nou

en: _VCard Address Book (GnomeCard)
ca: Llibreta d'adreces _VCard (GnomeCard)

en: _External query (a program)
ca: Consulta _externa (un programa)

en: _LDIF Address Book
ca: Llibreta d'adreces _LDIF

en: _LDAP Address Book
ca: Llibreta d'adreces _LDAP

en: _GPE Address Book
ca: Llibreta d'adreces _GPE

en: _Rubrica Address Book
ca: Llibreta d'adreces _Rubrica

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Entry
ca: _Entrada

en: _New Entry
ca: Entrada _nova

en: _Delete Entry
ca: _Suprimeix l'entrada

en: _About
ca: _Quant a

[ctx: window menu]
note: Translators: window menu item - New message or mailbox
en: _New
ca: _Nou

en: Local mbox mailbox…
ca: Bústia mbox local...

en: Local Maildir mailbox…
ca: Bústia maildir local…

en: Local MH mailbox…
ca: Bústia MH local...

en: Remote IMAP subfolder…
ca: Subcarpeta IMAP remota…

en: _Continue
ca: _Continua

en: _Get New Mail
ca: O_bté el correu nou

en: _Send Queued Mail
ca: _Envia el correu de la cua

en: Send and _Receive Mail
ca: Envia i _rep el correu

en: Page _Setup
ca: _Configuració de la pàgina

en: _Print…
ca: Im_primeix…

en: _Address Book
ca: _Llibreta d'adreces

en: A_utocrypt Database
ca: Base de dades de xifratge automàtic

en: Empty _Trash
ca: Buida la _Paperera

en: _Copy
ca: _Copia

en: Select _Thread
ca: Selecciona el _fil

en: _Find
ca: _Cerca

en: Find Ne_xt
ca: Cerca el _següent

en: Find in _Message
ca: _Cerca en el missatge

en: F_ilters…
ca: F_iltres...

en: _Export Filters…
ca: _Exporta els filtres...

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Settings…
ca: _Paràmetres…

en: _Toolbars…
ca: _Barres d’eines…

en: _Identities…
ca: _Identitats…

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Show Mailbox Tree
ca: Mo_stra l'arbre de bústies

en: Show Mailbox _Tabs
ca: Mostra les pes_tanyes de la bústia

en: Show Too_lbar
ca: Mostra la barra d_eines

en: Show St_atus Bar
ca: Mostra la barra d’estat

en: Show _Index Filter
ca: Mostra el filtre d’índex

en: _Wrap
ca: _Ajusta

en: _No Headers
ca: Se_nse capçaleres

en: S_elected Headers
ca: Capçaleres s_eleccionades

en: All _Headers
ca: Totes les _capçaleres

en: Th_read messages
ca: Missatges amb fil

en: E_xpand All
ca: E_xpandeix-ho tot

en: _Collapse All
ca: _Contrau-ho tot

en: Zoom _In
ca: Apro_pa

en: Zoom _Out
ca: All_unya

en: Zoom _100%
ca: Ampliació al _100%

en: Mail_box
ca: _Bústia

en: _Hide Messages
ca: _Oculta els missatges

en: _Deleted
ca: _Suprimit

en: Un_deleted
ca: Desfés la _supressió

en: _Read
ca: _Llegit

en: Un_read
ca: Sense llegi_r

en: Un_flagged
ca: Sense _senyalar

en: _Answered
ca: Contest_at

en: Un_answered
ca: Sense con_testar

en: _Reset Filter
ca: _Reinicia el filtre

en: Select _Filters…
ca: Selecciona els _filtres…

en: _Remove Duplicates
ca: Sup_rimeix els duplicats

en: E_xpunge Deleted Messages
ca: Es_borra els missatges suprimits

en: _Message
ca: _Missatge

en: _New…
ca: _Nou…

en: Reply to _All…
ca: Respon a _tots…

en: Reply to _Group…
ca: Respon al _grup…

en: _Next Part
ca: Part següe_nt

en: _Previous Part
ca: _Part anterior

en: Save Current Part…
ca: Desa la part actual...

en: _View Source…
ca: _Visualitza el codi font…

en: Decrypt and check signatures
ca: Desxifra i comprova automàticament les signatures

en: _Select Text
ca: _Selecciona el text

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Toggle Flag
ca: Commu_ta el senyalador

en: _New
ca: _Nou

en: _Go
ca: _Ves

en: Next Message
ca: Missatge següent

en: Previous Message
ca: Missatge anterior

en: Next Unread Message
ca: Següent missatge sense llegir

en: Next Flagged Message
ca: Següent missatge senyalat

en: _Contents
ca: C_ontingut

en: _About Balsa
ca: _Quant al Balsa

en: _Include File…
ca: _Inclou el fitxer…

en: _Attach File…
ca: _Adjunta el fitxer…

en: I_nclude Messages…
ca: I_nclou els missatges...

en: Attach _Messages…
ca: Adjunta els _missatges…

en: _Save
ca: De_sa

en: Page S_etup
ca: Configuració de la pàgina

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Wrap Body
ca: A_justa el cos

en: _Reflow Selected Text
ca: _Readapta el text seleccionat

en: Insert Si_gnature
ca: Insereix la si_gnatura

en: _Quote Message(s)
ca: _Cita el(s) missatge(s)

en: C_heck Spelling
ca: Comprova l'ortogra_fia

en: Select _Identity…
ca: Selecciona una _identitat…

en: Edit with GNOME-Editor
ca: Edita amb el GNOME-Editor

en: _Show
ca: _Mostra

en: F_rom
ca: _De

en: Rec_ipients
ca: De_stinataris

en: R_eply To
ca: _Respon a

en: F_cc
ca: A/c_F

en: _Options
ca: _Opcions

en: _Request Disposition Notification
ca: _Sol·licita la notificació d'entrega

en: _Request Delivery Status Notification
ca: _Sol·licita la notificació d’estat de lliurament

en: _Format = Flowed
ca: _Format = continu

en: Send as plain text and _HTML
ca: Envia com a text net i com a _HTML

en: _Sign Message
ca: _Signa el missatge

en: _Encrypt Message
ca: _Xifra el missatge

en: GnuPG uses _MIME mode
ca: GnuPG utilitza el mode _MIME

en: GnuPG uses old _OpenPGP mode
ca: GnuPG utilitza el mode _OpenPGP antic

en: S/MIME mode (_GpgSM)
ca: Mode S/MIME (_GpgSM)

en: Attach GnuPG _Public Key
ca: Adjunta la clau _pública GnuPG

en: _Escape Special Characters
ca: Escapa els _caràcters especials
